Aktualizácie od Randa Fishkina o kontroverzii nulového kliknutia

Pomerne strhujúca kontroverzia sa začala minulý týždeň na Twitteri, keď Rand Fishkin zdieľal údaje ukazujúce, že vyhľadávania Google s nulovým kliknutím dosiahli hranicu 65 %.

Viac o tomto príbehu si môžete prečítať z nášho spravodajstva v tomto príspevku.

Aktualizácie Rand na platforme ukazujú nasledovné s ďalšími údajmi, ktoré poskytuje Similarweb:

Rand povedal: „V 4. štvrťroku 2020 sa 68,3 % vyhľadávaní v USA skončilo bez kliknutia. Platená MP bola o niečo vyššia a organická MP o viac ako 10 % nižšia.“

To dáva zmysel, pretože verzia Google pre USA má často viac okamžitých odpovedí, odporúčaných úryvkov, polí znalostí atď. ako iné regióny. USA má tiež viac inzerentov Google a výdavkov na reklamu ako väčšina ostatných krajín a približne o 15 % viac kliknutí na platené vyhľadávanie ako vo zvyšku sveta, pričom platené tvoria takmer 6 % všetkých kliknutí.

Pre konečný vizuál som sa pozrel na údaje o vyhľadávaní v priebehu času, od januára 2018 (najskoršie údaje z SimilarWeb pre tento projekt) do decembra 2020.

Ďalšie informácie o údajoch s nulovým kliknutím

Dodatočné údaje odhaľujú nasledujúce poznatky:

  • Celkový objem vyhľadávania rastie. Pandémia pravdepodobne zodpovedá za zvrátenie tohto poklesu údajov ku koncu roka 2019.
  • Počet inzerentov, ktorí použili platené vyhľadávanie na zviditeľnenie na stránkach Google, za posledných pár rokov výrazne vzrástol. Je to tak na desktope aj na mobile.
  • Organické kliknutia rástli v roku 2020 po dlhej plató a miernom poklese. Zdá sa, že je to spôsobené väčším využívaním stolných počítačov v roku 2020 po tom, čo zablokovanie Covid-19 viedlo k tomu, že viac z nás doma hľadalo na našich počítačoch. Táto návštevnosť sa môže skončiť presunom na mobilné zariadenia, pretože očkovanie sa rozšíri a Američania sa vrátia k vyhľadávaniu Google na cestách.
  • Koncom roka 2020 dosiahli vyhľadávania s nulovým kliknutím rekordnú úroveň. Je možné, že experimentovanie Google s vybranými úryvkami v prvom štvrťroku by mohlo korelovať s niektorými zaujímavými zmenami údajov. Požiadam SimilarWeb, aby to skontroloval.
Čítať:  Prehľady základnej aktualizácie z mája 2024 z celého webu

Záverečné závery najnovších údajov spoločnosti Rand

Rand prezradil aj závery, ktoré z nových údajov vyvodil.

On verí:

Dobrá správa: V službe Google je dnes viac vyhľadávaní ako kedykoľvek predtým a k dispozícii je aj viac kliknutí.

Zlá správa: za posledné tri roky mala spoločnosť Google obrovský prospech z rastúceho objemu celosvetového vyhľadávania a keďže pandémia odoberá čoraz viac ľudí z ich prenosných počítačov a stolných počítačov a vracia ich späť na mobilné zariadenia, je pravdepodobný problém s vyhľadávaním bez kliknutí. ešte viac stúpať.

Tweety s nulovým kliknutím od Randa Fishkina

Toto sú tweety, v ktorých Rand poskytol svoje aktualizované údaje a poznatky:

Čo bude ďalej v spore?

Domnievame sa, že je jasné, že Google bude musieť reagovať na najnovšie štatistiky údajov spoločnosti Rand. Opäť sa uvidí, aká bude ich odozva.

V našom spravodajstve o kontroverzii s nulovým kliknutím budeme pokračovať priamo tu na iloveseo.

Nebudete chcieť zmeškať ani minútu!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE