Aký je rozdiel medzi elektronickým obchodom a elektronickým obchodom?

Elektronický obchod. Ebusiness. To isté, však? Nie práve. Aký je teda rozdiel medzi elektronickým obchodom a elektronickým obchodom?

Elektronický obchod je predaj tovaru alebo služieb online. Ebusiness podniká online. Takže všetok elektronický obchod je elektronický obchod, ale nie každý elektronický obchod je elektronický obchod.

Je to ako keby všetky štvorce sú obdĺžniky, ale nie všetky obdĺžniky sú štvorce. Zmätený? Neboj sa. Nechystáme sa začať hodinu geometrie.

Elektronický obchod a elektronický obchod sa vo svojom jadre zaoberajú využívaním internetu pre vaše podnikanie. V tomto príspevku sa pozrieme na to, ako môže elektronický obchod a elektronický obchod premeniť vaše podnikanie na úspech.

Čo je elektronický obchod?

Čo je teda elektronický obchod?

Elektronický obchod sa vzťahuje na predaj tovaru a služieb na internete. Elektronický obchod pokrýva všetko od Amazonu a Walmartu až po miestnu pekáreň, ktorá predáva koláčiky online.

Medzi typy elektronického obchodu patria:

  • B2C. Business-to-Consumer je typ elektronického obchodu, ktorý zahŕňa väčšinu tradičných maloobchodných firiem. Podnik predáva priamo spotrebiteľom.
  • B2B. Business-to-Business ecommerce je o transakciách medzi dvoma podnikateľskými subjektmi. Napríklad distribútor, ktorý predáva autodiely do obchodu s autodielmi, je transakcia B2B.
Čítať:  10 koníčkov, ktoré zarábajú peniaze

Jedna spoločnosť môže využívať kanály elektronického obchodu B2C a B2B. Spoločnosť vyrábajúca obuv môže predávať priamo spotrebiteľom na svojich webových stránkach a mať miesto pre obchody s obuvou na nákup inventára.

Elektronický obchod sa neobmedzuje len na fyzické produkty. Môžete tiež predávať služby ako grafický dizajnér ponúkajúci balíky návrhov loga. Alebo môžete predávať digitálne produkty.

Elektronický obchod môže zahŕňať aj tradičné obchodné modely. Nákup online a vyzdvihnutie v obchode stále využíva kamennú predajňu, ale je príkladom elektronického obchodu, pretože transakcia sa uskutočnila na internete.

Čo je Ebusiness?

Ebusiness sa vzťahuje na podnikanie online. Obchodné interakcie, ktoré sa riešili osobne, telefonicky alebo perom a papierom, sa teraz vyskytujú na internete.

Možno ste už počuli módne slovo „digitálna transformácia“, ktoré sa používa na opis tohto vývoja v tom, ako podniky fungujú. Elektronický obchod je jednou súčasťou tejto transformácie. Elektronický obchod pokrýva predajnú časť elektronického obchodu, ale súčasťou elektronického obchodu môžu byť aj ďalšie funkcie od účtovníctva po služby zákazníkom.

Medzi typy elektronického podnikania patria:

  • Cloud Computing. Vďaka vzostupu cloud computingu a poskytovateľov SaaS sa základné funkcie mnohých spoločností, ako je účtovníctvo, ľudské zdroje a IT, spoliehajú na internetový softvér.
  • Vzťahy so zákazníkmi a servis. Od udržiavania webovej stránky podpory a dokumentácie až po umožnenie živého chatu, mnohé funkcie zákazníckeho servisu, ktoré si vyžadovali telefonický hovor, teraz prebiehajú online.
  • Dodávateľský reťazec a logistika. Od obstarávania až po prepravu sa mnohé aspekty riadenia dodávateľského reťazca spoločností spoliehajú na elektronické podnikanie.
Čítať:  TikTok vám nedovolí pridať videá medzi záložky? Tu je návod, ako to opraviť

Prechod na e-business si nevyžaduje nákup drahého cloudového softvéru ako Salesforce, Oracle alebo Workday. Popularita platforiem s otvoreným zdrojom, ako je WordPress, umožňuje podnikom všetkých veľkostí využívať elektronický obchod.

Napríklad ako alternatívu k nákupu softvéru na riadenie projektov môžete použiť jeden z týchto doplnkov na riadenie projektov pre WordPress na vytvorenie klientskeho portálu na sledovanie projektov a komunikácie medzi vašimi tímami a klientmi.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Aký je rozdiel medzi elektronickým obchodom a elektronickým obchodom?

Hlavný rozdiel medzi elektronickým obchodom a elektronickým obchodom je, že elektronický obchod sa zameriava výlučne na predajné transakcie, zatiaľ čo elektronický obchod zahŕňa ďalšie obchodné funkcie.

Elektronický obchod a elektronický obchod

Elektronický obchod a elektronický obchod Elektronický obchod Ebusiness
Rozdiely medzi elektronickým obchodom a elektronickým obchodom Elektronický obchod sa vzťahuje na predaj tovaru alebo služieb online. Ebusiness sa vzťahuje na vykonávanie akéhokoľvek druhu obchodnej činnosti online.
Podobnosti elektronického obchodu a elektronického obchodu Elektronický obchod je jedným z príkladov elektronického podnikania. Elektronický obchod zahŕňa elektronický obchod.
Elektronický obchod vs. e-obchodné aktivity Činnosti zahŕňajú nákup a predaj. Činnosti zahŕňajú obstarávanie tovaru alebo materiálu, vzťahy so zákazníkmi, predaj a finančné transakcie.
Kanály elektronického obchodu vs Zvyčajne zahŕňa webovú stránku alebo aplikáciu. Niektoré spoločnosti majú aj predajné kanály sociálnych médií, ktoré sa považujú za elektronický obchod. Ebusiness zahŕňa všetky online predajné kanály a internetové softvérové ​​systémy ako CRM, ERP, HCM a ITSM.
Čítať:  Preklenutie priepasti medzi elektronickým obchodom a Brick & Malta s Oliverom

Kedy použiť elektronický obchod a elektronický obchod

Nezáleží na tom, čo nazývate elektronický obchod a elektronický obchod. Dôležité je, že oboje začnete začleňovať do svojho podnikateľského plánu.

Pandémia COVID-19 urýchlila trendy digitálnej transformácie, ktoré už narušili takmer všetky odvetvia. Zamyslite sa nad tým, ako rýchlo stretnutia zoom nahradili potrebu služobných ciest na osobné stretnutia.

Elektronický obchod pokračuje v rýchlom raste pre čisto digitálnych aj kombinovaných online a kamenných maloobchodníkov. Ak podniky nevyužijú internet na elektronický obchod a elektronické podnikanie, zostanú pozadu. Ich konkurenti prechádzajú na viac používania internetu na všetky svoje obchodné aktivity. Neschopnosť uskutočniť prechod znevýhodňuje spoločnosti.

Ako začať s elektronickým obchodom a elektronickým obchodom

Pridanie elektronického obchodu do vášho podnikania nie je také ťažké, ako si myslíte. S Managed WooCommerce od Hostinger si môžete vytvoriť nový web elektronického obchodu za menej ako jeden deň.

WooCommerce je najobľúbenejšia platforma elektronického obchodu s otvoreným zdrojom, ale so spravovanými možnosťami hostenia – stáva sa o to lepšie. Hostinger poskytuje bleskovo rýchly hosting, profesionálne nástroje a analýzy, ktoré zvyšujú váš predaj.

Uvažujete o spustení e-shopu? Pozrite si naše plány spravovaného WooCommerce.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE