Buffer vs Eclincher: Ktorý nástroj na správu sociálnych médií je lepší?

Ako si zo stoviek dostupných nástrojov vybrať ten správny nástroj na správu sociálnych médií?

Robíte si prieskum.

Našťastie som to urobil za teba. Dal som si prácu prieskumu dvoch populárnych nástrojov na správu sociálnych médií (Buffer vs Eclincher), aby som zistil, ktorý z nich je skutočne najlepší.

Zaregistroval som sa na vyskúšanie oboch nástrojov, použil som ich na dokončenie úloh v oblasti sociálnych médií a porovnal som recenzie a skóre z renomovaného webu s recenziami G2.

Dovoľte mi vyrovnať sa s vami. Predtým, ako som vyskúšal oba nástroje, som sa trochu pohrabal v G2, aby som zistil, ako sa obom nástrojom darí. Na papieri, v porovnaní s Buffer, Eclincher si „prichytí“ prvé miesto ako najlepší nástroj na správu sociálnych médií.

Ale keď som použil oba nástroje, veci vyšli trochu inak …

TL;DR

Ak máte málo času, prečítajte si tieto kľúčové tipy:

  • So skóre 8,9 (v porovnaní s 8,5) má Buffer tie najlepšie vlastnosti, ktoré vám ušetria čas a uľahčia vašu prácu.
  • Ak chcete nástroj na správu sociálnych médií, ktorý sa ľahko nastavuje a používa, so skóre 9,1 (v porovnaní s 9,0), mali by ste zvoliť Buffer pred Eclincherom.
  • Buffer je najlepšou možnosťou na vytváranie prehľadov o výkonnosti a preukázanie návratnosti investícií v sociálnej sieti. Za svoje funkcie na vytváranie prehľadov a analýzy dosiahol skóre 8,6, zatiaľ čo Eclincher získal iba 8,0.
  • Ak chcete najvyššiu úroveň podpory a garantované časy odozvy, vyberte si Buffer. Eclincher vám neposkytuje žiadne záruky na časy odozvy a recenzenti zistili, že kvalita podpory chýba.

Sociálne médiá sú vrtkavé, neustále sa meniace a jedinečné pre každú značku. Takže aj keď môžeme mať rovnaké alebo podobné pracovné pozície, práca, ktorú robíte v sociálnych médiách, sa bude líšiť od práce, ktorú robím ja.

Existuje však niekoľko kľúčových vecí, ktoré všetci štandardne potrebujeme od nástroja na správu sociálnych médií:

  • Funkcie, ktoré nám ušetria čas a uľahčia prácu
  • Čisté, jednoduché a ľahko použiteľné rozhranie
  • Spôsob, ako vidieť (a dokázať), aký efektívny je náš obsah a kampane na sociálnych sieťach
  • Vyhradená, 24/7 podpora od užitočného a spoľahlivého tímu podpory

Ako teda Buffer vs Eclincher porovnávajú tieto kľúčové požiadavky?

Pozrime sa …

Potrebujeme nástroj na správu sociálnych médií, ktorý nám pomôže s tými každodennými administratívnymi úlohami, ktoré sú zvyčajne najjednoduchšie, ale často to trvá najdlhšie.

Takéto úlohy, napríklad:

  • Vytváranie, publikovanie a plánovanie obsahu pre viaceré platformy
  • Plánovanie obsahu a jeho schválenie klientmi alebo zainteresovanými stranami
  • Odpovedanie na správy, komentáre a interakcie z viacerých kanálov sociálnych médií

Aj keď sú tieto úlohy dôležité, nevyžadujú si veľa našich zručností, skúseností ani inteligencie.

Aby sme čo najlepšie využili náš čas, potrebujeme nástroj na správu sociálnych médií, ktorý nám odbúra prácu a umožní nám sústrediť sa na úlohy s vyššou návratnosťou investícií, ktoré budú znamenať rozdiel a posunú našu stratégiu sociálnych médií dopredu.

Čítať:  Tvorba obsahu verzus spravovanie obsahu: Sprievodca pre manažérov sociálnych médií

Takže, ktorý nástroj z Buffer vs Eclincher nám uľahčí prácu a ušetrí čas?

Buffer vs Eclincher: Čo je lepšie na vytváranie, publikovanie a plánovanie obsahu?

Namiesto manuálneho uverejňovania obsahu na každý z vašich kanálov sociálnych médií jeden po druhom vám oba nástroje umožňujú vytvárať obsah v rámci platformy a potom ho uverejňovať na viacerých kanáloch sociálnych médií (napríklad Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter a YouTube) alebo naplánujte si to na neskorší čas/deň.

Hlavné rozdiely medzi funkciami vytvárania, publikovania a plánovania Buffer a Eclinchera sú:

  • Zatiaľ čo obe platformy vám umožňujú zobraziť ukážku obsahu, ktorý vytvárate pred jeho publikovaním, s Eclincherom si ho môžete zobraziť iba otvorením iného okna. To znamená, že predtým, ako ste pripravení čokoľvek publikovať, medzi obsahom, ktorý sa snažíte zdokonaliť, a oknom ukážky býva veľa zmien.

S Buffer si však môžete zobraziť ukážku svojho príspevku v reálnom čase, keď ho vytvárate. Počas písania môžete presne vidieť, ako bude príspevok vyzerať. Vďaka tomu je proces úpravy a dolaďovania obsahu oveľa rýchlejší a jednoduchší.

  • Opäť platí, že oba nástroje vám umožňujú pridávať videá a obrázky do vašich príspevkov. Zatiaľ čo Buffer vám umožňuje ukladať obrázky a videá do knižnice médií, čo je užitočné pri upcyklovaní starého obsahu, Eclincher vám neposkytne prístup ku knižnici médií, kým nebudete mať drahšie plány. Knižnica médií nie je k dispozícii na ich najlacnejšom pláne, ale je s Buffer.

Súvisiace čítanie: Buffer vs Sprout Social

Buffer vs Eclincher: Čo je lepšie na plánovanie obsahu a jeho schvaľovanie klientmi alebo zainteresovanými stranami?

Mať kalendár obsahu, ktorý vám umožní vidieť všetok obsah zmapovaný na nasledujúce dni, týždne a mesiace, je životne dôležité.

Slušný kalendár obsahu by vám mal umožniť na prvý pohľad zistiť, aký obsah vychádza a kedy; či sú vo vašej obsahovej stratégii nejaké medzery a aký obsah musíte vopred vytvoriť.

Vynikajúci kalendár obsahu by vám tiež mal poskytnúť možnosť získať váš plán obsahu sociálnych médií plus jednotlivé príspevky, ktoré ste vytvorili, schválené vašimi kľúčovými zainteresovanými stranami alebo klientmi.

Buffer aj Eclincher majú kalendár obsahu, ale kľúčové rozdiely medzi nimi robia jeden „dobrý“ a druhý „vynikajúci“:

  • S Eclincherom môžete filtrovať obsah zobrazený v kalendári obsahu podľa vecí, ako sú naplánované príspevky, koncepty príspevkov, schválené príspevky a odmietnuté príspevky. Tieto štítky filtrov sú tiež farebne odlíšené, takže môžete ľahko zistiť, v akom štádiu sa každý obsah nachádza.

Obsahový kalendár Buffer toto všetko dokáže – a ešte viac. Na uľahčenie vyhľadávania obsahu môžete použiť prednastavené filtre alebo si môžete vytvoriť vlastné.

Môžete si vybrať zobrazenie obsahu v kalendári podľa typu (videá, obrázky, text alebo odkazy), čo vám umožní vidieť, kde sú medzery v obsahu.

Môžete tiež posielať koncept obsahu interným a externým zainteresovaným stranám, pridávať poznámky ku každému obsahu a tiež vidieť poznámky, ktoré pridali iní členovia tímu alebo klienti.

  • Nástroje robotov vám umožňujú zdieľať váš kalendár obsahu s externými a internými zainteresovanými stranami, aby si mohli prezerať prichádzajúci obsah, pridávať spätnú väzbu a schvaľovať alebo odmietať príspevky. Ale zatiaľ čo táto funkcia je k dispozícii na dvoch z troch plánov Buffer, je k dispozícii na najdrahšom pláne Eclincher. Ak chcete zdieľať svoj kalendár Eclincher s internými a externými ľuďmi, musíte zaplatiť najvyšší dolár.
Čítať:  Aktualizované cenové plány DreamHost

Či už prevádzkujete jeden zaneprázdnený účet na sociálnych sieťach alebo niekoľko, budete sa denne (niekedy aj každú hodinu) zaoberať komentármi, správami a interakciami od svojho publika.

Hoci je dosť jednoduché odpovedať na konkrétne správy, vyradiť niekoľko štandardných odpovedí a vrátiť niekoľko emotikonov ohňa, čas potrebný na to všetko sa čoskoro spočíta.

Navyše, ak spravujete niekoľko účtov, je časovo náročné manuálne kontrolovať a znova kontrolovať každú platformu, či neobsahuje nové správy, komentáre alebo interakcie.

Tu prichádza na rad Sociálna schránka. Buffer aj Eclincher majú Sociálnu schránku, kde môžete vidieť a odpovedať na všetky správy, komentáre a interakcie z každej z vašich sociálnych sietí na jednom centrálnom mieste.

Aké sú však kľúčové rozdiely medzi Buffer a Eclincher, pokiaľ ide o ich sociálne schránky?

  • S Buffer sa všetky komentáre z vašich reklám na Instagrame a Facebooku prenesú do vašej sociálnej doručenej pošty v reálnom čase. To vám umožní rýchlo skontrolovať a reagovať na horúcich potenciálnych zákazníkov a znamená to, že už nikdy nezmeškáte žiadnu kľúčovú interakciu. Eclincher neťahá komentáre z reklám, do každej reklamy musíte ísť ručne.
  • Buffer má skvelý malý šetrič času s názvom Saved Reply. Môžete si vytvoriť banku odpovedí na štandardné otázky a použiť ich na zodpovedanie často kladených otázok alebo komentárov. Eclincher túto funkciu nemá, takže na komentáre a správy musíte stále odpovedať manuálne a individuálne.
  • S Eclincherom môžete nájsť kľúčové komentáre a správy iba pomocou filtrov Dokončené alebo Odoslané. S Buffer môžete filtrovať správy v doručenej pošte podľa vecí, ako sú Priradené, Recenzované a Záložka, vďaka čomu oveľa jednoduchšie nájdete to, čo hľadáte. Navyše si môžete zoradiť svoju doručenú poštu od najnovšej po najstaršiu, ako je to možné so štandardnou poštovou schránkou.
  • Buffer má tiež jedinečného asistenta doručenej pošty, ktorého si môžete nastaviť tak, aby automaticky priraďoval, triedil a označoval vaše komentáre, správy a interakcie, aby ste mali v priečinku doručenej pošty poriadok a mali istotu, že už nikdy nezmeškáte žiadnu novú interakciu. Eclincher túto funkciu nemá, takže dosiahnutie „nuly doručenej pošty“ je oveľa ťažšie a trvá oveľa dlhšie.

Varovné slovo: Niekoľko používateľov Eclincher sa sťažovalo, že nemôžu 100% veriť, že všetky komentáre, správy a interakcie sa budú neustále zobrazovať v ich Social Inbox:

„Nie všetky komentáre sa zobrazia. Väčšinu dní musím znova kontrolovať komentáre na Facebooku, aby som sa uistil, že mi žiadny neušiel.“ – Používateľ Eclincher vo finančných službách

Aj keď som to pri používaní platformy osobne nezažil, stále je potrebné sa mať na pozore.

Súvisiace čítanie: Buffer vs Zoho

Myslím, že skóre v G2 hovorí samé za seba, pokiaľ ide o to, ktorý nástroj vám uľahčí prácu.

Nechceme investovať do nástroja na správu sociálnych médií, ktorý je neohrabaný, neintuitívny a má strmú, priebežnú krivku učenia. Jednoducho nemáme čas ani trpezlivosť, však?

Je to teda zrejmé. Nástroj na správu sociálnych médií, ktorý si vyberiete, sa musí ľahko používať, jednoducho sa v ňom orientovať a všetko by malo byť tam, kde by ste to očakávali.

Ktorý z Buffer vs Eclincher je najjednoduchší na použitie?

V súčasnosti by nástroj na správu sociálnych médií neprešiel, ak by nebol jednoduchý na používanie.

Čítať:  25 najlepších agentúr sociálnych médií v Austine

Napriek tomu môže byť nastavenie niektorých platforiem príliš komplikované a nešikovné a ich každodenné používanie je potom frustrujúce.

Keď som sa prvýkrát prihlásil na vyskúšanie týchto nástrojov, obaja ma požiadali, aby som prepojil svoje účty sociálnych médií. A obaja tento proces urýchlili a zjednodušili, takže ste mali okamžite pocit, že ste v prevádzke.

Bolo však niekoľko rozdielov, ktoré uľahčili používanie jedného ako druhého:

Buffer skóroval vyššie ako Eclincher pre svoju „jednoduchosť nastavenia“ a „jednoduchosť použitia“.

Buffer navyše získal ocenenie G2 za to, aké jednoduché je nastavenie a používanie:

A je ľahké pochopiť prečo:

  • Buffer má informatívne úvodné video, ktoré vysvetľuje platformu a jej funkcie s dobrou úrovňou detailov. Má tiež tieto užitočné, nevtieravé kontextové poznámky, ktoré vysvetľujú, čo je každá funkcia, čo robí a ako ju používať. Je to skvelý spôsob, ako vás jemne previesť platformou a umožní vám učiť sa za pochodu.
  • Eclincher má stručné informačné poznámky, ktoré sa zobrazia, keď umiestnite kurzor myši na funkcie. Boli užitočné, ale nezachádzali do takých detailov, ako na platforme Buffer.
  • Navyše, namiesto toho, aby získal vysoké skóre a prestížne ocenenie za čisté, ľahko použiteľné a navigovateľné používateľské rozhranie, Eclincher, zdá sa, získal veľa negatívnych ohlasov:

Ako (osobná) poznámka na okraj: Keď som použil Eclincher, zistil som, že je frustrujúco ťažké obnoviť svoje heslo. V dnešnej digitálnej klíme by to mala byť rýchla a jednoduchá úloha. Namiesto toho som prešiel niekoľkými kolami zadávania hesiel, opätovného zadávania hesiel a potom mi bol zamietnutý prístup (a predtým, ako sa spýtate, nebolo to kvôli „chybe používateľa“). Aj keď sa mi to nakoniec podarilo obnoviť, moja skúsenosť ma prinútila premýšľať, aké ďalšie vlastnosti a funkcie môžu byť také zbytočne spletité.

Nástroj na správu sociálnych médií, ktorý sťažuje vašu prácu, stráca váš čas a napĺňa vás frustráciou pri každom použití, je nástroj, do ktorého by ste mali investovať.

Ak chcete zabezpečiť väčší rozpočet na sociálne médiá alebo vybudovať väčší marketingový tím sociálnych médií, musíte preukázať návratnosť investícií pre obsah, ktorý vytvárate a publikujete.

Ak to chcete urobiť, musíte sledovať, analyzovať a zistiť, aký efektívny je váš obsah a kampane sociálnych médií.

Preto potrebujete nástroj na správu sociálnych médií, ktorý:

  • Umožňuje vám jednoducho sledovať výkon všetkého vášho sociálneho obsahu
  • Jasne zobrazuje kľúčové metriky výkonnosti
  • Umožňuje vytvárať podrobné správy o výkonnosti a odosielať ich interným a externým zainteresovaným stranám

Buffer alebo Eclincher: Ktoré funkcie majú najlepšie prehľady a analýzy?

Podľa 1 203 recenzentov G2 bol Buffer lepší ako Eclincher pre špecifické analytické a reportovacie funkcie.

Obe platformy majú vstavanú analytiku. Obe majú prehľadné informačné panely, ktoré zobrazujú hodnotné metriky. Obe vám umožňujú spúšťať pravidelné prehľady výkonnosti a obe sa pripájajú k službe Google Analytics, takže môžete presne sledovať výkonnosť každého príspevku alebo kampane.

Buffer však poráža Eclinchera na plnej čiare, pokiaľ ide o ďalšie funkcie vykazovania a sociálnej návratnosti investícií.

V čom je Buffer lepší ako Eclincher z hľadiska vykazovania a dokazovania návratnosti investícií do sociálnych sietí?

  • Buffer má intuitívnejšiu palubnú dosku a lepšie oznamovacie systémy pre úlohy sociálnych médií, ako je monitorovanie konkurentov a hashtagov.
  • Navyše s Buffer môžete vytvárať vlastné zostavy, ktoré obsahujú špecifické metriky, časové rámce a údaje z viacerých sietí. Môžete ich nastaviť tak, aby sa automaticky spúšťali v určitých časoch každý týždeň alebo mesiac, a dokonca ich môžete poslať e-mailom priamo svojmu tímu alebo svojim klientom. Tieto prehľady je možné stiahnuť aj ako súbory PDF, CSV alebo prezentácie v PowerPointe, čo uľahčuje život. Zatiaľ čo niektoré z týchto funkcií sú dostupné aj na platforme Eclincher, nemôžete k nim pristupovať na ich najnižšej úrovni. Môžete s Buffer.
  • Buffer má tiež vyhradenú funkciu sociálnej návratnosti investícií, ktorá automaticky pridáva do obsahu parametre UTM a následne zhromažďuje údaje zo služby Google Analytics, takže môžete presne vidieť, ktoré príspevky prinášajú najväčší predaj, potenciálnych zákazníkov a návštevnosť na vašich sociálnych platformách. A to všetko môžete urobiť bez toho, aby ste museli pristupovať aj k službe Google Analytics. Eclincher nemá túto jedinečnú funkciu sociálnej návratnosti investícií.
Čítať:  Ako exportovať produkty WooCommerce pomocou WP All Export

Či už máte technické problémy s nástrojom na správu sociálnych médií alebo máte otázku týkajúcu sa konkrétnej funkcie, musíte vedieť, že máte na dosah pomoc a podporu proaktívneho a spoľahlivého tímu podpory.

Buffer vs Eclincher: Ktorý nástroj na správu sociálnych médií ponúka najlepšiu podporu?

Buffer aj Eclincher ponúkajú svojim zákazníkom 24-hodinovú podporu, 7 dní v týždni, bez ohľadu na to, aký typ plánu majú.

Nástroje na správu sociálnych médií ponúkajú aj svojpomocné materiály, ako sú často kladené otázky, články a výukové videá, čo je presne to, čo potrebujete od nástroja na správu sociálnych médií.

Existuje však niekoľko rozdielov, vďaka ktorým je jeden nástroj lepšou voľbou ako druhý, pokiaľ ide o úroveň podpory, ktorú ponúkajú:

  • Buffer ponúka 30–60-minútový čas odozvy pre zákazníkov s ich dvoma najlepšími plánmi. V opačnom prípade zaručujú odpoveď do štyroch hodín alebo menej. Eclincher nezaručuje čas odozvy na žiadny plán.
  • Buffer tiež ponúka podporu vo viacerých jazykoch. Eclincher ponúka podporu iba v angličtine.
  • Pri pohľade na recenzie na zákaznícku podporu dostal Eclincher komentáre ako:

Zatiaľ čo Buffer dostal komentáre ako:

Bonus: Buffer vám tiež poskytuje bezplatný prístup k Social Media Pulse. Social Media Pulse je komunita, ktorá je vytvorená len pre manažérov sociálnych médií. Ponúka všetko od vzdelávacích kurzov a partnerských sietí až po mentoring, novinky, tipy a pracovné ponuky.

Social Media Pulse vám konkrétne neposkytuje pomoc a podporu pre platformu Buffer. Na to máte vyhradený podporný tím a množstvo svojpomocných materiálov. Poskytuje vám však prístup k užitočným radám a podpore od vašich kolegov a ľudí v odvetví sociálnych médií.

Urobil som pre vás prieskum týchto dvoch nástrojov na správu sociálnych médií. Ale ako pri každom novom nástroji, dôkaz spočíva v pudingu.

Najlepšie urobíte, ak si každý nástroj otestujete sami. Prihláste sa na bezplatnú skúšobnú verziu a zahrajte si hru. Prepojte svoje účty, dokončite svoje každodenné úlohy a spustite všetky svoje prehľady. A nebojte sa osloviť ani tím podpory. Musíte vidieť, ktorý nástroj na správu sociálnych médií je schopný splniť vaše individuálne potreby.

Za zmienku tiež stojí, že ak si po skončení bezplatnej skúšobnej verzie stále nie ste istí, ktorý nástroj si vybrať, Buffer ponúka možnosť bezplatného plánu. To znamená, že v prípade potreby môžete nástroj vyskúšať o niečo dlhšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE