Bežné chyby v SEO pre mobilné zariadenia, ktoré môžu obmedziť vaše SEO

Ako často ste videli mobilnú stránku alebo aplikáciu, ktorá vyzerá skvele, ale nie je možné ju nájsť? Ak ste niekedy museli riešiť tento problém, potom už viete, aké to môže byť frustrujúce. Mobilné SEO chyby môžu spôsobiť značné technické problémy a prispieť k zlej používateľskej skúsenosti. Okrem toho prispievajú aj k problémom s indexovaním.

Mobilné zariadenia sú pre spotrebiteľov čoraz dôležitejšie. V skutočnosti sa podľa spoločnosti Google v súčasnosti viac ako 50 percent vyhľadávaní uskutočňuje na smartfónoch. To znamená, že responzívny web je nevyhnutný na to, aby ste mohli osloviť zákazníkov tam, kde sa práve nachádzajú.

Existuje niekoľko bežných chýb v oblasti mobilného SEO, ktoré môžu spomaliť vaše hodnotenie. Patrí medzi ne používanie starých adries URL, pomalé načítavanie stránok a neprispôsobovanie obrázkov.

Ignorovanie používateľov smartfónov je ďalším problémom, pretože nie každý, kto navrhuje mobilnú stránku, je odborníkom na používateľskú skúsenosť. Vedeli ste, že ak ignorujete, ako používatelia smartfónov používajú svoj telefón v porovnaní s desktopom, môžete spôsobiť značné problémy so spokojnosťou používateľov?

Ignorovanie rozšírenosti a preferencie responzívneho webdizajnu je dnes tiež jednou z najhorších SEO chýb. Ak máte samostatnú webovú stránku pre mobilné zariadenia a naďalej ignorujete responzívny webový dizajn, môže to byť niečo proti vám.

Niektoré z týchto chýb v oblasti SEO pre mobilné zariadenia môžu byť jedny z najhorších chýb v oblasti SEO, ktoré môžete urobiť, pretože majú priamy vplyv na to, ako Google vidí váš web v mobilných zariadeniach.

1. Core Web Vitals: Pomalá rýchlosť webu

Ide o závažný problém, ktorý ovplyvňuje mobilného používateľa. V skutočnosti sa väčšina metrík Core Web Vitals od Googlu zaoberá tým, ako sa stránka načítava a ako rýchlo sa načítava na mobilnom zariadení. Aj keď sa to môže zdať zrejmé, je to niečo, čo nemôžete ignorovať.

A boli by ste prekvapení, koľko webmasterov ignoruje rýchlosť stránok. Buď boli presvedčení, že rýchlosť ich existujúcej stránky je dostatočná, alebo nevenujú dostatočnú pozornosť zlepšovaniu rýchlosti existujúcej stránky.

Tak aj tak, podľa Google„53 percent návštev je v skutočnosti opustených, ak sa mobilná stránka načítava dlhšie ako 3 sekundy.“

Čítať:  Nové funkcie: Výskum spätných odkazov, Bing & Mobilné sledovanie hodnotenia

Dokonca už v roku 2010, ešte predtým, ako vôbec implementovali indexovanie pre mobilné zariadenia a počítače, Maile Ohye z Google zaznamenáva, že interné metriky rýchlosti stránky, ktoré použili na vyhodnotenie rýchlosti načítania stránky, sa priblížili k menej ako 1,5 sekunde.

Nie je nepredstaviteľné, že táto metrika je stále pravdivá alebo sa dokonca znížila, pretože sa zlepšila technológia rýchlosti stránky.

2. Veľkosť obrazového súboru: Vaše obrázky sú príliš veľké

Boli by ste prekvapení, ako často sa to pri audite objavuje. Ale robí to: akosi niekde niekoho napadlo, že by bolo dobré zahrnúť na svoju stránku 9 MB (megabajtový) obrázok. V skutočnosti je to jedna z najčastejších chýb, pokiaľ ide o mobilné SEO.

Nie je to len úplná nedbanlivosť, ale má to aj významný vplyv na rýchlosť vašej stránky spolu s používateľským zážitkom. Aj pri moderných pripojeniach bude stiahnutie 9 MB obrazu trvať niekoľko sekúnd. A to sa modernému vyhľadávaču, akým je Google, nebude páčiť, pokiaľ ide o rýchlosť stránky.

Nielen to, ale strácate drahocenný čas načítania stránky načítaním obrázka, na ktorý nikto nebude čakať.

Je lepšie zabezpečiť, aby veľkosť vašej stránky nepresahovala približne 150 KB (KiloBytes) – 250 KB. Tiež chcete inteligentne štruktúrovať prvky stránky.

Ak máte na stránke relatívne málo obrázkov, malo by to byť pomerne jednoduché. Len sa uistite, že používate Photoshop aj na fyzickú kompresiu obrázkov, alebo že na to používate doplnok ako Smush Pro.

Tiež by nebolo na škodu použiť doplnok pre rýchlosť stránky, ktorý nie je Nitro, ktorý pomôže komprimovať a zrýchliť vašu stránku.

Problém s Nitro je, že odkladá kritické CSS súbory a pri prvom načítaní načíta iba štruktúru HTML, kde ju Google uvidí.

V dôsledku toho to môže spôsobiť problémy na mobilných zariadeniach.

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo stránky s povoleným Nitro nemajú žiadne FID (oneskorenie prvého vstupu) a INP (interakcia s ďalšou farbou)

Core Web Vitals Numbers? Toto odloženie CSS je dôvod. Keďže CSS sa nenačíta hneď na začiatku, Google nemôže zaznamenať INP vašej stránky, aby ju správne vyhodnotil.

3. Nevyužívate bezstratovú kompresiu obrazu

Alebo vôbec nejakú kompresiu. Jedným z charakteristických znakov správnej optimalizácie obrázkov je zabezpečiť, aby boli obrázky komprimované.

O to viac záleží na mobilných zariadeniach, kde je veľkosť obrázkov drasticky znížená.

Ak nasnímate obrázok a nemáte kompresiu a iba zmeníte jeho veľkosť, fyzicky rozbijete obrázok s veľkou veľkosťou na malom priestore.

Inými slovami, budete mať super veľký obrázok, ktorý sa načíta celé veky a zároveň bude super veľký v rámci tohto menšieho priestoru.

Čítať:  Ako obmedziť pokusy o automatické prihlásenie na WordPress

Keď komprimujete obrázok, fyzicky komprimujete jeho hustotu pixelov, čím zaistíte, že jeho fyzická veľkosť zodpovedá predpokladanej veľkosti.

Výsledkom je obraz, ktorý má veľkosť na danú šírku oblasti a zároveň je fyzicky komprimovaný. Toto je ideálna situácia, ktorá by mala nastať pre všetky obrázky na webovej stránke.

4. Intersticiálne reklamy nie sú implementované správne

V posledných rokoch Google zaviedol trest, ktorý cieli na nesprávne intersticiálne reklamy. Poznáte ich, však?

Vezmime si napríklad nasledujúci príklad: vytvoríte reklamnú intersticiálnu reklamu, ktorá vytvorí prekrytie, ktoré vyžaduje e-mailové adresy ihneď pri načítaní stránky.

Nie je to ideálne, pretože ste práve zablokovali ľuďom prístup k celému obsahu naraz.

Jedna vec, ktorej sa Google pri týchto typoch intersticiálnych reklám obáva, je to, že blokujú prístup ľudí k primárnemu obsahu stránky.

Tu je ďalší:

Povedzme, že ste vytvorili intersticiálnu reklamu, ktorá inzeruje ponuku v rámci vášho limitovaného výpredaja, hneď po načítaní.

Stále je to niečo, čo môže byť penalizované.

Nie je to o type ponuky. Ide o veľkosť intersticiálnej reklamy a spôsob jej načítania. Ideálnou situáciou by bolo načítať intersticiálnu reklamu, ktorá zaberá menej ako 30 % stránky na mobilnom zariadení a zároveň zabezpečiť, aby si váš obsah mohol používateľ okamžite pozrieť.

Takto sa vyhnete intersticiálnej penalizácii.

5. Zablokovali ste načítanie kritických súborov na mobilných zariadeniach

Môže sa to stať. Niekedy možno príde niekto nový z vývojárskeho tímu a nevie o presnom nastavení, ktoré sa práve deje.

Vytvárajú teda modernejší kód, ktorý blokuje dôležité súbory a tieto súbory sa teraz nenačítavajú na mobilných zariadeniach.

To je problém.

Google uprednostňuje, aby boli všetky súbory JS a CSS viditeľné od začiatku. Takto môžu vidieť a hodnotiť stránky tak, ako sú práve teraz.

Neblokujte načítanie dôležitých súborov CSS a JSS na mobilných zariadeniach. Alebo akékoľvek zariadenie.

6. V mobile chýbajú prvky štruktúrovaných údajov

Toto je úplne možná udalosť. Možno máte nastavenie, ktoré zobrazuje iba prvky štruktúrovaných údajov na pracovnej ploche?

To je tiež chyba, pretože Google je primárne zameraný na mobilnú indexáciu. A ak máte kritický prvok, ako sú štruktúrované údaje, ktoré sa zobrazujú iba na pracovnej ploche, máte problém.

Stáva sa to najčastejšie, keď máte selektory CSS, ktoré majú príliš podobný názov.

Povedzme, že máte rôzne šablóny štýlov pre stolné počítače a mobilné zariadenia (v ideálnom prípade dnes chcete mať dizajn responzívny pre mobilné zariadenia, aby ste sa vyhli tomuto problému). Každopádne, späť k nášmu príkladu. Máte selektory, ktoré sú inak pomenované na oboch štýloch a na vašom vývojárovi
vyberie ten nesprávny. A ten druhý volič má display:none. Nie je to však jednoznačné riešenie, pretože by ste museli fyzicky prejsť DO súboru CSS a prečítať si ho, aby ste ho našli.

Čítať:  7+ Backlink Outreach Stratégie, ktoré vám pomôžu zvýšiť vašu autoritu v roku 2024

Alebo máte JavaScript, ktorý implementuje štruktúrované údaje na počítačoch a nie na mobilných zariadeniach.

Každý výsledok je zlý, pretože vylučujete mobilné zariadenia.

Ak stále používate staré osvedčené postupy vývoja, teraz je čas ich aktualizovať, aby ste zaistili, že budete používať iba osvedčené postupy pre mobily.

Výkon vášho webu vo výsledkoch vyhľadávania môže závisieť od toho!

7. Máte zlé presmerovania alebo krížové odkazy

Nesprávne presmerovania a krížové odkazy sú problémom pre webové stránky, ktoré neboli správne optimalizované pre mobilné zariadenia.

A to je významný problém pre stránky, ktoré majú samostatné adresy URL pre mobilné zariadenia a pre počítače.

Ak by sa napríklad niekto omylom dostal na počítačovú verziu vášho webu (s mobilnou doménou m-dot), potom ho chcete presmerovať na správnu mobilnú verziu vašej stránky.

Presmerovania a krížové odkazy však nie sú vhodné riešenie. Namiesto toho sa chcete uistiť, že máte koherentný responzívny dizajn, aby ste všetkým používateľom zobrazovali rovnakú stránku bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú na mobile alebo počítači.

Ak z nejakého dôvodu odďaľujete prechod na dizajn webových stránok zameraných výlučne na mobilné zariadenia, možno sa budete chcieť poponáhľať a implementovať ho.

8. Váš obsah sa nedá prehrať

Keď na svoju lokalitu pridáte video a ďalšie multimediálne funkcie, chcete sa uistiť, že tieto možnosti máte.

Musíte sa uistiť, že rýchlosť stránok zostane nezmenená (ak vôbec) a že spôsob vloženia videa bude možné prehrať na všetkých možných zariadeniach.

Tiež sa uistite, že všetky akčné tlačidlá, ktoré máte, sú dostatočne veľké pre najmenšie mobilné zariadenia, od ktorých očakávate, že ich budú používať vaše publikum.

Existuje princíp mobilného dizajnu nazývaný „dizajn pre tučný prst.“ Toto však nie je hanlivý výraz. Vzťahuje sa na ľudí, ktorí majú väčšie ruky ako väčšina ostatných.

A práve odtiaľ pochádza princíp dizajnu. Keď navrhnete týmto spôsobom, zabezpečíte, aby boli tlačidlá prehrávania vášho mobilného zariadenia dostupné pre ruky ľudí všetkých veľkostí.

9. Na mobile máte len 404 chýb

Hlavným koreňom tohto problému je, keď máte inú mobilnú stránku a inú počítačovú stránku.

Stručne povedané, mať oba rôzne typy stránok na jednej doméne vám môže uškodiť, najmä v súvislosti s prechodom spoločnosti Google na indexovanie v prvom rade pre mobilné zariadenia.

Čítať:  Prečo projekt SEO zlyhá?

Každý prípad, keď sa používateľom mobilných zariadení zobrazí chyba 404, sa musí opraviť. Platí to najmä vtedy, ak je stránka v poriadku, keď k nej majú prístup používatelia počítačov.

Bez ohľadu na to, či používate počítač alebo mobil, vždy sa chcete vyhnúť vytváraniu odkazov na nefunkčný a chýbajúci obsah.

Inými slovami, ak máte 404, vždy sa uistite, že sú presmerované na správne verzie tejto stránky.

10. Celkovo máte zlý mobilný dizajn

Mobile-first nemusí vždy znamenať, že máte mobilný dizajn vynikajúcej kvality. Naopak, uistiť sa, že máte na prvom mieste mobil, namiesto toho, aby ste sa sústredili na celkovú kvalitu dizajnu, môže byť receptom na neúspech.

A je rozdiel medzi orientáciou na mobilné zariadenia a medzi orientáciou na mobilné zariadenia.

Keď ste optimalizovaní pre mobilné zariadenia, vaša stránka je navrhnutá dobre a vo vysokej kvalite pre mobilné zariadenia.

Ak ste na prvom mieste v mobile, potom ste uprednostnili mobilný zážitok pred všetkým ostatným, vrátane dizajnu.

Teraz je stále možné byť vhodný pre mobilné zariadenia a ako prvý. Rovnováha medzi týmito dvoma je to, čo je ideálne.

A tieto dve veci sa však navzájom nevylučujú. Nemusíte mať dizajn vhodný pre mobilné zariadenia, aby ste boli skutočne „mobilní“.

Avšak vysokokvalitný dizajn vhodný pre mobilné zariadenia vždy zvíťazí vo svete, ktorý je na prvom mieste pre mobilné zariadenia, nad čistým dizajnom pre mobilné zariadenia.

Je veľmi dôležité, aby ste uprednostňovali kvalitný dizajn vhodný pre mobilné zariadenia. A to by malo byť stredobodom vášho úsilia, a nie následným nápadom.

Dôležité je tiež uistiť sa, že navrhujete pre bežné veľkosti obrazoviek, ktoré používa vaše publikum. Technický výraz pre to je „body zlomu“. V šablónach so štýlmi CSS existuje niečo, čo sa nazýva „body zlomu“, čo sa týka veľkostí obrazoviek, ktoré sú plánované v rámci tohto dizajnu.

Veľkosti obrazoviek v rámci prerušovacích bodov budú tiež určovať kvalitu vášho dizajnu: je možné ho zobraziť na všetkých zariadeniach alebo len na 2-3 zariadeniach?

Zabezpečenie vysokokvalitného mobilného zážitku je kľúčové

V dnešnom konkurenčnom prostredí nestačí byť len mobilom.

Musíte byť tiež priateľskí pre mobilné zariadenia.

Vytvorenie fantastického dizajnu stránok pre mobilné zariadenia by malo ísť ruka v ruke s vytvorením zážitku pre mobilné zariadenia.

Táto skúsenosť však často zaostáva za očakávaniami spotrebiteľov, najmä ak je súčasťou tohto zamerania iba mobilizácia.

Kedy plánujete vo svojom ďalšom dizajne vytvoriť úžasné prostredie vhodné pre mobilné zariadenia a na prvom mieste pre mobilné zariadenia?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE