Chyby pri migrácii webových stránok zo strany správcov webu

Ako často ste počuli webmasterov povedať, že chcú migrovať svoje stránky z WordPress do iného CMS alebo dokonca presunúť celý svoj blog na nového hostiteľa? Problém je v tom, že tieto migrácie mnohokrát neprebiehajú hladko a vedú k strate prevádzky a výnosov.

Migrácia webových stránok nie je vždy jednoduchá. Existuje niekoľko dôvodov, prečo môže byť migrácia stránok náročná. Jedným z dôvodov je, že migrácia si vyžaduje veľa času a úsilia. Ďalším dôvodom je, že niektoré platformy vyžadujú špecifické zručnosti, aby fungovali dobre.

Existujú tri hlavné typy migrácie: prechod z jednej platformy na druhú, prechod od jedného poskytovateľa hostingu k druhému a prechod z jedného názvu domény na druhý. Každý typ má svoje vlastné jedinečné výzvy a úskalia.

Nižšie sú uvedené niektoré z najbežnejších chýb pri migrácii webových stránok, s ktorými sme sa stretli pri skúmaní migrácií iných webových stránok.

Počas vývoja nedokážete zabrániť robotom v plazení

Súbory Robots.txt sa používajú na kontrolu spôsobu, akým webcrawleri pristupujú na webovú stránku. Súbor robots.txt informuje webcrawler, ktoré časti webovej lokality môže a ktoré nemôže indexovať. To zabraňuje pavúkom v prístupe k citlivým informáciám, ako sú prihlasovacie údaje, platobné údaje atď. Mnoho vývojárov však nedokáže správne nastaviť svoj súbor robots.txt, čo umožňuje webcrawlerom pristupovať na ich produkčnú webovú stránku ešte počas vývoja.

Ak hosťujete svoj web na stránkach GitHub, možno si myslíte, že váš súbor robots.txt riadi všetko. Stránky GitHub však v skutočnosti nepodporujú súbory robots.txt, a preto umožňujú webcrawlerom voľný prístup k vašej webovej lokalite.

Aj keď ste počas vývoja prijali opatrenia na ochranu svojej webovej lokality, je možné, že po spustení webovej lokality môžu webcrawleri nájsť spôsoby, ako obísť vaše bezpečnostné opatrenia. Okrem toho môžu roboty niekedy úplne obísť súbory robots.txt.

Ak chcete zabrániť tomu, aby vaše webové stránky prehľadávali webcrawleri, musíte zablokovať prístup k celej webovej lokalite prostredníctvom súboru robots.txt. Keď to urobíte, webcrawleri nebudú mať vôbec prístup k vašej webovej lokalite.

V opačnom prípade môžete naraziť na problém webových prehľadávačov indexujúcich nesprávne súbory z nesprávneho typu stránok.

Po spustení stránky neumožníte prístup robotom

Skutočnosť, že spúšťate nový web, neznamená, že budete môcť okamžite začať získavať návštevnosť. V skutočnosti existuje veľa vecí, ktoré musíte urobiť predtým, než budete premýšľať o tom, ako vás ľudia nájdu. Jednou z týchto vecí je aktualizácia súboru robots.txt. Ak nepovolíte prístup k svojej stránke, nikto ju nebude môcť indexovať. Toto je obzvlášť dôležité, ak ste na novom projekte pracovali mesiace a teraz sa chcete uistiť, že sa nájde.

Ak vytvárate nový web, pravdepodobne ste ešte neaktualizovali súbor robots.txt. A ak áno, možno ste zabudli skontrolovať, či je zapnuté indexovanie. Ak nie, nie je problém to opraviť. Len sa uistite, že v súbore robots.txt je zahrnutý nasledujúci riadok: „Disallow: “ s medzerou a bez úvodzoviek. Ak do lomky zahrniete riadok „Disallow: /“, práve ste Googlu povedali, aby deindexoval celú vašu webovú stránku od koreňového priečinka nadol.

Príliš rýchlo odstraňujete existujúce pravidlá zákazu

Samozrejme, že nová webová stránka nebude indexovaná (oops!), pretože ste zabudli aktualizovať svoj súbor robots.txt. Ak nepovolíte prístup na svoje stránky cez súbor robots.txt, prídete o návštevnosť. Vaši návštevníci pravdepodobne nájdu niečo iné, kým budú čakať na načítanie vášho webu. A čo ak bude nový web napadnutý? Návštevníci môžu na vašej stránke vidieť škodlivý kód, ktorý môže infikovať ich počítače.

Čítať:  Podrobnosti Google o tom, ako môžu časti vašej stránky s nízkou kvalitou ovplyvniť SEO

Neboli by ste prvou osobou, ktorá pri spustení stránky zabudla aktualizovať súbor robots.txt. V skutočnosti sme videli veľa príkladov, keď si ľudia neuvedomili, že ich stránky sú nedostupné, až po niekoľkých mesiacoch. Prečo sa to teda stalo? No, existuje veľa dôvodov:

  • Štartovací deň je vždy hektický.
  • Neexistuje spôsob, ako predpovedať, ako dlho bude trvať vytvorenie nového webu.
  • Spustenie novej stránky je vzrušujúce.
  • Ste nadšení z novej stránky.
  • Pracujete na inom projekte.
  • Rozptyľujú vás iné projekty.
  • Si zaneprázdnený životom.
  • Si unavený.
  • Si vystresovaná.
  • Si ohromený.
  • Meškáš.
  • Bojíš sa, že ťa predbehne niekto iný.
  • Si príliš zaneprázdnený na to, aby si sa tým teraz trápil.
  • Si lenivý.
  • Už vás SEO nezaujíma.
  • Nezaujímaš sa natoľko, aby ťa to zaujímalo.
  • Vôbec ťa to nezaujíma.
  • Nedávaš pozor.
  • Ty sa nestaráš.
  • Nemáš obavy.

Chápeme to. Veci sa stávajú. Akonáhle sa však niečo také objaví, je prvoradé zabezpečiť, aby ste to čo najrýchlejšie napravili, skôr ako dôjde ku katastrofickým chybám.

Neberiete do úvahy existujúce presmerovania

Vieme, že počas migrácie by sme mali urobiť čo najviac presmerovaní zo stránky na stránku, ale na čo sa treba a treba zamerať predovšetkým? A čo dôležitosť existujúcich presmerovaní? Mali by sme uprednostniť presmerovanie z aktuálnej stránky na novú pred presmerovaním zo starej stránky na novú? Alebo naopak?

Presmerovanie zo starej lokality sa zvyčajne vykonáva, aby sa zabránilo prerušeniu akýchkoľvek odkazov smerujúcich na tieto stránky, zatiaľ čo presmerovanie z novej lokality sa zvyčajne vykonáva, aby sa zabránilo presmerovaniu používateľov z novej lokality. Existuje však niekoľko výnimiek. Môžete napríklad chcieť presmerovať zo starej lokality na konkrétnu stránku na novej lokalite. V tomto prípade má zmysel presmerovať z oboch stránok na rovnakú adresu URL.

Okrem toho sa často robia presmerovania zo starej stránky na iný názov domény, aby sa zabránilo presmerovaniu používateľov na nesprávne miesto. Stáva sa to preto, že domény niekedy zmenia majiteľa a nový vlastník už nechce odkazovať na starú stránku.

Ale čo presmerovania zo starej stránky na novú? Záleží na nich? Ano oni robia. Používajú sa na konsolidáciu interných odkazov a zabezpečujú, že neexistujú žiadne nefunkčné odkazy. O tieto presmerovania sa musíte postarať, inak by ste mohli skončiť vytvorením reťazcov presmerovaní – niečo, čo je neskôr veľmi ťažké vrátiť späť.

Ak nebudete tieto presmerovania sledovať, riskujete, že staré stránky budú odkazovať na zastarané adresy URL, čo vedie k chybám 404 (alebo ešte horšie, chybovým stránkam servera HTTP 500), keď sa k nim niekto pokúsi získať prístup.

Nezálohovali ste svoju aktuálnu stránku

Uistite sa, že pravidelne zálohujete aktuálnu lokalitu a databázu. Bude to užitočné v prípade katastrofy, takže v prípade, že sa stane čokoľvek neočakávané, budete mať stále všetky pôvodné súbory a obsah a nestratíte prístup k svojim údajom.

Ak nemáte zálohu a niečo sa pokazí, môže to spôsobiť značné oneskorenia a problémy s opravou problému.

Nechcete neúmyselne spôsobiť škytavku v projekte z dôvodu chýbajúcej zálohy vášho webu.

Preto je vždy dôležité starať sa o zálohy, pretože môžu znamenať rozdiel medzi úspechom alebo neúspechom vášho projektu.

Neskontrolovali ste dvakrát všetky adresy URL

Migrácia webovej stránky nie je vždy jednoduchá. Zahŕňa veľa pohyblivých častí vrátane zmeny adries URL, aktualizácie metaúdajov a uistenia sa, že je všetko správne nastavené. Ak sa nestaráte o tieto malé veci, môžu nastať veľké problémy.

S týmto scenárom sa v našej práci stretávame často. Jeden z našich nedávnych projektov zahŕňal migráciu WordPress pre jedného z našich klientov. Mesiace sme pracovali na získavaní starších adries URL, aby sme ich presmerovali na nové. Počas posledného pokusu o migráciu stránky sa však niečo pokazilo.

V rámci projektu vývojár prehodil prepínač, aby bola nová stránka aktívna a stránka pristála na novom názve domény. To spôsobilo problémy tímu SEO, pretože nebol pripravený na zmenu.

Tím SEO sa snažil opraviť všetky malé veci, ktoré bolo potrebné opraviť, ako je aktualizácia meta popisov, pridanie rel=”canonical” a nastavenie kanonických značiek. To všetko sú dôležité kroky, ktoré zabezpečia správne nastavenie SEO. Keď však klient požiadal vývojársku firmu (ktorá urobila skutočné kódovanie), aby prehodila prepínač a presunula stránku, tieto informácie nekomunikovali správne. Výsledkom bolo, že tím SEO sa snažil zistiť, ako situáciu riešiť.

Existuje veľa dôvodov, prečo migrácia webovej stránky môže spôsobiť bolesti hlavy. Chcete sa uistiť, že robíte všetko pre to, aby ste sa takýmto situáciám vyhli. Tu sú tri tipy, ako sa vyhnúť migrácii, ktorá zlyhala:

Čítať:  7 najlepších pluginov na sledovanie prevádzkyschopnosti vášho webu

1. Dvakrát skontrolujte všetky adresy URL

Vyzerá to ako zdravý rozum, ale je úžasné, koľkokrát vidíme spoločnosti, ktoré migrovali svoje stránky bez toho, aby dvakrát skontrolovali všetky adresy URL. Pred prepnutím spínača je naozaj dôležité overiť, či sa vaše adresy URL zhodujú s tým, čo od nich očakávate. V opačnom prípade môžete skončiť s nefunkčnými odkazmi alebo duplicitným obsahom.

Ak na migráciu používate nástroj tretej strany, uistite sa, že počas pokusu o testovanie adries URL náhodou neprepnete prepínač.

2. Uistite sa, že vaša aplikácia na migráciu webových stránok je aktuálna

Ak máte na svojom webe nainštalovaných veľa doplnkov, musíte sa uistiť, že váš migrátor je aktuálny. Posledná vec, ktorú chcete urobiť, je naraziť na problémy s kompatibilitou po tom, čo ste už prešli.

3. Pred prepnutím vypínača otestujte všetko

Je lákavé jednoducho prepnúť vypínač a dúfať v to najlepšie. Ak sa však chystáte prejsť problémami s migráciou stránky, určite by ste mali všetko najskôr otestovať. Takto neskôr nebudete strácať čas zisťovaním, že na ceste boli nejaké chyby.

Nemysleli ste vážne, že si necháte názov svojej domény

Ak ste v názve domény vybudovali vlastný kapitál, môže mať zmysel sa ho držať, než prepínať platformy a stratiť všetko. Platí to najmä vtedy, ak plánujete vybudovať stránku alebo spustiť produkt. Nechcete začať odznova a stratiť to, čo ste už do svojej značky investovali.

Ak sa však rozhodnete presunúť domény, je potrebné zvážiť niekoľko vecí:

  • Uistite sa, že presne viete, koľko návštevnosti ste stratili. Neexistuje spôsob, ako obnoviť stratenú návštevnosť po jej konverzii na inú adresu URL.
  • Ak plánujete zmeniť adresy URL, nezabudnite vopred kontaktovať agentúru SEO. Môžu vám pomôcť určiť, či potrebujete zmeniť niečo iné okrem adries URL.
  • Nezabudnite na kľúčové slová, ktoré ste použili na hodnotenie v starej adrese URL. Vyhľadávacie nástroje ako Google a Bing stále používajú tieto výrazy na indexovanie vášho obsahu.
  • Nakoniec, ak chcete rýchlo obnoviť svoje hodnotenie, zamerajte sa na vytváranie vysoko kvalitného obsahu. Content marketing je jedným z najlepších spôsobov, ako opäť získať trakciu.

Migrácia nie je vždy jednoduchá, no nemusí byť ani komplikovaná. Dodržiavaním týchto jednoduchých krokov môžete zaistiť, že nezostanete pri zbabranej migrácii jednoduchým zanedbaním vašej domény.

Omylom ste vytvorili kopu duplicitného obsahu

Duplikovanie obsahu nie je nikdy dobrý nápad, najmä ak sa to stane počas migrácie. Ak migrujete svoje stránky z jednej platformy na druhú, môže sa pokaziť veľa vecí. Jedným z najčastejších problémov je duplicita. Pri presúvaní údajov z jedného systému do druhého niekedy samotný proces vytvorí ďalší obsah, ktorý je potrebné manuálne odstrániť. Nie je to nevyhnutne problém – znamená to len, že sa musíte uistiť, že neskončíte s duplicitným obsahom.

Možno si myslíte, že nerobíte nič zlé, keď presúvate svoj obsah z jedného webu na druhý, no Google to tak nevidí. Predpokladajú, že čokoľvek skopírované z jedného zdroja do druhého je plagiát. Takže aj keď ste obsah sami nekopírovali, ak urobíte niečo podobné, ako to urobil niekto iný, vystavujete sa riziku penalizácie.

Najlepší spôsob, ako sa tejto situácii vyhnúť, je uistiť sa, že nekopírujete obsah z jedného miesta na druhé. Môžete použiť nástroje, ako je Copyscape, aby ste sa uistili, že za vašu tvrdú prácu nikto iný nezoberie uznanie.

Nepreverili ste svojich profesionálov

Nedávno sme dostali otázku, aké sú naše najlepšie rady pre ľudí, ktorí chcú presunúť svoje podnikanie na internet. Existuje niekoľko kľúčových bodov, ktoré považujeme za dôležité zvážiť pri výbere správnej platformy a odborníka, ktorý vám pomôže s migráciou.

1. Urobte si prieskum

Platí tu staré známe „dostanete to, za čo zaplatíte“. Chcete sa uistiť, že platíte dosť na to, aby ste dostali požadovanú úroveň podpory. Začína to prieskumom. Zistite, s akými platformami vaši potenciálni partneri pracujú a koľko klientov úspešne migrovali. Pýtajte sa na ich skúsenosti a odbornosť. Čo ponúkajú, čo nikto iný? Ako dlho zabezpečujú migráciu? Existuje záruka, že vašu migráciu dokončia v určitom časovom rámci? Toto je len niekoľko vecí, ktoré by ste si mali položiť.

2. Vyberte si certifikovaného partnera

Ak nepoznáte nikoho, kto pracuje s platformou, na ktorú zvažujete migráciu, pozrite sa, či nie je súčasťou programu Certified Partners. Väčšina hlavných platforiem má súbor predpokladov, ktoré musia byť splnené pred prijatím do programu. Okrem splnenia týchto požiadaviek musí dodávateľ poskytnúť dokumentáciu preukazujúcu, že je schopný zvládnuť migrácie podobnej veľkosti a zložitosti. Musia tiež súhlasiť s dodržiavaním noriem a smerníc stanovených v programe Certified Partners.

Čítať:  John Mueller skúma alternatívy používania parametrov pre adresy URL špecifické pre miestne nastavenia

3. Uistite sa, že majú skúsenosti s vaším odvetvím

To priamo súvisí s prvým bodom vyššie. Dobrým spôsobom, ako zistiť, či poskytovateľ má alebo nemá správny súbor zručností, je skontrolovať ich portfólio. Hľadajte spoločnosti, ktoré sa špecializujú na migráciu konkrétnych odvetví. Sú oboznámení s vaším odvetvím? Majú skúsenosti s rovnakým typom softvéru, ktorý plánujete použiť? Ak nie, ako dobre spolu komunikujú? Môžu vysvetliť, prečo môže byť počas migrácie niečo ťažké implementovať?

4. Získajte referencie

Vždy je rozumné získať referencie od predchádzajúcich zákazníkov. Poskytne vám údaj o tom, ako boli spokojní s poskytovanou službou. Čo je však dôležitejšie, pomôže vám určiť, či je spoločnosť dôveryhodná. Posledná vec, ktorú chcete, je, aby vás využili, keď im zaplatíte tisíce dolárov.

5. Nebojte sa vyjednávať

Môže prísť čas, kedy budete mať pocit, že potrebujete vyjednať lepšiu cenu. Aj keď zjednávanie peňazí nikdy nie je zábavné, oplatí sa ušetriť nejaké peniaze. Majte však na pamäti, že zjednávať by ste mali len vtedy, ak si skutočne myslíte, že cena je príliš vysoká. V opačnom prípade by ste mohli skončiť stratou obchodu, pretože ste obchod nedokončili

Neobmedzili ste svoju časovú os

Stanovenie časovej osi je vždy zložité. Chcete nastaviť taký, ktorý vám poskytne dostatok času na vykonanie všetkého, čo potrebujete, bez toho, aby ste boli príliš ambiciózni. Je však dôležité nechať si priestor na pohyb, pre prípad, že by sa po ceste objavilo niečo neočakávané. Vytvorenie časovej osi vám môže pomôcť sledovať, čo sa musí stať ďalej, a poskytnúť vám predstavu o tom, kde sa v tomto procese nachádzate. Časová os vám pomôže zistiť, či k dokončeniu postupujete rýchlo alebo pomaly.

Najprv si urobte kontrolný zoznam vecí, ktoré je potrebné urobiť. Ak chcete začať, uveďte zoznam všetkých projektov, ktoré musíte vykonať, vrátane všetkých potrebných schválení, školení atď. Potom odhadnite časovú os pre položky v kontrolnom zozname. Začnite s najkratšími úlohami; tie, ktorých dokončenie zaberie najmenej času. Pridajte výplň – niekoľko dní navyše na úlohu – aby ste zohľadnili nepredvídané oneskorenia. Napríklad, ak viete, že budete musieť niekoho vyškoliť na určitú funkciu, pridajte deň alebo dva do časovej osi, aby ste to zohľadnili.

Keď budete mať približnú predstavu o tom, ako dlho môže každá úloha trvať, rozdeľte časovú os na menšie časti. Ak máte napríklad tri mesiace na dokončenie projektu, môžete ho rozdeliť na štyri časti: šesť týždňov na počiatočnú fázu návrhu, 12 týždňov na vývoj, osem týždňov na testovanie a štyri týždne na nasadenie. To vám dáva dostatok času na prácu na viacerých projektoch súčasne a zároveň vám umožňuje dodržiavať termíny.

Nezabúdajte, že čím viac na stránke zmeníte, tým ťažšie je diagnostikovať pokles návštevnosti

Ak sa snažíte prísť na to, prečo po veľkej zmene časť návštevnosti klesla, možno budete chcieť urobiť krok späť a pozrieť sa, koľko práce si vynaložilo, aby ste sa tam dostali. Mnohokrát sa ľudia pokúšajú diagnostikovať, čo spôsobilo pokles, bez toho, aby brali do úvahy množstvo úsilia potrebného na dosiahnutie tohto stavu. Niekedy trvá niekoľko mesiacov alebo dokonca rokov, kým zostavíte stránku, a keď to už urobíte, je ťažké povedať, či sa niečo zmenilo cez noc, alebo či ste mali len šťastie.

Na ilustráciu tohto konceptu sme stiahli údaje z troch stránok, ktoré zaznamenali poklesy po vykonaní veľkej zmeny. Každá z týchto lokalít nepretržite fungovala niekoľko rokov pred poklesom. Potom sa jedného dňa všetko zmenilo. Tu sú kroky, ktoré sme podnikli, aby sme zistili, čo sa stalo:

Prvý krok: Identifikujte, kedy premávka klesla

Pozreli sme sa na denníky nášho webového servera, aby sme zistili, kedy návštevnosť začala klesať. V každom prípade návštevnosť počas niekoľkých dní klesala. Skontrolovali sme aj naše analytické údaje, aby sme potvrdili, že pokles návštevnosti sa zhodoval s dátumom, kedy došlo k výpadku stránky.

Druhý krok: Zistite, koľko práce bolo potrebné na dosiahnutie cieľa

Keď sme poznali presné dátumy poklesu návštevnosti, začali sme skúmať, ako dlho nám trvalo vybudovať tieto stránky. Povedzme napríklad, že sme chceli porovnať počet návštevníkov prichádzajúcich z konkrétneho zdroja pred a po redizajne. Na tento účel by sme stiahli údaje zo služby Google Analytics a použili ich na výpočet priemerného denného počtu návštev na návštevníka.

Čítať:  Aktualizácia algoritmu Google v piatok 30. apríla 2024

Pomocou grafov z Google Analytics je možné identifikovať, kde došlo k poklesu. Majte však na pamäti, že ak na stránke zmeníte sto vecí naraz, môže byť oveľa ťažšie diagnostikovať tento pokles.

Ak sa vyskytnú kritické problémy, nezabudnite odložiť a odložiť spustenie

Migrácie sú hrboľaté. Často to trvá dlhšie, než sa očakávalo – niekedy oveľa dlhšie, než sa očakávalo. A keď do rovnice pridáte viacero faktorov, ako sú technické závady, bezpečnostné slabiny a právne obavy, veci sa ešte viac skomplikujú. Nie je však dôvod, prečo by ste nemali odložiť a odložiť spustenie migrácie, ak sa vyskytnú kritické problémy.

Ak sa stránka napriek problémom spustí, uistite sa, že informujete svojich klientov o potenciálnom výpadku. Nechcete sa pristihnúť, že sa snažíte všetko opraviť a zároveň sa snažíte vysvetliť svojmu klientovi, ako by problémy mohli ovplyvniť jeho podnikanie.

Proces migrácie môže byť stresujúci. Ale nemusí byť. Existujú spôsoby, ako zmierniť niektoré súvisiace riziká. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je plánovať dopredu. Plánovanie vám nielen pomôže vyhnúť sa problémom počas skutočnej migrácie, ale poskytne vám čas na vyriešenie týchto problémov pred spustením.

Dobrým príkladom je jedna migrácia, ktorú sme vykonali, keď sme migrovali klienta, ktorý mal obchod s elektronickým obchodom, z Magento do Shopify. Náš tím už začal pracovať na migrácii, ale veci nepostupovali hladko. Vedeli sme, že pred spustením je potrebné vyriešiť niekoľko kritických problémov. Preto sme dvakrát posunuli dátum spustenia, čo nám dáva dostatok času na opravu chýb a vyriešenie chýb. V skutočnosti sme spustenie opäť posunuli dopredu, pretože sme chceli zabezpečiť, aby bolo všetko pripravené.

Nikdy nie je nič vytesané do kameňa a plynulé a prispôsobivé myslenie vám pomôže pripraviť sa na akékoľvek problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť.

Okrem plánovania dopredu je ďalšou vecou, ​​ktorú by ste mali zvážiť, otestovať migráciu čo najskôr. Ak na migráciu používate automatizovaný nástroj, musíte ho najskôr otestovať. V opačnom prípade sa môže stať, že budete musieť manuálne migrovať celú databázu. Čím skôr začnete testovať, tým menšie riziko podstupujete.

Nakoniec si pamätajte, že migrácie nie sú len o presúvaní databáz. Zahŕňajú aj vykonávanie zmien v kóde a iných aspektoch webovej lokality. Uistite sa, že poznáte všetky tieto kroky. Pomôže vám to vyhnúť sa neskorším prekvapeniam.

Nespúšťať počas aktualizácie Google

Zmeny v algoritme Google sú často sprevádzané zmenami a stratami návštevnosti (aj keď ste možno na webovej stránke nikdy nič nezmenili). To sťažuje diagnostiku problémov, najmä preto, že neexistuje spôsob, ako presne vedieť, čo zmena urobí, kým k nej nedôjde. Keď spoločnosť Google vydá veľkú aktualizáciu, napríklad aktualizáciu jadra, zvyčajne trvá niekoľko týždňov, kým sa všetko stabilizuje. Počas tohto obdobia sa mnohé podniky stále snažia zistiť, či sa ich to týka.

Ak spustíte migráciu počas aktualizácie Google, bude ešte ťažšie pochopiť, čo presne spôsobilo pokles, a nebudete môcť úspešne identifikovať takéto problémy. V dôsledku toho by ste mohli prísť o návštevnosť, keď pracujete na identifikácii toho, čo spôsobilo pokles. Najlepším scenárom je uistiť sa, že spustíte niekoľko týždňov pred podozrivou aktualizáciou Google, aby ste mali dostatok času na uvedenie stránky do prevádzky, a potom si môžete zaistiť, že zažijete účinky tejto aktualizácie.

Môžete tiež sledovať vzorce návštevnosti svojich stránok, aby ste pochopili, prečo niektoré dopyty trvajú dlhšie ako iné. Ak si napríklad všimnete prudký nárast premávky približne v rovnakom čase, keď si začnete všímať meškania, viete, že niečo nie je v poriadku.

Nakoniec môžete v prípade potreby posunúť dátum spustenia svojho webu, aby ste mohli správne načasovať spustenie. Samozrejme, ak už spúšťate, čím skôr problém vyriešite, tým lepšie.

Migrácia stránok nie je nikdy jednoduchá

Migrácia stránok je plná nástrah, ktoré sa môžu stať. A zvyčajne neexistuje úplne bezchybná migrácia stránok. Tie sa ťažko dosahujú.

Ak však pracujete na prejdení svojho kontrolného zoznamu s kvalifikovanou spoločnosťou, migrácia stránok môže byť ešte lepšia ako zvyčajne.

Je to preto, že okrem toho, že máte seba, máte kvalifikované oči niekoho iného, ​​kto dohliada na migráciu vašej vlastnej stránky.

To môže z dlhodobého hľadiska stáť veľa peňazí.

Tým, že sa postaráte o migráciu vašich stránok, znížite riziko, že sa dopustíte mnohých tu uvedených chýb.

Kedy bude vaša ďalšia migrácia webových stránok?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE