Časté otázky o webovej analýze

Časté otázky o službe Analytics

Ak ste novým analytikom webových stránok, oboznámenie sa so všetkými výhodami môže chvíľu trvať. Tu sú štyri z častých otázok, ktoré používatelia, ktorí sú noví vo webovej analýze, kladú odborníkom.

Pozrite si náš najnovší príspevok o najdôležitejších prehľadoch v GA.

Keď sa prihlásim do služby Google Analytics, nie sú k dispozícii žiadne údaje na zobrazenie…

Najčastejšie problémy, s ktorými sa ľudia stretávajú pri prvom nastavovaní nástrojov na webovú analýzu, sú zvyčajne spôsobené nesprávnym nastavením útržkov kódu sledovania. Keď vložíte kód sledovania do kódu HTML alebo zdrojového kódu stránky svojej webovej lokality, skopírujte útržok kódu a vložte ho priamo do zadnej časti webovej lokality.

Ak po vložení tohto kódu nemôžete získať prístup k webovej analýze, skúste kód skopírovať a vložiť do editora obyčajného textu a potom ho prilepiť do kódu HTML svojej webovej lokality. Dokonca aj malé zmeny formátovania, ako sú nadbytočné medzery alebo rôzne typy úvodzoviek, môžu spôsobiť zmätok s vaším kódom sledovania – ktorý musí byť presný, aby správne fungoval – a prilepením najskôr do súboru obyčajného textu sa môžete zbaviť akýchkoľvek problémov s formátovaním.

Čítať:  10 vecí, ktoré musíte mať pre efektivitu v roku 2024

Ak sledujete analýzy viacerých webových stránok alebo máte prístup k viacerým analytickým účtom, môžete si mýliť úryvky sledovania medzi účtom a webovými stránkami. Uistite sa, že si prezeráte správny účet a profil.

Prečo sa počet nových návštevníkov a opakovaných návštevníkov nerovná môjmu celkovému počtu návštevníkov webu?

Používateľom, ktorí sú vo webovej analýze noví, sa vyššie uvedené javí ako zdravý rozum, ale keď lepšie porozumiete metrike návštevníka vo webových podmienkach, namiesto toho, aby ste návštevníka považovali za jedného individuálneho používateľa, všetko bude jasné.

V podstate neexistuje nič také ako nový návštevník, keď uvažujete o analýze webovej stránky počas dlhšieho časového obdobia. Ak návštevník uskutoční svoju prvú návštevu v daný deň a potom sa vráti na webovú stránku v ten istý deň, nového návštevníka aj opakovaného návštevníka pre daný deň. Pokiaľ ide o analýzu webu, nový návštevník nie je jednotlivec – je to skutočne len meradlo webových údajov. Uvažovanie o návštevníkoch ako o jednotlivcoch môže byť pri zvažovaní vašich webových údajov zavádzajúce, preto sa snažte pozerať na celkový obraz, a nie na jemnejšie body.

Prečo je dôležité analyzovať trendy?

Ako je uvedené vo vyššie uvedenom príklade, je oveľa výhodnejšie použiť údaje z webovej analýzy na určenie trendov identity, a nie preháňať sa s absolútnymi údajmi. Keď začínate, môže to z vašej strany vyžadovať určitú disciplínu a na dosah ruky máte toľko neuveriteľných údajov, aby ste nezačali implementovať zmeny a „vylepšenia“ hneď, ale je to jednoduché – najmä keď začínate.

Čítať:  Koľko stojí vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu?

Prispôsobenie vašej webovej stránky na základe jednorazových udalostí alebo anomálií návštevníkov by bolo skákanie do ruky, však? Svoju stránku by ste neprepracovali, pretože ste mali jeden zlý deň návštevnosti – namiesto toho by ste sa pozreli na návštevnosť v priebehu týždňa alebo mesiaca, aby ste získali prehľad o celkových trendoch návštevnosti, ktoré, samozrejme, ovplyvňuje deň v týždni, štátne sviatky a dokonca aj počasie.

Použitie trendov na celkový obraz výkonnosti vašich webových stránok je najlepší spôsob, ako získať prehľad a vykonať informované a merané úpravy s cieľom zlepšiť webovú skúsenosť, ktorú ponúkate používateľom.

Len to nechápem…

Ak vás vaša webová analýza zanecháva zmätených a frustrovaných – a uberá vám drahocenný čas z vášho podnikania – možno stojí za zváženie využiť služby odborníka. Skúsený odborník na webovú analýzu vás môže stáť malú investíciu, ale návratnosť môže stáť za to, keď analýza a informácie o trendoch, ktoré môžu čerpať z vašich nespracovaných údajov, začnú skutočne dávať zmysel z hľadiska podnikania v reálnom svete.

Webová analytika môže byť neuveriteľne užitočná, ale ak nie je vaša vec, nie je nič zlé na outsourcingu práce, aby ste mohli pokračovať v podnikaní.

Chcete vedieť viac? Pozrite si tieto predchádzajúce príspevky o dôležitosti webovej analýzy a doplnkov na webovú analýzu pre WordPress.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE