Cagematch: Drupal vs WordPress

Pokiaľ ide o navrhovanie hodnotnej webovej stránky, výber systému na správu obsahu (CMS) nemusí byť hneď jasný. Túto voľbu komplikujú takmer kmeňové nálady lojalistov každého systému, z ktorých každý je presvedčený o „správnosti“ svojho obľúbenca. Obe sú však open source, dajú sa bezplatne používať a poskytujú množstvo zásuvných modulov a modulov.

Kto je teda skutočným víťazom sporu medzi Drupalom a WordPressom?

Drupal 8 je už dostupný, no rozhodne nie je pre každého. Na základe našich skúseností je pre zhruba jednu tretinu všetkých webových stránok cieľom WordPress. Dominuje 60% trhu CMS. Prečo práve WordPress? Je flexibilný, všestranný a prístupný.

WordPress sa používa oveľa jednoduchšie pre netechnických a polotechnických používateľov, ale Drupal ponúka lepšiu flexibilitu a bezpečnosť, ak poznáte svoje veci. Aby sme sa dostali hlbšie, vrhnime Drupal 8 a WordPress do klietky a uvidíme, kto bude na vrchole!

Pokračujte v čítaní pre úplný prehľad Drupal vs. WordPress.

Drupal vs. WordPress: 6 úvah

Jednoduchosť použitia

WordPress je známy svojou 5-minútovou inštaláciou a nízkou prekážkou vstupu. Existuje veľa zdrojov dostupných na učenie sa WordPress. Návody a online sprievodcovia vás krok za krokom prevedú, ako spustiť web WordPress.

Mnoho nováčikov si na WordPresse preseká zuby a skončí s adekvátnym a primerane rýchlym, ak nie očarujúcim webom. Ako je uvedené nižšie, tém WordPress je veľa a môžu ľahko premeniť stránku obyčajnej Jane na niečo, čo by ste mohli s hrdosťou ukázať verejnosti.

Čítať:  9 najlepších doplnkov spätnej väzby WordPress, ktoré sa majú použiť v roku 2024

Aby ste sa tam dostali s Drupalom, budete potrebovať zručnosti vývojára. To, čo Drupalu chýba v jednoduchosti, to vynahrádza silou a flexibilitou, ale toto je výhoda pre ľudí, ktorí chcú len zverejniť blog alebo vytvoriť malú, funkčnú webovú stránku pre svoj začínajúci biznis.

Ešte viac tlačí ihlu smerom k WordPressu je editor blokov WordPress, Gutenberg. Bloky uľahčujú zostavovanie stránok s rôznym formátovaním a vzhľadom bez toho, aby ste sa museli obťažovať widgetmi alebo kódom HTML. Jeho prijatie bolo súčasťou snahy zatraktívniť WordPress bez pridania zložitosti. Hoci sú predvolene dostupné vo verzii WordPress 5.0+, mnohé témy WordPress natívne podporujú Gutenberg. A vďaka nedávnemu zavedeniu úplných úprav stránok je používanie WordPressu ešte jednoduchšie.

Predvolená téma Drupal 8 (momentálne Seven) ponúka Gutenberg, ale pred použitím vyžaduje povolenie. Drupal 8 má tiež oveľa menej dostupných tém ako WordPress, čo znamená, že váš výber tém vhodných pre Gutenberg bude trochu obmedzený.

Témy a doplnky

Úžasná vec na WordPress je obrovský počet doplnkov a tém WordPress a relatívne jednoduché nasadenie. Mnohé z nich sú zadarmo, hoci nie všetky sú stvorené rovnako, a platba za prémiové položky môže priniesť lepšiu podporu a celkový produkt.

Napríklad WooCommerce je zadarmo a poskytuje obmedzené možnosti elektronického obchodu pre WordPress, ale ak chcete pridať funkcie alebo typy platieb, počítajte s tým, že sa ponoríte do svojej peňaženky.

Pre stručnosť rozšírime definíciu „doplnkov“ o to, čo Drupal nazýva „moduly“. Drupal nemá nedostatok doplnkov, ale ani zďaleka toľko tém, a na správne využitie oboch budete opäť potrebovať slovo D.

Bezpečnosť

Je WordPress bezpečný?

WordPress má menej ako hviezdnu povesť z hľadiska bezpečnosti. Jeho popularita z neho robí atraktívny cieľ pre potenciálnych útočníkov, rovnako ako jeho status amatérskeho CMS. Mnohí správcovia stránok sa jednoducho neobťažujú aktualizovať, takže ich stránky sú zraniteľné voči známym zraniteľnostiam. Je však chybou predpokladať, že spustenie najaktuálnejšej verzie naočkuje vašu stránku, keďže obeťou útoku sa môžu stať zhruba aj súčasné stránky.

Čítať:  10 skrytých hackov na porazenie algoritmu LinkedIn v roku 2024

Okrem toho, zatiaľ čo WordPress rýchlo reaguje na bezpečnostné hrozby, to isté nemožno povedať o mnohých rovnakých doplnkoch, vďaka ktorým je taký populárny. Čím viac pridáte, tým väčšia bude hrozba, pretože každý doplnok slúži ako možný vektor útoku. Našťastie existujú kroky, ktoré môžete podniknúť na posilnenie WordPress a ochranu vášho webu.

Je možné udržiavať zabezpečenú WordPress stránku? Aj keď nič nie je odolné voči hackingu, môžete prijať aktívne opatrenia na zmiernenie hrozby. Začína sa výberom skúseného hostiteľa WordPress a pokračuje podnikaním krokov, aby ste zostali aktuálne v každej téme a doplnku na vašom webe. Našťastie s Hostinger získate automatické aktualizácie všetkých vašich doplnkov.

Pokiaľ používate Drupal 7 alebo novší, ste v bezpečí ako štát New York, austrálska vláda, whitehouse.gov, Twitter, eBay a NASA, z ktorých všetky používajú Drupal. Toto by sa nemalo interpretovať tak, že stránky Drupal sú imúnne voči bezpečnostným hrozbám. Menší počet zle kódovaných doplnkov a tém v kombinácii s požiadavkami viac zameranými na vývojárov ho robí menej zraniteľným voči internetovým darebákom. Napokon, relatívna neobľúbenosť v porovnaní s WordPress z neho robí menej atraktívny cieľ.

Flexibilita

WordPress sa zrodil ako blogovacia platforma. Ako taký je prirodzenejší pre webové stránky, ktoré prezentujú väčšinu svojich informácií v článkoch, na rozdiel od albumov vzájomne prepojených informácií. Čas a oddané úsilie komunity s otvoreným zdrojovým kódom to trochu diverzifikovali, aj keď sa budete musieť spoľahnúť na doplnky, aby ste rozšírili jeho funkčnosť.

Čítať:  Najlacnejší spôsob dodania oblečenia pre váš elektronický obchod

Drupal dokáže čokoľvek. Neodporúčame, aby ste si ju vybrali ako svoju blogovaciu platformu, ale ak máte vývojárske know-how alebo zdroje na prenájom, je to oveľa všestrannejšia platforma. Drupal je tiež prirodzene vhodný pre mobilné zariadenia a má silnejšiu základnú podporu pre viacjazyčný obsah.

Napokon, samotné doplnky WordPress majú tendenciu byť „plug-and-play“ riešeniami, zatiaľ čo doplnky Drupal ponúkajú bohatšie možnosti prispôsobenia. To neznamená, že si nemôžete prispôsobiť tému WordPress alebo dokonca prispôsobiť svoj informačný panel WordPress.

Riadenie prístupu

WordPress bol navrhnutý s ohľadom na jednoduchosť, čo umožňuje jednoduchú a rýchlu redakčnú spoluprácu medzi hŕstkou členov tímu. Je to skvelé pre blogovanie, ale neponúkne dostatočnú úroveň podrobnosti pre akýkoľvek podnik vyžadujúci tím s mnohými rolami a povoleniami. To sa dá, samozrejme, rozšíriť pomocou doplnku, ale to je ďalší, ktorý treba nájsť, sledovať zraniteľnosti, prípadne aj zaplatiť.

Vďaka vstavanému systému kontroly prístupu, ktorý umožňuje vyladené ovládanie, je Drupal jasným víťazom. Môžete vytvoriť vlastné roly, nastaviť viacero úrovní používateľských povolení s rôznymi stupňami prístupu a prideliť viacero rolí jednému používateľovi. Aj keď vás takáto granularita teraz neláka, poskytuje vám škálovateľnosť, ak a keď sa váš tím rozrastie.

podpora

WordPress aj Drupal majú dychtivé a dobre informované online komunity, ktoré nemajú radi nič lepšie, ako priviesť ostatných do skupiny. Pre obe platformy nenájdete nedostatok online tutoriálov a dokumentácie.

Čítať:  Prémiové nové témy WordPress pod 50 USD

To znamená, že ak hľadáte podporu pre vývojárov – voliteľnú pre WordPress, ale prakticky povinnú pre Drupal – zaplatíte viac za druhú. Ide o jednoduchú ponuku a dopyt, pretože vývojári WordPress výrazne prevyšujú počet svojich bratov z Drupalu.

Drupal vs WordPress: Kto je víťaz?

Vieme, vieme! Ani my nemáme radi kravaty.

Vyzerá to tak, že sa budete musieť hrať na sudcu a odovzdať rozhodujúci hlas tomu, kto získal právo na vytvorenie vašej stránky. Ak to pomôže, radi vám pomôžeme hostiť WordPress alebo Drupal a akékoľvek „kmeňové pocity“ si necháme pre seba.

WordPress vs. Drupal v skratke

Drupal WordPress
Jednoduchosť použitia Nie je užívateľsky prívetivý pre laikov; odporúčaná pomoc pre vývojárov Vykonáva prácu ľahko a rýchlo; jednoduchá inštalácia
Témy a doplnky Nie toľko, ťažšie sa montuje Veľa a ľahko sa inštaluje
Bezpečnosť Uprednostňované vládami; znalosť používateľov má tendenciu robiť ho odolnejším voči útokom Každá téma a doplnok predstavuje potenciálnu zraniteľnosť; popularita z neho robí obľúbený cieľ útočníkov
Flexibilita Lepšie v čomkoľvek inom ako blogovanie, za predpokladu, že máte dev zručnosti; vrodená mobilná a viacjazyčná funkčnosť Skvelé pre blogovanie; potrebuje zásuvné moduly pre všetko ostatné; efektívne zásuvné moduly môžu byť nákladné
Riadenie prístupu Vrodené jemne vyladené ovládanie Obmedzené bez zásuvných modulov
podpora Užitočná komunita, ale vývojári sú drahší ako ich náprotivky WordPress Užitočná komunita, vývojári sú voliteľní a menej nákladní

Začnite s hostingom Drupal alebo WordPress

Našťastie Hostinger ponúka plne spravovaný, optimalizovaný hosting pre WordPress a Drupal je možné použiť v našich spravovaných cloudových plánoch.

Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE