Aký je najlepší lacný tabliet Android? Tu je našich 8 najlepších

Displeje smartfónov sú stále väčšie a lepšie, ale tablet je stále najlepší spôsob, ako si užiť veľkú obrazovku. Programy, hry a e-knihy vyťažia maximum z extra nehnuteľností. Za skvelý tablet nemusíte utrácať takmer tisíc dolárov. Existuje množstvo dobrých, cenovo dostupných možností a my sme vyskúšali takmer všetky. Tu sú najlepšie lacné tablety Android, ktoré si môžete práve teraz kúpiť.

Samsung Galaxy Tab A9 Plus je najlepšie lacný tabliet Android

Samsung Galaxy Tab A9 Plus

Samsung Galaxy Tab A9 Plus

Väčší, hladší displej • Vynikajúci, robustný dizajn • Nižšia základná cena

Základné tablet Samsung je najlepšie, aký kedy bol.

Cenovo výhodný rad Galaxy Tab A od spoločnosti Samsung je ešte lepší vďaka vylepšenému procesoru, hladkému 90Hz displeju a novej nižšej cene.

Samsung Galaxy Tab A8 bol kráľom tohto zoznamu najlepších lacných tabletov Android od svojho uvedenia na trh na konci roka 2021. Teraz je tu nástupca a podľa nás je to rozhodne najlepšie lacný tabliet. Samsung Galaxy Tab A9 Plus preberá úspešnú rovnicu a vylepšuje ju sadou postupných upgradov.

Cena 220 USD je taká prívetivá, aká je vo svete tabletov Android strednej triedy. Zvlášť s ohľadom na všetku hodnotu, ktorú tu získate. Veľkosť obrazovky bola zväčšená na 11 palcov a obnovovacia frekvencia bola zvýšená na 90 Hz. Dostanete aj pekné rozlíšenie 1 200 x 1 920 bodov.

Vnútri nájdete procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G a 4-8GB RAM. Nezíska to žiadne ocenenia, ale príležitostným používateľom ponúkne príjemnú všeobecnú skúsenosť. Úložisko je tiež trochu skromné ​​na 64-128 GB. Tieto skromné ​​špecifikácie nie sú tak náročné na energiu, takže batéria s kapacitou 7 040 mAh by mala vydržať celkom dosť.

K dispozícii je dokonca verzia 5G, ak chcete byť úplne mobilný a získať k tomu dátovú tarifu!

Čím vyniká:

 • Široký pomer strán: Výber panela 16:10 od spoločnosti Samsung znamená, že moderné širokouhlé filmy a programy vypĺňajú 11-palcový displej takmer dokonale s minimálnymi rámčekmi.
 • Štyri reproduktory: Stereo zostava so štyrmi reproduktormi je na lacné zariadenie pôsobivá.
 • Pevná konštrukcia: Veľa možností Androidu, ktoré sú priaznivé pre rozpočet, volia lacné materiály, ale Galaxy Tab A9 Plus je vzhľadom na svoju cenovú hladinu veľmi dobrý.

To najlepšie zo zvyšku: Sedem ďalších lacných tabletov Android, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť

Samsung Galaxy Tab A8 môže byť momentálne najlepšie lacný tabliet Android, ale nie je to vaša jediná možnosť. Tu je niekoľko ďalších, ktoré odporúčame:

 • Samsung Galaxy Tab s9 FE je najlepší špičkový tablet, ktorý je stále relatívne cenovo dostupný.
 • Amazon Fire Max 11 je najväčší, najhorší a najväčší tabliet Amazon Fire v okolí. Je tiež najdrahšia, ale má dostatočne nízku cenu, aby bol považovaný za dostupný.
 • Amazon Fire HD 10 kombinuje veľký, ostrý displej so skvelou základnou RAM v rodine tabletov Fire. Je to druhé miesto za Fire Max 11.
 • Lenovo Tab P12 je dobrou voľbou pre spotrebiteľov médií, ktorí chcú väčšiu 12,7 palcovú obrazovku. Má tiež 3K displej a reproduktory JBL, ktoré sú vyladené pre Dolby Atmos.
 • Amazon Fire HD 8 Plus je náš výber pre dobrý cestovný tablet. Má dostatočne veľký displej na sledovanie filmov a relácií, ale je dostatočne malý, aby sa ľahko zmestil do batohu alebo kabelky.
 • Samsung Galaxy Tab A7 Lite je skvelý tabliet pre deti. Cena je dostatočne nízka, aby ste si s ňou príliš nelámali hlavu, a detský režim Samsung ponúka pokoj, keď sa nepozeráte.
 • Amazon Fire 7 je najdostupnejší tabliet, ktorý odporúčame za pouhých 60 USD. Je to najbližšie k malému tabletu s Androidom a je to dobrá alternatíva Kindle.

Samsung Galaxy Tab s9 FE je najlepší špičkový tablet za relatívne nízku cenu

Samsung Galaxy Tab S9 FE

Samsung Galaxy Tab S9 FE

Vynikajúca kvalita zostavenia s hodnotením IP68 • Veľkorysé zásady softvérovej podpory • Zahrnuté pero S Pen

Základné funkcie 10-palcového tabletu Android

Čítať:  Čo vás naučí 6 185 recenzií od skutočných používateľov Hootsuite

Samsung Galaxy Tab S9 FE je dostupný vo variantoch Wi-Fi alebo 5G a je cenovo dostupným prevedením výkonného radu Tab S9. Čipová sada Exynos poháňa 10,9 palcový displej WUXGA+, ktorý je podporený 6GB alebo 8GB RAM a 128GB alebo 256GB úložiskom.

Samsung Galaxy Tab S9 patrí medzi najlepšie tablety na trhu, ale je veľmi drahý a jeho cena začína na 800 dolároch. Pokiaľ nechcete platiť toľko, ale máte pocit, že Samsung Galaxy Tab A9 Plus nie je dostatočne výkonný pre vaše potreby, môžete nájsť vhodnú rovnováhu v Samsung Galaxy Tab S9 FE, ktorý začína na 450 dolároch.

Stále prichádza s veľmi schopnou čipovou sadou Exynos 1380, 6-8 GB RAM a 128 GB úložiska v základnej konfigurácii. Zistili sme, že jeho výkon je celkom dobrý, aj keď nie vynikajúci. Bez ohľadu na to budú mať príležitostní používatelia ťažké to spomaliť. Obrazovka je stále skvelá na 10,9 palca a má rozlíšenie 1 440 x 2 304. Obnovovacia frekvencia 90 Hz je tiež celkom dobrá.

Získate tiež úžasný dizajn, ktorý je takmer na nerozoznanie od špičkového radu Galaxy Tab S9. Hliníkový rám a chrbát nie sú nič menej prémiového. Ak hľadáte zariadenie s väčšou obrazovkou, môžete tiež siahnuť po Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus (599 dolárov pri Samsunge).

Čím vyniká

 • Ohromujúci dizajn: Hliníkový rám a zadná strana tohto zariadenia sú takmer identické so špičkovým, oveľa drahším Galaxy Tab S9.
 • Skvelá rana za vaše peniaze: Je to trochu drahé, ale za svoje peniaze dostanete aj takmer prémiový zážitok.
 • Dobrý výkon: Hoci Samsung Exynos 1380 nie je špičkový, je celkom schopný čipset.

Amazon Fire Max 11 je najlepšie tablet Amazon

Amazon Fire Max 11

Amazon Fire Max 11

Cenovo dostupný 11-palcový tablet • Pripojený k ekosystému Amazonu

Konkurovanie veľkým psom na trhu tabletov

Amazon je v hre pre tablety už roky, ale Fire Max 11 môže byť ich prvým tabletom, ktorý skutočne konkuruje v segmente 11-palcových tabletov. Displej s vysokým rozlíšením je podporený veľkou výdržou batérie a dostatočným úložiskom pre všetky vaše aplikácie a hry.

Ak chcete to najlepšie, čo Amazon ponúka, nie je nič lepšie ako Amazon Fire Max 11. Vyznačuje sa veľkým 11-palcovým displejom s rozlíšením 2 000 x 1 200. Zariadenie tiež poháňa celkom schopný osemjadrový procesor, a hoci jeho 4 GB RAM nie sú úžasné, toto množstvo je dostačujúca pre väčšinu príležitostných úloh.

Tablet je pekne tenký a ľahký, ale funkčnosti môžete obetovať trochu prenositeľnosti, pretože Amazon ponúka aj odnímateľnú klávesnicu a stylus, ktoré je možné zakúpiť samostatne. Môžete si vybrať medzi 64 GB alebo 128 GB úložiska. Najmä pri 11-palcovom tablete sa to nemusí zdať veľa, ale úložisko môžete rozšíriť až o 1 TB pomocou microSD karty.

Mimochodom, toto je najdrahší tablet Amazon, ale v žiadnom prípade nie je drahý. Cena pohodlne sedí na 230$, čo z neho robí jeden z najlepších lacných tabletov Android v okolí. Toto je rozhodne najlepšie lacný tabliet Android, ak chcete prémiový zážitok.

Čím vyniká

 • Najväčší displej Amazonu: Nenájdete možnosť Fire s displejom väčším ako 11 palcov, ani nemôžete prekonať rozlíšenie 2 000 x 1 200. Navyše pomer strán 16:10 funguje dobre pre streamovanie, ako je vyššie uvedený Galaxy Tab A8.
 • Výborná cena: Amazon sa môže oprieť o reklamy, aby udržal nízke náklady, ale s výsledkami sa nemôžete hádať. Jedná sa o 11-palcový tablet, ktorý možno mať za pouhých 230 dolárov.
 • Pre užívateľov Alexa: Či už máte Fire TV alebo rad reproduktorov Echo, pridanie ďalšieho zariadenia s podporou Alexa do mixu predstavuje dlhú cestu pri budovaní chytrej domácnosti Amazon.

Amazon Fire HD 10 je ďalší najlepší tablet Amazon

Fire HD 10 je takmer dokonalou odpoveďou Amazonu na rad Samsung Galaxy Tab A. Tablet má peknú 10,1 palcovú obrazovku a má celkom ostré rozlíšenie Full HD Plus. Tablet má 3 GB RAM, čo nie je úžasné, ale za cenu 140$ je to vynikajúce. Napriek tomu, že plastová konštrukcia nepôsobí prémiovo, oceňujeme, že sa zaoblený dizajn pohodlne drží celé hodiny. Je to jeden z najlepších lacných tabletov, pokiaľ ho chcete používať po dlhú dobu, pretože má 13-hodinovú výdrž batérie.

Rovnako ako všetky ostatné tablety Amazon má Fire OS namiesto štandardného vzhľadu Android. Preskočia aplikácie Google a Obchod Play, na ktoré ste pravdepodobne zvyknutí, v prospech verzií od Amazonu. To môže byť niekedy dvojsečná zbraň, ale tabliet to vynahrádza ako vynikajúce riadiace centrum pre inteligentnú domácnosť Amazon. Príkazy Alexa môžete doručovať ako s reproduktorom a dokonca môžete Fire HD 10 premeniť v Echo Show svojho druhu. Ak vám obchod Google Play naozaj chýba, môžete si ho aj nainštalovať.

Amazon to všetko dosahuje za úžasne nízku cenu. Nie je k dispozícii príliš veľa 10-palcových tabletov za menej ako 200 $, vďaka čomu Fire HD 10 svieti len o niečo jasnejšie. Spolieha na reklamy, aby udržali nízku cenu, čo nemáme radi, ale môžete si trochu priplatiť za ich odstránenie.

Čítať:  7 najlepších alternatív Awario na rok 2024

Čím vyniká

 • Docela pekný displej: Nie je to Fire Max 11, ale toto zariadenie má stále skvelý displej s uhlopriečkou 10,1 palca a rozlíšení Full HD Plus. Navyše pomer strán 16:10 funguje dobre na streamovanie.
 • Výborná cena: Jedná sa o 10,1 palcový tablet, ktorý možno mať (s 32GB úložiskom) za pouhých 140 dolárov.
 • Pre užívateľov Alexa: Či už máte Fire TV alebo rad reproduktorov Echo, pridanie ďalšieho zariadenia s podporou Alexa do mixu predstavuje dlhú cestu pri budovaní chytrej domácnosti Amazon.

Lenovo Tab P12 je úžasný pre spotrebu médií

Lenovo zvyčajne nie je jednou z prvých značiek, ktoré vás napadnú pri diskusii o tabletoch s Androidom, ale Tab P12 sa to snaží zmeniť. Prináša pôsobivú veľkosť a špecifikácie na trh lacných tabletov Android bez toho, aby príliš zvyšoval cenu. Má 3K displej s panelom 1 840 x 2 944 a tenkou konštrukciou. Výsledkom je cenovo výhodný variant, ktorý vyzerá a pôsobí ako niečo viac.

Výkon má tendenciu sa líšiť v segmente lacných tabletov s Androidom, pretože pokrýva tak širokú škálu cien. Lenovo Tab P12 sa však často cíti lepšie vybavený ako väčšina ostatných na zvládnutie každodenných úloh. Spolieha na procesor MediaTek Dimensity 7050, ktorý udržuje svetlá rozsvietené. Získate 8 GB RAM a 128-256 GB úložiska. V oboch prípadoch nechýba ani slot na microSD kartu.

Dizajn Lenovo Tab P12 sa takmer dokonale hodí na streamovanie. Široký pomer strán 16:10 a rozlíšenie 3K sú skvelým začiatkom. Prináša tiež štyri reproduktory JBL s ladením Dolby Atmos.

Celkovo vzaté, Lenovo Tab P12 je ľahko jedným z najlepších lacných tabletov Android pre streamovanie. Dodáva sa tiež so stylusom a výdrž batérie sa odhaduje na 10 hodín streamovania vďaka veľkej 10 200 mAh batérii. Dokáže sa nabíjať veľmi rýchlo 30W. Najlepšia časť? Predáva sa za pouhých 350 dolárov.

Čím vyniká

 • Nádherný, veľký displej: 12,7-palcová obrazovka je veľká a rozlíšenie 3K skutočne posúva veci na ďalšiu úroveň. Zvlášť pri takto dostupnom tablete.
 • Vynikajúci zvuk: Lenovo použilo štyri reproduktory JBL vyladené Dolby Atmos, aby poskytlo prémiový zvuk.
 • Vylepšená výdrž batérie: Napriek obrovskému displeju s vysokým rozlíšením sa odhaduje, že tento tablet vydrží na jedno nabitie 10 hodín pri streamovaní. A 30W nabíjanie je na lacný tablet vynikajúci.

Amazon Fire HD 8 Plus (2022) je najlepší tablet na cesty

Amazon Fire HD 8 Plus (2022)

Amazon Fire HD 8 Plus (2022)

Podporované služby Amazon • Dobrá výdrž batérie • Cenovo dostupné

HD tabliet Android pripojený k Amazonu

Amazon Fire HD 8 Plus je jeden z najvýkonnejších Android tabletov od Amazonu. Solídna výdrž batérie, veľký displej a pripojenie k službám Amazonu, to všetko za veľmi rozumnú cenu.

Nie každý, kto chce lacný Android tablet, túži po najväčšom zariadení na trhu. 2022 Fire HD 8 Plus ponúka mnoho výhod Fire HD 10, ale v trochu prenosnejšom balení. Zatiaľ čo sme jeho väčších súrodencov milovali pre filmy a programy, Fire HD 8 Plus septembra o niečo jasnejšie v prenositeľnosti alebo pre e-knihy a mobilné hry.

Držal sa rovnakého zaobleného plastového dizajnu, aký sme videli na Fire HD 10, a rovnako pohodlne sa drží. Môžeme oceniť, že ani menší dizajn nepriniesol žiadne hardvérové ​​obete. Stále máte konektor pre slúchadlá, slot microSD a stereo reproduktory na ľavej strane. Táto verzia tiež získava ďalšie gigabajt pamäte RAM, ktorá ponúka 3 GB oproti 2 GB Fire HD 8. Máme pocit, že 3 GB sú občas stále málo, ale je to krok správnym smerom.

Pre náš zoznam sme vybrali Fire HD 8 Plus pred štandardným Fire HD 8 z viacerých dôvodov. Na začiatok má táto verzia bezdrôtové nabíjanie. To nie je v rozpočtovej sfére vždy samozrejmé – dokonca aj na smartfónoch, ktoré stoja trikrát toľko, takže je to skvelé vidieť na lacnom tablete. Ako vždy je najväčším predajným bodom Amazon Fire HD 8 Plus to, že dosahuje cenový bod lacného tabletu Android. Začína na iba 120 USD (s reklamami).

Čím vyniká

 • Na veľkosti záleží: Zatiaľ čo väčšie tablety môžu byť pre streamovanie videa lepšie, Fire Tab HD 8 Plus je ako elektronická čítačka alebo ľahký herný tablet s 8-palcovým displejom.
 • Batériová beštia: Fire Tab HD 8 Plus ponúka vynikajúcu výdrž batérie vďaka veľkému článku a výkonnému procesoru. Je to skvelý spoločník na cesty.
 • Kindle koho?: Podpora aplikácie Kindle (a zvyšku platformy Fire OS) znamená, že Fire Tab HD 8 Plus môže ľahko nahradiť vašu elektronickú čítačku a je dodávaný s plne farebným displejom.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite je najlepšie lacný tabliet pre deti

Samsung Galaxy Tab A7 Lite

Čítať:  Vývojár WordPress Alex Bordei zdieľa svoje...

Samsung Galaxy Tab A7 Lite

4-ročné aktualizácie zabezpečenia • Cenovo dostupný tablet • Konektor pre slúchadlá

Solídne tablet za prijateľnú cenu.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite má prepracovaný softvér s tromi rokmi veľkých aktualizácií operačného systému a štyrmi rokmi aktualizácií bezpečnostných záplat. Je vybavený konektorom pre slúchadlá a úložisko je rozšíriteľné.

Tablety nie sú len pre dospelých – vďaka väčšiemu displeju a dlhej výdrži batérie si to môžu užiť aj deti. Samozrejme, pravdepodobne nebudete chcieť príliš investovať do prémiového tabletu, pretože je známe, že deti dávajú technológiu cez hlavu, ale vďaka tomu sa lacný tablet Android tak dobre hodí. Pridajte špeciálny detský režim Samsung a máte nenáročný a cenovo dostupný spôsob, ako zabaviť svoje deti.

Galaxy Tab A7 Lite tvorí náš zoznam nielen pre možnosti vhodné pre deti. Môže s nimi časom rásť, pretože nie je obmedzený na detský režim. Musíme Samsung pochváliť za jeho výber materiálov, pretože Galaxy Tab A7 Lite pôsobí prémiovo ako porovnateľný tablet Amazon, pričom zostáva na známej cenovej hladine. Väčšina krytu je vyrobená z odolného hliníka s tenkými plastovými prúžkami cez hornú a spodnú časť.

Galaxy Tab A7 Lite nie je uvádzaný na trh ako výkonný procesor a naše testovanie to odhalilo. Mohlo by to bojovať pod záťažou ťažších titulov, ako je Genshin Impact alebo Call of Duty Mobile. Bez problémov si ale poradí s prechádzaním a streamovaním videa. 8,7-palcový displej je dostatočne veľký na čítanie e-mailov a hranie krížoviek a voliteľné pripojenie LTE by z neho mohlo uľahčiť výmenu telefónu.

Čím vyniká

 • Nadväzovanie spojenia: Wi-Fi a voliteľné LTE znamená, že tento lacný Android tabliet môžete mať stále pripojený. Či už doma alebo na cestách.
 • Materiálny svet: Galaxy Tab A7 Lite má čiastočne kovovú konštrukciu, ktorá je pevná a dobre postavená.
 • Softvérová nadradenosť: Záväzok spoločnosti Samsung v oblasti aktualizácií svieti aj na tých najdostupnejších úrovniach, s niekoľkými verziami Androidu a rokmi štvrťročných opráv zabezpečenia.

Amazon Fire 7 je najdostupnejší Android tablet, ktorý odporúčame

2022 Amazon Fire 7

2022 Amazon Fire 7

Ťažko prekonateľná cena Amazonu • Vrátane konektora pre slúchadlá • 9 hodín výdrže batérie

Existujú lepšie tablety, ale len málo z nich je tak prenosných (alebo tak lacných) ako vreckový kamarát Amazonu.

Najdostupnejší tablet od Amazonu je späť s niekoľkými internými upgradmi a známym tvarom pripraveným na cesty. Stále má konektor pre slúchadlá a rozšíriteľné úložisko.

Ak si nie ste istí, či potrebujete lacný tabliet Android, Amazon Fire 7 by mohol byť pre vás. Je väčšia ako najväčšia displeja smartphonov. Napriek tomu je dostatočne lacný, aby ste jeho kúpu neľutovali, pokiaľ ho nebudete tak často používať. Môžete však zistiť, že ďalšia nehnuteľnosť bude trvať dlhú cestu po tom, čo miniete svojich 60 dolárov. Pri našom testovaní sme sa rozhodli, že je to skvelý cestovný tablet na zabitie času na letisku alebo v daždivom dni.

Nechajme to z cesty – Fire 7 nevyhrá závod o špecifikácie proti ničomu. Je to tablet základnej úrovne s iba 2 GB RAM a jednoduchým 2,0 GHz procesorom MediaTek. Základné úložisko nie je skvelé, ale môžete ho rozšíriť až o 1 TB pomocou microSD slotu. Napriek tomu všetkému je to stále príjemný tablet pre nenáročné používanie.

Keď sme začali testovať, boli sme nervózni z výdrže batérie malého tabletu. Zdá sa, že Amazon prišiel na správny vzorec. Displej s nižším rozlíšením a skromný procesor energiu skôr usrkávajú, než aby ju uberali. Káblové nabíjanie Amazonu je pomalé, iba 5 W, ale my sme pohodlne používali tablet pri nabíjaní bez prehrievania.

Čím vyniká

 • Najšetrnejšie k rozpočtu: Nenájdete iný tablet Android – ani žiadny tablet – za túto cenu. Vážne, s reklamami je to lacnejšie ako hra pre PlayStation 5.
 • Skladovanie na dni: Nie, 16 GB alebo 32 GB vnútorného úložiska nie je tak pôsobivé. Pomocou microSD slotu ho môžete rozšíriť až na 1 TB. To je dostatok miesta pre niekoľko titulov Kindle.
 • Jednoducho: Fire 7 je nenáročný a bezproblémový tablet pre tých, ktorí si chcú občas prečítať e-knihu alebo sa pozrieť na film, ale nič viac.

Na čo sa zamerať u lacných tabletov Android

Pokiaľ nakupujete lacný tablet s Androidom, máte už za sebou dôležité prvé rozhodnutie. Usadenie na Android znamená, že nebudete musieť svoj výber komplikovať iPady akéhokoľvek druhu. Stále však existuje niekoľko vecí, ktoré budete chcieť zvážiť. Tu sú ďalšie dôležité faktory pri výbere tabletu:

 • Ekosystém: Vybrať si lacný tablet Android, ktorý sa integruje s vašou už existujúcou technológiou, je skvelý nápad. Rad Samsung Galaxy Tab je prirodzenou voľbou pre užívateľov smartfónov Galaxy. Tablety Fire od Amazonu majú zmysel pre tých, ktorí majú doma zariadenie Echo. Ak ste typ, ktorý často mení zariadenie, môžete si samozrejme vybrať iný tablet. Alebo ak sa nebojíte hladké integrácie.
 • Veľkosť Displeja: Malých tabletov s Androidom nie je príliš veľa. Rozdiel medzi 8-palcovým a 10,5-palcovým displejom nie je vtip. Menšie tablety môžu vynikať ako náhrada e-čítačiek, pretože sa veľkosťou blíži knihám. Väčšie tablety dávajú väčší zmysel namiesto malých notebookov pri streamovaní z Netflixu alebo Hulu.
 • Možnosti úložiska: Lacné tablety s Androidom často začínajú s menším úložiskom ako ich kolegovia z chytrých telefónov. Mnohí to však vynahradzujú rozšíriteľným úložiskom. Nájsť tabliet so 64GB alebo dokonca 128GB základným úložiskom je obvykle dobrý nápad. Bez ohľadu na to, či plánujete používať microSD kartu.
 • Softvérová podpora: Rovnako ako lacné smartfóny, aj lacné tablety stále doháňajú softvérovú podporu. Samsung začal ponúkať viac verzií Androidu a dlhšie bezpečnostné pokrytie. Je to ale trochu výnimka. Mali by ste si byť vedomí toho, že nie všetky možnosti šetrné k rozpočtu zostanú aktuálne dlho do budúcnosti.
 • Hardvér: Veľa lacných tabletov volí kvôli úspore nákladov plastovej konštrukcie a menej kvalitné displeje. Pravdepodobne vám nebude vadiť, pokiaľ svoj tablet plánujete používať iba ako elektronickú čítačku. To znamená, že ak plánujete streamovať filmy alebo videá, možno budete chcieť hľadať ostrejší displej. Hliníková konštrukcia si tiež časom poradí s opotrebovaním lepšie ako plast.
Čítať:  10 najlepších alternatív ConvertKit

Najlepšie tablet pre deti

Všetci vieme, že malé deti doma patria k veľmi špeciálnemu typu používateľov. Najlepšie tablety Android pre deti by mali byť odolné, užívateľsky prívetivé, bezpečné a pravdepodobne cenovo dostupné. Máme pre vás pár odporúčaní, pokiaľ hľadáte zariadenie priamo pre vaše deti.

 • Amazon Fire HD 10 Kids Pro (189,99 $ na Amazone): Môže to byť ten najlepší tabliet plnej veľkosti pre deti. Má veľkú 10,1-palcovú obrazovku, dobrý výkon, 13-hodinovú výdrž batérie a ochranné puzdro, ktoré ochránia zariadenie pred pádmi. Môžete si tiež užiť celkom solídnu rodičovskú kontrolu a dvojročnú záruku bez starostí.
 • Amazon Fire HD 8 Kids Pro (149 dolárov na Amazone): Tí, ktorí hľadajú najlepšiu rovnováhu medzi cenou a výkonom, budú tento tablet Amazon milovať. Ponúka celkom dobrý výkon, pekne veľký 8-palcový HD displej, 32/64GB úložisko, 13-hodinovú výdrž batérie a ďalšie. Samozrejme získate aj skvelú rodičovskú kontrolu a dvojročnú záruku bez starostí.
 • Amazon Fire 7 Kids (349 dolárov na Amazone): Ak hľadáte absolútne najlacnejšiu možnosť najlepšieho tabletu Android pre deti, ale napriek tomu chcete niečo dostatočne dobré, je ťažké poraziť Amazon Fire 7 Kids. Jeho špecifikácie sú skromné, ale má cenu 110$ a často ide o zľavu.
 • Samsung Galaxy Tab A7 Lite (121 dolárov na Amazone): Tento tablet nie je špeciálne vyrobený pre deti, ale je to skvelý „normálny“ tablet pre tých najmenších. Má cenu 160 USD, ale často sa ponúka za 120 USD alebo menej. Má dobrý výkon, vynikajúci dizajn a máte prístup k aplikácii Samsung Kids.
 • Lenovo Chromebook Duet 5 (480 dolárov na Amazone): Toto nie je presne tablet so systémom Android, ale tablet Chromebook má prístup k aplikáciám pre Android, takže ho možno ako jeden použiť. Je to trochu drahšie, ale môže to byť oveľa komplexnejší školský nástroj. Dodáva sa s Chrome OS, priloženým krytom stojana a fyzickou odnímateľnou klávesnicou.

Najčastejšie otázky

Potrebujete LTE alebo 5G na vašom Android tablete?

Ak plánujete často cestovať bez prístupu k Wi-Fi, možno budete chcieť tablet s podporou LTE alebo 5G. Väčšina používateľov však bude mať prístup k Wi-Fi vo svojich domovoch a na verejných miestach. Vždy ho môžete tiež pripojiť k telefónu. Všeobecne to pravdepodobne nestojí za ďalšie náklady. Tablety s podporou LTE alebo 5G sú navyše na súčasnom trhu stále vzácnejšie.

Sú tablety s Androidom lacnejšie ako iPady?

Áno aj nie. Väčšina tabletov na tomto zozname je cenovo dostupnejšie ako základný iPad. Existujú však aj tablety so systémom Android, ako je Galaxy Tab S9 Ultra, ktorý môže byť veľmi drahý za viac ako 1 000$. Aby toho nebolo málo, základný iPad 9. generácie stojí iba 329 dolárov a je veľmi často zľavnený.

Mám tablet cez noc vypnúť?

Nemusíš. Ak necháte tablet cez noc nečinný, nepoškodí ho ani by nemalo príliš vybíjať batériu.

Ktoré tablety majú najlepšiu podporu aktualizácií?

Zdá sa, že zo všetkých tabletov s Androidom je Samsung z hľadiska aktualizácií na tom najlepšie. Prísľub štyroch aktualizácií Androidu je na druhom mieste po rade iPadov spoločnosti Apple. Teraz však existuje väčšia konkurencia od spoločnosti Google, pretože vyhľadávací gigant vydal svoj vlastný tablet Pixel. A všetci vieme, že zariadenia Pixel sa vždy aktualizujú ako prvé.

Aký je najlacnejší tablet Android?

Existujú niektoré lacné tablety Android, ale zvyčajne by sme ich neodporúčali. Najdostupnejším tabletom, ktorý stále stojí za vaše peniaze, je Amazon Fire 7 za 60 dolárov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE