[Answered] Môžem použiť svoj účet Chime pre PPP?

Dostali ste sa sem a hľadáte: Môžem použiť svoj účet Chime na PPP? Ak áno, pripravte sa na odpoveď spolu s podrobným vysvetlením.

Môžem použiť svoj účet Chime pre PPP?

Bohužiaľ nie. Chime nepracuje na PPP pôžičkách. Dlhoročný používateľ Chime však má možnosť zaregistrovať žiadosť a pokúsiť sa o PPP pôžičku v Chime. Osud vašej registrácie však nenesie žiadnu záruku na schválenie. Ublížiť to nezaškodí.

Žiadne skryté bezplatné služby Chime prilákali mnoho zákazníkov už od svojho založenia v roku 2013. Ľudia využívajú aplikáciu mobilného bankovníctva a online portál na posielanie a prijímanie peňazí, budovanie úverov a pôžičiek.

Veľký počet vlastníkov malých podnikov vykonáva svoje transakcie prostredníctvom média z dôvodu jednoduchosti. Takže minulý rok, keď mal zákazník v podstate otázku „Môžem použiť svoj účet zvonkohry na PPP?“ otázku a dostali od nich pevné nie Twitter rukoväť, mnohí boli zmätení.

Poďme zistiť, či sú fámy o tom, že Chime odmieta PPP pôžičky, predsa len pravdivé.

Ako funguje Chime?

Na Chime si môžete vytvoriť dva typy účtov.

 • Sporiaci účet
 • Kontrolný účet

Prostredníctvom bežného účtu získate debetnú kartu bez mesačných alebo udržiavacích poplatkov. Fintech spoločnosť má tiež pripojenie k viac ako 60 000 bankomatom. K dispozícii máte mapu, kde si môžete skontrolovať umiestnenie týchto bankomatov a bezplatne vyberať hotovosť.

V prípade debetnej karty Chime tiež nežiada žiadne vysvetlenia. Ak sa ho jedného dňa rozhodnete deaktivovať, zástupca zákazníckeho servisu vám v dohľadnej dobe nezavolá. Mobilné platobné platformy, ako napríklad Apple Pay, tiež akceptujú platby debetnou kartou Chime.

Pre ich sporiaci účet Chime odstraňuje potrebu minimálneho zostatku alebo maximálneho limitu pre úrok. Najväčšou výhodou musí byť funkcia Automatického sporenia, ktorá vám ušetrí peniaze. Sadzba 0,50 % tiež nie je na posmech.

Čítať:  Prečo je WordPress najlepšie pre SEO – sprievodca

Možnosť tvorby kreditov na Chime prichádza s nulovými kontrolami kreditu. Neexistuje žiadny skrytý poplatok – ročný alebo iný – na úrok. Zákazník tiež nemusí zložiť minimálnu zábezpeku. Nákupy, ktoré uskutočníte prostredníctvom účtu, však prispievajú k vášmu kreditnému skóre. Pokiaľ máte bežný účet, máte nárok stať sa súčasťou komunity tvorcov úverov.

Vlastnosti, ako je táto, predpokladá, že bude akceptovaná záloha Chime PPP.

Napriek tomu, z konca Chime, odpoveď na Môžem použiť svoj účet Chime na PPP sa prikláňa na stranu negatívu.

Mätúce je, že pôžičky Chime PPP boli akceptované až do roku 2020. Až keď niekoľko zákazníkov zamietlo ich žiadosti a tweet sa objavil v apríli 2021, všetci si uvedomili, že sa niečo zmenilo.

V skutočnosti to spôsobilo, že Chime tiež stratil zákazníkov. Aby sme pochopili, prečo musíme najprv pochopiť, čo PPP znamená.

Čo je PPP?

Small Business Administration (SBA) spustila program ochrany výplaty v súvislosti s pandémiou Covid-19. Keďže viaceré podniky zanikali a zamestnanci boli prepúšťaní, program zabezpečil pôžičky pre malých podnikateľov. Prvoradým cieľom bolo umožniť vlastníkom včas zaplatiť svojich zamestnancov a udržať si ich.

SBA pokrýva takmer všetky možnosti, ktoré môže malý podnik v tomto období potrebovať. To zahŕňa úroky z hypotéky, nájomné a energie a platby za pracovníka. Druhý súbor pôžičiek je možné čerpať po prvom, a to z rovnakých dôvodov ako pri prvom.

 • Ak sú kritériá splnené, dlžníci môžu získať úplné odpustenie pôžičky.
 • Maximálna výška pôžičky nemôže presiahnuť 10 miliónov dolárov.
 • Záruka alebo vedľajšie škody nie sú potrebné na získanie schválenia alebo nárok na uplatnenie.
 • Základná úroková sadzba je 1 %.
 • Na zaťaženie PPP sa nevzťahuje žiadny iný poplatok.

Berúc do úvahy celú vec, je to schéma, ktorú prevádzkuje SBA a nemala by žiadnym spôsobom ovplyvniť Chime.

Prijíma Chime PPP pôžičky?

Ako sa ukázalo, Chime odmietajúce fámy o PPP pôžičkách sú skutočne pravdou. Nie je na to žiadny komplikovaný dôvod. Aspoň nie z toho, čo o tom Chime vysvetlil.

Jediný dôvod, prečo Chime PPP pôžičkové vklady nie sú akceptované, je ten, že program je zameraný na malé podniky. Model Chime nie je určený pre organizácie – veľké alebo malé.

Aj keď existuje veľa vlastníkov malých podnikov, ktorí používajú Chime, spôsob, akým funguje overovanie Chime, nemajú žiadny spôsob, ako zistiť, či sú autentické. Chime preto uprednostňuje, aby zákazníci používali ich služby iba z osobných dôvodov. Je to v poriadku, ak používate Chime na nákup niečoho pomocou debetnej alebo kreditnej karty Chime alebo posielate peniaze drahému priateľovi.

Čítať:  Sprievodca štúdiovým osvetlením pre začiatočníkov pre produktovú fotografiu

Aktívne však odrádzajú majiteľov firiem od využívania ich služieb na obchodovanie s tovarovými službami alebo na platby zamestnancom.

Počiatočný postoj spoločnosti Chime bol, že akýkoľvek druh pôžičkovej schémy od SBA, vrátane PPP, bude rýchlo zamietnutý. A poslali späť IRS.

O pár dní neskôr, od ich pôvodného vyhlásenia, Chime povedal, že zvážia nejaké PPP vklady. Ako sa však rozhodujú, komu PPP pôžičky schvália, neexistuje správne vysvetlenie.

Záhada medzi Chime a PPP zostáva zatiaľ medzi nimi.

Môžem použiť svoj účet Chime pre PPP: Čo mám robiť?

Ak sa zobrazí otázka „Môžem použiť svoj účet Chime na PPP?“ už vás nejaký čas obťažuje, priama odpoveď je nie. Čo teda môžete urobiť v tomto scenári?

 • Ak ste dlhodobým používateľom Chime a máte dostatočnú dôveru v banku, stále môžete skúsiť PPP pôžičku s Chime. Osud vašej žiadosti však bude závisieť iba od neistého procesu bez záruky na schválenie. Je to lotéria, ktorú možno nikdy nevyhráte.
 • Ak ste neposlali svoju žiadosť o PPP, chcete namiesto Chime uviesť podrobnosti o akejkoľvek inej banke, ktorú používate.
 • Podnikom sa aktívne neodporúča používať Chime na pôžičky PPP. Odmietnutie je pravdepodobnejšie ako nie.

Môžem použiť svoj účet Chime na PPP: Prečo SBA odmieta moje PPP pôžičky?

Ak by vás zaujímalo: „Môžem použiť svoj účet Chime na pôžičky PPP?“ odpoveď sa ukázala ako nie. Preto má zmysel, aby Chime odmietla vaše PPP pôžičky.

Nechápete, prečo vám PPP pôžičku zamietajú, bez ohľadu na banku. Čo môže byť príčinou?

 • Požiadali ste o PPP úver druhej vlny. Vaša firma práve teraz nemusí spĺňať kritériá, a preto môže byť odmietnutá.
 • Vaše obchodné podmienky nespĺňajú podmienky pre prvú vlnu PPP úveru.
 • Závada softvéru SBA spôsobila zamietnutie vašej žiadosti. Pošlite to znova a tentoraz to bude fungovať.

Keďže existuje obrovské množstvo aplikácií PPP, ktoré sa posielajú prostredníctvom SBA, vytvorili automatizovaný softvér, ktorý sa o tento proces postará. Aj keď je softvér z väčšej časti presný, vyskytli sa prípady, keď chyby v ňom spôsobili neoprávnené odmietnutia. Mohlo to spôsobiť aj nejaký nezaslúžený súhlas.

Ľudia využívajú program na získanie nezákonnej pomoci. Predstierali svoje údaje, aby sa spojili s programom. Teraz sa tým zaoberá aj SBA.

Čítať:  Prečo moja platba Zelle neprejde?

Môžem použiť svoj účet Chime pre PPP: Mám nárok na PPP?

Môžem použiť svoj účet Chime pre PPP? Je to vzdialená otázka, ak neviete, či na to máte nárok. Poďme si teda prejsť kontrolný zoznam a uvidíme, či patríte k ľuďom, ktorí z toho môžu mať úžitok. V prvom rade musí byť negatívny vplyv na vaše podnikanie spôsobený pandémiou Covid-19. Okrem toho vaša firma začala svoju činnosť pred 15. februárom 2020.

Ak žiadate o PPP úver prvej vlny:

 • Mali by ste byť buď živnostník, samostatný podnikateľ alebo živnostník.
 • Váš podnik má menej ako 500 zamestnancov.
 • Malé podniky môžu byť LLC, neziskové organizácie, kmeňové podniky, korporácie S alebo C a združenia veteránov.
 • Ak sa kód NAICS podniku začína číslom 72, čo vo všeobecnosti znamená ubytovacie a stravovacie služby, je oprávnený. Na každé miesto však musia mať menej ako 500 zamestnancov. Ich umiestnenie by malo byť tiež viac ako jedno.

Ak žiadate o PPP úvery druhého ťahu:

 • PPP pôžička na prvé čerpanie vám už bola schválená. Suma, ktorú ste dostali, bola alebo bude v blízkej budúcnosti úplne použitá.
 • Počet vašich zamestnancov neprekračuje hranicu 300.
 • V rokoch 2019 až 2020 vaša firma utrpela stratu najmenej 25 percent. Štvrtiny by sa mali navzájom zhodovať, aby poskytli spoľahlivý dôkaz.

Existujú podniky, ktoré nemôžu požiadať o PPP alebo akýkoľvek druh SBA úveru. To zahŕňa zvyčajné pravidlá, ako napríklad nebyť odsúdený za podvodné aktivity na federálnych pôžičkách alebo daniach.

Podnik, ktorý sa nachádza mimo krajiny, tiež nespĺňa podmienky. Okrem toho neprevádzkujete nejaký druh pyramídovej hry ani neobmedzujete prístup k svojmu podnikaniu. Pri prijímaní do zamestnania zachovávate nediskriminačný postoj.

Podnik vo vlastníctve vlády sa o tento program nemôže uchádzať. Sami nie ste veriteľom ani nevlastníte nehnuteľnosť, čo sa považuje za pasívne podnikanie.

Ak má váš obchodný partner predchádzajúce obvinenia proti nim, váš vzťah k nim by tiež viedol k zamietnutiu PPP úveru. Ani vaša firma nebude mať veľa šancí, ak bude aktívne lobovať za politickú stranu.

Mali by ste si poriadne prečítať, ktoré podniky nemajú nárok na PPP pôžičky. Pred odoslaním žiadosti si urobte náležitý prieskum.

Nie je to tak, že budete iba odmietnutí, ale SBA sa môže pozrieť na vaše bežné aktivity. Mohlo by ich zaujímať, či sa dopúšťate podvodu alebo iného druhu trestného činu. Takže by ste mali mať čistý záznam a najprv si ujasniť, že máte nárok priamo na SBA.

Čítať:  5 najlepších aplikácií pre detektor kovov pre Android, ktoré skutočne fungujú

Často kladené otázky: Môžem použiť svoj účet Chime pre PPP?

1. Prijíma Chime PPP pôžičky?

Odteraz je odpoveď na otázku, či môžem použiť svoj účet Chime na PPP, nie. Ak áno, veriteľa musí byť:

 • Benworth
 • DreamSpring
 • Úroda financií pre malé podniky
 • Fountainhead
 • SEDCO

Aj vtedy je možnosť, že váš vklad PPP bude akceptovaný spoločnosťou Chime, nízka.

2. Prijíma Chime pôžičky SBA?

Podľa Chime neprijímajú žiadny druh pôžičky SBA. Či už ide o PPP alebo iné programy; na tých je veko zatvorené. Chime nechce, aby zákazníci používali ich bankové služby na akékoľvek obchodné účely, pretože to narúša ich postupy v oblasti bezpečnosti a obmedzovania podvodov.

3. Je Chime banka?

Chime je spoločnosť zaoberajúca sa finančnými technológiami. Všetky bankové služby, ktoré Chime poskytuje, v skutočnosti poskytuje The Bancorp Bank.

4. Ako Chime bojuje proti podvodom?

Hlavným dôvodom, prečo je Chime opatrný pri žiadostiach o pôžičky PPP, je počet spáchaných podvodov. Hoci skutočným dôvodom spustenia programu bola podpora malých podnikov trpiacich pandémiou, mnohí sa rozhodli využiť to.

Keď Chime dostane žiadosti o PPP a všimne si na nich čokoľvek podozrivé, pošle to späť na Small Business Administration a Ministerstvo spravodlivosti USA. Okrem toho to poslali aj IRS.

5. Prijíma Chime vklady na dávky v nezamestnanosti?

Poistenie v nezamestnanosti je program pre tých, ktorí náhle prišli o prácu v dôsledku nejakého vonkajšieho vplyvu. Zdá sa, že väčšina ľudí oprávnených z programu bola tak či onak ovplyvnená pandémiou koronavírusu. Chime prijíma priame vklady z programu nezamestnanosti a poskytuje takmer podobnú úroveň privilégií, aké sa poskytujú zamestnaným používateľom Chime.

Môžem použiť svoj účet Chime pre PPP: Zoradené

Nešťastná a presvedčivá odpoveď na otázku, či môžem použiť svoj účet Chime pre PPP, je, že nemôžete. Aj keď sa môžete pokúsiť o vklad Chime PPP, existuje viac šancí, že Chime váš vklad odmietne. Kritériá, podľa ktorých sa rozhodujú, či prijmú niečiu žiadosť, zatiaľ nie sú zverejnené.

Pravdepodobne budete mať väčšie šance, ak ste dlhoročným používateľom Chime a máte dobré kreditné skóre. Keďže sa Chime obáva podvodnej činnosti, ak máte všetky svoje údaje v poriadku, je to pre vás tiež výhodné.

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE