Časté otázky o WordPress

WPFAQs

Či už ste na WordPress.org úplne nováčik, alebo platformu už nejaký čas používate, vždy sa máte čo učiť. Spustíme novú sériu často kladených otázok, od tých najzákladnejších po pokročilejšie. Nezabudnite v dolnej časti tohto príspevku komentovať svoje vlastné otázky, otázky a hlavolamy.

Aký je rozdiel medzi WordPress.org a WordPress.com?

Rozdiel medzi WordPress .com a.org je v podstate v tom, že jedna platforma je hosťovaná pre vás a druhá vyžaduje, aby ste si nastavili vlastný hosting WordPress. WordPress.com je bezplatná služba (hoci sú k dispozícii prémiové aktualizácie) sieť blogov pomocou softvéru WordPress. WordPress.org ponúka používateľom možnosť Stiahnuť ▼ softvér WordPress a nahrajte ho na webový server, aby ste mohli spustiť svoju vlastnú webovú stránku WordPress.

Hostenie vlastnej webovej stránky WordPress pomocou WordPress.org si vyžaduje určitý stupeň technických znalostí a náklady na webhosting – umožňuje však aj väčšiu kontrolu nad vzhľadom a dojmom z vašej stránky. Hostenie vašej stránky alebo blogu na WordPress.com vyžaduje veľmi málo technického know-how a znamená, že nemusíte sťahovať softvér, platiť za hosting alebo spravovať webový server.

Môžem prispôsobiť svoju webovú stránku 404?

Chybové hlásenie 404 alebo Nenájdené je štandardná odpoveď, ktorá označuje, že požadovaná stránka webovej lokality sa z nejakého dôvodu nedala nájsť alebo už neexistuje. Hoci je očividné, že cieľom je zabezpečiť, aby sa na vašej webovej lokalite nenachádzali žiadne nefunkčné alebo nefunkčné odkazy, aby sa negovala potreba, aby sa celkovo zobrazilo 404 stránok, je takmer nevyhnutné, že počas určitej časti prehliadania vaši používatelia na nejaký narazia.

Čítať:  Ako vytvoriť vlastné miniaplikácie správcu pomocou hlavného panela Ultimate

Mnohí vlastníci webových stránok sa rozhodnú prispôsobiť svoju stránku 404 tak, aby obsahovala priateľskejší a menej rušivý popis, značku, vyhľadávací formulár, formulár spätnej väzby alebo pozvánku na návrat na domovskú stránku. Dobrá vlastná stránka 404 pomôže vašim čitateľom alebo zákazníkom nájsť informácie, ktoré hľadali – a môže ich dokonca rozosmiať, ako niektoré z týchto skvelých príkladov 404 Nenájdené – namiesto toho, aby úplne narušila ich webovú skúsenosť.

Pokyny krok za krokom si môžete prečítať na vytvorenie stránky s chybou 404 cez Codex.

Widget verzus plugin?

Často dochádza k nejasnostiam, pokiaľ ide o rozdiel medzi miniaplikáciami a doplnkami – najmä pre používateľov, ktorí sú vo WordPresse noví. Zásuvný modul v zásade pridáva väčšiu funkčnosť webovej stránke alebo blogu (SEO, blokovanie spamu, umiestňovanie reklamy atď.) prostredníctvom softvérového skriptu, zatiaľ čo miniaplikácia (často odvodené z doplnku) je objekt, ktorý možno pridať presunutím myšou na bočný panel webovej stránky alebo blogu.

Chceme tvoj často kladené otázky

Aké pálčivé otázky máte o WordPress? O platforme všeobecne, alebo použiteľnosti, alebo pluginoch, alebo témach, alebo prispôsobení, príp vôbec nič pokiaľ ide o vytváranie a správu vašej webovej stránky alebo blogu WordPress. Aká otázka vás trápi už týždne, možno mesiace, na ktorú ste ešte nenašli odpoveď, alebo ju stále zabúdate položiť odborníkovi na WP?

staré klišé, jediná hlúpa otázka je nepoložená otázkaurčite platí aj tu – takže zvýšte všetky a uverejnite svoje otázky tu v sekcii komentárov nižšie a my sa budeme snažiť odpovedať na každú z nich v pravý čas.

Čítať:  Ako používať sociálne médiá pre malé firmy

Budeme spúšťať pravidelné otázky a odpovede týkajúce sa problémov od začínajúcich používateľov aj od plnohodnotných detí WP, takže buďte naladení a sledujte témy WP na Twitter a Facebook pre pravidelné aktualizácie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE