Anatómia reklám TikTok

Marketingoví pracovníci sociálnych médií sa v priebehu rokov zoznámili s reklamami na Facebooku, LinkedIn a Instagrame. Ale čo reklamy TikTok? V roku 2022 zaznamenali príjmy spoločnosti TikTok z reklamy výrazný medziročný nárast o 200 % a celkovo dosiahli 11,04 miliardy dolárov.

Aké možnosti inzercie TikTok existujú? Aké reklamné ciele by ste si mali stanoviť? Koľko stoja reklamy TikTok?

Poďme si rozobrať anatómiu reklám TikTok.

Prečo spúšťať reklamy TikTok?

Ak stále používate TikTok organicky, možno sa pýtate, prečo by ste mali spúšťať reklamy TikTok. Tu je niekoľko kľúčových dôvodov, prečo platforme prideliť určitý rozpočet:

 • TikTok je jednou z najsťahovanejších aplikácií na svete a pravidelne sa používa vo viac ako 150 krajinách.
 • Zábavný a kreatívny formát TikTok inšpiruje vysokú angažovanosť a viralitu, dokonca aj pre malé alebo neznáme značky.
 • Pomocou reklám TikTok môžete zacieliť na svoje publikum podľa pohlavia, polohy, veku, záujmov a ďalších premenných.
 • TikTok má niekoľko významných partnerov, takže aj keď nemáte webovú stránku, stále môžete predávať svoje produkty elektronického obchodu. TikTok je partnerom: Shopify, Square, BASE, Cafe24, BigCommerce, Ecwid, Loja Integrada, TRAY, VTEX, Kyte, PrestaShop, WooCommerce, OpenCart, Salesforce Commerce Cloud a Shopline.
 • 71 % používateľov TikTok nakupovalo, keď na niečo narazili v ich feede. Koniec 58 % používa platformu pre inšpiráciu na nákupy.

Ako si vybrať správny cieľ pre vaše reklamy TikTok

Váš reklamné ciele sú ciele, ktoré si chcete stanoviť a splniť, aby ste mohli pomôcť pri raste svojho podnikania a zaujať svoje publikum. Tu na Buffer veľa hovoríme o KPI sociálnych médií, takže vám opäť jemne pripomenieme, aby ste zosúladili svoj reklamný cieľ s vašimi KPI.

Aké ciele si vybrať pre svoje reklamy TikTok

Vo svojom účte správcu reklám TikTok si môžete vybrať z nasledujúcich možností:

 • Dosah. To je, koľko zobrazení si môžu vaše reklamy TikTok vychutnať vo vašom cieľovom publiku za najefektívnejšiu cenu. „Dosah“ neznamená kliknutia, sťahovanie alebo registrácie. Takže toto nie je vždy hmatateľná metrika, ktorú treba vybrať.
 • Doprava. Priveďte ľudí na ľubovoľnú webovú adresu, napríklad na vstupnú stránku vášho webu, blogový príspevok alebo aplikáciu. Návštevnosť je obľúbeným cieľom na výber a možno ju sledovať pomocou vlastných adries URL alebo jednoducho skontrolovaním zdrojov návštevnosti služby Google Analytics.
 • Prehratia videa. Tento cieľ maximalizuje počet prehratí vašich videoreklám od publika, ktoré s nimi s najväčšou pravdepodobnosťou interaguje.
 • Vedúca generácia. Podobne ako formulár na generovanie potenciálnych zákazníkov na Facebooku, aj cieľ TikTok na generovanie potenciálnych zákazníkov bude zhromažďovať potenciálnych zákazníkov pre vašu firmu pomocou rýchlo sa načítajúceho a prispôsobiteľného formulára v aplikácii TikTok. Ak sa chystáte vybrať túto možnosť, vedzte, ako budete potom sledovať stopy. Túto možnosť by ste si nevybrali, ak máte webovú stránku alebo internetový obchod, ale bola by dobrá pre spoločnosti založené na službách.
 • Interakcia komunity. Získajte viac ľudí, aby sa zapojili do vášho účtu TikTok zvýšením počtu sledovateľov alebo zvýšením návštevnosti vašej profilovej stránky. Dobrý štartovací cieľ pre inzerentov, ktorí sú noví v TikTok a nemajú fanúšikovskú základňu.
 • Katalógový predaj. Zobrazujte svojim používateľom prispôsobené reklamy na produkty na základe ich predchádzajúcich označení páči sa mi. Toto je hmatateľný cieľ, ktorý možno monitorovať z hľadiska návratnosti investícií.
 • Nákupy v obchode (Beta). Nie je k dispozícii pre všetkých používateľov TikTok, tento sa momentálne zavádza v rôznych krajinách. S týmto cieľom môžete predávať produkty zo svojho obchodu TikTok, webovej stránky a aplikácie.
 • Konverzie. Toto je skvelý cieľ pre používateľov TikTok s webovou stránkou, e-shopom alebo aplikáciou. Funguje to aj pre mäkšie konverzie, ako je prihlásenie na odber bulletinu alebo registrácia na vašom webe.
 • App Inštalácie. Tento cieľ povzbudzuje nových ľudí, aby používali vašu aplikáciu alebo reaktivovali existujúcich používateľov, aby s aplikáciou vykonali akciu.
Čítať:  Upozornenia TikTok nezmiznú? 12 opráv tu

Môžete vytvoriť rôzne typy reklám TikTok

Výber správneho typu reklamy TikTok sa vám môže zdať trochu mätúci. To platí najmä pre nováčikov, ktorí sa snažia pochopiť rôzne ciele, formáty reklamy, požiadavky na reklamu a náklady.

Tu je prehľad hlavnej reklamnej ponuky od TikTok práve teraz.

1. Reklamy kampane na generovanie potenciálnych zákazníkov

Hovorili sme o tom skôr vedúca generácia ako cieľ. Používanie okamžitého formulára TikTok v aplikácii je dobré pre inzerentov, ktorí nemajú svoje webové stránky úplne dokončené, ale chcú začať získavať potenciálnych zákazníkov. Pre značky založené na službách a značky s predajným tímom je tiež dobré kvalifikovať sa a sledovať potenciálnych zákazníkov.

Reklama kampane na generovanie potenciálnych zákazníkov môže:

 • ​Vytvorte si prihlasovacie zoznamy zákazníkov/e-mailov
 • Prispôsobte si vzhľad formulára svojim logom a farbami
 • Okamžite zachyťte potenciálnych zákazníkov
 • ​Synchronizujte s väčšinou CRM v reálnom čase
 • Zahrňte prieskumy s až 10 otázkami

2. Zbierka reklám

Zbierka reklám je formát reklamy, ktorý umožňuje používateľom nájsť a prehliadať produkty v mobilnom prostredí na celú obrazovku. Reklamy vedú na stránku okamžitej galérie, kde sa zobrazujú vybrané zbierky vašich produktov.

Zbierka reklám kombinuje celú obrazovku, vertikálu a zvuk. Okrem rýchlo sa načítavajúcej stránky okamžitej galérie. Algoritmus reklamy TikTok je inteligentný (a stále inteligentnejší) a priradí používateľom také produkty, ktoré sa im páčia. Takže pre niekoho, ako som ja, posadnutý krásou a vlasmi TikToks, algoritmus presne vie, čo má naservírovať!

 • Z okamžitej galérie môžu používatelia prejsť na váš web a dokončiť nákup.
 • Môžete si buď ručne vybrať produkty, ktoré chcete zobraziť, alebo nechať TikTok Ads Manager dynamicky zobrazovať tie najrelevantnejšie pre každého návštevníka.
 • Zbierka reklám vám umožňuje poskytovať prispôsobené odporúčania produktov.
 • Reklamy z kolekcie sú pútavé a pohlcujúce vďaka svojmu rozloženiu a vysokej rýchlosti. Nezabúdajte však, že galéria je len taká dobrá, aké dobré sú fotografie vašich produktov, ktoré ste nasnímali! Nekvalitné fotografie a videá neprinesú rovnaké výsledky ako profesionálne fotografie a videá.
Čítať:  Váš nový kontrolný zoznam údržby WordPress v 16 krokoch: Vydanie 2024

3. Spark reklamy

Reklamy Spark sú natívny formát reklamy, ale na rozdiel od reklám In-Feed používajú reklamy Spark príspevky zo skutočných účtov TikTok s ich autorizáciou. To znamená, že všetky komentáre, zdieľania, hodnotenia Páči sa mi a sledovanie získané počas propagácie sa pripisujú vašim organickým príspevkom.

Spark Ads ponúka to najlepšie z oboch svetov a umožňuje značkám vytvárať reklamy pri zachovaní pôvodného vzhľadu a funkčnosti organických príspevkov.

Spark Ads môžete používať nasledujúcimi spôsobmi:

 • ​Uvádzanie vlastných videí TikTok z vášho vlastného účtu.
 • ​Používanie organických videí od iných autorov – s ich povolením.
 • Môžete vytvoriť nové video alebo spoluvytvoriť vytvorením Duet alebo Stitch.
 • Spark Ads budú podporovať typy nakupovania formou aukcie, dosahu a frekvencie.

Prípadová štúdia: Shufersal

Shufersal, najväčší izraelský reťazec supermarketov, chcel uviesť na trh novú sériu produktov⁠: cesto na sušienky pripravené na pečenie na domáce pečenie. Cieľovou skupinou pre nový produkt boli mladí dospelí vo veku 18-30 rokov, ktorí hľadali rýchle a jednoduché riešenia na varenie a pečenie. Shufersal sa rozhodol využiť TikTok ako hlavný kanál pre toto spustenie s cieľom zvýšiť povedomie a potrebu nového radu lahodného cesta na sušienky.

Značka spolupracovala s obľúbeným tvorcom TikTok pre gurmánov, ktorý vytvoril štyri organické videá TikTok pre svoj obchodný účet, pričom každé z nich predstavuje iný recept s novým produktom. Tón a štýl videí sa dokonale hodil pre TikTok, pretože tvorca začlenil všetky najpútavejšie trendy receptov, ako sú rýchle úpravy a použitie zvukov ASMR.

Ako druhý krok sa Shufersal spojil s tromi poprednými tvorcami, ktorí boli požiadaní, aby vytvorili „Duet“ s jedným z videí a ukázali svoju vlastnú verziu receptov.

Výsledky uvedené nižšie boli skutočne pôsobivé!

Wow fakt: TikTok Spark Ads majú a O 134 % vyššia miera dokončenia a o 157 % vyššiu mieru prezretia za 6 sekúnd ako štandardné reklamy In-feed. Nové používateľské rozhranie vstupnej stránky profilu TikTok Spark Ads tiež poskytuje o 69 % vyššiu mieru konverzie a o 37 % nižšiu CZA ako kedykoľvek predtým.

Čítať:  10 dôvodov, prečo je WordPress dobrou voľbou pre SEO

4. Pangle reklamy

Reklamná sieť TikTok for Business, Pangle podporuje množstvo pútavých formátov reklamy ktoré môžu pomôcť reklamám lepšie zapadnúť do natívneho obsahu. Dostupné formáty reklamy zahŕňajú:

 • Natívne reklamy, ktoré zodpovedajú štýlu pôvodného obsahu, ktorý sa nachádza v aplikácii, sa spájajú a poskytujú konzistentný a bezproblémový zážitok.
 • Bannerové reklamy. V TikTok sa zobrazujú vo forme obdĺžnikových bannerov v aplikácii.
 • Videoreklamy s odmenou, čo sú videoreklamy na celú obrazovku s odmenami v aplikácii pre používateľov, ktorí pozerajú celú dobu trvania.
 • Intersticiálne reklamy sa zobrazujú počas určitých prechodov v rámci toku aplikácie, ako je napríklad uvoľnenie po úrovni alebo v prestávkach medzi úrovňami.
 • Reklamy pri otvorení aplikácie sa zobrazia pri otvorení aplikácie a používateľ začne reláciu.
 • Icon Ads zobrazí ikonu aplikácie a názov aplikácie.

5. Katalóg inzerátov

S novými reklamami so záznamom v katalógu TikTok uľahčuje TikTok obchodníkom propagovať ich produkty a spájať sa s používateľmi, ktorí nakupujú na TikTok. Táto funkcia reklamy založená na algoritme pomáha ľuďom objavovať produkty na základe ich záujmov a nákupnej aktivity.

Obchodníci elektronického obchodu môžu ťažiť z:

 • Možnosť nahrať katalóg produktov bez videa
 • Rozšírený dosah používateľov, ktorí chcú kúpiť podobné produkty ako vy
 • Informácie o vašich najcennejších klientoch a obľúbenom tovare

TIK tak kolotočové reklamy umožňujú inzerentom zdieľať až 10 obrázkov a jedinečných titulkov v jednej reklame. Inzerenti môžu:

 • Pomocou každého rámčeka kolotoča vyrozprávajte príbeh, predstavte iný produkt alebo ukážte funkcie toho istého produktu.
 • Ukážte na jednu webovú adresu pre celý karusel alebo na jedinečnú webovú adresu pre každý obrázok.
 • Reklamy TikTok Carousel budú podporovať vodorovné alebo štvorcové obrázky.

7. Živé nákupné reklamy

Funkcia Živé nákupné reklamy je už dostupná vo všetkých obchodoch TikTok a ak chcete použiť tento typ reklamy, musíte mať už nastavené Nákupy TikTok. Živé nákupné reklamy pomáhajú ľuďom objaviť a sledovať vaše živé videá a prehliadať a kupovať vaše produkty. To je výhra pre väčšinu cieľov KPI sociálnych médií.

Typy drahších reklám

Dva formáty reklamy TikTok uvedené nižšie sú obľúbené u väčších značiek, celebrít, influencerov alebo tých, ktorí majú dostatok rozpočtu.

 • Prevzatie značkys sa zobrazujú ako pohlcujúca reklama na celú obrazovku, ktorá sa zvyčajne zobrazuje v priebehu niekoľkých prvých sekúnd po otvorení aplikácie. Môže to byť obrázok alebo animovaný GIF.
 • Hashtag výzvas sú populárne, ale väčšina značiek sa na nich podieľa, nie na ich vytváraní a reklame. Platba za výzvu hashtag môže byť drahá (ako je uvedené nižšie), ale často vytvára vírusové výsledky. Prečítajte si viac o výzvach hashtag.

Koľko stoja reklamy TikTok?

Rovnako ako v prípade iných sietí sociálnych médií, ceny reklamy TikTok závisia od mnohých faktorov, ako je cieľ, región, demografické údaje, trvanie reklamy a typ reklamy.

Čítať:  Mint Mobile vs Cricket Wireless: Čo je pre vás lepšie?

Tu je niekoľko príkladov cien:

 • Minimálne výdavky na propagáciu TikTok sú 3 USD za deň a maximálne 1 000 USD za deň. TikTok vám poskytuje až 1 000 zobrazení za pouhých 10 dolárov.
 • Priemerná CTZ pre reklamy TikTok je 10 USD. Ceny inzercie TikTok začínajú na 0,50 USD CPM a 0,02 USD na cene za kliknutie.
 • Platené príspevky je možné zakúpiť za cenu od 1 do 50 USD na deň. Tieto reklamy TikTok sa účtujú iba vtedy, keď si niekto pozrie sponzorovaný príspevok.
 • Prevzatie značky stojí kdekoľvek od 50 000 do 100 000 $ denne so zaručenými 5 miliónmi zobrazení na TikTok.
 • Ovplyvňovatelia TikTok s 2,5 miliónmi sledovateľov účtujú 800+ dolárov za príspevok.
 • 90 % výziev s hashtagmi značky generuje 2,5-násobok návratnosti investícií do reklamy.

Aká je dobrá MP pre reklamy TikTok?

Dobrá CTR (miera prekliknutia) je dôležitá pre inzerentov a CTR 1 % alebo viac naznačuje, že vaša reklama smeruje správnym smerom.

Ak vkladáte rozpočet za svoje TikToky, môžete očakávať, že dosiahnete vyššiu MP.

Miera prekliknutia prevzatých reklám je cca 7 % – 10 % v priemere, zatiaľ čo reklamy s najvyšším zobrazením môžu dosiahnuť MP až 16 %. Naproti tomu reklamy in-feed môžu zvýšiť vašu MP na 5 – 7 %.

Ak je vaša miera prekliknutia nižšia ako 1 %, budete chcieť skontrolovať nasledujúce:

 • Vaše video vrátane grafiky, hudby a efektov
 • Obsah, titulok, hashtagy a CTA
 • Vaše zacielenie a demografické údaje

Ako merať NI vašich reklám TikTok pomocou Buffer

TikTok má vstavané metriky, takže ich môžete kontrolovať, ak spúšťate reklamy alebo dokonca uverejňujete organické príspevky.

Ovládací panel TikTok vám ukáže: CVR (konverzný pomer), zobrazenia, udržanie, dosah, CTR (miera prekliknutia), CPC (cena za kliknutie), CPV (cena za zobrazenie) a CZA (cena za akciu).

Svoj účet TikTok môžete spravovať aj na hlavnom paneli Buffer. To je skvelá správa pre manažérov sociálnych médií a zaneprázdnené agentúry.

V závislosti od vášho plánu budete mať k dispozícii nasledujúce funkcie správy TikTok:

 • Publikovať TikToks
 • Skontrolujte komentáre
 • Naplánujte zdieľanie TikTok na iné kanály
 • Nástroje na spoluprácu v reálnom čase
 • Všetky možnosti filtrovania
 • Priraďte komentáre
 • Označiť komentáre
 • Sledujte metriky videa TikTok
 • Generovať prehľady
 • Správa uložených odpovedí
 • Prístup k mobilnej aplikácii

Buffer vám okrem vytvárania pôsobivo vyzerajúcich správ umožňuje prístup ku kľúčovým informáciám týkajúcim sa vášho účtu TikTok.

Ak to s prideľovaním rozpočtu pre reklamy TikTok myslíte vážne, je dôležité pravidelne kontrolovať návratnosť investícií do sociálnych médií. Musíte si byť istí, že návratnosť investícií zodpovedá úsiliu, ktoré vynakladáte.

Reklamy TikTok sú čoraz obľúbenejšie. Predpokladám, že v budúcom roku budú jednoduchšie a efektívnejšie.

Zistite, ako vám teraz môže Buffer pomôcť s TikTok. Prihláste sa na bezplatné demo!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE