Rozhodli ste sa konečne vziať prácu tvorby stránok do svojich rúk, ušetriť na dodatočných nákladoch na najímanie dizajnérov a mať úplnú kreatívnu kontrolu nad svojou webovou stránkou? Je to múdre rozhodnutie, pretože to je práve dôvod, prečo máme tvorcov stránok WordPress.
Medzi tvorcami stránok sú Beaver Builder aj Elementor na popredných miestach, podporovaní ich jedinečnými vlastnosťami a funkciami.
Beaver Builder a Elementor nie sú len vašimi bežnými tvorcami stránok; ponúkajú výrazné vlastnosti v kombinácii s užívateľská prívetivosť pre revolúciu vo vašich úpravách. S týmito tvorcami stránok sa môžete rozlúčiť s nudou predvolený editor WordPress a skrášlite svoje stránky kreatívnym dizajnom a prispôsobenými prvkami.
Ak bojujete s nerozhodnosťou, vyberte si medzi Elementor a Beaver Builder by boli náročné. Nebojte sa; Som tu, aby som vás oslobodil zo spleti neistoty a zmätku.
Tento podrobný sprievodca porovnáva Elementor a Beaver Builder vo viacerých oddeleniach, aby vám pomohol urobiť správne rozhodnutie pri výbere najlepší tvorca stránok WordPress.
V nasledujúcej sekcii som vám poradil, ak ste vo všetkých týchto terminológiách noví a nemáte poňatia, čo je tvorca stránok. Ak ste oboznámení so základmi, preskočte nasledujúci nadpis a prejdite priamo do porovnanie.
Prečo potrebujete nástroj na tvorbu stránok?
S podnikaním online a nárastom počtu najímaných dizajnérov a vývojárov si laik musí dvakrát rozmyslieť, kým sa rozhodne ísť online. Aj keď ľudia investujú do externých zdrojov, nedosahujú zaručené výsledky.
Príchod tvorcov stránok dal moc priamo do rúk laikom navrhovať svoje webové stránky, a to vďaka jednoduchá úprava pretiahnutím myšou. Tvorcovia vizuálnych stránok nevyžadujú, aby ich používatelia mali znalosti kódovania a umožniť im priamo implementovať ich požadované návrhy na vytváranie svojich webových stránok podľa ich požiadaviek.
S popularitou týchto tvorcov stránok predstavilo mnoho spoločností svoje produkty s rôznymi ponukami, ktoré ich odlišovali od svojich konkurentov. Beaver Builder a Elementor vznikli ako najvýznamnejšie a najdôveryhodnejšie mená medzi týmito tvorcami stránok.
Beaver Builder aj Elementor sú odvtedy konzistentné výkončasom zlepšili svoje funkcie a získali pozornosť a podporu používateľov.
Elementor vs Beaver Builder: Prehľad
Beaver Builder a Elementor sú priekopníci v tvorbe stránok, ale musíte poznať ich základy, aby ste pochopili, ako fungujú. Sú odhodlaní uspokojiť potreby používatelia, ktorí nie sú technicky zdatní. Preto sa zameriavajú na užívateľská prívetivosť a profesionálny výkon maximalizovaný tým bohaté funkcie.
Pre presnejšie pochopenie sa stručne pohrabem v detailoch oboch tvorcov stránok samostatne.
Elementor Page Builder
Elementor, známy ako prvý tvorca stránok WordPress, je považovaný za priekopníka v tvorbe stránok a je celosvetovo najobľúbenejšou voľbou. S nad 8 miliónov webových stránokElementor vedie preteky tvorcov stránok WordPress.
Humbuk Elementoru je opodstatnený vďaka jeho schopnosti reagovať, bohatým funkciám a užívateľskej prívetivosti. Na rozdiel od iných tvorcov stránok nie je Elementor vytvorený len pre začínajúcich používateľov, ale slúži aj ako užitočný nástroj pre profesionálov.
Používatelia, ktorí nie sú technicky zdatní, si môžu vytvoriť svoj požadovaný dizajn webových stránok pomocou nej obrovská knižnica šablón a skrášliť svoje stránky widgety a prvky. Všetky tieto zázraky sa vykonávajú bez toho, aby sa museli zaoberať jediným riadkom kódu, čím sa laici ušetria od technických komplikácií.
Skúsenosti s vytváraním webových stránok Elementoru ešte viac uľahčuje jeho vizuálny prototyp, ktorý funguje na WYSIWYG (Wklobúk You See jas Wklobúk You Get) dizajn. Vizuálny editor nahrádza predvolený editor WordPress a predstavuje citlivejší a modernejší editor, vďaka ktorému je vytváranie webových stránok zábavné!
Beaver Builder
Beaver Builder, podobne ako Elementor, je tiež doplnok na tvorbu stránok WordPress vytvorený pre všetkých používateľov, aby im pomohol pri vývoji a navrhovaní ich stránok.
Známy pre zaistenie čistý kódčo vo výsledku maximalizuje rýchlosť a zlepšuje užívateľskú prívetivosť, tento tvorca stránok je obľúbený vývojárov na celom svete.
Beaver Builder je nekomplikovaný, responzívne rozhranie a jeho jedinečný editor ho odlišuje od všetkých ostatných tvorcov stránok. Jeho funkcie a vlastnosti sú uznávané používateľmi, a preto viac ako a milión webových stránok sú postavené pomocou neho.
Kreativita Beaver Builder je maximalizovaná pri použití s Beaver Themerktorá umožňuje používateľom skúmať a implementovať svoje kreatívne nápady na svojich stránkach.
Navyše, živé zobrazenie vašich úprav, ktoré je možné pomocou praktického editora Beaver Builder, vám umožní vidieť vaše úpravy v zobrazenie v reálnom čase.
Beaver Builder vs Elementor: Hĺbkové porovnanie
Keď sa dvaja poprední tvorcovia stránok stretnú, všetko závisí od ich funkcií a ponúk.
Iste, Beaver Builder aj Elementor ponúkajú inovatívne funkcie, ale každý nástroj má nejaké nedostatky. Podobne majú obaja títo tvorcovia stránok výhody oproti ostatným.
Porovnal som oboje v rôznych oddeleniach, aby som zistil, ktorý tvorca stránok je v roku 2024 lepšou voľbou, aby som vám pomohol urobiť správny výber.
Beaver Builder vs Elementor: The Interface
Snáď najdôležitejším faktorom, ktorý by ste mali zvážiť pri výbere nástroja na tvorbu stránok, je jeho užívateľská prívetivosť čo nie je možné, ak používateľské rozhranie nie je intuitívne. Posúdiť rozhraniea skontrolujte, či sa ľahko používa. Ktorý tvorca stránok má lepšie rozhranie, Elementor alebo Beaver Builder? Poďme zistiť.
Beaver Builder’s Interface
Beaver Builder poskytuje najviac intuitívne rozhrania zo všetkých ostatných tvorcov stránok. Najlepšia vec na jeho rozhraní je jeho neprehľadná a nekomplikovaná prírodačo umožňuje používateľom všetkých úrovní zručností pracovať bez akejkoľvek vonkajšej pomoci.
Po druhé, Beaver Builder’s prispôsobiteľnosť vám umožňuje prispôsobiť si stránky podľa vašich konkrétnych potrieb. To poskytuje viaceré rozloženia rozhrania ktoré vám pomôžu s jednoduchým prispôsobením.
Práca s Beaver Builder jednoducho zahŕňa ťahaním a pustením. Moduly môžete na svoju stránku pridať kliknutím na ikonu plus v pravom hornom rohu stránky a presunutím myšou modul alebo šablónu podľa vlastného výberu.
Okrem toho si môžete vybrať ktorúkoľvek časť svojej stránky a nastaviť možnosti, ako chcete. Flexibilita rozhrania Beaver Builder je neporovnateľná, a preto je jednou z najvýznamnejších funkcií nástroja na tvorbu stránok.
Rozhranie Elementor
Rozhranie Elementoru pozostáva z dvoch častí, tj. bočný panel a živý náhľad. Na ľavej strane nájdete bočný panel, ktorý pokrýva widgety a prvky používané na prispôsobenie vašich stránok.
Živé zmeny je možné vidieť na možnosť živého náhľadu pri navrhovaní stránok pomocou editora drag and drop. Úpravy sú veľmi jednoduché, pretože musíte kliknúť na prvky na svojej stránke a upraviť ich, aby ste vykonali požadované zmeny.
Okrem toho môžete v spodnej časti obrazovky nájsť ďalšie možnosti vrátane možnosti navigátora, ktorá zobrazuje a vyskakovací navigačný strom, históriu úprava tvoj všeobecné informácie o stránke. Aktiváciou responzívny režimmôžete vidieť, ako bude váš web vyzerať na rôznych zariadeniach.
Elementor vs Beaver Builder: Widgety a moduly
Dizajnové prvky sú základnými komponentmi každého tvorcu stránok na vytváranie a navrhovanie stránok. Elementor nazýva tieto prvky „miniaplikácie“, zatiaľ čo Beaver Builder ich identifikuje ako „modulov.“
Rozloženie je pôvodne navrhnuté pomocou sekcie, riadky a stĺpce. Potom sa prvky návrhu (widgety alebo moduly) pridajú do sekcií, riadkov a stĺpcov na pridanie obsahu na stránku.
Porovnám widgety Elementor a moduly Beaver Builder, aby som určil lepšiu možnosť.
Widgety Elementor
Elementor rozdelil svoje prvky do troch typov, tj. sekcií, stĺpcov a miniaplikácií.
Sekcie sú prvé v hierarchii prvkov Elementoru. Sekcia vám to umožňuje triediť stĺpce a miniaplikácie, aby ste si obsah mohli prispôsobiť.
Ďalej v poradí nasledujú stĺpce, ktoré vertikálne rozdelené váš dizajn. Nakoniec máme widgety zodpovedné za vytváranie obsahu vašej stránky. Widgety sú vo forme médií alebo textu a v podstate akejkoľvek forme, ktorá je súčasťou obsahu.
Všetky tri prvky sa navzájom dopĺňajú a jemná kombinácia všetkého vedie k intuitívnemu dizajnu. Rozloženia sa tvarujú a vytvárajú pomocou sekcií a stĺpcov a potom sa obsah pridáva pomocou miniaplikácií.
Elementor ponúka dve verzie, napr. bezplatná verzia a pro verziu. dostaneš 30 miniaplikácií v bezplatnej verzii.
S Elementor PRO získate prístup k 59 miniaplikácií, vrátane všetkých widgetov bezplatnej verzie a 29 ďalších miniaplikácií exkluzívne pre verziu PRO.
Beaver Builder’s Modules
Beaver Builder ponúka množstvo modulov na budovanie nápadných návrhov, aby si získal pozornosť vášho návštevníka. Jeho prvky môžete použiť na ozdobenie svojej webovej stránky, aby ste svojim používateľom poskytli interaktívne a priateľské prostredie.
Štandardné moduly Beaver Builder sú rozdelené do šiestich skupín: základné, médiá, akcie, rozloženie, informácie a príspevky.
Každá skupina sa skladá z rôznych prvkov, ktoré sú zhrnuté do pôsobivého 33 prvkov. Okrem toho ponúka Beaver Builder 12 widgetov WordPress pre väčšiu realizovateľnosť.
Elementor vs Beaver Builder: Možnosti dizajnu
Ak je obsah vášho webu kvalitný, ale vášmu dizajnu chýba estetika a nedopĺňa váš obsah, získate vyššie miery odchodov a a zlá používateľská skúsenosť. To určite nechcete.
Práve tu nám prichádzajú na pomoc dizajnové možnosti. Možnosti dizajnu pomáhajú obohatiť váš obsah tak, aby vaši návštevníci považovali váš web za atraktívny a nenáročný na oči. Ktorý z tvorcov stránok spomedzi našich uchádzačov ponúka lepšie možnosti dizajnu? Poďme zistiť.
Možnosti dizajnu Beaver Builder
Beaver Builder poskytuje základné možnosti dizajnu potrebné pre vaše úpravy. Ponúka viac ako 30 obsahových prvkov a 30+ šablón stránok to stačí na dobrý zážitok z úpravy.
Hoci niektoré možnosti, napríklad pridanie vlastný CSS na oddelenie prvkov, nie sú možné pomocou Beaver Builder, umožňuje vám použiť možnosti návrhu na vaše moduly, riadky a stĺpce. Majte na pamäti, že Beaver Builder vám umožní pridať vlastný CSS na celú stránku, ale nie na jednotlivé prvky.
Možnosti dizajnu Elementor
Elementor je v oblasti dizajnových prvkov neporovnateľný. Ponúka viac ako 90 blokov obsahu a šialene vysoký počet šablón stránok (viac ako 300), zabalené s niekoľkými súpravami šablón.
Ďalšou možnosťou dizajnu, ktorá oddeľuje Elementor od ostatných tvorcov stránok, je ponuka balíkov podstránky ktoré poskytujú jednomyseľný dizajn pre niekoľko stránok, čo vám pomôže sledovať rovnakú tému pre všetky súvisiace stránky.
Všetky tieto možnosti sú doplnené šablónami, ktoré umožňujú používateľom upravovať a spravovať ich hlavičky, päty, príspevky atď.
Beaver Builder vs Elementor: Šablóny
Tvorcovia stránok WordPress umožňujú všetkým druhom používateľov vytvárať a navrhovať svoje stránky od začiatku bez akejkoľvek externej pomoci od profesionála. Znie to revolučne a Úspora nákladov. Niektorí tvorcovia stránok, ako napríklad Elementor a Beaver Builder, dávajú čerešničku navrch tým, že idú o krok ďalej než len pri vytváraní stránok.
Obaja naši uchádzači ponúkajú vopred pripravené šablóny ktoré používateľovi ušetria veľa času, pretože už nemusia navrhovať svoje stránky od úplného začiatku. Namiesto toho si môžu vybrať existujúcu šablónu a začať na nej pracovať.
Ak ste trochu technicky zdatní, veci sú ešte lepšie, pretože zmeny v existujúcich šablónach môžete vyladiť tak, aby predstavovali to, čo chcete. Poďme samostatne analyzovať každú z existujúcich šablón nášho nástroja na tvorbu stránok.
Šablóny Elementor
Keď vytvoríte novú stránku na Elementore, budete o to požiadaní použite šablónu alebo pridajte sekciu ručne. Ak kliknete na „Pridať šablónu“, zobrazí sa vám viacero šablón na výber.
Elementor rozdelil svoje šablóny na dve časti, tj. šablónu bloku a šablóny stránok. Šablóna bloku vám umožňuje vytvárať konkrétne časti vašej stránky, zatiaľ čo šablóna stránky je a celostránková šablóna ktoré možno použiť na celú stránku a nie na konkrétnu sekciu.
Bezplatná verzia ponúka viac ako 40 šablón. Verzia Pro je však to pravé, pretože vám umožňuje vybrať si 300 rôznych šablón.
Navyše, ak nemôžete nájsť šablónu podľa vášho výberu v dostupných možnostiach, môžete vytvoriť a vlastnú šablónu stránky a uložte ho do knižnice pre budúce použitie.
Nemôžete nájsť požadovanú šablónu v predpripravených šablónach? Nemáte náladu na vytváranie vlastných webových stránok? Môžete dokonca importovať šablóny tretích strán implementovať na svojich stránkach. Čo viac si človek priať?
Beaver Builder’s Templates
Beaver Builder ponúka aj šablóny ako Elementor. Poskytuje však len šablóny stránok, nie šablóny blokov. Beaver Builder rozdelil svoje šablóny do troch častí: vstupné stránky, stránky s obsahom a uložené šablóny.
Navyše, Beaver Builder ponúka tieto šablóny iba vo svojej platenej verzii, takže ak ste zadarmo, budete musieť svoje stránky budovať od úplného začiatku. Môžete si vybrať 16 šablón vstupnej stránky a 25 šablón stránok s obsahom.
Ako už názov napovedá, Šablóny vstupnej stránky sa používajú na vytváranie zložitých a pútavých vstupných stránok. Na rozdiel od toho, šablóny stránok s obsahom sa používajú na vytváranie obsahových stránok alebo blogových príspevkov.
Rovnako ako Elementor, aj Beaver Builder vám umožňuje uložiť požadované šablóny na neskoršie použitie. Môžete tiež importovať externé šablóny s Beaver Builderom. Proces je však dosť zložitý.
- Divi vs. Elementor
- Beaver Builder vs. Divi
Beaver Builder vs Elementor: Cenové plány
Pri hodnotení dvoch uchádzačov o lepšiu možnosť je jedna metrika, ktorú nemôžete ignorovať cenotvorby. Bez ohľadu na to, ako bohatý nástroj je, je pre vás zbytočný, ak je mimo vášho rozpočtu.
Porovnal som Beaver Builder a Elementor vyššie v rôznych metrikách, takže by ste si teraz vybrali nástroj, ktorý lepšie vyhovuje vašim požiadavkám. Ale, nerobme tak skoro unáhlené závery.
Našťastie sú Elementor aj Beaver Builder pekné šetrné k rozpočtu a nevyžadujú, aby ste míňali obrovské sumy. Pokryl som oba nástroje na tvorbu stránok cenové plány samostatne v sekcii nižšie, takže si môžete vybrať tú, ktorá spadá pod váš rozpočet.
Beaver Builder Cena
Beaver Builder ponúka oboje bezplatné a platené verzie svojim používateľom. Verzia freemium však obsahuje obmedzené funkcie a funkcie. Odporúčam použiť Prémiové verzie Beaver Builder pre profesionálne použitie.
Beaver Builder rozdelil svoje cenové plány do štyroch rôznych kategórií:
1) Štandardné
- náklady 99 dolárov ročne. (Ponuky a 40% zľava pri ročnej obnove)
- Zahŕňa podporu pre neobmedzené webové stránky.
- Bezplatná podpora na rok.
- Zahŕňa všetky prémiové moduly a šablóny.
2) Pro
- náklady 199 dolárov ročne. (Ponuky a 40% zľava pri ročnej obnove)
- Zahŕňa všetky výhody, ktoré ponúka štandardná verzia.
- Téma Beaver Builder.
- Možnosť viacerých lokalít.
3) Agentúra
- náklady 399 dolárov ročne. (Ponuky a 40% zľava pri ročnej obnove)
- Zahŕňa všetky výhody, ktoré ponúka štandardné a pro verzie.
- Nastavenia siete viacerých lokalít.
- Biele označenie.
4) Konečný
- náklady 546 dolárov ročne. (Ponuky a 40% zľava pri ročnej obnove)
- Zahŕňa všetky výhody, ktoré ponúka štandardné a pro verzie.
- Nastavenia siete viacerých lokalít.
- Biele označenie.
- Doplnok s témou Beaver
- Assistant Pro zadarmo na 6 mesiacov
Okrem toho sú všetky plány Beaver Builder podporované a 30-dňová záruka vrátenia peňazí; môžete bezpečne investovať do doplnku a požiadať o vrátenie peňazí, ak doplnok nespĺňa vaše požiadavky.
Cena Elementor
Bezplatná verzia Elementor ponúka viac ako 40 miniaplikácií a 30+ šablón, vzácna ponuka medzi tvorcami stránok WordPress freemium. Verzia freemium navyše žiadnu neobsahuje skryté náklady pretože nepožadujú údaje o vašej kreditnej karte.
Ak však chcete použiť nástroj na tvorbu stránok na profesionálne účely, mali by ste ísť na prémiové plánypretože odstraňujú všetky obmedzenia nastavené na freemium verziách.
Elementor ponúka svojim používateľom tri prémiové plány. Plány spolu s ich výhodami a nákladmi sú uvedené nižšie:
1) Nevyhnutné
- náklady 59 dolárov ročne. (pre 1 profesionálnu webovú stránku)
- Tento plán zahŕňa
- 90+ základné a profesionálne widgety.
- 300+ základné a profesionálne šablóny.
- 60+ profi súpravy webových stránok.
- Nástroj na vytváranie drag & drop.
- Tvorca tém.
2) Expert
- náklady 199 dolárov ročne. (pre 25 profesionálnych webových stránok)
- Zahŕňa všetky výhody, ktoré ponúka základná verzia.
- 25 súprav odborných webových stránok.
- Prémiová podpora.
- Expertný profil Elementor.
3) Agentúra
- náklady 399 dolárov ročne. (pre 1000 profesionálnych webových stránok)
- Zahŕňa všetky výhody, ktoré ponúka základná, expertná a štúdiová verzia.
Elementor, podobne ako Beaver Builder, ponúka aj 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Elementor navyše zaisťuje, že vaše platobné údaje sú chránené 256-bitovým šifrovaním SSL.
Zhrnutie
Beaver Builder a Elementor sú poprednými tvorcami stránok WordPress a ponúkajú všetky základné funkcie a funkcie, ktoré sa od tvorcu stránok očakávajú. Navyše, ich odlišné ponuky prispievajú k ich jedinečnosti, vďaka čomu sú perfektnou voľbou pre ich príslušné publikum.
Používatelia uprednostňujú intuitívnosť a jednoduchosť použitia nad všetkými ostatnými faktormi zvyčajne vyberáme Beaver Builderzatiaľ čo tí, ktorí hľadajú Vlastnosti, extra prvkya viac profesionality Elementor. To znamená, že neexistuje žiadne tvrdé a rýchle pravidlo, pretože obaja tvorcovia stránok si navzájom tvrdo konkurujú vo všetkých aspektoch.
Vzhľadom na použiteľnosť a ponuky Elementor a Beaver Builder je pre mňa zložité vybrať definitívneho víťaza, pretože obe majú svoje klady aj zápory. Možnosť výberu víťaza nechávam teda otvorenú všetkým svojim čitateľom. Ktorý nástroj na tvorbu stránok lepšie vyhovuje všetkým vašim požiadavkám? Podeľte sa o meno svojho víťaza v komentároch nižšie.
Čo je lepšie: Elementor alebo Beaver Builder?
Elementor aj Beaver Builder majú svoje pre a proti. Ak chcete lacnejšiu a funkčne bohatšiu možnosť, mali by ste zvoliť Elementor. Ak však hľadáte jednoduchosť používania a intuitívnosť, vyberte si Beaver Builder.
Aký je rozdiel medzi Elementor a Beaver Builder?
Elementor a Beaver Builder sú populárnymi tvorcami stránok, ale líšia sa rôznymi funkciami Elementor ponúka viac dizajnových prvkov ako Beaver Builder.
Beaver Builder má však intuitívnejšie rozhranie a na rozdiel od Elementoru neobmedzuje počet webových stránok. To znamená, že Elementor je relatívne lacnejší ako Beaver Builder.
Čo je jednoduchšie na použitie, Elementor alebo Beaver Builder?
Beaver Builder sa používa jednoduchšie ako Elementor, a to vďaka jeho užívateľsky prívetivému rozhraniu. Elementor je však lacnejší ako Beaver Builder a ponúka viac funkcií a prvkov.
Môžem prejsť z Beaver Builder na Elementor?
Áno, môžete prepnúť z Beaver Builder na Elementor. Tento proces je manuálny, pretože budete musieť prerábať každú stránku za druhou.