Aktualizácia algoritmu Google vo štvrtok 13.5.2024

Hodnotenia a návštevnosť sa začali meniť vo štvrtok 13. mája 2021 s vydaním ďalšej aktualizácie algoritmu Google na koniec týždňa.

V mnohých odvetviach vidíme výrazné posuny v hodnotení aj návštevnosti.

Objavujú sa aj nástroje SEO pre návštevnosť a chýry v odvetví, čo naznačuje, že neklameme len sami seba.

Toto je klebetenie WebmasterWorld.com:

strummer19 napísal o 15:23 dňa 12. mája 2021:
Naposledy sme videli stratu ako dnes, bolo to len jeden deň pred poslednou decembrovou aktualizáciou jadra. WTF Google?

superclown2 napísal o 15:24 dňa 12. mája 2021:
Na strane kreditu: google zaznamenáva aktualizácie väčšiny mojich stránok v priebehu niekoľkých hodín. Pred chvíľou niektoré z nich neboli aktualizované už štrnásť dní. Niektoré zmeny, ktoré som urobil včera, sú už viditeľné.

Na strane debetu: vyskakovacie okno „Ľudia tiež hľadajú“ ma privádza do šialenstva. Práve sa chystám kliknúť na odkaz a všetko sa pohne. Potom nižšie je „Ľudia sa tiež pýtajú“! Čo ďalej? ‘Ľudia sa tiež pozerajú’? “Ľudia radi vidia aj toto”? Google prosím. Poskytnite mi výsledky pre hľadaný výraz, ktorý som zadal. Reálne výsledky, nie ten najmenší spoločný menovateľ autoritatívneho spamu, ktorým sa musím predierať.

Vďaka nebesiam za DDG.

TalkativeEditorial napísal o 17:10 dňa 12. mája 2021:
Wow… výsledky niektorých fráz sú práve teraz ZLÉ. Hľadal som televíznu reláciu (nie je to moje miesto, len ma to zaujíma) – vyhľadávanie nie tak ďaleko nadol bolo od diskusie na fóre a názov seriálu bol: meno-osoby-názov-tv-relácie

Čítať:  Google: Všetko, čo potrebujeme pre obrázky vo vyhľadávaní na webe, sú názvy súborov, alternatívny text a titulky

Len tak – s pomlčkami.

mosxu napísal o 20:44 dňa 12. mája 2021:
Presúvanie hry Syr je späť

AdrianRozic napísal o 2:05 13. mája 2021:
Dnes sa niečo deje

strummer19 napísal o 6:03 dňa 13. mája 2021:
-50 % za jeden deň. 😳

Samsam1978 napísal o 6:47 dňa 13. mája 2021:
Viac spravodajských webov, ktoré sa dnes umiestnili nado mnou, iba s jednou vetou v mojom kľúčovom slove. Môj článok obsahuje 3 000 slov o kľúčovom slove – o 30 % horšie za 15 rokov prevádzky mojej stránky. Nevadí vám, že stratíte hodnotenie kvôli článku, ktorý je lepší a informatívnejší pre používateľa, ale jeho kliknutie v novinách má asi 10 riadkov. Sakra.

strummer19 napísal o 8:30 dňa 13. mája 2021:
Rovnaká situácia pre mňa Samsam (11 rokov alebo prevádzkuje našu stránku)

yollo03 napísal o 9:35 dňa 13. mája 2021:
Pokračujem v zotavovaní korytnačím tempom. Opätovne sa pridávajú ďalšie kľúčové slová, čo je dobré znamenie. Prial by som si však, aby to bolo rýchlejšie. Prevádzka je vo všeobecnosti stále nízka.

TalkativeEditorial napísal o 10:03 dňa 13. mája 2021:
Žiadne zotavenie…. poškodenie z vybraných úryvkov pokračuje, pretože som práve videl, že niektoré z tých, ktoré hodnotíme, sa predĺžili (tj väčší odsek textu sa zdvihol a zobrazil).

A stále to nie je dosť dobré pre Discover, pretože čokoľvek to bolo, urobili v marci. Obsah, ktorý má v názve doslova SPONZOROVANÝ OBSAH, sa však zobrazuje v kanáli Objaviť. Výborne, vynikajúce UX!

SEO Insights

Pre nás sú obzvlášť zaujímavé komentáre, ktoré diskutujú o poklesoch o 50 percent alebo viac, ktoré títo SEO prirovnávajú k účinkom základnej aktualizácie.

Navyše, dlhšie, údajne kvalitnejšie články získavajú hity a nahrádzajú ich spravodajské výsledky, ktoré možno majú len jeden riadok relevantnosti k danej téme.

Ak sú obe pravdivé, nie je to dobré. Je pravdepodobné, že ide o okrajové prípady z hľadiska tohto algoritmu, stále to však môže byť dôvodom na obavy.

Zostáva zistiť, čo sa presne deje, pretože po prvé, nepoznáme presné weby, o ktorých sa diskutuje, a po druhé, doslova neexistuje spôsob, ako zistiť, či sú na dobrej strane Googlu alebo nie, kvôli mizerným techniky link-buildingu.

V každom prípade bude zaujímavé sledovať, čo sa stane.

Napriek tomu, čo sa deje, Google?

Keď vidíme, že sa dejú takéto posuny, zaujímalo by nás, či sa Google vracia späť k svojim pokynom, pokiaľ ide o kvalitný obsah.

Zatiaľ je táto aktualizácia nepotvrdená. Spoločnosť Google zvyčajne potvrdzuje skutočné základné aktualizácie predtým, ako sa začnú zavádzať, takže si nemyslíme, že to tak je.

Ako vždy, budeme aj naďalej pravidelne informovať o týchto aktualizáciách, keď sa vyskytnú.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE