Apple oznamuje druhú generáciu HomePodu za 299 $

Dva roky po ukončení výroby pôvodného Homepodu Apple oznámil druhú generáciu šikovného reproduktora poháňaného Siri. Bude k dispozícii za 299 $ na webe Apple Store v Austrálii, Kanade, Číne, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Japonsku, Španielsku, Spojenom kráľovstve, USA av 11 ďalších krajinách a regiónoch od 3. februára.

Zatiaľ čo design zostáva skôr podobný, nový Homepod získava aktualizovaný čip S7 z Apple Watch Series 7, podporu bezdrôtového protokolu Thread a štandardu chytrej domácnosti Matter, rovnako ako vstavané senzory vlhkosti a teploty, ktoré je možné použiť pre chytré telefóny. domáce spúšťače.

Objavili sa správy o prítomnosti týchto senzorov aj na Homepod Mini. Ako sa ukázalo, Apple povolí tieto senzory zariadenia prostredníctvom nadchádzajúcej aktualizácie softvéru. Spoločnosť mierne aktualizovala popis funkcií Homepod Mini, čo naznačuje, že latentné senzory, ktoré neboli doteraz využívané od uvedenia zariadenia v roku 2020, môžu byť konečne použité.

Nový Homepod má vstavané senzory teploty a vlhkosti. | Zdroj: Apple

Čo sa týka Homepodu druhej generácie, Apple znížil počet výškových reproduktorov zo siedmich v prvej generácii na iba päť v tej súčasnej. Existuje aj menej mikrofónov, v porovnaní so siedmimi, ktoré dostal jeho predchodca, ich je iba päť.

Apple však tvrdí, že reproduktor teraz dokáže rozpoznať, či je umiestnený pri stene alebo uprostred miestnosti, a podľa toho ovládať výstupnú hlasitosť.

Podobne ako u posledného Homepodu je možné dva z týchto reproduktorov spárovať pre stereo zážitok na Apple TV 4K. Nechýba ani podpora priestorového zvuku s Dolby Atmos. Reproduktor môže tiež odovzdávať hudbu do iných zariadení Apple, ako je vidieť na Homepod mini, vďaka ultraširokopásmovej technológii Apple. Siri tiež dokáže rozpoznať až šesť jednotlivých hlasov a poskytnúť personalizované odpovede.

Čítať:  Hostinger oznamuje britské hostingové služby WordPress

V správach: Mailchimp trpí porušením dát; unikla dáta 133 zákazníkov

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE