Aký je najlepší fitness tracker? Testovali sme viac ako 50 — Tu je našich 8 najlepších

Hľadanie najlepšieho fitness trackeru začína štyrmi základnými otázkami:

 • Preferujete fitness tracker v štýle kapely alebo hodiniek?
 • Aké aktivity plánujete sledovať?
 • Záleží vám na značke alebo platforme?
 • Potrebujete nejaké špeciálne funkcie, ako je sledovanie SpO2, vstavaná GPS alebo EKG?

Akonáhle budete vedieť, na čom vám záleží najviac, je oveľa jednoduchšie vybrať ten správny strih. Od pásikov po inteligentné hodinky, náš tím podrobuje každé nositeľné zariadenie, ktoré kontrolujeme, prísnym testovaním, aby sme zaistili, že sa na naše zoznamy dostanú len tie najlepšie možnosti. Ponoríme sa do všetkého od sledovania aktivity cez sledovanie spánku až po každodenné používanie, najmä so zameraním na užívateľský zážitok, presnosť a hodnotu. Pokračujte v čítaní, aby ste videli naše tipy na najlepšie fitness trackery, ktoré si môžete kúpiť v roku 2024.

Najlepšie fitness trackery, ktoré stoja za zváženie

Aby bolo jasno, je ťažké, aby len jedno zariadenie vyhovovalo všetkým typom používateľov. Niektorí používatelia môžu potrebovať viac podpory aplikácií, zatiaľ čo iní potrebujú niekoľko ďalších zvončekov a píšťaliek. Existuje množstvo skvelých fitness trackerov a hodiniek, ktoré stoja za to vyskúšať. Nižšie uvedený zoznam predstavuje naše najlepšie tipy.

Fitness trackery v štýle kapely:

 • Fitbit Charge 6: Fitbit Charge 6 stavia na svojom predchodcovi s pridanou integráciou aplikácií Google a vylepšeným monitorovaním srdcového tepu.
 • Xiaomi Mi Band 8: Pre nakupujúcich s obmedzeným rozpočtom je Mi Band 8 najlepší lacný fitness tracker, ktorý si môžete kúpiť, vďaka nízkej cene a solídnemu sledovaniu kondície.
 • HUAWEI Band 7: Najlepšia alternatíva Xiaomi Mi Band 8, HUAWEI Band 7 ponúka priestranný tvarový faktor a celodenné monitorovanie SpO2 a navyše užitočné chytré funkcie. Hoci spoločnosť HUAWEI uviedla na trh Band 8, nie je ľahko dostupná všade.

Fitness trackery v štýle hodiniek:

 • Apple Watch Series 9: Pre užívateľov iPhonu sú Apple Watch Series 9 najlepšie chytré hodinky pre sledovanie fitness. Sú to pravdepodobne najlepšie múdre hodinky, ktoré si môžete kúpiť, a majú skvelé možnosti cvičenia.
 • Garmin Venu 3: Venu 3 je vysoko presný, s mnohými športovými režimami a užitočnými doplnkami, ako je hlasové volanie a detekcia zdriemnutia. Je to jeden z najlepších fitness trackerov dostupných od Garminu.
 • Garmin Forerunner 265: Tieto šikovné hodinky, jedno z prvých zariadení Forerunner s OLED displejom, sú veľmi očakávanou aktualizáciou radu a skvelou voľbou pre bežcov.
 • Garmin vivomove Šport: Hľadáte fitness tracker, ktorý nevyčnieva? Tieto zákerné hybridné hodinky by pre vás mohli byť perfektným fitness trackerom.

Fitness tracker v štýle prsteňa

 • Oura Ring 3: V súčasnej dobe je Oura Ring 3 lídrom na rastúcom trhu chytrých prsteňov a ponúka široké sledovanie aktivity pre užívateľov, ktorí majú záujem o celkový pohľad na ich fyzickú zdatnosť.

Fitbit Charge 6 je najlepšie fitness tracker od Fitbit

Fitbit Charge 6

Fitbit Charge 6

Užitočné fyzické tlačidlo • Aktualizovaný snímač tepovej frekvencie • Všetky športové režimy teraz v zariadení

Fitbit Charge 6 je v roku 2024 špičkovým fitness trackerom spoločnosti

Pokiaľ ide o fitness trackerov, Fitbit Charge 6 je teraz najlepším produktom v portfóliu spoločnosti. Ak chcete získať niečo lepšie, musíte prejsť na Sense 2, čo je skôr ako múdre hodinky. Charge 6 má plnofarebný displej, 40 cvičebných režimov a najpokročilejší merač srdcového tepu, ktorý Fitbit ponúka.

Najnovší prírastok do stajne Fitbit, Charge 6, predstavuje kľúčové upgrady obľúbeného radu fanúšikov. Spoľahlivé zdravotné senzory a základné nástroje Fitbit robia zo zariadenia skvelú voľbu pre väčšinu nakupujúcich. Tracker v štýle kapely je ľahký a pohodlný a môže sa pochváliť farebným AMOLED displejom na čítanie štatistík. Nový model dokonca znovu zavádza fyzické tlačidlo pre hladkú a zefektívnenie interakcie so zariadením.

Interne Charge 6 poskytuje všetky základy, vrátane sledovania krokov a aktivity, sledovania spánku, podpory EKG, sledovania teploty pokožky, sledovania SpO2 a možnosti skenovania EDA. Podporuje aj skóre dennej pripravenosti a zvládanie stresu Fitbit s účtom Fitbit Premium. Sledovač sa navyše môže pochváliť vylepšeným sledovaním srdcového tepu pre presnejšie štatistiky než kedykoľvek predtým, a to vďaka vylepšeným algoritmom strojového učenia. Výkon senzora na nás počas nášho recenzného obdobia všeobecne veľmi zapôsobil.

Medzitým, vo svetle nedávnych zmien v stajni Fitbit, má Charge 6 tiež lepšiu hodnotu ako značkové inteligentné hodinky spoločnosti. Nezahŕňa všetky rovnaké chytré funkcie, ale ponúka užitočnú integráciu s Peňaženkou Google, Mapami Google a Hudbou YouTube. Všetky tieto nástroje robia z trackeru užitočnejšieho spoločníka pri cvičení. Bohužiaľ trpia niektorými zásadnými nevýhodami ohľadom výkonu GPS. Vďaka tomu je Charge 6 ťažké odporučiť na tréning na dlhé vzdialenosti, ale je to skvelá voľba pre základné sledovanie aktivity.

Čím to vyniká

 • Vplyv Googlu pridáva chytré hodinky podobné šikovným hodinkám: Užitočná integrácia s Peňaženkou Google, Hudbou YouTube a Mapami Google posúva sledovač do oblasti blízkej šikovným hodinkám a predstavuje výkonné zariadenie na celý deň.
 • Kľúčový dizajn a upgrady používateľského rozhrania: Fyzické tlačidlo najnovšieho modelu uľahčuje interakciu používateľa. Dostupnosť všetkých športových režimov priamo na zariadení zároveň robí sledovanie ešte pohodlnejším.
 • Vylepšené monitorovanie srdcovej frekvencie: Vďaka vylepšeným algoritmom je sledovanie srdcovej frekvencie na Charge 6 presnejšie ako kedykoľvek predtým.

Xiaomi Mi Band 8 je najlepšie lacný fitness tracker

Xiaomi Mi Band 8

Čítať:  Ako zistiť, kto vás prestal sledovať na Twitteri

Xiaomi Mi Band 8

Presné sledovanie zdravia a kondície • Dostupná cena • Jedinečný tvarový faktor

Xiaomi opäť dodáva dobre zaoblený fitness tracker za dostupnú cenu.

Xiaomi Mi Band 8 sa vyznačuje úplne novým dizajnom remienka a rovnako živým dotykovým displejom ako u predchádzajúcej generácie. Na zápästí, ako náhrdelník, alebo dokonca pripojený k bežeckej topánke, zariadenie sleduje kľúčové štatistiky kondície a ponúka užitočné nástroje na monitorovanie zdravia používateľom, ktorí túžia sledovať svoj zdravotný stav. Je to výkonný sledovač základnej úrovne za skvelú cenu.

Pre každého s obmedzeným rozpočtom sú náramky Xiaomi Mi Bands vysoko odporúčané. Poslednú generáciu sme dokonca ocenili Editor's Choice. Ešte sme skontrolovali Xiaomi Mi Band 8, ale sme si istí, že tracker ponúka rovnaké spoľahlivé skúsenosti, aké sme našli v minulosti, s niekoľkými novými výhodami. Na začiatok, Mi Band 8 zavádza mierne vyvýšenejší vzhľad a je navrhnutý tak, aby sa dal nosiť ako náhrdelník alebo pripevnený k topánke do telocvične. To znamená väčšiu všestrannosť v spôsobe sledovania štatistík v priebehu dňa.

Xiaomi Mi Band 8, veľmi solídne zariadenie základnej úrovne, sleduje kroky, vzdialenosť a kalórie na VO2 max, saturáciu krvi kyslíkom, srdcovú frekvenciu, spánok a stres. Okrem týchto základov kapela ponúka aj sledovanie viac ako 150 unikátnych aktivít. Je dokonca vybavený vylepšeným akcelerometrom, takže používatelia môžu cvičiť spolu s pohybovými fitness kurzami v aplikácii Mi Fitness. Náramok bohužiaľ nemá vstavanú GPS, ale ponúka pripojenú GPS, ak ste ochotní vziať si telefón do vrecka na behanie a vychádzky.

Náramok sa tiež môže pochváliť výdržou batérie 16 dní pri bežnom používaní alebo šesť dní pri zapnutom vždy zapnutom displeji. Farebný 1,62-palcový AMOLED displej kapely môže vyzerať veľmi ako displej Mi Band 7, ale najnovší model má teraz obnovovaciu frekvenciu 60 Hz a jas až 600 nitov. V spojení s rýchloupínacím popruhom zariadenia je efekt atraktívnejší a užívateľsky prívetivejší.

Čím to vyniká

 • Tá cenovka: Mi Band 8 je dobrý fitness tracker za skvelú cenu. Je to najmenej o 30-40 USD lacnejšie ako väčšina sledovačov a zároveň ponúka mnoho rovnakých funkcií.
 • Všestrannosť v spôsobe nosenia: Zariadenie umožňuje sledovanie za zápästia s pridanou možnosťou nosiť sledovaciu pilulku na krku alebo pripevnenú k topánke do telocvične.
 • Tony funkcií: Všeobecne platí, že „základné“ fitness trackery postrádajú mnoho pokročilých senzorov, ako je SpO2 a monitorovanie srdcovej frekvencie. Na Mi Band 8 nájdete väčšinu senzorov, ktoré ponúkajú ostatné hlavné fitness trackery, vrátane pripojeného GPS.

HUAWEI Band 7 dáva Xiaomi zabrať

Huawei Band 7

Huawei Band 7

Dostupná cena • AMOLED displej • Solídna sledovacia sada

Atraktívny tracker za neuveriteľne nízku cenu

Huawei Band 7 ponúka celú škálu základného sledovania kondície plus meranie kyslíka v krvi, sledovanie srdcovej frekvencie a sledovanie spánku. Je to tenký, ľahký fitness tracker s pôsobivým displejom za tak nízku cenu.

HUAWEI nás prekvapil s HUAWEI Band 6 a 7 nadväzuje na úspech svojho predchodcu. Rozmazáva hranicu medzi trackerom a šikovnými hodinkami a má veľký 1,47-palcový AMOLED displej s ultra úzkymi rámčekmi. Náramok tiež ponúka vylepšenú integráciu telefónu, vrátane možnosti prijímať telefónne hovory na zápästie, hudbu, diaľkové ovládanie fotoaparátu a rýchlu odpoveď na správy. Zariadenie dokonca podporuje NFC platby.

V mnohých ďalších ohľadoch je HUAWEI Band 7 veľmi podobný Mi Band 7 – a to je kompliment. Užívatelia tu nájdu celodenné sledovanie SpO2, sledovanie spánku, 96 režimov cvičenia, sledovanie menštruácie a ďalšie. Aj keď sme zariadenie ešte netestovali interne, presnosť Band 6 na nás celkom zapôsobila a Band 7 údajne ešte viac zlepšuje používateľský zážitok.

Testovali sme funkciu sledovania spánku na HUAWEI Band 6 proti rôznym zariadeniam, vrátane Fitbit Sense a Garmin Forerunner 245 Music. Výsledky boli na mieste. Inými slovami, pokiaľ je pre vás sledovanie spánku dôležité, je dôležité si uvedomiť, že sme zistili, že predchádzajúca generácia HUAWEI Band je presnejšia ako Mi Band 7.

Band 7 od HUAWEI je predovšetkým cenovo dostupný. Zariadenie je k dispozícii nakupujúcim v USA za menej ako 70 dolárov od predajcov tretích strán, vrátane Amazonu. Rozpočtové zariadenie si môžete zaobstarať v štyroch farbách: čiernej, zelenej, ružovej a červenej. Je vodeodolný do 50 metrov a môže sa pochváliť až dvojtýždňovou výdržou batérie na jedno nabitie.

Čím to vyniká

 • Krásny plnofarebný displej: HUAWEI pridal živý a veľký displej do svojho radu trackerov dlho predtým, než Fitbit nasledoval. Displej tu vyzerá skvele a na hodinky za túto cenu je prekvapivo dobrý.
 • Presné sledovanie spánku: Pokiaľ sa zaujímate o sledovanie spánku, budete radi, keď budete vedieť, že HUAWEI má solídnu povesť vďaka presnosti nočných dát.
 • Tony cvičebných režimov: Tento sledovač má viac ako 96 cvičebných režimov. To je veľa pre ešte drahšie trackery, vďaka čomu je zariadenie jedným z najlepších fitness trackerov pre každého, kto má obmedzený rozpočet.

Apple Watch Series 9 sú najlepším trackerom pre užívateľov iPhone

Apple Watch Series 9

Apple Watch Series 9

Výkonný procesor • Upgradovaný displej s jasom 2000 nitov • Ovládanie gestami a funkcie Siri

Najpohodlnejšie chytré hodinky Apple

Nový čip S9 robí z Apple Watch Series 9 doposiaľ najschopnejšie a najšetrnejšie Apple hodinky. Užite si vylepšené zabezpečenie, vylepšené funkcie v situáciách s nízkou konektivitou a vylepšené sledovanie stavu. Predstavujeme nové gesto dvojitého kliknutia.

Apple Watch nie sú pre používateľov Androidu, ale vrelo odporúčame Apple Watch Series 9 pre používateľov iPhone. Ako vždy spoločnosť zaviedla iteratívne upgrady v najnovšom modeli, napriek tomu sme boli s jeho výkonom počas nášho recenzného obdobia viac ako spokojní. Zariadenie sleduje všetky základné údaje, vrátane krokov, kalórií, vzdialenosti, nastúpených poschodí, kľudovej a aktívnej srdcovej frekvencie, spánku, VO2 max, nasýtenia krvi kyslíkom, teploty a ďalších. S pokročilými senzormi to robí presne. Rovnako tak bolo sledovanie GPS u rady 9 počas našich vonkajších tréningov prakticky bezchybné.

Medzitým watchOS 10 priniesol niekoľko vylepšení wellness nástrojov spoločnosti Apple, vrátane funkcií pre duševné zdravie, sledovanie tréningu pre cyklistov a zmien v správe liekov. Aktualizácia tiež priniesla prepracované rozhranie, vrátane prehľadných widgetov pre ľahšiu konzumáciu štatistík a dát. Okrem toho môže Siri teraz spracovávať otázky na zariadení, vrátane otázok týkajúcich sa osobných zdravotných štatistík. Užívatelia môžu dokonca pracovať s Apple Watch Series 9 efektívnejšie ako kedykoľvek predtým pomocou Double Tap, ovládanie gestami jednou rukou, ktoré dokončuje jednoduché akcie kliknutím dvoma prstami.

Od aplikácií po upozornenie je integrácia s iPhonom bezproblémová a používatelia nájdu všetky potrebné chytré funkcie, od telefonovania na zápästie až po offline prehrávanie hudby. Bohužiaľ aj v najnovšej generácii zostáva výdrž batérie prekážkou. Rad 9 vydrží len niečo málo cez 18 hodín, aj keď režim nízkej spotreby pomáha používateľom dosiahnuť ďalšie využitie medzi nabíjaniami.

Čítať:  Príručka pre začiatočníkov k Magento CLI: Ako to funguje + kroky na vytvorenie vlastného príkazu

Pokiaľ chcete chytré hodinky s presným sledovaním a množstvom podpory aplikácií tretích strán, Apple Watch Series 9 je hračka. Pre cenovo výhodnú variantu sú Apple Watch SE 2 (269,99 $ na Amazone) vypadne pár senzorov, ale stále je to skvelý fitness tracker. Na druhom konci spektra sú Apple Watch Ultra 2 (759,99 $ na eBay) ponúka podobný zážitok na oveľa odolnejšom zariadení.

Čím to vyniká

 • Kráľ aplikácií: Nemôžete robiť lepšie, ak chcete podporu tretích strán. Apple tvrdo pracoval, aby získal množstvo partnerov. Okrem viac ako 40 zabudovaných aplikácií je App Store nabitý ďalšími nástrojmi pre športovcov.
 • Podpora EKG funguje perfektne: Apple je jednou z mála značiek s monitorom EKG schváleným FDA. Pokiaľ je to pre vás dôležitá zdravotná metrika, budete chcieť Apple Watch.
 • Nádherný a odolný dizajn: Dizajn Apple Watch je ikonický. Vyzerá skvele a otáča hlavu. Pokiaľ vám záleží na niečom, čo je nielen krásne, ale aj vysoko odolné, už nehľadajte.

Garmin Venu 3 sú skvelé cvičebné hodinky pre každú oblasť

Garmin Venu 3

Garmin Venu 3

Vysoko presné GPS a snímače srdcového tepu • Automatická detekcia zdriemnutia a koučovania spánku • Výdrž batérie až 14 dní

Presnosť a šikovnosť.

Garmin Venu 3 a Venu 3S sa zameriavajú na poskytovanie personalizovaných dát o vašom zdraví a kondícii s niektorými z najpokročilejších funkcií Garmin sledovanie tela. Funkcia Body Battery vás informuje o úrovniach vašej aktivity a nové sledovanie spánku zahŕňa detekciu zdriemnutia.

Garmin Venu 3 môžu byť prémiové múdre hodinky Garmin, ale je to tiež jeden z najlepších fitness trackerov. Okrem sledovania množstva športových režimov a pokročilých tréningových metrík ponúkajú hodinky aj funkciu Garmin's Health Snapshot, ktorá vyhotoví dvojminútový záznam vašich zdravotných štatistík, vrátane srdcovej frekvencie, variability srdcovej frekvencie, hladiny kyslíka v krvi, frekvencie dýchania a stres. Venu 3 tiež ponúka rovnakú aplikáciu EKG schválenú FDA, ktorú nájdete u svojho predchodcu, pre záznam nameraných hodnôt a sledovanie známok AFib.

Medzitým sú ostatné základné funkcie pre fitness fitness tak presné, ako by ste očakávali od jedných z najlepších hodiniek Garmin. Venu 3 je vybavený viacpásmovým GNSS a najnovším optickým snímačom tepovej frekvencie spoločnosti Gen 5 Elevate. Môže sa tiež pochváliť špičkovými tréningovými nástrojmi Garmin, vrátane Body Battery, Recovery Time, Workout Benefit, Perceived Exertion, Garmin Coach a ďalších. Pokiaľ ide o sledovanie spánku, zariadenie je nabité dátovými bodmi, ktoré používateľom pomáhajú budovať lepšie návyky pred spaním. Je to tiež prvé zariadenie Garmin, ktoré poskytuje automatickú detekciu zdriemnutia. Milovali sme presnosť, ktorú sme v tejto aréne našli, a ako Garmin integruje tieto štatistiky do širších náhľadov.

Celkovo je Garmin Venu 3 jedným z najlepších fitness trackerov a skvelým výberom od dôveryhodnej značky. Je to drahé, ale prináša aj kľúčové funkcie chytrých hodiniek, ako sú mobilné platby, hlasové volanie a podpora hlasového asistenta. Zariadenie je tiež k dispozícii v dvoch veľkostiach puzdra, takže používatelia môžu nájsť perfektné padnúce pre ich zápästie.

Čím to vyniká

 • Schopnosť volať. Zatiaľ čo rastúci počet šikovných hodiniek má funkciu volania a správ, stále to nie je tak bežné.
 • Podpora Asistenta nie je obmedzená na jednu platformu. Väčšina trackerov a hodiniek má vstavaných asistentov, ale Garmin Venu 3 používa telefón vo vašom vrecku. To znamená, že si môžete vybrať medzi Bixby, Assistant, Siri a ďalšími.
 • Špičkové funkcie sledovania kondície. Garmin je jedným z lídrov v oblasti fitness funkcií, a preto existuje množstvo režimov aktivity. K dispozícii je podpora pre širokú škálu športov, vrátane golfu, plávania, silového tréningu a mnohých ďalších.

Garmin Forerunner 265 je jedným z najlepších fitness trackerov pre hardcore bežcov

Garmin Forerunner 265

Garmin Forerunner 265

Displej AMOLED • Úložisko hudby • GPS • Sledovanie zdravia a kondície

Nočné behy sú oveľa jasnejšie

Garmin Forerunner 265, vychádzajúci zo svojho predchodcu, ponúka rovnaké skvelé funkcie s vylepšeniami, vďaka ktorým sú spoľahlivé, ľahké bežecké hodinky s AMOLED displejom.

Garmin Forerunner 265 sú ľahko jedny z najpôsobivejších bežeckých hodiniek, aké sme kedy používali, a vítaným vylepšením svojho už aj tak výkonného predchodcu. Najviditeľnejším vylepšením tohto modelu je dotykový OLED displej. Je jasný, citlivý a spárovaný s farebným obnovením používateľského rozhrania.

Oceňujeme tiež rozhodnutie spoločnosti Garmin ponúkať hodinky v dvoch veľkostiach, 265 a 265S, s rovnakou maloobchodnou cenou. Obe veľkosti taktiež ponúkajú úložisko hudby ako štandard, nie ako príplatok. 265S má 1,3-palcový displej s rozlíšením 416 x 416. 265S má 1,1-palcový displej s rozlíšením 360 x 360. Počas našej recenzie menšieho modelu sme dosiahli približne štyri dni používania s povoleným vždy zapnutým displejom. V režime chytrých hodiniek vydrží zariadenie zhruba dva týždne.

Forerunner 255 pridal podporu NFC, Morning Report a vylepšený snímač srdcového tepu do radu strednej triedy. Tieto funkcie sa vracajú v rade Forerunner 265 a presnosť snímača je fantastická. Počas nášho kontrolného obdobia sme zaznamenávali vysoko spoľahlivé štatistiky, vrátane údajov o srdcovej frekvencii, sledovaní spánku a samozrejme sledovanie GPS. Najnovší model tiež pridáva Training Readiness, obľúbenú metriku Garmin pre oddaných športovcov, čo je v tejto cenovej hladine skvelý nástroj.

Cena Forerunner 265 v porovnaní s jeho predchodcom značne vyskočila, čím sa zariadenie posunulo z „cenovo dostupného“ územia. Avšak 449 dolárov je rozumných s ohľadom na funkcie, ktoré na palube nájdete. Pokiaľ rozpočet nehrá rolu, zaujal nás tiež Garmin Forerunner 965.

Čím to vyniká

 • Možnosti pre rôzne veľkosti zápästia: Forerunner 265 je k dispozícii v 46mm modeli a 42mm modeli 265S, takže si každý môže vybrať perfektný. Obaja majú rovnakú cenu a ponúkajú úložisko hudby.
 • Pripravenosť na tréning je užitočný doplnok: Pre oddaných športovcov pripravujúcich sa na ďalšie veľké preteky je Training Readiness vyhľadávaným nástrojom ekosystému Garmin.
 • Zlatý štandard v monitorovaní srdcovej frekvencie: Buďme úprimní; väčšina sledovačov bojuje o skutočne presné sledovanie srdca. Snímač Elevate v 265 je jedným z mála monitorov, ktoré môžu poskytovať takmer tak presné výsledky, aké by ste získali pomocou hrudného pásu.

Garmin vivomove Sport je dokonalý hybrid pre milovníkov inkognito fitness

Garmin Vivomove Šport

Garmin Vivomove Šport

Elegantný dizajn • Skrytá obrazovka s analógovou príchuťou • Viacdenná výdrž batérie

Tieto hybridné hodinky Garmin bez námahy vyvažujú štýl s prekvapivo dobrou hodnotou

Čítať:  Ako zlepšiť vyhľadávanie produktov vo vašom obchode Magento

Toto sú šikovné hodinky, ktoré získate pre milovníkov tradičných analógových hodiniek. Napriek svojmu minimalistickému vzhľadu ponúka množstvo hodnoty. Obsahuje známe funkcie Garmin pre zdravie a fitness, vrátane Body Battery. Ale to nie je dôvod, prečo si kupujete Vivomove Sport. Jeho atraktívny, prispôsobiteľný design je jeho najväčším lákadlom.

Rovnako ako všetko od Garminu, aj vivomove Sport ponúka celú škálu fitness sledovanie. Vyniká tým, ako ich ubytuje. Počas našej recenzie Garmin vivomove Sport sme sa zamilovali do tvarového faktora zariadenia, najmä do jeho „skrytého“ displeja spy-tech. So skutočnými tikajúcimi ručičkami pôsobia tieto hybridné hodinky ako klasické analógové príslušenstvo. Estetika je úplne vhodná na luxusné jedlo alebo večer. Medzitým skrýva presný fitness tracker s niektorými zo špičkových nástrojov Garmin, ktorý je vzdialený iba dvojitým kliknutím.

Navigácia na malom displeji na vivomove Sport vyžaduje trochu zvykania, ale pochopili sme to po niekoľkých hodinách vŕtania. Zariadenie zaznamenáva všetky základné informácie, ktoré by ste od trackera očakávali, plus údaje o spánku, 24/7 údaje o srdcovej frekvencii a strese. Ponúka tiež Garmin's Body Battery a celodenné sledovanie stresu. Bohužiaľ tu nenájdete skóre spánku ani vstavanú GPS, aj keď máte pripojenú GPS. Boli sme tiež nadšení, že sme videli monitor srdcového tepu v hybride, aj keď nie je zďaleka tak presný, ako by ste našli na tradičnejšom fitness trackeri.

Garmin vivomove Sport je perfektnou voľbou, pokiaľ hľadáte štýlový tracker, ktorý zapadne kamkoľvek ho vezmete. Kovové akcenty povznášajú zariadenie, zatiaľ čo pohodlné silikónové pásky ho robia odolným pre spotené cvičenie. Naše testy ukázali približne päť dní výdrže batérie pri hybridných funkciách. Potom hodinky prejdú do iba analógového režimu. Tento režim nám umožňuje používať zariadenie ako štandardné hodinky ešte asi jeden deň.

Čím to vyniká

 • Štýlový spoločník na cvičenie: Vivomove Sport je veľmi dobre vyzerajúce zariadenie. Užívateľom ponúka klasický vzhľad, ktorý sa plynule pohybuje medzi kanceláriou a posilňovňou.
 • O displeji nemôžeme povedať dosť: Zariadenie nielen dobre vyzerá, ale je aj múdre. Tento typ „skrytého“ displeja nie je pre Garmin novinkou, ale nikdy nebol vykonaný lepšie ako na tomto zariadení.
 • Reputácia Garminu to potvrdzuje: Aj keď sa nejedná o špecializovaný fitness tracker, je to (ako názov napovedá) schopný športový spoločník. Garmin je známy pre presné sledovanie kondície a vďaka funkcii Body Battery je to atraktívna voľba.

Oura Ring 3 je najlepší tracker v štýle prsteňa na sledovanie vašej aktivity

Prsteň Oura 3

Prsteň Oura 3

Nenápadné • Čistý dizajn • Vynikajúce sledovanie spánku

Vynikajúci a nenápadný sledovač spánku, ktorý sa zameriava na osobnú pohodu viac ako na čísla

Oura Ring 3 je šikovný prsteň, ktorý sleduje váš spánok, aktivitu a srdcovú frekvenciu. Vďaka svojmu minimalistickému dizajnu je nenápadné nosiť pri spánku, pri práci, cvičení alebo dokonca na luxusnej večeri. Sprievodná aplikácia Oura má komplexný prístup k zdraviu a zameriava sa na vašu celkovú pohodu.

Oura Ring 3 je možno najmenšie zariadenie na tomto zozname, ale používateľom prináša obrovské výhody. Napriek svojmu malému vzrastu sa prsteň zmestí do pôsobivých a presných senzorov, ktoré poskytujú kľúčové sledovanie zdravia a kondície. Monitorovanie srdcovej frekvencie na Oura Ring 3 je obzvlášť dôležité, pretože spoločnosť používa jedinečné algoritmy, ktoré používateľom poskytujú zastrešujúce pohľady na ich aktivitu a odpočinok.

Oura v prvom rade zdôrazňuje celostné sledovanie zdravia. V aplikácii Oura sú dáta užívateľov prezentované ako tri skóre: Pripravenosť, Spánok a Aktivita. Tieto skóre zhŕňajú niekoľko faktorov, aby užívateľom denne ponúkali jasné poznatky. Viac ako ktorýkoľvek iný sledovač, ktorý sme testovali, sa prsteň stále prispôsobuje vám, čím dlhšie ho používate, identifikuje trendy a ponúka užitočné poznatky. Môžete sa podľa ľubovôle ponoriť do ďalších podrobností alebo sa spoľahnúť na široký obraz, ktorý Oura poskytuje. Zistili sme, že spoločnosť je obzvlášť úspešná pri sledovaní a destilácii údajov o spánku, čo dáva zmysel, pretože Oura Ring pôvodne začínal ako sledovač spánku. Oura Ring 3 sa tiež môže pochváliť spoľahlivým teplotným senzorom, ktorý Oura fantasticky využíva pri sledovaní zdravia žien, vrátane sledovania tehotenstva.

Je pozoruhodné, že Oura Ring 3 nie je tak úspešný pri sledovaní konkrétnych tréningových dát ako iné možnosti v tomto zozname. Napríklad nepočíta detaily ako tempo alebo výkon pri behu. Namiesto toho Oura Ring 3 jednoducho používa srdcovú frekvenciu na identifikáciu tréningov. Tieto cvičenia potom započítava do skóre pripravenosti a aktivity. Nemá tiež obrazovku, čo môže byť výhodné pre tých, ktorí chcú štatistiky v reálnom čase počas cvičenia v telocvični. Nedostatok obrazovky považujeme za osviežujúci, pretože minimalizuje rušivý charakter niektorých nositeľných zariadení.

Čím to vyniká

 • Malý tvarový faktor: Oura Ring 3 je perfektnou voľbou pre každého, kto nechce vysielať, sleduje svoje štatistiky.
 • Žiadny rušivý displej: Okrem toho, že prsteň splýva s tradičnými šperkami, postráda akýkoľvek typ displeja alebo haptiky, ktoré môžu rozptyľovať užívateľov na iných zariadeniach.
 • Fantastická spacia platforma: Oura pôvodne dorazil na scénu so zameraním na spánok. Hoci sa spoločnosť odvtedy rozšírila, stále ponúka niektoré z najlepších nočných sledovaní v hre.

Čo hľadať v dobrom fitness trackeri

Tí, ktorí sú vo fitness trackeroch noví, si nemusia byť úplne istí, kde začať. Ak chcete vybrať správne zariadenie, zvážte nasledujúce:

Na vašom štýle cvičenia záleží

Na čo plánujete zariadenie používať? Chcete tracker, ktorý to všetko vie, alebo špecializovanejšie hodinky? Ak ste plavec alebo potápač, budete chcieť vodeodolné zariadenie, ktoré zvládne určité hĺbky. Rovnako bežci potrebujú sledovanie krokov a GPS s presnosťou, s ktorou počítajú.

Forma nad funkciou alebo naopak

Budete chcieť tracker používať dlhodobo, pokiaľ vám to bude nepríjemné? Je pohodlie menej dôležité ako jednoducho vyzerať dobre? To je tiež dôležité zistiť. Niektoré z najlepších fitness trackerov fungujú dobre, ale môžu byť príliš objemné alebo neesteticky príjemné. Iné sú navrhnuté s ohľadom na štýl, ale obetujú funkcie.

Ako šikovný chcete, aby bol váš fitness tracker?

Niektoré fitness trackery a inteligentné hodinky ponúkajú pokročilé funkcie. Tie zahŕňali všetko od sledovania stresu po ovládanie hudby, podporu aplikácií tretích strán, hlasové volanie alebo podporu asistentov a mnoho ďalšieho. Ak chcete všetko a kuchynský drez, múdre hodinky sú pravdepodobne tou správnou voľbou alebo niečo, čo prekračuje hranicu medzi tradičným fitness náramkom a fitness hodinkami – ako Charge 5.

Čítať:  Prečo sa nahrávanie zo sociálnych médií komprimuje? Ako sa tomu vyhnúť

Aké funkcie potrebujete oproti tomu, čo je „pekné mať?“

Možno si kupujete fitness tracker, aby ste sa „dostali do lepšej kondície“. Vo väčšine prípadov si pravdepodobne vystačíte so základným trackerom. Na druhú stranu neuškodí zaobstarať si hodinky s doplnkami. Pri hľadaní toho najlepšieho fitness trackeru zvážte hodnotu nástrojov, ako je monitor srdcového tepu, GPS alebo sledovanie SpO2.

Funkcia pre vážne zdravotné problémy

Pokiaľ vás zaujímajú tie najlepšie fitness trackery pre sledovanie vážnych zdravotných problémov, budete chcieť využiť ďalšie funkcie. Medzi relevantné možnosti patria senzory na sledovanie hladiny kyslíka v krvi, srdcovej frekvencie a ďalších dôležitých metrík.

Aká dôležitá je výdrž batérie vášho fitness trackeru?

Pokiaľ ho plánujete používať na dlhé túry alebo v situáciách, kde je problémom výdrž batérie, budete chcieť niečo, čo vydrží dni, ak nie týždne. Medzitým, ak chcete smart, budete sa musieť uspokojiť s niečím, čo si vyžaduje častejšie nabíjanie. Najlepší fitness tracker je ten, ktorý zodpovedá vašim fitness návykom.

Bude fungovať s vašim aktuálnym zariadením a aká je aplikácia?

Nie všetky zariadenia v tomto zozname fungujú s telefónmi Android aj iOS. Apple Watch fungujú napríklad iba s iPhonmi. V závislosti na spárovanom zariadení budú niektoré hodinky ponúkať rôzne funkcie alebo lepší zážitok. Ak nie je uvedené v popisoch nižšie, všetky odporúčania v tomto zozname sú kompatibilné s oboma hlavnými platformami smartfónov. Neprehliadnite však samotnú sprievodnú aplikáciu zariadenia. Napríklad Mi Band je po hardvérovej stránke skvelým fitness trackerom, ale zážitok z aplikácie nie je zďaleka tak robustný, ako nájdete pri Garmine alebo Fitbite.

Aký je váš rozpočet?

To, čo miniete za svoj nový sledovač, závisí od vášho rozpočtu. Fitbit Charge 6 zvoní vyššie ako niektoré lacnejšie trackery, pretože ide o zariadenie vyššej kvality. Medzitým, odpruženie pre chytré hodinky na sledovanie fitness vás posunie ešte ďalej. Avšak, môže to stáť za investíciu pre dobre zaoblený zážitok. Na druhú stranu, pokiaľ máte nízky rozpočet a nepredávate sa za to, koľko budete fitness tracker používať, rozhodne odporúčame možnosť rozpočtu.

Aká je vaša obľúbená značka fitness trackerov?

6 hlasov

Fitbit

17 %

Xiaomi

33%

Huawei

0%

Amazfit

0%

Garmin

33%

Oura

0%

Samsung

0%

Withings

17 %

Kričať

0%

Ostatné

0%

Prečo by ste nám mali veriť a ako testujeme

má dlhú históriu s nositeľnými zariadeniami, ktorá zahŕňa prinajmenšom Pebble v roku 2013. Odvtedy sme skontrolovali stovky nositeľných zariadení a veľa sme sa toho naučili. Naši špecializovaní odborníci na zdravie a fitness testujú ročne desiatky nových nositeľných zariadení a fitness trackerov. Do zoznamov odporúčaní, ako je ten, ktorý práve čítate, sa dostanú len tí najlepší. Ako určíme, čo je hodné? Pri testovaní sa zameriavame na dva hlavné body: užívateľskú skúsenosť a presnosť. Za týmto účelom začneme s využitím zariadenia ako denného ovládača:

 • Výrobok nosíme 24 hodín denne, 7 dní v týždni (okrem doby nabíjania), aby sme zhodnotili jeho každodenný výkon, schopnosti a pohodlie.
 • Zaznamenávame všetko od materiálov popruhov a jasu displeja až po navigáciu a výdrž batérie.
 • Využívame čo najviac funkcií a nezostane žiadny kameň na kameni.
 • Nastavujeme budíky, chatujeme s hlasovými asistentmi, odpaľujeme texty, sledujeme dychové cvičenia, potíme sa pri cvičení a mnoho ďalšieho.
 • Testujeme presnosť sledovania spánku a nosíme hodinky do postele a porovnávame ich dáta s inými produktmi, ktoré sú pre analýzu spánku dobre považované.
 • Senzory SpO2 testujeme proti iným nositeľným zariadeniam alebo pulznému oxymetru.
 • Na monitorovanie tepovej frekvencie vybavujeme hrudnými pásmi, aby sme otestovali presnosť zariadenia a pretlačili senzor do intervalového tréningu.
 • Testujeme tiež presnosť GPS na vonkajších behoch a vychádzkach s prístrojom a obzvlášť presným zariadením GPS, aby sme videli, ako si kontrolná jednotka vedie.
 • Pokiaľ je to možné, nasadíme porovnateľné zariadenie zo súčasného trhu, aby sme analyzovali, ako si subjekt recenzie stojí v konkurencii s podobnou cenou.
 • Ponoríme sa do sprievodnej aplikácie. Pozrieme sa, ako sú dáta organizované a analyzované, a hodnotíme jednoduchosť použitia.

Chytré hodinky a sledovače majú veľa rozmanitosti a preskúmanie každého produktu je veľmi jemné. Napríklad recenzia Garmin Fenix ​​7 Pro vyzerá veľmi odlišne od recenzie Xiaomi Mi Band. Takže tiež určujeme miesto nositeľného zariadenia na trhu, pokiaľ ide o tvarový faktor, cieľové publikum a rozpočet. Potom skontrolujeme, či v zariadení nechýba niečo dôležité, čo by používatelia mohli očakávať. Nakoniec overíme, že zodpovedá (merateľným) tvrdeniam svojej značky.

Môžete sa spoľahnúť, že naši odborníci preveria každé zariadenie. Naše obdobie kontroly obvykle trvá asi týždeň. Niekedy ju však predlžujeme na týždne alebo mesiace pri zariadeniach nabitých funkciami. Pravidelne tiež kontrolujeme hodinky a sledovače, aby sme zaistili, že v priebehu času vydržia.

Najčastejšie otázky

Sú fitness trackery kompatibilné s telefónmi Android a iPhone?

Kompatibilita je vždy špecifická pre zariadenie, ale všetky možnosti v tomto zozname sú kompatibilné s telefónmi iPhone. Podobne sú všetky zariadenia kompatibilné aj so zariadeniami Android okrem Apple Watch.

Aký je rozdiel medzi fitness trackerom a šikovnými hodinkami?

Na účely tohto článku označujeme zariadenie s veľkými displejmi, ktoré uprednostňujú aplikácie a oznámenia, ako chytré hodinky. Zariadenie s malými displejmi, ktoré vyzerajú skôr ako tradičný fitness náramok, označujeme ako fitness trackery. V skutočnosti má mnoho šikovných hodiniek nástroje na sledovanie fitness a mnoho sledovačov fitness má funkcie šikovných hodiniek.

Ako presný je fitness tracker?

Odpoveď na to sa líšia. Obvykle žiadny sledovač nebude tak dobrý ako lekárske vybavenie vyššej triedy, ako sú hrudné pásy a monitory. Niektoré značky sú však bližšie ako iné. Fitbit, Garmin a Apple sú tri značky známe svojou presnosťou.

Je lepší ekosystém Garmin alebo Fitbit?

Zariadenie Garmin a Fitbit sa najlepšie hodí pre rôznych užívateľov. Garmin ponúka zážitok s veľkým množstvom dát pre vážnych športovcov, zatiaľ čo Fitbit je skvelou voľbou pre príležitostnejšie sledovanie. Prečítajte si viac o rozdieloch medzi týmito dvoma lídrami v odbore v našom porovnávacom sprievodcovi Garmin vs Fitbit a zistite, ktorá spoločnosť pre vás ponúka najlepší fitness tracker.

Oplatí sa múdre fľaše na vodu?

Inteligentné fľaše na vodu sú iný druh fitness trackeru, ktorý vám pomôže sledovať vaše hydratačné návyky. Ak sa snažíte zostať hydratovaní, môže stáť za zváženie múdra fľaša na vodu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE