Budúcnosť správy stránok WordPress: tipy a trendy

Správa stránok WordPress môže byť prekážkou, ale používanie správnych nástrojov a dodržiavanie osvedčených postupov to môže skutočne uľahčiť. V tomto článku rozoberieme hlavné aspekty správy stránok WordPress a poskytneme niekoľko úvah, aby bol tento proces jednoduchý a príjemný.

Hosting webovej stránky WordPress

Takmer žiadne webové projekty sa nerobia bez servera. Správny plán hostingu môže hrať obrovskú úlohu pri správe vašej stránky WordPress.

Hosťované alebo samohostené?

Vlastné hostenie znamená, že nasadíte svoju webovú stránku WordPress na svoj vlastný súkromný počítač a spravujete všetko od napájania servera a internetového pripojenia až po zálohovanie a technické riešenie problémov.

Používanie poskytovateľa hostingu znamená nasadenie vašej webovej stránky WordPress na prenajatý server, kde hostingová spoločnosť spravuje server a niekedy poskytuje technickú podporu. Hostinger napríklad poskytuje 24/7 plne spravovanú technickú podporu pre všetky naše plány WordPress.

Zvážte svoje technické schopnosti

Ak nie ste technický guru, vždy majte svoje stránky hostené u poskytovateľa. Ušetrí vám to veľa problémov, keď sa začnú objavovať problémy, pretože vám bude niekto kryť chrbát.

Existuje niekoľko faktorov, ktoré musíte vziať do úvahy pri rozhodovaní o tom, či budete hosťovať svoj web sami alebo použijete poskytovateľa hostingu. Prvým z nich je, či ste spokojní s riešením problémov na svojom webe sami. Aj keď to pre technicky zdatných používateľov nemusí byť problém, v mnohých prípadoch sa oplatí nechať odborníka všetko vyriešiť profesionálnym spôsobom. Hrať sa na nefunkčnom webe bez toho, aby ste vedeli, čo robiť, môže veci ešte zhoršiť.

Faktor podpory hostingu

Predtým, ako sa zaviažete poskytovateľovi hostingu, skontrolujte, aký druh podpory ponúka. Sú dostupné cez chat, e-mail a telefón? Pracujú 24/7? Pri rozhodovaní vám môže pomôcť aj čítanie recenzií s ich podporou.

Tip: Ďalším bodom, ktorý treba zvážiť, je, či je dôležité, aby bol váš web online 100 % času. Žiadny hosting nie je imúnny voči zlyhaniu hardvéru alebo výpadkom, ale poskytovatelia hostingu majú zvyčajne zavedené monitorovacie systémy, ktoré im umožňujú odhaliť takéto incidenty a opraviť ich veľmi rýchlo, dokonca aj v noci.

Nezabudnite na zdravie hardvéru

Skontrolujte, či váš poskytovateľ hostiteľských služieb monitoruje stav serverov a či má zmluvu o úrovni služieb (SLA) na neúspešnú výmenu hardvéru. Ak sa webová stránka vypne uprostred noci a nikto ju neopraví, môže to viesť k strate návštevnosti a pre webové stránky elektronického obchodu to znamená zmeškané príjmy.

Čítať:  Stiahnite si tieto tmavé tapety pre svoj telefón

Používanie poskytovateľa hostingu je drahšie ako hosťovanie a správa vašej stránky WordPress sami, ale rozhodne stojí za každý cent.

Rýchlosť

Tieto dva parametre sa vo veľkej miere spoliehajú na poskytovateľa hostingu (alebo na vás v prípade vlastného hosťovania). Začnime rýchlosťou. Existuje niekoľko faktorov, ktoré prispievajú k rýchlosti vášho webu.

Typ hostingu

Typ hostingu, ktorý máte, môže ovplyvniť výkon webovej stránky. Spomedzi všetkých možností hostingu vo väčšine prípadov nechcete ísť so zdieľaným hostingom. Je vhodný pre malé webové stránky, ktoré majú veľmi nízku návštevnosť. Na zdieľanom hostingu zdieľate zdroje s ostatnými zákazníkmi. Takzvaní „hluční susedia“ vám môžu ukradnúť zdroje, čo môže spomaliť váš web. Zdieľaný hosting navyše neumožňuje jemné ladenie konfigurácií servera. Všetci na rovnakom serveri budú používať rovnaké priemerné nastavenia, ktoré nemusia poskytovať najlepšiu rýchlosť.

Ak chcete prevádzkovať stabilnú a rýchlu webovú stránku, mali by ste si vybrať dedikované a cloudové servery, ako napríklad VPS (virtuálny súkromný server).

Tip: Zdieľaný hosting môže byť dobrým východiskovým bodom, ale skôr či neskôr sa váš web rozrastie a budete musieť prejsť na robustnejší server. Ak to váš rozpočet dovoľuje, začnite s malým cloudovým serverom a ušetrite sa pred bolesťami hlavy z migrácie, keď už pre vás zdieľaný hosting nebude dobrý. Jednou dobrou vlastnosťou cloudového hostingu je, že je škálovateľný – akonáhle budete potrebovať viac zdrojov, môžete pridať ďalšie bez toho, aby ste museli migrovať na iný server.

Zdroje

Neoddeliteľnou súčasťou správy WordPressu je zabezpečiť, aby váš web dostal primerané množstvo zdrojov, ako je RAM, miesto na disku a výpočtový výkon. Nedostatok zdrojov môže viesť k zníženiu výkonu vašej webovej stránky alebo dokonca k výpadkom.

Tip: Pravidelne kontrolujte zdroje svojho hostiteľského balíka. Ak očakávate nárast návštevnosti, inovujte svoj server vopred. Dočasné downgrady sú v poriadku, ak sa vaša návštevnosť zníži.

Kvalita kódu

Spôsob, akým bola vaša stránka vyvinutá, ovplyvňuje, ako rýchlo sa bude načítavať vašim používateľom. Rozsiahle používanie tvorcov webových stránok drag-and-drop môže generovať množstvo skrytého falošného kódu, ktorý prehliadačom predlžuje čas na jeho spracovanie. To isté platí pre stránky preplnené funkciami.

Tip: V ideálnom prípade si nechajte vytvoriť webovú stránku a profesionálny od začiatku. Ak však už máte webovú stránku vo výrobe, vývojár sa môže za poplatok pozrieť, či nie je možné vykonať nejaké úpravy kódu na zlepšenie rýchlosti. Môžu tiež prepracovať webovú stránku pomocou osvedčených postupov kódovania.

Bezpečnosť

Ak chcete vedieť, ako správne spravovať webovú stránku WordPress, je dôležité vedieť, ako udržiavať bezpečnosť svojich webových stránok. Prvou líniou obrany vo väčšine nastavení sú heslá. Slabé heslá môžu byť hrubo vynútené alebo dokonca uhádnuté, preto je dobrým preventívnym opatrením zavedená politika silných hesiel.

Používajte silné heslá

Používajte heslá, v ktorých sa rozlišujú malé a veľké písmená, a povzbudzujte svojich používateľov, aby urobili to isté. Ideálne je nastaviť rôzne heslá pre každú webovú stránku. Dobrý trezor hesiel vám môže pomôcť zapamätať si ich všetky, ale uistite sa, že je tiež dobre chránený. Viacfaktorové overenie je skvelým doplnkom každého nastavenia zabezpečenia.

Čítať:  WordPress naďalej dominuje v blogosfére

Zabráňte spamu pomocou Captcha

Ak váš web používa kontaktné formuláre, je dobré mať zavedený captcha, aby ste zabránili robotom v odosielaní stoviek spamových správ. Dôrazne sa odporúča použiť bezpečný kontaktný formulár, ktorý dokáže pracovať s captcha alebo inými mechanizmami, ktoré zabraňujú zneužitiu. Správa WordPressu je oveľa jednoduchšia, keď nemusíte každý deň prehrabávať spamové e-maily.

Aktualizácia doplnkov a tém je tiež veľmi dôležitá z hľadiska bezpečnosti, ale podrobnejšie sa jej budeme venovať nižšie.

Získajte plne spravovaný hosting WordPress

Posilnite svoje stránky pomocou najlepšie optimalizovaného hostingu WordPress v tomto odvetví

Výber správneho hostiteľa

Vysoko výkonná infraštruktúra je len jedným z atribútov dobrého poskytovateľa hostingu. Ak vás však môžu viesť k tomu, ako spravovať váš web WordPress a sú vždy pripravení vyriešiť vaše problémy, oplatí sa ich zvážiť.

Tip: Urobte si kontrolný zoznam s funkciami, ktoré sú pre vás kritické, a položte predpredajové otázky. Napríklad:

  • Sú ich servery rýchle? Existuje spôsob, ako otestovať rýchlosť pred vykonaním?
  • Aký je pracovný čas podpory? Aký je rozsah ich podpory?
  • Máte nejaké nástroje na správu WordPressu?
  • Sú zahrnuté nejaké ďalšie bezpečnostné prvky?
  • Aké ľahké je upscale, ak sa web zväčší? Aké sú na to pravidlá fakturácie?

Správa tém a doplnkov WordPress

Témy a doplnky zohrávajú určujúcu úlohu v tom, ako váš web vyzerá, čo robí a čo je najdôležitejšie, ako bude vyzerať správa webu.

Nájdenie a inštalácia správnych tém a doplnkov

Z hľadiska správy webu je dôležité vyberať témy a pluginy, ktoré ich autori pravidelne aktualizujú. Aktualizácia vašich tém a doplnkov na najnovšiu verziu vám pomôže udržať váš web WordPress v bezpečí. Mnoho hackerov uspeje, pretože sa im podarí nájsť neopravenú zraniteľnosť, ktorú môžu zneužiť.

Tip: Pokiaľ ide o podporu a aktualizácie, platené pluginy majú tendenciu byť lepšie ako bezplatné. V niektorých prípadoch stojí za to zaplatiť malý poplatok, aby ste získali platený doplnok, ktorý je viac udržiavaný autorom. To však neznamená, že by ste nemali používať bezplatné alebo freemium pluginy. Existuje veľa takýchto doplnkov, ktoré sú podporované a pravidelne aktualizované.

Po druhé, nainštalujte iba tie doplnky, ktoré potrebujete. Správa neprehľadnej stránky WordPress je nielen nepohodlná, ale predstavuje aj bezpečnostné riziká. Čím viac súborov máte, tým viac možností majú hackeri na napadnutie vášho webu.

Neváhajte a prečítajte si recenzie doplnkov a tém, ktoré chcete nainštalovať. Je možné vidieť ich bolestivé body v opakujúcich sa správach o tom, že niečo nefunguje alebo nefunguje správne.

Tip: Recenzie vám môžu poskytnúť všeobecnú predstavu o tom, ako doplnok alebo téma funguje, ale je len na vás, či ste ochotní tolerovať niektoré z ich nedostatkov.

Mali by ste povoliť automatické aktualizácie pre vaše doplnky a témy?

Krátka odpoveď je áno, ale existujú výhrady.

Napriek tomu, že aktualizácie doplnkov a tém poskytujú opravy chýb, zlepšujú výkon a pridávajú nové funkcie, k automatizácii tohto procesu by sa malo pristupovať opatrne. Aktualizácia je v podstate zmena kódu a nekontrolovateľné zmeny kódu môžu byť pre váš web zničujúce.

Tip: Ak chcete spúšťať automatické aktualizácie, čo by ste vo väčšine prípadov mali, je najlepšie mať zavedené určité bezpečnostné opatrenia. Najjednoduchším riešením je robiť denné zálohy, existujú však prípady, keď sa doplnok môže aktualizovať niekoľkokrát v priebehu jedného dňa, čo môže viesť k uloženiu nefunkčnej verzie vášho webu.

Čítať:  Ako vrátiť viacstránku WordPress na jednu...

Zvážte použitie miesta na predvedenie

Ďalšou možnosťou je pracovisko. Je to kópia vašej produkčnej lokality, kde môžete použiť všetky aktualizácie, a ak všetko funguje podľa plánu, môžete aktualizácie odoslať na produkčnú lokalitu. Nie je plne automatizovaný, ale aspoň ide o solídne riešenie, ako zabrániť nehodám spôsobeným chybnou aktualizáciou.

Tip: V Hostinger máme okrem zálohovania a prípravných prostredí aj nástroj Visual Comparison na ochranu prevádzkyschopnosti vášho webu počas automatických aktualizácií. Pred a po aktualizácii urobí snímku vášho webu a ak všetko zostane rovnaké, systém aktualizuje doplnok alebo tému.

Ako hromadne aktualizovať doplnky a motívy

Doplnky je možné hromadne aktualizovať v sekcii Doplnky >> Nainštalované doplnky na hlavnom paneli správcu WordPress.

Vyberte všetky doplnky, ktoré chcete aktualizovať, potom v rozbaľovacej ponuke hromadnej akcie vyberte možnosť Aktualizovať a kliknite na tlačidlo Použiť.

Automatické hromadné aktualizácie sú k dispozícii od verzie 5.5. Môžu byť povolené v tej istej sekcii vášho informačného panela, stĺpec najviac vpravo.

Prevádzkovanie viacerých webových stránok WordPress: Prečo by ste mali používať nástroje na správu WordPress?

Aj keď sa správa jednej stránky WordPress nezdá zložitá a časovo náročná, všetko sa zmení, keď máte na správu viacero stránok. To je prípad nastavení WordPress Multisite – keď sa základné súbory WordPress používajú na viacerých webových stránkach WordPress združených v sieti alebo s niekoľkými samostatnými inštaláciami WordPress, niekedy hostenými rôznymi poskytovateľmi.

Funkcie, na ktoré treba dávať pozor

Zásuvné moduly určené na správu viacerých stránok WordPress dokážu prepojiť všetky vaše webové stránky s jedným informačným panelom, kde môžete spravovať rôzne aspekty vašich webových stránok:

  • Automatické aktualizácie — Táto funkcia je ústredným prvkom každého nástroja na správu WordPress. Zvyčajne je súčasťou každého nástroja, takže ak nie sú k dispozícii automatické aktualizácie, je to znepokojujúce znamenie.
  • Zálohy — Ak váš poskytovateľ hostingu neposkytuje zálohy, platené alebo bezplatné, je to určite funkcia, na ktorú si chcete dať pozor. Ak áno, môže to byť ďalšia vrstva ochrany vašich údajov.
  • Bezpečnosť — Dodatočná bezpečnosť nie je nikdy prehnaná. Mnoho nástrojov na správu WordPress zahŕňa skenovanie škodlivého softvéru pre všetky pripojené webové stránky, denníky aktivity stránok, brány firewall aplikácií atď.
  • Monitorovanie prevádzkyschopnosti a výkonu — Toto je skvelá funkcia, na ktorú by ste si mali dávať pozor v prípade, že ju váš poskytovateľ hostingu neponúka. Poznanie problematických oblastí vašej webovej stránky vám umožní ich rýchlejšie a jednoduchšie opraviť.

Tip: Pri výbere nástroja na správu WordPress zvážte iba tie, ktoré majú kriticky dôležité funkcie. Niektoré nástroje ponúkajú napríklad SEO optimalizáciu, no SEO je možné implementovať pomocou pluginov, čo je väčšinou efektívnejšie. Ďalšie funkcie sa môžu prekrývať s tým, čo ponúka poskytovateľ hostingu, takže pri hľadaní nástroja na správu je primárnym cieľom získať nové funkcie, nie ich duplikovať.

Čítať:  Nové témy WordPress, ktoré musíte vidieť v apríli

Najlepšie nástroje na správu WordPress v roku 2024

Niektoré hostingové spoločnosti majú svoje vlastné nástroje na správu WordPress. Toto je skvelé riešenie, ak sú všetky vaše webové stránky hostené jednou spoločnosťou. Napríklad v Hostinger môžete spravovať všetky svoje stránky z jedného dashboardu.

Ak sú vaše webové stránky roztrúsené medzi rôznymi hostiteľmi, môžete ich pripojiť k informačnému panelu poskytovanému organizáciou tretej strany a spravovať ich pod jednou strechou. Nižšie je uvedený zoznam najpopulárnejších a na funkcie bohatých platforiem.

1. Pevný centrál

2. InfiniteWP

3. Spravujte WP

4. CMS Commander

5. MainWP

6. WPMU DEV

7. WP Remote

Všetky poskytujú základné funkcie správy, ale niektoré z nich, ako napríklad WPMU DEV, poskytujú aj hostingové služby, vďaka čomu sú skvelým riešením na jednom mieste.

Výber správnych riešení pre váš web WordPress

Teraz je čas prísť s najlepším riešením na správu vašich webových stránok.

Hosting a správa serverov

Pokiaľ ide o hosting, „čím drahšie, tým lepšie“ nie je dobrý prístup. Každý projekt si vyžaduje dôkladné preskúmanie svojich potrieb. Koniec koncov, je možné, aby ste hostili a spravovali svoje webové stránky na zdieľanom hostingu, ak je to pre vás vhodné. Niektoré funkcie, ktoré ponúka hostiteľská spoločnosť, nemusia byť pre váš prípad použitia užitočné. Ako už bolo povedané, vyberte si primerané množstvo zdrojov a len tie funkcie, ktoré skutočne potrebujete.

Pokiaľ ide o podporu, pravidlom je, že je lepšie mať podporu akéhokoľvek druhu. Čím viac sú ochotní prejsť kilometer navyše, tým lepšie, ale pokiaľ vás to nebude stáť ruku a nohu.

Nástroje na správu viacerých lokalít

Rôzne nástroje na správu WordPress majú rôzne plány a funkcie, ktoré sú s nimi spojené. V niektorých prípadoch sa oplatí upgradovať svoj plán, aby ste odomkli funkcie, ktoré skutočne potrebujete, ale princíp je podobný ako pri výbere servera a úrovne podpory – skontrolujte, čo trh ponúka a vyberte si, čo najlepšie vyhovuje vášmu projektu. Nie je potrebné preplácať za niečo, čo nevyužijete.

Zvážte správu WordPress pomocou Hostinger Hosting

Hostinger je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú svoje webové stránky spravovať jednoducho. Ponúkame plne spravované plány WordPress udržiavané tímom odbornej podpory 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom chatu, telefónu a e-mailu.

Naše plány sú založené na cloude a poskytujú najlepšiu rýchlosť a výkon v odvetví pre webové stránky WordPress a WooCommerce. Všetky plány WordPress spravované Hostinger sa dodávajú so Solid Central bez dodatočných nákladov.

Okrem toho ponúkame hlavné nástroje na správu, ako sú automatické aktualizácie jadra, zásuvných modulov a tém, pracovné prostredie na jedno kliknutie, automatické denné zálohy, ktoré sa uchovávajú po dobu 30 dní, a informačný panel na správu všetkých vašich webových stránok. Okrem toho poskytujeme bezplatné certifikáty SSL a staráme sa o bezpečnosť vašej webovej stránky.

Náš nástroj na vizuálne porovnávanie nikdy nedovolí, aby vaše webové stránky spadli z dôvodu chybnej aktualizácie. Okrem toho monitorujeme dostupnosť vašej webovej stránky a ak z nejakého dôvodu nedôjde k jej výpadku, je pre nás najvyššou prioritou vrátiť ju späť online.

Pozrite si naše plány, ako začať s plne spravovaným hostingom WordPress ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE