Apple Watch titán vs nerezová oceľ vs hliník: Ktoré by ste si mali kúpiť?

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Každý, kto si kupuje nové Apple Watch, bude okamžite čeliť niekoľkým dôležitým rozhodnutiam. Medzi nimi je materiál, ktorý by ste chceli pre svoje nové múdre hodinky. Rad Apple Watch, vrátane najnovších Apple Watch Series 9 a Ultra 2, ponúka púzdra z hliníka, nerezovej ocele a titánu. Rozdelili sme tieto možnosti, aby sme vám pomohli vybrať tú správnu konštrukciu pre vaše zápästie.

Tvrdosť a odolnosť proti poškriabaniu

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Najlacnejší variant Apple Watch, hliníkové modely, sú najmenej odolné proti prasklinám. Model z nerezovej ocele je výrazne drahší ako hliníkový, ale ponúka odolnejšiu konštrukciu. Modely z nerezovej ocele sú tiež vybavené zafírovým sklíčkom na displejoch pre väčšiu ochranu. Hliníkový model obsahuje iba sklo zosilnené Ion-X.

Pokiaľ ide o odolnosť proti poškriabaniu, hliníkové modely majú matný povrch, ktorý často odolá alebo skryje väčšinu mikroškrabancov. Modely z nerezovej ocele so svojim lesklým kovovým povrchom ľahšie vykazujú škrabance.

Titán je najodolnejší materiál, a preto je najdrahší. Ešte dôležitejšie je, že iba Apple Watch Ultra a Ultra 2 sú k dispozícii v titáne. Tieto zariadenia majú certifikáciu odolnosti MIL-STD 810H. Základný model Apple Watch nie je k dispozícii v titáne.

Čítať:  Najlacnejší spôsob dodania oblečenia

Dizajn a povrchová úprava

V závislosti na tom, aký stavebný materiál si vyberiete, sú hodinky Apple k dispozícii v niekoľkých rôznych povrchových úpravách. Všetky základné modely však dodržujú rovnaký design a vnútorné špecifikácie. Na zariadeniach z oboch materiálov nájdete tlačidlo späť, digitálnu korunku a veľký farebný AMOLED displej. Hliníkové a nerezové hodinky sú k dispozícii v nasledujúcich farbách:

Hliník

  • Ružový
  • Polnoc
  • Svetlo hviezd
  • strieborný
  • Produkt (červený)

Nerezová oceľl

Opäť platí, že iba Apple Watch Ultra a Ultra 2 sú k dispozícii v titáne a tieto hodinky majú výrazne odlišný dizajn ako ich súrodenci zo základného modelu. Rad Ultra je väčší, odolnejší a môže sa pochváliť pokročilými nástrojmi pre outdoorové dobrodružstvo. Rad má tiež iba jediný titánový povrch.

Stojí nerezová oceľ a titán za príplatok?

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Pre väčšinu nakupujúcich nestojí Apple Watch z nerezovej ocele za príplatok. Užívateľský zážitok je v oboch materiáloch identický, takže neinvestujete do lepšieho zážitku alebo viacerých funkcií.

Na druhú stranu niektorí používatelia oceňujú prémiový pocit z nerezovej ocele. Lesklý povrch je zvýšený, najmä v kombinácii s luxusným pásikom. Je tiež o niečo ťažšie, čo môže byť pocitovo drahšie. A konečne, zafírové sklíčko na displeji každého modelu z nerezovej ocele je významným vylepšením z hľadiska odolnosti.

Označovať titán za príplatok je zavádzajúce, pretože titánové Apple Watch Ultra a Ultra 2 sú veľmi odlišné zariadenia ako základný model Apple Watch. Príplatok za tieto zariadenia má veľa spoločného s ich sadami funkcií, nielen s ich odolnými konštrukciami.

Čítať:  20 miest s nízkou konkurenciou pre blogovanie v roku 2024, ktoré musíte vyskúšať hneď

Titan vs nerezová oceľ vs hliník: Ktorý materiál je pre vás ten pravý?

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Pokiaľ kupujete základný model Apple Watch Series 9, hliník je pre vás pravdepodobne tou správnou voľbou. Pokiaľ však dávate prednosť odolnejšiemu displeju a elegantnejšiemu prevedeniu, môžu byť hodinky z nerezovej ocele tou správnou voľbou. Len pozor, na puzdre sa časom objavia škrabance.

Titanium je pre vás tou správnou voľbou, pokiaľ chcete to najlepšie, čo Apple môže ponúknuť. Rad Apple Watch Ultra obsahuje niekoľko významných vylepšení, vrátane lepšej výdrže batérie. Hodinky sú objemnejšie s veľkým displejom a odolnejšie s pôsobivými špecifikáciami.

Najčastejšie otázky

Poškriabu sa titánové Apple Watch ľahko?

Podľa našich skúseností sa titánové Apple Watch Ultra a Ultra 2 len tak nepoškriabu.

Poškriabu sa hodinky Apple Watch z nerezovej ocele ľahko?

Mnoho používateľov tvrdí, že hodinky Apple Watch z nerezovej ocele ľahko vykazujú mikroškrabance.

Poškriabu sa hliníkové Apple Watch ľahko?

Počas našich kontrol sme boli príjemne prekvapení, ako dobre hliníkové modely Apple Watch odolávajú poškriabaniu.

Môžete vymeniť hliníkové puzdro na Apple Watch?

Pri Apple Watch nie je možné hliníkové puzdro vymeniť.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE