Aktualizácia skúseností so stránkami Google bude vydaná pre mobilné zariadenia aj počítače

V rámci dramatického rozšírenia pokynov pre skúsenosti so stránkami spoločnosť Google oznámila, že aktualizácia pre skúsenosti so stránkami bude vydaná pre mobilné aj desktopové verzie.

Na Google I/O Jeffrey Jose oznámil, že algoritmus Google page experience bude nakoniec aplikovaný na stránky pre počítače, ako aj mobilné zariadenia.

Očakáva sa, že v polovici júna bude vydaná aktualizácia stránky, ale doteraz sa očakávalo, že to bude len pre mobilné zariadenia.

Úplné vydanie spektra ešte nie je k dispozícii.

„Keď už hovoríme o zariadeniach, dnes s radosťou oznamujem, že prinášame hodnotenie skúseností so stránkami na počítačoch. Aj keď čoskoro spustíme používanie stránok na mobilných zariadeniach, veríme, že skúsenosti so stránkami sú rozhodujúce bez ohľadu na povrch, teda používateľ prehliada web. To je dôvod, prečo tvrdo pracujeme a prinášame hodnotenie skvelých skúseností do počítača. Ako vždy budeme poskytovať aktualizované pokyny, dokumentáciu a nástroje, ktoré vám pomôžu zabezpečiť, aby vaše stránky fungovali čo najlepšie.“

„Vyhľadávanie Google vždy považovalo používateľskú skúsenosť za súčasť hodnotenia. pamätáte si niektoré z našich minulých snáh z roku 2014, kde sme oznámili vhodnosť pre mobilné zariadenia ako signál hodnotenia.

V tom istom roku sme tiež spustili snahu o hodnotenie založené na HTTPS, aby sme zabezpečili, že webové stránky budú našim používateľom doručené bezpečným spôsobom.

Pozrime sa bližšie na skúsenosti so stránkou. Keď premýšľame o skúsenostiach so stránkami, myslíme na štyri piliere používateľskej skúsenosti.

Načítavajú sa, čo znamená, ako rýchlo alebo pomaly sa zdroje stránky sťahujú a zobrazujú v prehliadači používateľa. Obťažovanie používateľov je dôležitým pilierom, ktorý kvantifikuje niektoré správanie webovej stránky, ktoré môže používateľovi prekážať pri plnení úlohy. Bezpečnosť a súkromie: kritický aspekt toho, ako je webová stránka bezpečná, bezpečná a priateľská k ochrane súkromia. A dostupnosť.

Zdravotná továreň Svetovej zdravotníckej organizácie zistila, že viac ako miliarda ľudí, asi 15 % svetovej populácie, má nejakú formu postihnutia.

Čítať:  6 kľúčových problémov, ktoré treba pokryť v technickom SEO audite

My ako weboví vývojári máme obrovskú zodpovednosť za vytváranie stránok, ktoré sú prístupné všetkým našim používateľom. Tieto štyri piliere poskytujú štruktúru, ako premýšľať o skúsenostiach so stránkami.

Veríme, že keď stránky fungujú dobre, poskytujú používateľom výnimočnú hodnotu, ktorá môže viesť k dlhodobým vzťahom s vašimi zákazníkmi.

Poďme sa pozrieť na to, ako sa tieto štyri piliere premietajú do praxe pri používaní stránky. Na načítanie používame najväčšiu obsahovú farbu a oneskorenie prvého vstupu. Najväčšie vykreslenie obsahu alebo skrátene LCP je metrika, ktorá uvádza čas vykreslenia najväčšieho obrázka alebo textového bloku viditeľného v zobrazenej oblasti v pomere k začiatku načítania stránky.

Oneskorenie prvého vstupu, skrátene FID, meria čas od prvej interakcie používateľa so stránkou. To je, keď kliknú na odkaz, klepnú na tlačidlo alebo použijú vlastný ovládací prvok poháňaný JavaScriptom v čase, keď je prehliadač skutočne schopný začať spracovávať obslužné programy udalostí v reakcii na túto interakciu.

Pre stĺp obťažovania používateľov máme kumulatívny posun usporiadania – CLS. CLS meria súčet všetkých jednotlivých skóre posunu rozloženia pre každý neočakávaný posun rozloženia, ku ktorému dôjde na stránke. K posunu rozloženia dôjde vždy, keď viditeľný prvok zmení svoju polohu z jedného vykresleného rámca na ďalší.

„Žiadne zneužívanie intersticiálnych reklám“ je existujúca zásada hodnotenia vyhľadávania, ktorá je pridruženým signálom, ktorý už dlho používame pri vyhľadávaní, ktorý zisťuje prítomnosť a používanie intersticiálnych reklám, ktoré sú voči používateľom nepriateľské.

Všimli sme si, že takéto intersticiálne reklamy sa často používajú na oklamanie používateľov, aby urobili niečo, čo nechcú, napríklad im zabránia v čítaní stránky, na ktorú sa dostali z vyhľadávania Google, alebo v interakcii s ňou.

Intersticiálne reklamy majú mnoho skvelých využití, ako napríklad tie, ktoré vyžaduje zákon: Príkladom je súhlas GDPR alebo intersticiálna reklama, ktorá zobrazuje aktualizované otváracie hodiny počas pandémie koronavírusu. Tie nie sú ovplyvnené signálom. Pre bezpečnosť a súkromie chceme zabezpečiť, aby boli stránky doručované pomocou protokolu HTTPS. Používatelia by mali mať možnosť s istotou prehliadať internet bez toho, aby sa museli obávať útoku typu man in the middle alebo nesprávneho napodobňovania identity.

Čítať:  8 metrík, ktoré musíte sledovať v službe Google Analytics

Systémy bezpečného prehliadania v spoločnosti Google spájajú desiatky rokov skúseností s identifikáciou a zmierňovaním webových hrozieb, ako je malvér, sťahovanie nechceného softvéru alebo sociálne inžinierstvo.

Podobne ako pri niektorých iných signáloch už dlho používame Bezpečné prehliadanie pri vyhľadávaní, aby sme upozornili používateľov, keď zistíme, že klikajú na potenciálne škodlivé stránky.

Každý používateľ si zaslúži bezpečný a bezpečný zážitok z prehliadania. A tieto dva signály spolupracujú, aby zabezpečili, že stránky budú dobrými občanmi na internete.

Signál pre mobilné zariadenia pokrýva pilier dostupnosti, ktorý meria efektívnosť stránok na malých obrazovkách, ktoré často využívajú mobilné telefóny.

Prvé tri metriky s najväčším obsahom, oneskorením prvého vstupu a kumulatívnym posunom rozloženia sú kľúčové prvky webu

Namiesto metrík, ktoré sa vzťahujú na všetky webové stránky a mali by ich merať všetci vlastníci stránok, a budú sa zobrazovať vo všetkých nástrojoch Google. Každý z kľúčových webových vitálov predstavuje odlišný aspekt používateľskej skúsenosti a je merateľný v teréne a odráža reálnu skúsenosť s kritickým výsledkom zameraným na používateľa.

Môžu byť merané pomocou JavaScriptu pomocou štandardného webového rozhrania API a poskytujú vynikajúcu agnostickú cestu pre prístrojové vybavenie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o základných web vitals, pozrite si prednášku tímu Chrome s názvom Novinky vo web vitals na IO 2021.

Základné údaje o webe nie sú len súborom metrík, ale aj robustným súborom prahových rád, ktoré mapujú očakávania používateľov.

Tím prehliadača Chrome vykonal rozsiahly výskum a prišiel s návodom, čo znamená mať dobrý, slabý alebo niekde medzi tým.

Napríklad LCP, kde meriame výkonnosť načítania stránky, hodnoty menšie ako dve a pol sekundy znamenajú, že stránka poskytuje používateľovi dobrý dojem.

Stránky, ktoré trvajú viac ako štyri sekundy, sa považujú za nekvalitné. Podobne pre oneskorenie prvého vstupu je 100 milisekúnd maximálne oneskorenie, s ktorým sa používatelia musia stretnúť počas počiatočného vstupu a jeho odozvy.

Čítať:  Google vysvetľuje, prečo môže vaša návštevnosť kanálov Discover klesnúť

Čokoľvek dlhšie ako 300 milisekúnd začína mať pocit, že stránka je zamrznutá a vedie k zlej používateľskej skúsenosti. Kumulatívny posun rozloženia je metrika bez jednotiek. 0,1 skóre nižšie je dobré, zatiaľ čo 0,25 alebo viac sa považuje za zlé.

Krátka informácia: keď tím Chrome prvýkrát predstavil kumulatívny posun rozloženia, metrika zodpovedala celému životnému cyklu stránky.

Nedávno tím aktualizoval definíciu, aby bola presnejšia, obmedzením maximálneho trvania okna na päť sekúnd.

Keď Vyhľadávanie Google spustí hodnotenie skúseností so stránkami, budeme používať túto aktualizovanú definíciu kumulatívneho posunu rozloženia.

Ako sme už oznámili, po spustení hodnotenia skúseností so stránkami plánujeme aktualizovať aj funkciu hlavných správ vo vyhľadávaní Google.

Zmeny zahŕňajú rozšírenie požiadavky oprávnenosti na všetky kvalifikované webové stránky bez ohľadu na ich základné skóre web vitals alebo stav skúseností so stránkami za predpokladu, že spĺňajú pravidlá pre obsah Správ Google.

Plánujeme použiť hodnotenie skúseností so stránkami, aby sme zaistili, že sa našim používateľom na mobilných zariadeniach zobrazia vysokokvalitné spravodajské články.

Keď už hovoríme o zariadeniach, dnes s radosťou oznamujem, že prinášame hodnotenie skúseností so stránkami aj pre počítače. Aj keď čoskoro spustíme používanie stránok na mobilných zariadeniach, veríme, že skúsenosti so stránkami sú rozhodujúce bez ohľadu na povrch, používateľ prehliada web.

To je dôvod, prečo tvrdo pracujeme a prinášame hodnotenie skvelých skúseností do počítača. Ako vždy vám budeme poskytovať aktualizované pokyny, dokumentáciu a nástroje, ktoré vám pomôžu zabezpečiť, aby vaše stránky fungovali čo najlepšie.

Zostaňte naladení pre ďalšie podrobnosti o tomto. Ďalším spôsobom, ako môžete svojim používateľom poskytnúť viac stránok, je využiť výhody predbežného načítania vo Vyhľadávaní Google pomocou podpísaných výmen. Začiatkom tohto roka sme oznámili, že vyhľadávanie Google bude predbežne načítavať webové stránky vytvorené pomocou podpísaných výmen.

Čítať:  Ďalšie zmeny algoritmu Google cez víkend

Stránky sú vopred načítané a uložené v prehliadači používateľa a pripravené na načítanie, keď používateľ klikne na výsledok, čo vedie k takmer okamžitému načítaniu. Je to možné pomocou služby rýchlej vyrovnávacej pamäte Google distribuovanej po celom svete, ktorú teraz môžete využívať bez akýchkoľvek dodatočných nákladov.

Nikkei, veľký japonský vydavateľ, zaznamenal obrovské zlepšenia v číslach výkonnosti a obchodných metrikách pomocou predbežného načítania podpísaných výmen. V ich testoch sa LCP zlepšilo o 300 milisekúnd približne o 20 % a to bolo predtým, ako tím vykonal mikro optimalizácie. Inými slovami, 20 % predstavovalo najnižšie visiace ovocie.

V dôsledku rýchleho načítavania zaznamenali o 12 % väčšiu interakciu používateľov. Gratulujem tímu k takému úžasnému úspechu. Ak sa chcete pustiť do toho, prehľad skúseností so stránkou vo vyhľadávacej konzole je skvelým miestom, kde môžete začať.

Prehľad skúseností so stránkami ponúka cenné metriky, ako je percento webových adries, ktoré majú dobré platené skúsenosti a ich zobrazenia vo vyhľadávaní v priebehu času, čo umožňuje vlastníkom stránok rýchlo vyhodnotiť ich výkonnosť.

Vlastníci stránok sa môžu ponoriť do komponentov signálu skúsenosti zo stránky, aby získali ďalšie informácie o príležitostiach na zlepšenie.

Správa o výkonnosti vyhľadávania bola tiež aktualizovaná, aby umožnila filtrovanie stránok s dobrou skúsenosťou so stránkami, čo pomáha vlastníkom stránok sledovať, ako sa tieto stránky porovnávajú s ostatnými na tej istej lokalite.“

Aktualizácia skúseností so stránkami bola posunutá späť do polovice júna a v tom čase by mala byť vydaná v indexe mobile-first.

Krátko nato bude pravdepodobne nasledovať počítačová verzia aktualizácie skúseností so stránkami.

Nemáme konkrétny časový rámec, na ktorý by sme sa mohli odvolávať pre tieto dátumy vydania, ale môžete si byť istí, že hneď ako to budeme vedieť, budete to mať aj vy.

Budeme vás aj naďalej informovať o každom kroku.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE