Amazon odhaľuje plány na nový doručovací dron Prime Air

Amazon oznámil nový, menší doručovací dron, ktorý sa pripája k jeho programu Prime Air. Dron MK-30 vstúpi do služby v roku 2024 a bude schopný odolať miernemu dažďu a vysokým teplotám. Ako bolo oznámené v júni tohto roku, zákazníci žijúci v Lockeforde v Kalifornii a na College Station v Texase budú prvými, ktorí doručia Prime Air, kedykoľvek budú dostupné.

The tvrdenia spoločnosti Dron MK30 je o 25 % tichší ako šesťuholníkové drony MK27-2 vo svojom súčasnom rade a bude použitý na prepravu balíkov s hmotnosťou až 5 libier pri lete „stovky stôp vo vzduchu“. Dodávky v Lockeforde budú aj naďalej vykonávať drony MK27-2.

Aby sme uviedli veci do kontextu, súčasná flotila doručovacích dronov Amazonu lieta vo výške 400 stôp nad zemou a rýchlosťou až 50 mph. Rozsah dodávky sa odhaduje na približne 9 mil. Cieľom spoločnosti je s novým dronom zlepšiť všetky tri tieto parametre.

Zatiaľ čo samotný MK30 má vstavané prvky kritické pre bezpečnosť, prejde „prísnym hodnotením“ národnými úradmi pre letectvo, vrátane Federálneho úradu pre letectvo (FAA), aby preukázala jeho bezpečnosť a spoľahlivosť. Amazon tvrdí, že jeho drony sa môžu stretnúť s novými, neočakávanými situáciami a stále samostatne robiť „bezpečné rozhodnutia“.

Očakáva sa, že tieto drony doručia rôzne časy za menej ako hodinu v mierke. Amazon dúfa, že v budúcnosti skráti túto dobu doručenia na 30 minút,

Spoločnosť neoznámila žiadne ďalšie informácie okrem vyššie uvedených funkcií a 3D designu. Uviedol však, že úspešne vybudovali „dômyselný a špičkový“ systém zmyslov a vyhýbania sa, ktorý týmto dronom umožňuje operovať na väčšie vzdialenosti a zároveň sa vyhýbať iným lietadlám, ľuďom, domácim zvieratám a prekážkam, ktoré by mohli byť v blízkosti.

Čítať:  5 spôsobov odstránenia Pokračujte v pozeraní z videa Prime

V správach: Dohoda FTX-Binance skrachovala; Generálny riaditeľ hľadá všetky možnosti

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE