Cieľom Mergebota je dosiahnuť, aby sa bezproblémový postup WordPress až po výrobné nasadenie stal skutočnosťou

Ak ste profesionál WordPress, nešikovnosť nasadenia z testovacieho alebo vývojového servera na živý server bude až príliš známa. Replikovať web WordPress je dosť jednoduché a existujú doplnky, ktoré to urobia za vás, ale realita je zvyčajne komplikovanejšia ako jednoduchá migrácia.
V ideálnom prípade je prípravná inštalácia WordPress v rovnakom stave ako aktuálna stránka, a to vrátane databázy. Keď sa však miesto inscenácie aj živé miesto neustále menia, synchronizácia týchto dvoch stránok je skutočným problémom. Ak sa medzičasom zmenili príspevky a stránky, nemôžete jednoducho skopírovať pracovnú stránku na produkčný server.
Cieľom Mergebotu je tento problém vyriešiť uľahčením synchronizácie zmien medzi lokalitami vrátane zlučovania databáz. Funguje to takto: vývojár vytvorí kópiu produkčného miesta na svojom pracovnom alebo testovacom serveri a nainštaluje ho Doplnok Mergebot na oboch stránkach. Mergebot zaznamenáva všetky zmeny vykonané na vývojovom serveri. Keď je vývojár pripravený spustiť svoje zmeny, Mergebot môže synchronizovať pracovnú stránku so živým serverom a zároveň zachovať všetky zmeny, ktoré boli vykonané na živej lokalite.

Teoreticky by to malo urobiť z nasadenia do výroby hračku. V praxi to nie je také jednoduché, hlavne kvôli pluginom. Pluginy vytvárajú svoje vlastné databázové tabuľky a najkomplexnejšie pluginy môžu vytvárať veľa nových tabuliek. Bez pomoci si Mergebot nevie poradiť s databázovými tabuľkami doplnkov, pretože nevie nič o schéme každého pluginu. V najnovšom vydaní Mergebot sa tento problém rieši. Mergebot používa súbory schém, aby pochopil, ako doplnky používajú databázu. Mnohé z najpopulárnejších doplnkov už majú k dispozícii schémy a nie je to príliš zložité vytvárať schémy pre menej populárne pluginy.
Ak vám funkcia, ktorú ponúka Mergebot, znie povedome, je to preto, že v podstate robí rovnakú prácu ako VersionPress, aj keď spôsob, akým Mergebot synchronizuje stránky, je odlišný. Na rozdiel od VersionPress Mergebot nevyžaduje git, vďaka čomu je pravdepodobnejšie, že bude kompatibilný so zdieľaným hostingom WordPress. VersionPress je o niečo flexibilnejší a bohatší na funkcie ako Mergebot, aj keď sa to môže zmeniť, keď Mergebot dospeje.
Ďalším kľúčovým rozdielom medzi VersionPress a Mergebot je spôsob, akým ich sprístupňujú ich príslušní vývojári. VersionPress je plugin s otvoreným zdrojovým kódom a je zadarmo na použitie. Mergebot je produkt SaaS, ktorý vyžaduje platený účet. Oba sú úplne legitímne obchodné modely, ale stojí za to mať na pamäti.
Mergebot aj VersionPress sú sľubnými prírastkami do triedy riešení, ktoré v ekosystéme WordPress chýbajú – nástroje pre vývojárov. Je vzrušujúce vidieť nové nástroje, ktoré uľahčujú život vývojárom a odborníkom na WordPress.
Mergebot je stále prítomný uzavretá betaa je v aktívnom vývoji. Nie je úplne pripravený na produkčné práce, ale budem pozorne sledovať jeho vývoj a keď opustí beta verziu, plánujem napísať dôkladnejšiu recenziu jeho schopností.

Čítať:  Skúšal som kostené slúchadlá pre istotu behu, teraz už sa nevrátim

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE