Apple Watch vs Garmin: Ktorá platforma je pre vás tá pravá?

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Ak hľadáte nové nositeľné zariadenie, možno budete musieť urobiť veľké rozhodnutie. Dvaja priemyselní giganti, Apple a Garmin, majú užívateľom čo ponúknuť. Mnoho užívateľov prisahá, že Apple Watch stojí za každý cent, ale mnoho športovcov tvrdí, že Garmin nemá konkurenciu. Aj keď má každý z nich svoje silné a slabé stránky, oba poskytujú množstvo dát pre sledovanie fitness, funkcií chytrých hodiniek a hardvérových možností. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť pri porovnávaní Apple Watch vs stajňa Garmin.

Apple Watch vs Garmin: Chytré hodinky a športové hodinky

Apple Watch sú jedny z najvplyvnejších šikovných hodiniek, ktoré existujú, napriek rastúcemu počtu alternatív Apple Watch. Nositeľné zariadenia Apple sledujú vaše cvičenia, podporujú aplikácie tretích strán a môžu sa pochváliť veľkými, ostrými displejmi.

Zostava Apple Watch

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Nižšie uvedený zoznam predstavuje najnovšie a relevantné modely Apple Watch.

 • Apple Watch Series 9 (392,67 $ na Amazone): Séria 9, ktorá bola uvedená na trh na začiatku jesene 2024, je najnovšou vlajkovou loďou nositeľnou od spoločnosti Apple. Pridáva výkonný čipset S9, jasnejší displej a funkcie, ako sú otázky Siri na palube a ovládanie gestami Double Tap.
 • Apple Watch Series 8 (329 dolárov na Amazone): Ponúka rovnakú prémiovú konštrukciu a dizajn ako rad 7, ale pridáva detekciu havárie a pokročilé senzory zdravia, ktoré sme považovali za veľmi presné.
 • Apple Watch Series 7 (na webových stránkach produktu): Apple Watch Series 7 neboli veľkým upgradom zo série 6, ale priniesli väčší displej a väčšiu odolnosť. Jeho výkon a výdrž batérie bohužiaľ zostávajú na rovnakej úrovni ako u predchádzajúcej generácie. Zistili sme tiež, že snímač srdcového tepu radu 7 je celkom vyberavý.
 • Apple Watch Series 6 (13 dolárov na Amazone): Apple už oficiálne nepredáva sériu 6, ale myslíme si, že je stále hodné nositeľnosti, ak ju nájdete. Zariadenie ponúka skvelé GPS a sledovanie srdcového tepu, celodennú výdrž batérie a pekný displej.
 • Apple Watch SE 2 (269,99 $ na Amazone): Popri Apple Watch Series 8 spoločnosť tiež uviedla na trh druhú generáciu svojho rozpočtového radu: Apple Watch SE 2. Toto zariadenie stavia na úspechu Apple Watch SE s vylepšeným procesorom a praktickým režimom s nízkou batériou. Ak môžete žiť bez pokročilých senzorov, ako sú monitory EKG a SpO2, sú to solídne múdre hodinky, ktoré vám ušetria nejaké peniaze.
 • Apple Watch Ultra 2 (759,99 $ na eBay): Apple Watch Ultra 2 stavia na origináli s rýchlejším procesorom, jasnejšou obrazovkou a presnejším sledovaním polohy.
 • Apple Watch Ultra (799 dolárov na Amazone): Rad Apple Watch Ultra, podstatne drahšie zariadenie než pôvodný rad, predstavuje prvý vpád spoločnosti Apple na trh dobrodružstva. Apple Watch Ultra sa môžu pochváliť najväčším a najodolnejším displejom stajne, navyše výdržou batérie a špeciálnymi funkciami pre outdoorových nadšencov, ktorých milujeme.

Apple Watch sa v priebehu rokov príliš nezmenili, takže rozdiely medzi jednotlivými radmi sú nepatrné. Výnimkou je rad Apple Watch Ultra, ktorý je určený pre veľmi špecifickú skupinu užívateľov. Naproti tomu Garmin má mnoho rôznych štýlov športových hodiniek, od šikovných hodiniek s AMOLED až po multišportové fitness hodinky, ktoré uprednostňujú výdrž batérie.

Chytré a športové hodinky Garmin

Kaitlyn Cimino / Android Authority

 • Rad Garmin Venu: Plnohodnotný rad chytrých hodiniek Garmin, zariadenia Venu, sa vyznačujú atraktívnymi AMOLED displejmi, pôsobivou výdržou batérie a rastúcim množstvom chytrých funkcií. Sú skvelou kúpou pre športovcov, ktorí chcú špecializované sledovanie kondície a vymoženosti, ako je telefonická podpora. Najnovší model, The Venu 3 (449,99 $ na Amazone), pridáva ďalšie funkcie pre sledovanie spánku a pokročilé tréningové nástroje. Venu Sq 2 (249,99 $ na Amazone), medzitým je najlepšie pre každého, kto sa zaujíma o rad Garmin Venu, ale hľadá niečo o niečo lacnejšie
 • Rad Garmin vivomove: Rad Garmin vivomove je jednou z najúnikátnejších s krásnymi hybridnými šikovnými hodinkami so skutočnými tikajúcimi ručičkami. Našim obľúbeným výberom je vivomove Sport (179 dolárov na Amazone) so skrytým LED displejom.
 • Garmin Forerunner: Séria Garmin Forerunner je vaša najlepšia voľba, ak ste bežec. Od cenovo dostupných zariadení, ako je Forerunner 155 (249,99 $ pri Garmine) na all-in zariadení, ako je Forerunner 965 (599,99 $ pri Garmine), pre každého bežca v tejto zostave je niečo. Zvlášť sme boli nadšení novými AMOLED displejmi tohto radu na najnovších modeloch.
 • Séria Garmin Fenix: Ak túžite po tých najfunkčnejších multišportových šikovných hodinkách, ktoré si môžete kúpiť, je to rad Fenix ​​od spoločnosti Garmin. Tieto špičkové hodinky sú pre vážnych športovcov, ktorí trávia väčšinu času vonku. Dodáva sa dokonca v solárnych modeloch. Najnovší model Fenix ​​7 Pro (na webových stránkach produktu), ponúka všetko od podpory viacpásmového GNSS a mapovania až po vstavané LED svietidlo.
 • Rad Garmin Epix: V podstate zariadenia Fenix ​​s displeji AMOLED, zariadenia Garmin Epix predstavujú vrchol radu. Najnovšie Epix Pro (899,99 $ na Amazone) je k dispozícii v troch veľkostiach.
 • Séria Garmin Instinct: Podobne ako stajňa Fenix, ale postavená pre outdoorových nadšencov, robustný rad Instinct ponúka nakupujúcim ten najodolnejší dostupný zážitok. Najnovšia generácia, ktorá nadväzuje na Garmin Instinct 2, ponúka viac možností farieb a veľkostí, pôsobivú výdrž batérie a kompatibilitu s aplikáciou Garmin Connect IQ.
 • Garmin Lily 2: Garmin Lily 2 (249,99 $ pri Garmine) je určený pre ženy a osoby s menším zápästím. Vyznačuje sa ľahkou a pohodlnou konštrukciou a je k dispozícii v dvoch dizajnových štýloch.
Čítať:  Recenzie ovládača Xbox Series X|S pre Windows 11

Apple Watch vs Garmin: Sledovanie aktivity a zdravia

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Apple a Garmin ponúkajú dve nositeľné platformy, ktoré sú najviac zamerané na zdravie. Bez ohľadu na to, aké zariadenie si vyberiete, budete môcť sledovať množstvo metrík a využívať rôzne profily aktivít. Všetky najnovšie Apple Watch a hodinky Garmin budú sledovať vaše kroky, ušlú vzdialenosť, aktívne a pokojové spálené kalórie, vystúpené poschodia a prevýšenia, intenzitu/aktívne minúty, pokojovú a aktívnu srdcovú frekvenciu, variabilitu srdcovej frekvencie (HRV), VO2 max, spánok stres a saturácia krvi kyslíkom.

Obe platformy taktiež ponúkajú viac špecializovaných funkcií. Zariadenia Apple Watch Series 4 a vyššie sa dodávajú s monitormi EKG na zariadení. Spoločnosť taktiež ponúka detekciu znakov AFib a AFib History, čo je funkcia navrhnutá tak, aby poskytovala dlhodobý prehľad o aktivite srdcovej frekvencie užívateľov. Apple tiež ponúka Cardio Recovery, ktorá používateľom umožňuje sledovať ich zotavenie po vonkajšej prechádzke, behu alebo túre a sledovať ich zotavenie v priebehu času v aplikácii Zdravie.

Najnovšie zariadenia Garmin, vrátane tých s firemným snímačom srdcového tepu Elevate Gen 5, ponúkajú aj záznamy EKG. Väčšina zariadení Garmin bude sledovať vašu telesnú batériu (množstvo energie, ktoré vám zostáva na základe úrovne vašej aktivity), HRV, stres a spánok. To pomáha používateľom, najmä športovcom, plánovať tréning a odpočinok.

Pokiaľ ide o spánok, Apple a Garmin tiež ponúkajú rôzne prístupy na sledovanie spánku. V minulosti sme zistili, že Apple sledovanie spánku je veľmi základná v porovnaní s mnohými inými sledovačmi spánku na trhu. S vydaním watchOS 9 a 10 však Apple teraz prináša hlbšiu analýzu zápästia používateľov. Na druhú stranu, hodinky Garmin sú už jedny z najrobustnejších a najpresnejších sledovačov spánku. Sledujú dĺžku spánku užívateľov, vyrušenie a fázy a dokonca poskytujú ranné skóre spánku podľa toho, ako dobre ste sa vyspali. Venu 3 dokonca automaticky sleduje zdriemnutie.

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Ako už bolo spomenuté, obe platformy sledujú vašu pokojovú srdcovú frekvenciu počas dňa a noci a zaznamenávajú aktívnu srdcovú frekvenciu počas tréningu. Ak zaznamenáte abnormálne vysokú alebo nízku tepovú frekvenciu počas doby nečinnosti, obe platformy vás upozornia. Počas cvičenia budú ako Apple Watch, tak aj zariadenia Garmin sledovať vaše zóny tepovej frekvencie a priemernú a maximálnu tepovú frekvenciu. Aplikácia Apple Fitness vám tiež poskytuje pekný graf obnovy srdcovej frekvencie po dokončení cvičenia.

Pokiaľ ide o presnosť snímača srdcového tepu, zistili sme, že nedávne Apple Watch sú jedny z najpresnejších snímačov srdcového tepu na zápästie, ktoré si môžete kúpiť – s jednou výnimkou. Apple Watch Series 7 nám prinieslo niekoľko problémov pri snahe získať presné a konzistentné merania. Na druhú stranu Apple Watch Series 8 a 9 fungovali perfektne, rovnako ako Apple Watch SE 2, Ultra a Ultra 2.

Najnovšie nositeľné zariadenia Garmin taktiež ponúkajú skvelé sledovanie srdcového tepu. Konkrétne celá súčasná generácia radu Forerunner a rad Fenix ​​7 ponúka hviezdne údaje o tepovej frekvencii počas behov a ďalších cvičení. Údaje z Garmin Venu 2 Plus neboli podľa našich skúseností také presné, ale Venu 3 áno. Niektoré zariadenia Garmin tiež poskytujú funkciu Recovery Heart Rate, ktorá meria schopnosť vášho srdca klesnúť späť na normálnu frekvenciu po tréningu.

Jimmy Westenberg / Android Authority

Apple Maps na Apple Watch

Ako Apple Watch, tak hodinky Garmin ponúkajú aj spoľahlivé GPS sledovanie. Väčšina hodiniek Garmin je vybavená GPS, GLONASS a Galileo, zatiaľ čo najnovšie Apple Watch podporujú GPS, Galileo, GLONASS, QZSS a Beidou. Presnosť medzi týmito dvoma platformami je zvyčajne trvalo vysoká.

Zatiaľ čo sledujete aktivitu, zariadenia Apple aj Garmin môžu upozorniť núdzové kontakty, ak sa niečo pokazí. Apple Watch ponúka „detekciu pádu“, ktorá sa môže spustiť, ak zistí, že ste sa náhle zastavili. Potom sa vás spýta, či chcete kontaktovať pohotovostné služby. Pokiaľ zistí, že ste dlhšie ako minútu nehybný, automaticky kontaktuje záchrannú službu.

Čítať:  4 dôvody, prečo váš firemný blog neprináša optimálne výsledky (+ ako to opraviť)

Garmin aj Apple ponúkajú funkcie detekcie incidentov, ktoré vás udržia v bezpečí.

Podobne funguje detekcia incidentov pri Garmine. Pokiaľ vaše hodinky Garmin zaznamenajú váš pád, odošlú vaše meno a polohu vašim núdzovým kontaktom. Samo o sebe však nebude informovať pohotovostné služby. Rad Apple Watch Series 8, Series 9 a Apple Watch Ultra tiež ponúka detekciu havárie a môže upozorniť pohotovostné služby, pokiaľ zistí, že používateľ mal nehodu.

Pre tých, ktorí menštruujú, Apple aj Garmin ponúkajú sledovanie cyklu. Užívatelia môžu zaznamenávať a zobrazovať príznaky menštruačného cyklu a prijímať predpovede obdobia a obdobia plodnosti. Aplikácia Cycle Tracking pre Apple Watch vám umožní zaznamenať špinenie a bazálnu telesnú teplotu. Séria 8 a 9 a Ultra a Ultra 2 sú dokonca vybavené teplotným senzorom na spätnú predpoveď ovulácie a väčšou presnosťou sledovania periódy. Medzitým v Garmin Connect môžu používatelia nastavovať pripomenutie a dostávať výživové, tréningové a všeobecné zdravotné rady.

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Garmin tiež posúva sledovanie zdravia žien o krok ďalej so sledovaním tehotenstva. Užívatelia môžu zaznamenávať a zobrazovať príznaky, sledovať pohyby dieťaťa a zaznamenávať hladiny glukózy v krvi. Budete tiež dostávať týždennú spätnú väzbu a rady ohľadom výživy, kondície a hmotnosti.

Okrem týchto väčších funkcií sledovanie zdravia a kondície by porovnanie Apple Watch verzus Garmin mohlo pokračovať ďalej a ďalej. Zariadenia Apple Watch Series 4 a novšie vám môžu poskytovať upozornenie na okolitý hluk. Garmin ponúka sledovanie dýchania. Garmin ponúka natívne sledovanie hydratácie na svojich hodinkách av Garmin Connect – na to nie je potrebné sťahovať aplikáciu tretej strany. Apple Watch môžu sledovať vašu hydratáciu prostredníctvom aplikácií tretích strán, ale nie natívne.

A konečne, s väčšinou hodiniek Garmin máte prístup k ďalším tréningovým funkciám, ako je stav a efekt tréningu, doba zotavenia, výkonnostný stav, prah laktátu a ďalšie. Tieto pokročilé cvičebné funkcie sú tým, čo Garmin odlišuje pre skutočných športovcov. Apple pokračuje v rozširovaní svojej ponuky v tejto oblasti, ale zatiaľ nedosiahol úroveň detailov Garminu.

Je na behanie lepšie zariadenie Garmin alebo Apple Watch?

Apple Watch považujeme za viac než vhodné pre bežných bežcov a športovcov. Jednou zo silných stránok Garminu je však to, že spoločnosť má špeciálne hodinky pre všetky typy konkrétnych používateľov. Pokiaľ sú vašou prioritou kvalitné tréningové nástroje skôr než funkcie šikovných hodiniek, môžu byť bežecké hodinky Garmin vhodnejšie.

Apple Watch vs Garmin: Inteligentné funkcie

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Apple Watch sú na prvom mieste múdre hodinky a na druhom sledovače fitness. Aj v porovnaní s tým najlepším, čo svet Androidu ponúka (v súčasnosti by sme povedali Samsung Galaxy Watch 6 série), Apple Watch poskytujú robustné, funkciami nabité zariadenia a plynulý softvér. Apple Watch spúšťa aplikácie – ako prvé, tak tretie strany – a pre svoj rad chytrých hodiniek používa zhustenú verziu App Store. Mnoho aplikácií dostupných na vašom iPhone má náprotivky s watchOS. Môžete sa pohybovať na zápästí pomocou Apple alebo Google Maps, chatovať s priateľmi cez Správy alebo streamovať hudbu s Apple Music. Môžete tiež použiť Siri.

Vzhľadom na to, ako Apple vyrába iPhone aj Apple Watch, je konektivita medzi týmito dvoma zariadeniami bezproblémová. Veľa nastavení na Apple Watch odráža nastavenia vášho telefónu. Pri Apple Watch je však jedno veľké upozornenie. Sú kompatibilné iba s iPhonmi. Ak už používate iPhone, skvelé! Môžete pokračovať v hodnotení výhod a nevýhod nositeľného zariadenia Apple vs Garmin. Pokiaľ však používate Android a odmietate prejsť na iOS, Garmin je vašou jedinou možnosťou. Okrem Garminu patria medzi najlepšie alternatívy Apple Watch inteligentné hodinky Wear OS a sledovače Fitbit.

Jimmy Westenberg / Android Authority

Operačný systém Garmin je jednou z lepších platforiem založených na RTOS dostupných na šikovných hodinkách, aj keď je jasné, že základné ponuky a nedostatok animácií zanechávajú v porovnaní s watchOS mnoho prianí. Na šikovných hodinkách Garmin beží aj aplikácia prvej a tretej strany, ktoré je možné stiahnuť prostredníctvom samostatnej aplikácie Connect IQ. Väčšina hodiniek Garmin má podporu pre obľúbené služby streamovania hudby, ako je Spotify. Kvôli obmedzeniam softvéru RTOS bývajú aplikácie Garmin jednoduchšie a základnejšie ako aplikácie Apple Watch. V súčasnej dobe je zoznam hodiniek Garmin s podporou hlasových asistentov veľmi obmedzený.

Garmin však Apple porazil, pokiaľ ide o ciferníky. Apple Watch podporujú iba ciferníky prvej strany alebo ciferníky vyrobené spoločnosťou Apple. Je to obmedzujúce a berie to veľa zábavy z vlastníctva šikovných hodiniek. Na druhej strane má Garmin v obchode Connect IQ k dispozícii stovky ciferníkov prvých a tretích strán. Mnoho z nich je platených, ale môžete nájsť aj slušné bezplatné.

Čítať:  Je možné WordPress použiť pre firemný web v roku 2024?

Vďaka podpore digitálnych platieb môžete platiť za veci vo fyzických obchodoch z oboch zariadení. Apple Watch používajú Apple Pay, zatiaľ čo hodinky Garmin podporujú Garmin Pay. Vďaka týmto službám sú obe sady zariadení obzvlášť užitočné pre bežcov na dlhé trate a cyklistov, ktorí chcú nechať peňaženku doma.

Dôležité je, že softvér watchOS spoločnosti Apple môže ponúknuť plynulejšie animácie a lepšiu podporu dotykovej obrazovky, ale to niečo stojí. Väčšina Apple Watch vydrží na jedno nabitie iba jeden alebo dva dni. Možno budete musieť šetriť energiu batérie, ak chcete robiť veci náročné na energiu, ako je behanie s GPS alebo sledovanie spánku. Hodinky Garmin ťažia z vlastností RTOS, ktoré šetria batériu. Väčšina zariadení Garmin v závislosti od typu a veľkosti displeja vydrží na jedno nabitie štyri dni až dva týždne. Niektoré majú dokonca solárne nabíjanie.

Ponúka Apple Watch solárne nabíjanie?

Nie. Niekoľko zariadení Garmin ponúka solárne modely vo svojich zostavách, ale Apple Watch v tejto chvíli nie.

Apple Watch vs Garmin: Sprievodné aplikácie

Jimmy Westenberg / Android Authority

Sprievodné aplikácie a služby sú hlavnou súčasťou každého ekosystému. Ostatne tak sa budete hrabať v dátach svojich fitness hodiniek. Garmin aj Apple obsahujú robustné sprievodné aplikácie. Ak vlastníte zariadenie Garmin, budete pre prístup k svojim dátam používať Garmin Connect. K dispozícii je webová verzia a tiež aplikácia pre Android a iOS. Všetky svoje štatistiky, od krokov po tréningové plány, môžete vidieť na všetkých troch verziách Garmin Connect. Samozrejme, že niektoré veci, ako je srdcová frekvencia a dáta GPS, môžu byť lepšie vidieť na plnohodnotnom počítači.

Kritizovali sme aplikáciu Garmin Connect. Je extrémne nabitá funkciami, pretože medzi webovou a mobilnou verziou je v podstate malý rozdiel, takže navigácia v aplikácii môže byť ťažká. Akonáhle s ním však strávite nejaký čas, budete si užívať výhody domovskej obrazovky bohatej na dáta, užitočného zobrazenia mesačného kalendára a možnosti vytvárať vlastné tréningy priamo v aplikácii. Garmin má tiež inú aplikáciu s názvom Connect IQ na sťahovanie ciferníkov, aplikácií a widgetov. K Connect IQ máte prístup na webe, Androide a iOS.

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Nastavenie Applu je dosť odlišné od Garminu. Potrebujete vedieť o štyroch aplikáciách, o troch z nich budeme hovoriť v tejto časti. Prvá je aplikácia Watch, ktorá je predinštalovaná na všetkých iPhonoch, aj keď nevlastníte Apple Watch (cool move, Apple). V aplikácii Watch môžete spravovať, sťahovať a prispôsobovať ciferníky, meniť nastavenia aplikácií a oznámení a mnoho ďalšieho.

Aplikácia Apple Fitness je aplikácia Apple pre sledovanie fitness. Je úplne základné v tom, že zobrazuje iba vaše sledované dáta o kondícii z vašich Apple Watch alebo iných zariadení Apple, vrátane súhrnu vašej dennej aktivity, nedávnych cvičení, trendov v oblasti fitness a cvičení a akýchkoľvek ocenení alebo úspechov, ktoré ste získali. Apple Fitness Plus vyžaduje predplatné a ponúka viac tréningových funkcií, fitness lekcií a zdrojov, ale o tom sa budeme viac venovať nižšie.

Apple Health je miesto, kde sú uložené všetky vaše zdravotné údaje. Môžete vidieť svoje cvičenie a aktivitu, rovnako ako spánok, srdcovú frekvenciu, výživu, údaje o dýchaní a mnoho ďalšieho. Apple Health môže byť bohužiaľ tiež celkom zamotaný. Zistili sme, že je príliš ľahké stratiť sa pri hľadaní požadovaných dát. Aplikácia je však uložená na karte Prehľadávať, ktorá vám umožňuje zúžiť vyhľadávanie pomocou vyhľadávacieho poľa alebo výberom z rôznych zdravotných kategórií.

Pri porovnávaní sprievodných aplikácií Apple a Garmin je ťažké vybrať, ktorá z nich bude najlepšia. Apple Health a Garmin Connect si u nových používateľov nejaký čas potrvá, kým si na nich zvyknú. Garmin Connect je lepšia aplikácia pre tréningové metriky a vlastné tréningy. Apple Health prehľadne zobrazuje všetky vaše zdravotné dáta v prehľadnom zozname, vďaka čomu je to najlepšia aplikácia pre rýchle prezeranie dát.

Prémiové funkcie

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Apple naskočil do rozbehnutého vlaku fitness predplatného s Apple Fitness Plus. Ide o prémiovú službu, ku ktorej je možné pristupovať s Apple Watch aj bez nich. Služba stojí užívateľa 9,99 $ mesačne alebo 79,99 $ ročne. Tento poplatok vám umožní prístup k rôznym cvičebným videám so sprievodcom od niektorých z najpopulárnejších trénerov na celom svete. Odporúčané videá sú prispôsobené vašej histórii cvičenia, takže ak ste bežec, cyklista alebo oddaný HIIT, veľa videí bude vyhovovať vašim potrebám.

K Apple Fitness Plus môžete pristupovať cez App Store alebo cez Apple TV. Jednou z najlepších súčastí platformy je možnosť cvičiť spolu s cvičebným videom na televízii a pokiaľ máte na sebe Apple Watch, môžete si na veľkej obrazovke zobraziť údaje o srdcovom tepe. Vaše Apple Watch tiež automaticky zaznamenajú cvičenia v aplikácii Apple Fitness, takže nemusíte tráviť čas nastavovaním konkrétneho cvičenia v aplikácii. Počas nášho obdobia hodnotenia Apple Fitness sme si službu dôkladne užili a považovali sme ju za zábavnú aj osviežujúcu. Ku všetkým novým nákupom Apple Watch je dodávaná bezplatná trojmesačná skúšobná verzia.

Čítať:  Sprievodca majiteľa firmy elektronického obchodu na stanovenie novoročných obchodných cieľov

Garmin neponúka cvičebné videá, aj keď niektoré z jeho zariadení ponúkajú animované tréningy priamo na zariadení. Môžete sledovať kardio, silový tréning, jogu a cvičenie Pilates priamo na svojich šikovných hodinkách. Táto funkcia bledne v porovnaní s prémiovou ponukou Apple, ale aspoň je zadarmo.

Zariadenia Garmin tiež prichádzajú s funkciou zvanou Garmin Coach. Táto funkcia sa skladá z bezplatných tréningových plánov, ktoré vám pomôžu zabehnúť 5 km, 10 km, polmaratón alebo rôzne cyklistické preteky s pomocou profesionálnych športovcov. Tréningové plány sú obmedzené a pokročilí športovci z nich nemusia veľmi vyťažiť. Sú však skvelé pre tých, ktorí začínajú svoje fitness cesty. Vzhľadom k tomu, že sú úplne zadarmo, je to príjemná možnosť mať ich na palube.

Apple Watch vs Garmin: Ktorý ekosystém je pre vás ten pravý?

Jimmy Westenberg / Android Authority

Ak ste sem prišli v nádeji, že nájdete jasného víťaza, je nám ľúto, že musíme povedať, že je to viac nuáns. Ako sme popísali, obe platformy ponúkajú vynikajúce funkcie na sledovanie kondície a zdravia, špičkový hardvér a aplikácie nabité dátami.

Najlepšie Apple Watch sú jednoznačne lepšie chytré hodinky (ak vlastníte iPhone). Jeho displej s vysokým rozlíšením a tesná integrácia s iOS zaisťujú všestranný hviezdny zážitok. Apple Watch sú prispôsobiteľné, štýlové a môžu byť cenovo dostupné. Je tiež neuveriteľne univerzálna, takže sa skvele hodí do kancelárie alebo do telocvične. Platforma je ešte lepšia vďaka Apple Fitness Plus. Pre tých, ktorí sú ochotní platiť, je táto služba pohodlným spôsobom, ako zostať motivovaní a na správnej ceste.

Apple Watch sú lepšie múdre hodinky, zatiaľ čo hodinky Garmin by mali byť vašou prvou voľbou pre tréning.

Hodinky Garmin majú aj svoje silné stránky. Rad nositeľných zariadení Garmin pokrýva prakticky každý cenový bod od 150 do 1 000 USD a vyššie. Či už hľadáte základné tracker aktivity alebo fitness hodinky, v stajni Garminu určite niečo nájdete. Na tréningové účely by sme tiež odporučili vybrať si ekosystém Garmin. Fitness platforma Garmin a analýza cvičení sú vyvinutejšie ako Apple.

Zariadenia od Garminu tiež ponúkajú viac tlačidiel pre navigáciu ako všetky Apple Watch. Mnoho používateľov Garmin to uvádza ako hlavnú silu zariadenia platformy. Keď sa spocete alebo nosíte rukavice, môže byť ťažké používať dotykovú obrazovku. Apple Watch Ultra sú prvé Apple Watch, ktoré k vyriešeniu problému pridali tlačidlo Akcie.

Napokon je tu jedna hlavná oblasť, kde sa zdá, že Apple nemôže urobiť žiadny pokrok, a to je výdrž batérie. Rad Apple Watch Ultra ponúka vylepšenia, ale výdrž batérie zariadenia je v porovnaní s mnohými zariadeniami Garmin stále žalostne krátka. Kúpte si hodinky Garmin, pokiaľ sa nechcete starať o výdrž batérie. Je to také jednoduché.

Aký ekosystém preferujete: Apple alebo Garmin?

3396 hlasov

Najčastejšie otázky

Prečo sú hodinky Garmin často také drahé?

Väčšina hodiniek Garmin stojí stovky dolárov, ale ich nákup je aj dobrá investícia. Garmin vyrába kvalitné produkty s dlhou životnosťou a má skvelé skúsenosti s aktualizáciou hodiniek v priebehu času. Pravidelne tiež zavádzajú nové a užitočné funkcie do starších zariadení. So zariadením Garmin sa len zriedka cítite povinní upgradovať príliš skoro.

Sú zariadenia Garmin a Apple Watch vodotesné?

Žiadne zariadenie nie je skutočne vodotesné, ale väčšina zariadení Garmin je vodeodolná do 5 ATM. Hodinky Apple Watch Series 2 a novšie je možné používať v plytkej vode pre aktivity, ako je plávanie. Nie sú však stavané na potápanie alebo vysokorýchlostné vodné aktivity. Apple Watch Ultra a Ultra 2 sa vyznačujú najväčšou vodeodolnosťou s certifikáciou EN13319 na potápanie a zvýšenou odolnosťou proti vode až WR100 (tlak vody až 100 metrov/333 stôp).

Ako pripojím hodinky Garmin k iPhonu?

Ak chcete spárovať hodinky Garmin a iPhone, stiahnite si Aplikácia Garmin Connect pre iOS. Po stiahnutí otvorte aplikáciu a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Ktoré hodinky Garmin sú najpodobnejšie Apple Watch?

Zariadenie Garmin, ktoré je Apple Watch najbližšie, je Venu 3. Ponúka najviac funkcií chytrých hodiniek vrátane podpory telefonovania a asistenta.

Viete textovať na hodinkách Garmin?

Ak je vaše zariadenie spárované s telefónom Android, môžete odpovedať na textové správy pomocou vopred pripravených možností rýchlej odpovede. Tieto reakcie je možné tiež prispôsobiť v aplikácii Garmin Connect.

Vieme, že diskusia o Apple Watch verzus Garmin môže byť niekedy celkom ťažká, ale hodíme opatrnosť za hlavu. Na ktorej strane si? Skúšali ste oboje? Ani? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v komentároch.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE