Apple Watch Series 6 vs SE: Ktoré zariadenie je pre vás to pravé?

Jimmy Westenberg / Android Authority

Už sme to povedali: Chytré hodinky Apple je ťažké poraziť. Dokonca aj staršie modely, Apple Watch Series 6 a pôvodné SE, sú stále výkonné zariadenia. Apple Watch SE boli pôvodne uvedené na trh s cieľom ponúknuť celkovo vynikajúcu hodnotu pre každého, kto má obmedzený rozpočet. Odvtedy Apple Watch SE 2 nahradili SE ako hlavný pilier na webových stránkach spoločnosti Apple, ale starší výber sa stále predáva inde.

Rovnako tak, teraz prekonané Apple Watch Series 7, Series 8 a Series 9, Series 6 možno tiež obvykle nájsť v predaji od predajcov tretích strán. Má všetko, čo nájdete na najnovšom modeli, ale rad 6 vs rad 9 vykazuje mnoho podobností. Ak chcete zostať pri niektorom zo starších zariadení, sme tu, aby sme vám pomohli vybrať, ktoré z nich. Prečítajte si, čo majú hodinky spoločného a čím sa odlišujú.

Apple Watch Series 6 vs Apple Watch SE

Špecifikácia

Apple Watch SE Apple Watch Series 6

Zobraziť

Apple Watch SELTPO OLED Retina
368 x 448 pixelov
Apple Watch Series 6

LTPO OLED Retina
368 x 448 pixelov
Vždy zapnutý displej

Rozmery a hmotnosť

Apple Watch SE44mm:
44 x 38 x 10,7 mm
GPS: 36,2 g
GPS + mobilné: 36,36 g

40 mm:
40 x 34 x 10,7 mm
GPS: 30,49 g
GPS + mobilné: 30,68 g

Apple Watch Series 644 mm:
44 x 38 x 10,7 mm
Hliník: 36,5 g
Nerezová oceľ: 47,1 g
Titán: 41,3 g

40 mm:
40 x 34 x 10,7 mm
Hliník: 30,5 g
Nerezová oceľ: 39,7 g
Titán: 34,6 g

Trvanlivosť

Apple Watch SE Apple Watch Series 6

SoC

Apple Watch SE

Apple S5 so 64-bitovým dvojjadrovým procesorom
Apple W3

Apple Watch Series 6

Apple S6 so 64-bitovým dvojjadrovým procesorom
Apple W3
Apple U1

RAM

Apple Watch SE

1 GB

Apple Watch Series 6

1 GB

Úložný priestor

Apple Watch SE

32 GB

Apple Watch Series 6

32 GB

batérie

Apple Watch SE 18 hodín

USB-C magnetický rýchlonabíjací kábel

Apple Watch Series 618 hodín

USB-C magnetický rýchlonabíjací kábel

Softvér

Apple Watch SE

WatchOS 8.1

Apple Watch Series 6

WatchOS 8.1

Materiály a farby puzdra

Apple Watch SEAhliník

Vesmírne šedá, strieborná, zlatá

Apple Watch Series 6Hliník, nerezová oceľ, titán

Hliník: strieborná, vesmírne šedá, zlatá, modrá, produktová červená

Nerezová oceľ: Striebro, Grafit, Zlato

Titan: Titan, vesmírna čierna

Konektivita

Apple Watch SEGPS
GLONASS
Galileo
QZSS
Wi-Fi 802.11b/g/n 2,4 GHz
Bluetooth 5.0

Model A2353 (40 mm)
Model A2354 (44 mm)
Pásma LTE: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 17, 18, 19, 25, 26, 39, 40, 41, 66

Apple Watch Series 6GPS/GNSS
GLONASS
Galileo
QZSS
Wi-Fi 802.11b/g/n 2,4 GHz a 5 GHz
Bluetooth 5.0

Model A2293 (40 mm)
Model A2294 (44 mm)
Pásma LTE: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 17, 18, 19, 25, 26, 39, 40, 41, 66

Senzory

Apple Watch SE

Stále zapnutý výškomer
Optický snímač srdca druhej generácie
Akcelerometer
Gyroskop
Senzor okolitého svetla

Apple Watch Series 6

Stále zapnutý výškomer
Optický snímač srdca tretej generácie
Akcelerometer
Gyroskop
Senzor okolitého svetla
Senzor kyslíka v krvi
EKG

Kompatibilita

Apple Watch SE

iOS 14 alebo novší

Apple Watch Series 6

iOS 14 alebo novší

Čítať:  13 dobre platených vzdialených pracovných miest 2024, na ktoré pravdepodobne máte kvalifikáciu!

Vlastnosti

Eric Zeman / Android Authority

Apple Watch SE a Series 6 sú si dizajnovo veľmi podobné. Jediné rozdiely medzi šikovnými hodinkami sú materiály puzdra a dostupné farebné prevedenie. Užívatelia nájdu SE iba v hliníku, zatiaľ čo Series 6 sa dodáva v hliníku, nerezovej oceli a titánu. Ak sa rozhodnete pre vyšší rad Series 6, môžete svoje zariadenie upgradovať zafírovým sklom. Apple Watch SE sú obmedzené na Ion-X Glass, ktoré je náchylnejšie na poškriabanie.

Pokiaľ ide o farby, rad 6 prichádza v striebornej, vesmírne šedej, zlatej, modrej a červenej, ale SE nájdete iba v striebornej, vesmírne šedej a zlatej. Našťastie sú remienky na Apple Watch zameniteľné v celom rade, takže existuje množstvo príležitostí, ako pridať farbu do každého výberu.

Pokiaľ ide o displej, iba rad 6 ponúka funkcie vždy zapnuté. SE sa medzitým zapne, kedykoľvek zdvihnete zápästie. Obaja majú 32GB vnútorné úložisko a obsahujú interné mikrofóny a reproduktory. Rad 6 používa na čipe novší systém ako SE, o ktorom Apple tvrdí, že je až o 20 % rýchlejší ako jeho predchodca. Medzitým SE drží rovnakých špecifikácií ako Series 5. Nenašli sme žiadne sťažnosti na SE ohľadom rýchleho výkonu, ale je to rozdielový dátový bod.

Apple Watch SEApple Watch Series 6

Hlavnými funkciami pre zdravie a kondíciu, ktoré treba vziať do úvahy pri porovnávaní Apple Watch SE a Apple Watch Series 6, sú predovšetkým senzory. Model SE postráda monitorovanie kyslíka v krvi a senzor elektrokardiogramu. Počas našej recenzie Apple Watch Series 6 sme zistili, že tieto senzory sú presné, ale nie nástroje, ktoré každý používateľ nutne potrebuje.

Čítať:  Dokonalý sprievodca používaním značkovania štruktúrovaných údajov Schema.org pre SEO

Ako už bolo povedané, Apple Watch SE ponúka celodenné sledovanie srdcového tepu. Rovnako ako rad 6 dokáže identifikovať abnormálne vysokú alebo nízku srdcovú frekvenciu a obe zariadenia vás upozornia, ak zistí nepravidelnú srdcovú frekvenciu. Séria 6 používa vylepšený snímač srdcového tepu, takže je lídrom, ak chcete to najlepšie z hľadiska presnosti.

Jimmy Westenberg / Android Authority

Po hodinách tiež stoja za zváženie rozdiely v sledovaní spánku. Ak zvolíte Series 6, môžete použiť senzor SpO2 na sledovanie kyslíka v krvi, keď budete odkladať. Bohužiaľ to nie je klinicky overený senzor, takže vás nemôže upozorniť na prípadné známky spánkového apnoe. Apple Watch SE medzitým neponúka monitorovanie SpO2.

Pokiaľ ide o sledovanie kondície, obe zariadenia automaticky sledujú rôzne tréningy a môžu ručne sledovať mnoho ďalších. Obaja sledujú kroky, pokojovú a aktívnu srdcovú frekvenciu, aktívne a pokojové spaľovanie energie, minúty v státí, vzdialenosť, vystúpené poschodia a ďalšie. Sledovanie fitness spoločnosti Apple tiež dostalo od uvedenia týchto produktov na trh veľké aktualizácie softvéru a obe zariadenia sú kompatibilné s najnovšími funkciami.

Jimmy Westenberg / Android Authority

Celkovo vzaté, Apple Watch SE neprináša žiadne skutočné obete vo funkciách chytrých hodiniek v porovnaní s radom 6. Obaja majú rovnakú knižnicu ciferníkov a umožňujú používateľom zdieľať tváre s priateľmi. Oba poskytujú prístup k bezkonkurenčnej podpore aplikácií tretích strán, Siri, Apple Pay, ovládanie chytrej domácnosti a ďalším. U oboch modelov je k dispozícii aj Family Setup, ktorý vám umožní nastaviť jedny z najlepších šikovných hodiniek pre deti, aj keď nemajú iPhone.

Čítať:  Nová správa odhaľuje, prečo sa elektronickému obchodu darí, zatiaľ čo tradičný maloobchod má problémy

Cena

Apple Watch SEApple Watch Series 6

Pôvodne bolo ťažké nenadchnúť sa cenovkou Apple Watch SE. Jeho cena bola zahájená na 279 dolároch a spadla priamo medzi 199 $ Series 3 a Series 6 na 399 $. Inými slovami, používatelia mohli zarobiť na vylepšenom procesore a lepšom displeji za pouhých 80 dolárov viac, než sú náklady na Series 3. Apple už nepodporuje Series 3, takže SE je ešte cennejší nákup. Vynechaním niekoľkých senzorov môžu zákazníci ušetriť cez 100$. Teraz je možné pôvodné SE nájsť ešte lacnejšie, vzhľadom na uvedenie modelu 2022 SE.

Apple Watch SE

Apple Watch SE

Vynikajúci hardvér • Veľa funkcií • Cenovo dostupné

Apple Watch SE sú múdre hodinky, ktoré by si väčšina ľudí mala kúpiť.

Výkonné funkcie vás udržia v spojení, aktívne, zdravé a bezpečné. Pokročilé senzory na sledovanie všetkých spôsobov vášho pohybu a na meranie vašich obľúbených tréningov. Apple Watch SE sú veľa hodinky za oveľa menej, než ste čakali.

Apple Watch Series 6 boli uvedené na trh za 399$ za 40mm model iba s Bluetooth a 499$ za LTE model. Keď boli uvedené Apple Watch Series 7, Apple prestal predávať starší model priamo, ale stále môžete nájsť jeden od maloobchodníkov, ako je Amazon. Myslíme si, že rad 6 obstojí v porovnaní s radom 7 s mnohými rovnakými špecifikáciami a funkciami. Apple Watch Series 8 a Series 9 pridávajú do radu niekoľko ďalších jedinečných funkcií, vďaka ktorým sa tieto zariadenia viac oplatí upgradovať.

Čítať:  Prečo moja téma WordPress nevyzerá ako ukážková téma?

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6

Jasný OLED displej • Presné GPS • Vynikajúce monitorovanie zdravia

Jedny z najlepších šikovných hodiniek na trhu

Apple Watch Series 6 sú výkonné chytré hodinky s pulzným oxymetrom, jasným vždy zapnutým displejom a rýchlym a plynulým softvérovým zážitkom.

Apple Watch Series 6 vs SE: Ktoré by ste si mali kúpiť?

Jimmy Westenberg / Android Authority

Dôsledne hodnotíme najnovšie Apple Watch ako najlepšie múdre hodinky, ktoré si môžete kúpiť. So svojou konkurencieschopnou cenou je SE nižšou úrovňou Apple Watch, takže nepochybne urobíte niekoľko kompromisov. Je to však veľmi schopný spoločník pre chytré telefóny, ktorý ponúka väčšinu funkcií, ktoré ľudia skutočne chcú. Napríklad monitorovanie krvného kyslíka je obľúbenou položkou v nositeľných zariadeniach, ale pre bežného používateľa nemusí nutne znamenať kompromis.

So svojou konkurencieschopnou cenou sú Apple Watch SE stále skvelými šikovnými hodinkami pre väčšinu nakupujúcich.

Series 6 je tou správnou voľbou pre každého, kto má peniaze navyše. Je to obzvlášť užitočné pre každého, kto má v anamnéze srdcové ochorenie alebo užívateľov, ktorí sa konkrétne zaujímajú o pokročilé monitorovanie zdravia. Je trochu drahý, ale pokiaľ nemôžete žiť bez jeho prémiových funkcií, nie je chyba si ho kúpiť. Je to solídna voľba pre pridané senzory bez toho, aby ste museli platiť prémiovú cenu najnovšieho modelu.

So všetkým, čo bolo povedané, obe zariadenia stále viac starnú. SE 2 bol uvedený na trh za nižšiu cenu ako originál, takže ak nenájdete starší model v predaji, je lepšie chytiť najnovšiu možnosť. Oplatí sa tiež porozhliadnuť sa, či sa dá zohnať rad 7 alebo rad 8 za porovnateľnú cenu.

Ktoré Apple Watch zvažujete?

1087 hlasov

Apple Watch SE

52%

Apple Watch Series 6

45%

Ani jedno

3%

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE