Aký je dosah AirTag?

Eric Zeman / Android Authority

AirTags sa stali obľúbeným príslušenstvom pre majiteľov iPhonov a iPadov, a to zo zrejmých dôvodov – ľudia potrebujú sledovať svoje cennosti az veľkej časti dôverujú prístupu Applu k súkromiu. Ale pre zákazníkov, ktorí o nich uvažujú, môže byť stále množstvo otázok, vrátane sortimentu, čo je niečo, o čom je Apple podivne hmlistý. Tu to vyriešime a porovnáme dosah AirTag s jeho dvoma hlavnými rivalmi.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Dosah sledovania v reálnom čase pre AirTags je 33 stôp, ale pravidelné aktualizácie polohy môžu prebiehať kdekoľvek na svete, pokiaľ je blízko zariadenia Apple kompatibilné s AirTag.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Aký je dosah AirTag?

Eric Zeman / Android Authority

Úplná odpoveď na túto otázku je zložitejšia, než by ste čakali. Pokiaľ ide o zazvonenie AirTag alebo zobrazenie dát o polohe v reálnom čase v aplikácii Find My na vašom iPhone alebo iPade, odpoveď je obvykle až 33 stôp (asi 10 metrov) – dosah Bluetooth rádia AirTag. To sa môže líšiť v závislosti od faktorov, ako sú prekážky signálu.

Každý AirTag má tiež čip U1, ktorý na väčšine iPhonov od iPhonu 11 a vyššie umožňuje možnosť navádzania nazvanú Precision Finding. To závisí od špeciálneho ultraširokopásmového (UWB) rádia, ale je možné ho obvykle spustiť, kedykoľvek ste v dosahu Bluetooth. Jediný súčasný model iPhonu, ktorý nemá podporu, je iPhone SE. Presné hľadanie môžete tiež použiť na Apple Watch, ak spárujete iPhone 15 s Apple Watch Series 9 alebo Ultra 2.

Čítať:  Aký je najdôležitejší faktor pri výbere spravovaného hostiteľa WordPress?

Do vzdialenosti 33 stôp závisí sledovanie polohy na ostatných užívateľoch pripojených k sieti Nájsť. Kedykoľvek sa niekto s iPhonom alebo iPadom dostane do dosahu Bluetooth, poloha AirTag sa aktualizuje pomocou anonymných šifrovaných dát nahraných na iCloud. Nejde však o sledovanie v reálnom čase – namiesto toho očakávajte aktualizácie polohy každú minútu alebo dve, aj keď je váš AirTag obklopený zariadeniami Apple. Inak by sa jeho batéria extrémne rýchlo vybila, bez ohľadu na dopad na zariadenia, cez ktoré sa prenáša.

Ako ďaleko môžete sledovať AirTag?

Akonáhle sa AirTag prepne zo sledovania v reálnom čase na pravidelné aktualizácie prostredníctvom siete Find My, neexistuje žiadne obmedzenie vzdialenosti. Ak napríklad vložíte AirTag do elektrickej jednokolky, s ktorou dochádzate v Chicagu, budete stále dostávať aktualizácie polohy, pokiaľ bude ukradnutá a oplotená v Šanghaji, za predpokladu, že niekto AirTag nenájde a nedeaktivuje ako prvý. To je jeden z dôvodov, prečo ľudia toľko investujú do držiakov a puzdier, aj keď je najdôležitejšie umiestniť štítok tam, kde by nikoho nenapadlo pozerať.

Skutočným limitom sledovania je počet zariadení Apple v danej oblasti. V meste, ako je Šanghaj, je veľa iPhonov a iPadov, ale pravdepodobne oveľa menej v miestach, ako je Kalkata alebo Kinshasa, pretože na týchto trhoch dominujú zariadenia Android.

Bez ohľadu na to, v ktorej krajine sa nachádzate, čím viac vidieka ste, tým menej efektívne sú AirTags. Ak jeden pustíte na odľahlý turistický chodník v Yosemitskom národnom parku v Kalifornii, môže to potenciálne trvať dni alebo týždne, kým sa jeho poloha aktualizuje – aj keď je Fresno menej ako dve hodiny ďaleko, bude chvíľu trvať, kým sa niekto s iPhonom prejde. presne na tomto mieste a budú potrebovať spoľahlivé pripojenie k internetu na nahrávanie dát. Keď potrebujete niečo sledovať v divočine, je lepšie investovať do drahších GPS trackerov.

Čítať:  Vývoj hier: Aký je najlepší motor pre začiatočníkov

Sortiment AirTag vs konkurencia: Aké je porovnanie?

Rita El Khoury / Android Authority

AirTag má iba dvoch hlavných konkurentov, ale tu je ich poradie.

  • Dlaždice: Táto značka sa skvele prezentuje. Dokonca aj najlacnejšie modely Tile ponúkajú sledovanie Bluetooth v reálnom čase až do vzdialenosti 250 stôp (76,2 metra) a Tile Pro to rozširuje na 400 stôp (asi 121,9 metrov). Produkty spoločnosti sú tiež multiplatformné, ale háčik je v tom, že mimo dosahu Bluetooth závisí sledovanie na ľuďoch, ktorí majú nainštalovanú aplikáciu Tile. To je voliteľné, zatiaľ čo každý iPhone a iPad má v predvolenom nastavení funkciu Nájsť.
  • Samsung Galaxy SmartTag 2: Hoci existuje iba jeden aktuálny model SmartTag, Samsung sľubuje dosah Bluetooth v reálnom čase až 120 metrov (393,7 stôp). Po tomto sledovaní sa prepne na sieť Galaxy Find/SmartThings Find, ktorá by mohla byť viac či menej problematická ako Tile. Zatiaľ čo väčšina, ak nie všetky moderné telefóny Samsung Galaxy má túto technológiu predinštalovanú, nepomôže to, ak sa nachádzate v regióne bez mnohých vlastníkov Galaxy.

Prečo môj AirTag hovorí „Nedostupný“?

Ak sa vám v aplikácii Nájsť zobrazí toto chybové hlásenie, váš AirTag je niekde, kde naň nemôžu pingnúť okolité iPhony alebo iPady pomocou Bluetooth, či už tieto zariadenia patria vám alebo niekomu inému. To samozrejme znamená, že údaje o polohe vášho AirTag nemožno aktualizovať.

Čítať:  Začíname s WordPress SEO s Lindsay Haley

Správa zvyčajne odporúča, aby ste sa „pohli a pripojili“, ale to pomôže iba vtedy, ak sa vy osobne dostanete do dosahu Bluetooth, čo je v prípade AirTags 33 stôp. Ak ste príliš ďaleko, aby ste dosiahli svoj AirTag, budete musieť dúfať, že niekto s iPhonom alebo iPadom prejde okolo a spustí aktualizáciu Find My.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE