Aktualizácia recenzií produktov od spoločnosti Google zasiahla niektoré stránky s recenziami a pridružené stránky

Ak si pamätáte, minulý štvrtok, 8. apríla 2021, spoločnosť Google vydala veľkú aktualizáciu recenzií produktov. Prosím, oboznámte sa so správami iloveseo o tejto aktualizácii.

Zatiaľ to bola skalnatá jazda a chýry z odvetvia nám hovoria, že aktualizácia negatívne ovplyvnila mnohé stránky.

Pre rýchlu rekapituláciu: aktualizácia mala byť zameraná na stránky s recenziami produktov a služieb. Dlhé a krátke je to, že jedna veta recenzie, ako napríklad: “Tento produkt je skvelý!” už nie sú dosť dobré.

Google povedal, že táto aktualizácia veci celkom dobre otrasie a skutočne sa to stalo. Vyzerá to tak, že budú mať veľké dôsledky pre stránky s recenziami produktov spolu s pridruženými stránkami.

Toto je rýchly prehľad WebmasterWorld.com diskusie o tejto aktualizácii:

saladtosser napísal o 13:52 dňa 9. apríla 2021:

Wow, návštevnosť je dnes z útesu, zaujímalo by ma, čo sa deje, hádam, že to musí byť táto aktualizácia.. Na mojej stránke nemám žiadne recenzie produktov ani produkty, takže choďte na to!

renatovieira napísal o 14:36 ​​dňa 9. apríla 2021:

Tu tiež. Včera to bolo oveľa horšie! Moja hlavná stránka je o predpovedi počasia. Táto aktualizácia zahŕňa oveľa viac, ako sa hovorí.

ichthyous napísal o 17:24 dňa 9. apríla 2021:

Áno, oveľa nižšia ako typický piatok. USA klesli o 39 % a Spojené kráľovstvo o 45 % v porovnaní s poslednými štyrmi piatkami. A to už z oveľa nižšej úrovne po poklesoch z 13. februára a 15. marca. Mám nulové hodnotenie produktu, takže táto aktualizácia s tým nemá nič spoločné.

Čítať:  SEO pre stavebné firmy: 8 tipov na budovanie návštevnosti

mhansen napísal o 17:37 dňa 9. apríla 2021:

Nie sme si istí, či je to relevantné alebo nie, ale zaznamenali sme veľmi výrazný nárast aktivity na SEMR aj GA (+130 % KW v SEMR, +90 % nárast návštevnosti v GA), čo viedlo k poslednému marcovému týždňu. (asi 15. až 30. marca, bolo to postupne) Väčšina nových KW zobrazených na SEMR bola málo relevantná a veľmi všeobecná pre náš veľmi cielený obsah. Napríklad, ak máme stránky, ktoré sa zameriavajú na „konfiguráciu miniaplikácií pre konkrétny produkt“, zaznamenali sme veľký nárast samotného slova „widget“. Stalo sa to na stovkách stránok, kde bol všeobecný produktový výraz v jednotnom čísle. Naša miera odchodov sa zvýšila, čas na stránke sa znížil atď.

V prvom aprílovom týždni sa toto všetko obrátilo a neprišli sme len o „widgetové“ umiestnenia KW, ale AJ o „konfiguráciu miniaplikácií pre konkrétny produkt“, ktoré sme mali veľmi dobrú relevanciu a expozíciu pred marcovým nárastom.

Nemám tendenciu sa príliš obávať umiestnení na mesačnej báze, pretože vo všeobecnosti zaznamenávame veľké nárasty, ako je tento, po ktorých nasledujú podobné opravy, ako sa zdá, testujú interakciu používateľov na stránkach, ale tentoraz strácame longtail relevancia je nová funkcia, ktorú sme ešte nevideli.

sebastovar napísal o 2:58 dňa 10. apríla 2021:

Po zdanlivej aktualizácii Google algo minulý týždeň sa stránky, ktorým roky dominovali základné výrazy, nikde nezobrazujú na pracovnej ploche pre rovnaké výrazy. Aj keď sa zdá, že si udržiavajú svoje hodnotenie na mobilných zariadeniach. Zaujímalo by ma, či mal niekto iný podobný problém za posledný týždeň? čo si myslíš, že sa môže diať? aké máte návrhy?

Čítať:  Google odhaľuje cestovné aktualizácie pre bezpečnejšie pandemické výlety

Nezdá sa, že by existoval skutočný vzor pre stránky, ktoré boli počas niektorých termínov úplne stratené a ktoré stále fungujú dobre. Najbližšie, čo ma napadá, je Core Web Vitals, konkrétne CLS. Naše CLS je lepšie pre mobilné zariadenia ako pre počítače a stránky, ktoré sa teraz umiestnili nad nami v počítačoch, majú tiež nižšie metriky CLS. Nejaké nápady?

Markedd napísal o 7:11 10. apríla 2021

Vidím 24% pokles od januára a kľúčové slová naďalej klesajú (aj keď si nie som úplne istý, nakoľko spoľahlivý je Semrush v tomto bode). Návštevnosť Discover stále existuje, čo je lepšie ako minulý rok po máji a vylepšil som základné funkcie webu, ale Google je vo svojej vyhľadávacej konzole veľmi lenivý, takže budem musieť dlho čakať, kým skutočne uvidím vylepšenia v grafoch. Semrush včera ukázal skóre aktivity 7,5, takže čakám, kým nový mýtický algoritmus začne fungovať…

Je zrejmé, že aktualizácia recenzií produktov bola významná

Len na základe týchto komentárov sa zdá, že aktualizácia Recenzie produktov mnohých ľudí zaujímalo, aké budú presne dlhodobé vplyvy.

Budeme pokračovať v pozorovaní toho, čo sa deje v SERPs, a ako sa pohneme vpred, zabezpečíme, aby boli všetci naši verní čitatelia informovaní.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE