AliExpress vs. Alibaba Dropshipping: Čo potrebujete vedieť

Ako majiteľ dropshippingového obchodu vy riskovať nájdenie renomovaných dodávateľov a kvalitných produktov.

Zlí veľkoobchodníci devastujú váš konečný výsledok. Chybné alebo nekvalitné produkty znižujú vaše online recenzie. Nerenomovaní dodávatelia, ktorí ponúkajú značkové produkty, vás vystavujú riziku zatvorenia obchodu. Drahá alebo nespoľahlivá doprava sa rovná frustrovaným zákazníkom.

Proces posielania e-mailov a telefonovania potenciálnym dodávateľom môže byť vyčerpávajúci. Dosah je náročný na prácu. Takže dôvtipní majitelia e-shopov sa obracajú na trhy ako AliExpress a Alibaba rýchlo nájsť tisíce dropshippingových dodávateľov a obrovský výber produktov.

Čo sú AliExpress a Alibaba?

AliExpress a Alibaba sú dva obrovské online trhoviská, ktoré sú súčasťou čínskej holdingovej spoločnosti Skupina Alibaba. Obidva trhoviská vám ušetria čas pri hľadaní renomovaných dodávateľov a produktov, ale každý má iné modely zisku, integráciu, dopravu a spôsoby platby. V závislosti od vašich obchodných cieľov bude jeden pravdepodobne vyhovovať vašim potrebám dropshippingu lepšie ako druhý.

Tu sú rozdiely, ktoré musia dropshipperi zvážiť.

Čo je dodávateľ dropshippingu?

Dodávatelia dropshippingu sú veľkoobchodníci alebo maloobchodné predajne, ktoré uzatvárajú dohody s veľkoobchodníkmi a maloobchodníkmi. Dohoda o dropshippingu zvyčajne rozdeľuje marketingové náklady a plnenie objednávky medzi dodávateľa a kupujúceho. Dodávatelia dropshippingu šetria peniaze tým, že umožňujú dropshipperom, aby sa postarali o náklady na propagáciu produktov. Dropshipperi zase ušetria hotovosť na skladovom priestore, balení spotrebného materiálu a nákladoch na dopravu. Partnerstvo udržuje celkové náklady nízke.

Ceny produktov

Hoci mnoho ľudí považuje AliExpress za veľkoobchodníka, v skutočnosti je to maloobchodná stránka. Dropshipperi AliExpress technicky platia koncovým spotrebiteľom ceny, nie veľkoobchodné ceny. Je to skutočne to, čo väčšina ľudí považuje za „stránku s dropshippingom“, pretože dodáva jednotlivé produkty spotrebiteľom namiesto toho, aby ich predávali vo veľkom maloobchodníkom.

Čítať:  Čo je ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte a ako ho používať s W...

Alibaba je skôr veľkoobchodný prístup, ktorý ponúka zľavy na nákup vo veľkom. Väčšina výrobcov Alibaba vyrába spotrebné produkty. Môžete nájsť jednotlivé produkty na predaj (zvyčajne položky s vyššou cenou), ale väčšina ponúk sú lacnejšie hromadné položky. Trh má byť online B2B platformou pre výrobcov alebo obchodné spoločnosti, ale dropshipperi ho pravidelne využívajú.

Objednávky zapnuté Alibaba má minimálne množstvo objednávky (MOQ), ktoré výrobcovia uvádzajú ako počet (napr. „100 kusov“) potrebný na vybavenie objednávky. MOQ je takmer vždy obchodovateľné s medzinárodnými firmami. Ak je MOQ príliš vysoké, pred odovzdaním nákupu urobte ponuku. Ceny na Alibabe sa bežne vyskytujú v rozmedzí (napr. 40 – 45 USD). Pred dokončením objednávky sa uistite, že ste si s dodávateľom stanovili cenu.

Produkty, ktoré predávate, budú riadiť vaše rozhodnutie o tom, ktorý trh si vybrať.

Ak ty potrebujú prispôsobené položky a veľkoobchodnejší prístup k nákupu a tvorbe cien, Alibaba je lepšie riešenie. Ak chcete kúpiť hotové výrobky v akomkoľvek množstve, AliExpress Dropshipping môže byť lepšou odpoveďou.

Niektorí vlastníci elektronického obchodu začínajú svoj dropshippingový podnik s AliExpress, kým nevybudujú dostatočný objem predaja na prechod na hromadný nákup s Alibabou.

Typy produktov

Alibaba ako veľkoobchodník ponúka ako malé položky vo veľkých množstvách, tak veľké položky v malých množstvách. AliExpress predáva väčšie množstvá položiek s vysokou maržou, ako sú oblečenie, mobilné telefóny, šperky a predmety osobnej starostlivosti.

Ak napríklad hľadáte „chladničky“ na oboch stránkach, získate výsledky pre skutočný spotrebič na Alibabe, ale pre AliExpress získate stránky magnetov na chladničky.

Celkovo Alibaba vychádza v ústrety výrobcom, obchodným spoločnostiam alebo predajcom, ktorí obchodujú vo veľkých množstvách. AliExpress spája väčšinou Podniky so sídlom v Číne s medzinárodnými kupujúcimi.

Hodnotenie dodávateľa

Alibaba aj AliExpress majú certifikačné programy, aby zabezpečili, že ich dodávatelia sú seriózni a spoľahliví. Súčasťou overovania dodávateľov je kontrola, či skutočne existujú. Niektorí „výrobcovia“ sú len maloobchodníci, ktorí nakupujú a ďalej predávajú produkty, pričom nepravdivo tvrdia, že ich vyrábajú v továrni.

Čítať:  Čo je migrácia webových stránok WordPress a ako sa pripraviť

Alibaba má tri typy overovania:

 • Kontrola A&V — „Dodávatelia zlata“ prešli overením pravosti a overovania spoločnosťou, ako aj treťou stranou.
 • Kontrola na mieste — Zamestnanci spoločnosti Alibaba overujú, či sú základné informácie o spoločnosti dodávateľa presné a či výrobné zariadenia fyzicky existujú.
 • Posúdený dodávateľ — Overenie tvrdení dodávateľov o produktoch treťou stranou.

Overenie dodávateľa AliExpress sa môže zdať známejšie – je to podobné hodnoteniam dodávateľov na eBay a Amazon. Stránka zobrazuje „Skóre spätnej väzby“ na produkty a celkové hodnotenia predajcu týkajúce sa komunikácie a rýchlosti dodania.

Niektorí dodávatelia zobrazujú AliExpress Plán ochrany kupujúceho na ich príkazy. Tieto plány zaručujú vrátenie peňazí za oneskorené alebo nesprávne zásielky.

spôsob platby

AliExpress a Alibaba majú rôzne produkty a cenové štruktúry, čo ovplyvňuje vašu skúsenosť s nákupom. Keďže AliExpress je maloobchodný predajca, ponúka viac spotrebiteľských platobných možností, ako sú kreditné karty. Alibaba sa zameriava na medzinárodné veľkoobchodné trhy, takže jej platobné možnosti sú optimalizované pre väčšie transakcie.

AliExpress dropshipping ponúka rôzne spôsoby platby za nákupy uskutočnené v aplikácii (Android / Apple) oproti webovej stránke. Kupujúci kreditných kariet môžu používať karty Visa, MasterCard, American Express a Maestro. Dropshipperi, ktorí chcú tradičnejšie bankové metódy, používajú bankové prevody alebo Western Union. Toto je len čiastočný zoznam všetkých spôsobov platby AliExpress.

AliExpress má tiež službu kreditných a debetných kariet podobnú PayPal AliPay. Aj keď môžete použiť rovnaký účet kupujúceho na Alibaba a AliExpress, AliPay je momentálne k dispozícii iba na AliExpress.

Transakcie Alibaba zvyčajne zahŕňajú veľké medzinárodné zásielky a veľké sumy peňazí. Platforma podporuje tradičné bankové prevody, telegrafické prevody (T/T), akreditívovúverové linky a elektronické šeky. V niektorých prípadoch však môžete platiť aj kreditnými kartami.

Prepravné náklady

Prepravné náklady na Alibaba a AliExpress závisia od toho, od koho nakupujete – výrobcovia a predajcovia si stanovujú svoje vlastné ceny. Mnohí dodávatelia ponúkajú „dopravu zdarma“, ale jednoducho prenášajú náklady do jednotkovej ceny rovnako ako dropshipperi.

Čítať:  Čo znamená „ISO“ na Facebooku?

Rovnako ako Alibaba, veľa objednávok prichádza z Číny. Takže niektoré položky môžu trvať týždne. Skontrolujte dodacie lehoty pre predajcu zakúpením malej, lacnej položky na testovanie. Uvidíte, ako komunikuje predajca a ako dlho trvá spracovanie, odoslanie a doručenie vašej objednávky.

Preprava s Alibabou je úplne iná skúsenosť. Objednávky sú väčšie a do prístavov prichádzajú na lodiach. Niektoré náklady na dopravu zahŕňajú „zadarmo na palube“. To znamená, že náklady na doručenie produktov do prístavu sú zahrnuté v cenách. Zodpovedáte však za prepravné náklady z prístavu do miesta uloženia. Zásielky do prístavu môžu trvať až šesť týždňov v závislosti od miesta určenia a veľkosti objednávky.

Poistenie prepravy s Alibaba je možnosťou, ktorú treba zvážiť. Poistenie nákladov a prepravy (CIF) stanovuje, že dodávateľ platí poistenie prepravy až do cieľového prístavu. Odtiaľ preberáte zodpovednosť za škody.

Čo sa opýtať dodávateľa

Či už používate AliExpress, Alibaba, alebo si dodávateľov zháňate sami, dobrá komunikácia s predajcami a výrobcami pomáha zabezpečiť rýchle dodacie lehoty a spokojných zákazníkov. Každá situácia bude iná, ale na ochranu svojich záujmov si musíte klásť správne otázky.

 • Aká je konečná cena? Ceny Alibaba sa pohybujú v rozmedzí. Stanovte si konečnú cenu skôr, ako sa zaviažete k nákupu.
 • Aký je čas výroby mojej objednávky? Počítajte s časom, ktorý výrobca zaberie, kým vašu objednávku skutočne vyrobí, nielen vám ju odošle.
 • Ako dlho bude trvať, kým dostanem moju objednávku? Zákazníci chcú vedieť, kedy dostanú svoje veci. Získajte dobré odhady dodacích lehôt a zaistite spokojnosť zákazníkov.
 • Aké je minimálne množstvo objednávky (MOQ)? Často sa to dá vyjednávať. Ak si nemôžete dovoliť ich minimálnu objednávku, zjednávajte.
 • Aké sú odhadované náklady na dopravu tohto produktu? Presné náklady na dopravu sú rozhodujúce pre určenie vašej značky. Vynechajte túto otázku na vlastné nebezpečenstvo.
 • Poskytujete vzorky? Jednoduchý spôsob, ako skontrolovať kontrolu kvality spoločnosti, je odobrať vzorky jej produktov.
 • Máte nejaké referencie? Opýtajte sa na príklady iných obchodov, ktoré predávajú svoje produkty.
Čítať:  Čo je testovanie akceptácie používateľom? Ako urobiť elektronický obchod UAT

Pridávanie produktov dropshipping do vášho obchodu

Ak chcete predávať dropship položky, musíte ich importovať na svoju webovú stránku WooCommerce aby ich zákazníci mohli vidieť.

Môžete to urobiť manuálne skopírovaním a vložením popisov a pridaním obrázkov produktov. Položky na AliExpress sa dajú ľahko importovať manuálne alebo automaticky. Ak manipulujete len s niekoľkými desiatkami položiek, manuálne importovanie funguje. Majitelia obchodov, ktorí predávajú stovky alebo tisíce položiek, však potrebujú praktickejšiu stratégiu.

Niekoľko online služieb ako Ezusy alebo WooDropship vám umožňuje automatizovať import produktov AliExpress do vášho obchodu WooCommerce. Niekoľkými kliknutiami si budete môcť vybrať stovky produktov na import.

Ak by ste si radšej kúpili ako predplatili, pozrite sa na dropshippingový doplnok WooCommerce, ktorý vykoná rovnaký automatický import produktov.

Neexistujú žiadne automatizované služby ani doplnky pre Alibaba, pretože väčšina dropshipperov mení hromadné zoznamy produktov na trhu na jednotlivé položky na predaj vo svojich obchodoch. Import popisu a obrázkov pre zoznam „500 vianočných žiaroviek“ nefunguje pre dropshippingovú stránku, ktorá predáva jednotlivé položky.

Výhody používania AliExpress aj Alibaba

Nepremýšľajte o AliExpress alebo Alibaba ako o možnosti buď-alebo.

namiesto toho použiť obe ako dve časti jednej stratégie na splnenie vašich krátkodobých a dlhodobých obchodných cieľov.

 1. Využite nízke počiatočné náklady AliExpress na rozbehnutie vášho podnikania.
 2. Ako rastiete, prejdite na ukladanie vlastného inventára a využite veľkoobchodné ceny, ktoré Alibaba ponúka.

Skombinujte túto stratégiu s dobrým marketingom a budete mať výhodu oproti svojim dropshippingovým konkurentom.

Ste pripravení vybudovať svoj obchod WooCommerce?

Spravovaný hosting WooCommerce od Hostinger prichádza s technológiou opustenia košíka, bleskovo rýchlym načítaním a vstavaným zabezpečením.

Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE