Aký je rozdiel medzi Apple Pencil 1 a 2?

Foto: mokjc / Shutterstock.com

Apple Pencil sa stal nevyhnutným pre umelcov, dizajnérov, študentov a profesionálov. Predstavenie Apple Pencil 2 prinieslo novú a vylepšenú verziu Apple Pencil.

Tento článok pojednáva o kľúčových rozdieloch medzi Apple Pencil 1 a Apple Pencil 2, ktorý vám pomôže vybrať ten najlepší. Tu sú hlavné rozdiely medzi Apple Pencil 1 a Apple Pencil 2:

Cena

Pri rozhodovaní medzi Apple Pencil 1 a 2 je jedným z kľúčových hľadísk cena. Apple Pencil 1 stojí 99 dolárov, zatiaľ čo Apple Pencil 2 stojí 129 dolárov v oficiálnom Apple Store.

Kompatibilita

Kompatibilita je prvým kľúčovým faktorom, ktorý odlišuje Apple Pencil 1 od Apple Pencil 2. Obe zariadenia sú kompatibilné s rôznymi iPadmi.

iPady kompatibilné s Apple Pencil 1

Tu je zoznam iPadov, ktoré sú kompatibilné s Apple Pencil 1:

 • iPad mini (5. generácia)
 • iPad (6., 7., 8. a 9. generácie)
 • iPad (10. generácia)
 • iPad Air (3. generácia)
 • iPad Pre 12,9″ (1. a 2. generácie)
 • iPad Pre 10,5 palca
 • iPad Pre 9,7 palca

iPady kompatibilné s Apple Pencil 2

Tu je zoznam iPadov, ktoré sú kompatibilné s Apple Pencil 2:

 • iPad mini (6. generácia)
 • iPad Air (4. generácie a novšie)
 • iPad Pro 12,9″ (3. generácie a novšie)
 • 11-palcový iPad Pro (všetky generácie)

Dizajn

Jedným z hlavných rozdielov medzi Apple Pencil 1 a Apple Pencil 2 je ich design. Apple Pencil 1 má hladký okrúhly dizajn s odnímateľnou krytkou na jednom konci, ktorá skrýva Lightning konektor používaný na nabíjanie. Niekomu sa táto čiapka páči, pretože je užitočná, ale iní nie, pretože sa dá ľahko stratiť.

Čítať:  Intel oznamuje šesť procesorov 13. generácie, ktoré dorazia 20. októbra

Na druhú stranu má Apple Pencil 2 modernejší a jednoduchší design. Je kratšia a má plochú stranu, takže priľne k strane iPadov, ktoré sú s ním kompatibilné. Toto magnetické spojenie nielen bezpečne drží ceruzku, ale aj ju nabíja bez toho, aby ste potrebovali akékoľvek káble. Vzhľadom na to, že chýba krytka, nemusíte sa báť, že ju stratíte, čo je bežný problém modelu 1. generácie.

Nová Apple ceruzka generácie 2 sa vyznačuje plochým okrajom, ktorý sa magneticky pripevňuje na nabíjanie a párovanie

Napriek týmto rozdielom obe ceruzky Apple Pencil zdieľajú optimálnu ergonómiu s hrúbkou 8,9 mm a nízkou hmotnosťou 20,7 g, čo zaisťuje pohodlný úchop pre väčšinu užívateľov.

Výkon

Umelci a milovníci kreslenia budú potešení, že obe verzie Apple Pencil poskytujú rovnaký výkon pri kreslení. Obe ceruzky podporujú citlivosť na tlak, detekciu náklonu a rotácie pri kreslení, čo umelcom poskytuje flexibilitu pre rôzne kreatívne aplikácie.

Apple Pencil 2 však predstavuje jedinečnú výhodu s funkciou gesta dvojitého kliknutia. Má oblasť citlivú na dotyk, ktorá umožňuje dvojité poklepanie na plochý okraj. Túto funkciu je možné prispôsobiť na vykonávanie rôznych akcií, ako je prepínanie medzi nástrojmi a gumami alebo zobrazenie palety farieb.

Nabíjací mechanizmus

Jedným z najvýznamnejších vylepšení Apple Pencil 2 je spôsob nabíjania. Zatiaľ čo Apple Pencil 1 nariaďuje sňatie viečka, aby sa odhalil Lightning konektor, ktorý sa následne zasunie priamo do iPadu, model 2. generácie tento proces zjednodušuje.

Čítať:  Google vysvetľuje rozdiel medzi JavaScriptom a HTTP presmerovaním

Apple Pencil 2 sa pomocou magnetických konektorov nacvakne na bok kompatibilných iPadov, kde sa bezdrôtovo nabíja. To zefektívňuje proces nabíjania a eliminuje potrebu samostatného Lightning kábla.

Apple Pencil 1 vs Apple Pencil 2

Tu je porovnávacia tabuľka medzi Apple Pencil 1 a Apple Pencil 2.

Vlastnosti Apple Pencil 1 Apple Pencil 2
Cena 99 dolárov 129 dolárov
Kompatibilita Kompatibilné s iPad mini (5. generácie), iPad (6., 7., 8., 9. generácie), iPad (10. generácie), iPad Air (3. generácie), iPad Pro 12,9″ (1. , 2. generácia), iPad Pro 10.5- palce, iPad Pro 9,7 palca Kompatibilný s iPad mini (6. generácia), iPad Air (4. generácia a novšia), iPad Pro 12,9″ (3. generácia a novšia), iPad Pro 11″ (všetky generácie)
Dizajn Hladký, okrúhly dizajn s odnímateľnou krytkou a Lightning konektorom. Niektorí považujú čiapku za užitočnú, ale ľahko ju stratíte. Má moderný minimalistický design. Je kratšia a má plochú stranu, takže priľne k strane iPadov, ktoré sú s ním kompatibilné. Bez čiapky tiež znamená, že ju nestratíte.
Ergonómia Optimálna hrúbka 8,9 mm a hmotnosť 20,7 g. Optimálna hrúbka 8,9 mm a hmotnosť 20,7 g.
Výkon Identický výkon kreslenia s citlivosťou na tlak, náklonom a detekciou rotácie. Zavádza funkciu gesta dvojitým kliknutím na plochom okraji pre prispôsobiteľné akcie.
Nabíjací mechanizmus Na odhalenie konektora Lightning, ktorý sa zapája priamo do iPadu, je nutné sňať krytku. Zaklapáva sa na bočnú stranu kompatibilných iPadov s magnetickými konektormi, nabíja sa bezdrôtovo.

Voľba medzi týmito dvoma závisí od individuálnych preferencií, rozpočtových obmedzení a konkrétneho modelu iPadu, ktorý vlastníte alebo plánujete zakúpiť.

Čítať:  5 jednoduchých spôsobov, ako previesť bežné videá na časozberné

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE