Budúci PlayStation od Sony bude vreckové zariadenie

Pokiaľ sa dá novým správam veriť, nový PlayStation od Sony bude handheld. Hoci spoločnosť o tejto záležitosti mlčí, táto správa vyvolala zvedavosť a vzrušenie medzi hernými nadšencami, ktorí netrpezlivo čakali na ďalšie vydanie Sony.

Insider Gaming oznámil, že Sony pracuje na novom projekte s kódovým označením Q Lite, tento ďalší kus hardvéru Sony vyžaduje PlayStation 5 a nepôjde o cloudové zariadenie. Namiesto toho bude používať Remote Play s PlayStation 5, čo je funkcia, ktorú konzolový gigant v posledných niekoľkých týždňoch presadzuje. Zariadenie bude vyžadovať neustále pripojenie k internetu a bude mať adaptívne streamovanie až do 1080p a 60 FPS.

Zdroj: Insider Gaming

Podľa prvých prototypov bude zariadenie vyzerať veľmi ako ovládač PlayStation 5, ale s 8-palcovým dotykovým LCD displejom uprostred. Zariadenie bude tiež obsahovať funkcie, ako sú adaptívne spúšťače pre haptickú spätnú väzbu. okrem iného tlačidlá hlasitosti, reproduktory a audio vstup.

Insider Gaming uviedla, že Q Lite je vo fáze QA a očakáva sa, že bude vydaná pred PlayStation 5 Pro a po Detachable Disc Drice PS5. Táto správa je významná, pretože Sony v poslednej dobe plánuje zvýšiť ponuku svojho herného hardvéru. Zasvätenec z odboru Jeff Grubb spomenul, že Sony plánuje oznámiť svoju „druhú fázu PS5“, čo bolo odkazom na jej budúci herný plán.

Táto druhá fáza platí aj pre ďalšie hardvérové ​​ponuky Sony, ako je nová odnímateľná disková jednotka PlayStation 5, Project Nomad (bezdrôtové slúchadlá), Project Voyager (bezdrôtové slúchadlá) a Q Lite (handheld), ktorých vydanie je plánované vo veľmi krátkom čase. s PlayStation Pre mieri na prázdninové vydanie 2024.

Čítať:  Recenzia HP Envy X360: Najlepšie zariadenie 2 v 1 pre pohlcujúcu zábavu

Fanúšikovia netrpezlivo čakajú na ďalšiu ukážku PlayStation, pretože bude veľká.

Kanada vyšetruje OpenAI ohľadom používania a sprístupňovania dát

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE