Buduje Sezzle kredit?

Ak ste klikli na tento článok, určite vás zaujíma, či si Sezzle buduje kredit? Pokračujte v čítaní a dozviete sa!

Keď použijete službu kúpiť teraz, zaplatiť neskôr, ako je Sezzle, vyvoláva to všetky druhy otázok o jej výhodách a nevýhodách. Máte obavy, či existujú skryté poplatky alebo či dlhy voči digitálnym platformám negatívne ovplyvňujú vaše kreditné skóre. Zaujíma vás, či si Sezzle buduje kredit? Keď kupujete veci na úver, môžete to tiež čo najlepšie využiť.

Dokáže Sezzle vybudovať vaše kreditné skóre?

Áno, Sezzle vytvára vaše kreditné skóre. Bežná verzia Sezzle nemá žiadny vplyv na vaše kreditné skóre. Sezzle Up, čo je vylepšená úroveň, však môže mať negatívny a pozitívny vplyv na vaše kreditné skóre. Väčšinou to závisí od toho, či platíte včas.

Ako si Sezzle buduje kredit?

Odpoveď na otázku, či stavia kredit Sezzle je ‘Áno.’ Keď sa stanete členom Sezzle Up, dáte Sezzle nevedomky povolenie nahlasovať vašu platobnú históriu úverovým kanceláriám. Tri hlavné úverové inštitúcie, ktorým podliehajú, sú TransUnion, Experian a Equifax.

Čítať:  6 úžasných marketingových nástrojov Twitteru, ktoré zdvojnásobia váš dosah

Takže musíte byť múdri v tom, ako používate Sezzle na budovanie kreditu. Model služby spočíva v tom, že platbu za produkt uskutočníte do ktoréhokoľvek z vybraných integrovaných obchodov Sezzle v štyroch splátkach. The prvá platba sa vykoná v čase, keď kliknete na pokladňu, zaplatiť 25 % z celkovej sumy zvyčajne.

Sezzle očakáva, že zaplatíte zvyšok sumy v priebehu šesť týždňov, pričom každá splátka bude s odstupom dvoch týždňov. Keď tieto platby spoločnosti Sezzle uskutočníte včas, spoločnosť Sezzle nahlási vaše neuveriteľne čisté platobné aktivity úverovému úradu, čím si vytvorí vaše kreditné skóre.

Sezzle skontroluje vašu históriu platieb za predchádzajúci mesiac na konci budúceho mesiaca. Robia snímky platobných aktivít na vašom účte na konci mesiaca a oznamujú ich úradom.

Ak ty zmeškať platbu do 30 dní ale splatiť to v čase, keď sa vykoná mesačná kontrola, Sezzle nebude to hlásiť na úrad. Takže istým spôsobom Sezzle nielen buduje váš kredit, ale pomáha vám získať negatívne kreditné skóre čo najviac.

Celkovo úrady skontrolujú vaše včasné platby od Sezzle a použijú ich ako dôkaz, že ste schopní splatiť svoje dlhy načas. Z tohto dôvodu majú tendenciu pridávať body do vášho kreditného skóre.

Ako nedostať negatívne skóre so Sezzle?

Takže odpoveď na otázku, či Sezzle stavia kredit, je áno. Hack, ako nedostať negatívne skóre so Sezzle, je jednoducho uskutočniť všetky svoje platby včas.

Čítať:  Ako vybrať peniaze z AdSense pred prahom

Sezzle tu nemá žiadne stávky. Ak prídete včas, nahlásia to. Ak meškáte so svojimi platbami, v skutočnosti vám pomôžu vymazať to z vášho záznamu, ak to zaplatíte do 30 dní.

  • Ak máte platbu splatnú 10. augusta a zaplatíte ju do 10. septembra, Sezzle bude musieť nahlásiť vašu splatnosť na konci septembra. Ak platbu uskutočníte v rámci časového obdobia, úrady ju neuvidia vo vašom zázname.
  • Pokiaľ budete aj naďalej zlyhávať alebo meškať s platbou viac ako 30 dníSezzle to bude musieť naďalej hlásiť každý mesiac.
  • Nikdy by ste nemali meškať s platbou viac ako 90 dní. Bude to mať výrazne negatívny vplyv na vaše kreditné skóre.

Ak nie ste používateľom Sezzle Up, nemusíte sa o svoje skóre v Sezzle vôbec obávať. Sezzle nebude hlásiť vaše včasné platby alebo oneskorené platby, ak ste pravidelným používateľom Sezzle.

Okrem toho vám Sezzle účtuje a poplatok 10 dolárov keď meškáte s platbou. Posúvajú dátum splatnosti späť o 48 hodín a dočasne deaktivovať svoj účet. Na opätovnú aktiváciu účtu musíte zaplatiť poplatok spolu s čiastkou za inštaláciu.

Ako upgradovať na Sezzle Up?

Ak chcete použiť Sezzle na vytváranie kreditných skóre, musíte upgradovať na Sezzle hore.

Za členstvo v Sezzle Up nemôžete zaplatiť. Namiesto toho musíte Sezzle ukázať svoju spoľahlivosť.

  • Prepojte svoj bankový účet so Sezzle spolu s viac ako jednou debetnou kartou. Mali by ste pridať toľko spôsobov platby, koľko môžete, ale najmä svoje bankové účty, aby vás Sezzle považoval za spoľahlivé.
Čítať:  Akú relačnú databázu WordPress používa?
  • Splátky plaťte v deň splatnosti alebo pred ním. Zvýši sa tým aj váš limit výdavkov Sezzle.
  • Najprv ste inovovaní na a 500 dolárový limit na výdavky keď sa stanete a Sezzle Up členom. Ako budete pokračovať v uskutočňovaní včasných platieb, dosiahnete limit na výdavky 750 dolárov. The maximálna povolená suma pre Sezzle Up na úver je 2500 dolárov.
  • Overte si potrebné informácie o tebe ako je vaše meno, vek, adresa a rodné číslo.

Pokiaľ sa ukážete s platby dôsledne na Sezzle by ste mali dostať a Sezzle Up propagácia.

Kedy by ste mali použiť Sezzle na budovanie kreditu?

Teraz, keď viete, odpoveď na otázku, či Sezzle stavia kredit, je „Áno“. Určite sa pýtate, čo robí ideálnu platformu na budovanie úveru?

  • Sezzle je revolvingová úverová linka. Ak nemáte úverovú históriu, pomocou Sezzle Up si môžete vybudovať kreditné skóre. Dobré úverové skóre vám v budúcnosti umožní vziať si väčšie pôžičky.
  • Ak máte zlú úverovú históriu, môžete použiť Sezzle na nákup, keď vám to iné zdroje úveru neumožňujú. Môžete dokonca použiť Sezzle na nápravu vašej zlej úverovej histórie.
  • Sezzle vám nič neúčtuje. Ak platíte včas, nemusíte platiť žiadne ďalšie poplatky. Ak chcete malé pôžičky bez platenia úrokov, Sezzle je váš priateľ.

často kladené otázky

1. Kde si môžem pozrieť svoje kreditné skóre?

Používatelia Sezzle zvyčajne používajú Credit Karma na kontrolu svojich kreditných skóre. Existuje však množstvo iných platforiem, ktoré môžete na tento účel použiť.

Čítať:  15 najlepších marketingových agentúr cestovného ruchu, ktoré treba zvážiť v roku 2024

2. Môžem nechať Sezzle Up nahlásiť svoju platobnú aktivitu?

Keď sa stanete členom Sezzle Up, Sezzle bude usilovne hlásiť vašu platobnú aktivitu. Ak nechcete, aby to Sezzle nahlásil, musíte svoj účet Sezzle úplne zatvoriť.

Pred zatvorením účtu by ste mali uhradiť splatnú platbu, inak spoločnosť Sezzle pošle poslednú snímku kanceláriám.

3. Môžem si preplánovať platbu?

Sezzle vám umožňuje preplánovať platbu trikrát pre každú objednávku. Za každý preplánovanie však musíte zaplatiť poplatok 5 USD.

Zabaliť sa

Aj keď je Sezzle pre malé, lacné objednávky, odpoveď na otázku, či Sezzle stavia kredit, je áno. Keďže platby sú rozložené, pomáha vám to dodržať váš mesačný rozpočet, keď máte niečo, čo sa vám obzvlášť páči a chcete si to okamžite kúpiť. Ak ste však prehnaný, kúpte si prírodu, lepšie je platiť v hotovosti.

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE