Aukcia Arctic National Wildlife Refuge (ANWR) je kolosálnym neúspechom

Národná prírodná rezervácia Arctic National Wildlife Refuge (ANWR) bola schválená na ťažbu ropy v zákone o daňovej reforme z roku 2017. A rozhodlo sa, že malá časť pozemkov sa vydraží. Aukcia ANWR však skončila kolosálnym neúspechom, keďže sa neobjavila žiadna veľká ropná spoločnosť.

Celkovo bolo 22 stôp pôdy, o ktoré sa dalo dražiť, a len 11 z nich dostalo ponuky. Nakopnutím bolo, že väčšina ponúk bola zo štátu Aljaška vo forme Aljašského úradu pre priemyselný rozvoj a export (AIDEA).

Tieto ponuky mali zabezpečiť, aby si štát mohol prenajať pozemok na vrty v prípade, že by sa nejaké pozemky nepredali.

Kde boli ropné spoločnosti?

Ropné spoločnosti a štát Aljaška už desaťročia bojujú za povolenie ťažby. Pre aljašských predstaviteľov to teda mohlo byť šokom, keď nikto nebol prítomný.

Dáva to však dokonalý zmysel, pretože toto môže byť najhorší možný čas na aukciu ropy.

Ceny ropy celý rok klesali v dôsledku nižšieho dopytu v dôsledku pandémie. Výsledkom je, že tieto spoločnosti strácajú miliardy dolárov a dokonca sa začínajú zbavovať samotnej ropy v prospech obnoviteľnej energie.

V hre je aj ich povesť. Mnohé z týchto veľkých ropných spoločností pracujú na zmene svojho imidžu vďaka mladším investorom. Vŕtanie v útočisku pre divú zver im v tomto oddelení nezíska žiadnu priazeň.

Čítať:  Lítium-iónové vs lítium-polymérové ​​batérie: Aký je rozdiel?

A napokon, táto uponáhľaná aukcia bola výsledkom zmeny administratívy v Bielom dome. Zvolený prezident Biden otvorene povedal, že je proti vŕtaniu, čo by mohlo znamenať regulačné prekážky pre vŕtačov.

Je to veľké riziko a pri takých nízkych cenách ropy sa návratnosť jednoducho nedostaví.

Veľké banky sú tiež proti

K dnešnému dňu každá väčšia americká banka uviedla, že nebude podporovať vŕtanie. To odrezalo dôležitý zdroj peňazí pre všetky zainteresované spoločnosti a mohlo by to narušiť vzťahy medzi spoločnosťou a bankou.

Ako si viete predstaviť, je to veľmi zlé.

Preto existovala len veľmi malá motivácia pre veľkých ropných hráčov zúčastniť sa aukcie ANWR.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE