Chybové kódy umývačky Bosch

Ak ste mali dlhý deň, veľká hromada riadu len predĺži váš sen o tom, že sa nakopnete románom, pivom alebo šálkou horúcej kávy. Tu prichádza na rad umývačky riadu, ktoré vám uľahčia život. S kvalitnými a tichými umývačkami Bosch sa váš riad dôkladne umyje bez toho, aby vás rušil.

V tomto článku sú uvedené chybové kódy, ktoré má umývačka Bosch tendenciu zobrazovať, a čo každý z nich znamená. Dozviete sa tiež, čo robiť, keď nejakú uvidíte.

Existuje niekoľko chybových kódov, ktoré môže umývačka riadu Bosch sama diagnostikovať a zobraziť, aby ste vedeli, o akú chybu ide. Ak to nepomôže, kontaktujte spoločnosť Bosch tu alebo zavolajte na číslo 1-800-944-2904.

Chybové kódy umývačky riadu Bosch Dôvod Riešenie Pozor
Chyba E3 Umývačka nie je schopná zadržiavať vodu. Umývačka sa nemôže naplniť vodou, takže môžete skontrolovať, či je vstupný ventil prívodu vody neporušený. Uistite sa, že žiadne rúrky nie sú skrútené
Chyba E4 Poškodený snímač prietoku vody Keď usadeniny vápnika brzdia koleso vodného senzora, nemôže detekovať množstvo vody. Vymeňte snímač prietoku čo najskôr
Chyba E5 Voda preteká Keď voda pretečie, odpojte spínač umývačky. Po chvíli ho znova zapojte. Môžete skontrolovať, či plavákový spínač funguje.
Chyba E6 Závada s aqua senzorom Voda môže byť zakalená alebo zakalená. Skontrolujte, či je aqua senzor funkčný. Prestaňte umývačku používať, pokiaľ je voda špinavá alebo zakalená malými časticami.
Chyba E9 Vyskytol sa problém s vykurovacím článkom. Môže to byť spôsobené spájkou na relé ohrievača. Vymeňte výhrevné teleso. Vyhnite sa používaniu umývačky riadu
Chyba E12 Usadzovanie vodného kameňa v tepelnom čerpadle Tvrdá voda zanecháva usadeniny vodného kameňa pri použití odstraňovača vodného kameňa Bosch. Použite zmäkčovaciu soľ do umývačky riadu alebo zmäkčovača vody.
Chyba E14 Problém so systémom plnenia vody v umývačke Kontaktujte centrum zákazníckej podpory Bosch:
na čísle 1-800-944-2904.
Vyhnite sa používaniu umývačky riadu.
Chyba E15 Prítomnosť vody v základni umývačky Vypnite prítok vody. Kontaktujte centrum zákazníckej podpory Bosch. Aktivuje sa systém ochrany proti vytečeniu vašej umývačky.
Chyba E16 alebo E17 Voda nemôže prúdiť do systému Vypnite prívod vody a skontrolujte, či nie je prívodné potrubie skrútené alebo poškodené. Ďalšiu pomoc vám poskytne centrum zákazníckej podpory Bosch.
Chyba E18 Zabránenie zatekaniu vody do umývačky Voda nie je správne čerpaná a jej hladina je príliš nízka Skontrolujte, či je voda dodávaná konštantnou rýchlosťou 10 litrov/min. Skontrolujte tiež, či nie je skrútené alebo poškodené vodné potrubie
Chyba E22 Umývačka riadu je zablokovaná Filter je potrebné vyčistiť, pretože je pravdepodobne upchatý zvyškami jedla. Pravidelne umývačku čistite a filter dôkladne vydrhnite.
Chyba E23 Odtokové potrubie je upchaté Kontaktujte zákaznícku podporu Bosch K tomu môže dochádzať často, preto najskôr vypnite prívod vody. Potom zavolajte do centra podpory.
Chyba E24 Upchatie filtra spôsobuje nesprávne vypúšťanie Prívodné potrubie môže byť poškodené alebo skrútené. Môže to byť aj kvôli uvoľnenému krytu čerpadla alebo presnému umiestneniu odpadu. Skontrolujte stav prívodného potrubia. Môžete tiež skúsiť utiahnuť kryt čerpadla umiestnený pod filtrom. Nakoniec sa uistite, že vypúšťacia zátka odpadkového koša je odstránená, pokiaľ je rovnaká ako vypúšťacia zátka vašej umývačky.
Chyba E25 Vypúšťacie čerpadlo je buď zablokované, chýba alebo je uvoľnené. Ak je kryt vypúšťacieho čerpadla uvoľnený, môžete ho utiahnuť vybratím filtra. Odstráňte kryt vypúšťacieho čerpadla a umyte ho mydlom pod vodou.

S inovatívnou technológiou na vzostupe nutne vzniknú nejaké chyby. S umývačkou riadu Bosch však máte zákaznícku starostlivosť a pomoc 24 hodín denne. V prípade akýchkoľvek pochybností sa môžete tiež pozrieť do používateľských príručiek.

Čítať:  AirPods Pro sa osvieži silnejším potlačením hluku

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE