Čo ak sa počet indexovaných stránok zvýši, ale návštevnosť nie?

Na stretnutí sa jeden odborník na SEO spýtal Johna Muellera na počet indexovaných stránok.

Ich otázka sa týkala indexovaných stránok. Takže: počet indexovaných stránok ich webu sa výrazne zvýšil, o viac ako 30 percent.

Ale návštevnosť sa zvýšila len o 2 percentá.

Keďže na ich lokalite sú milióny stránok a tieto stránky sú indexované, predpokladajú, že to znamená, že kvalita stránky je v poriadku. Tieto indexované stránky však podľa ich názoru neprinášajú na stránku rovnakú úroveň návštevnosti.

A myslia si, že schopnosť tejto stránky riadiť premávku nie je taká dobrá. Ako teda môžu zvýšiť návštevnosť? Existujú nejaké tipy, ako to zlepšiť?

John vysvetlil, že v skutočnosti neexistuje žiadny jednoduchý trik na zvýšenie návštevnosti. Domnieva sa, najmä pri stránkach elektronického obchodu, že je pravdepodobne normálne, že tento nárast indexovaných stránok máte ako prvý.

V neskoršom štádiu môže byť návštevnosť vyššia, pretože na vašom webe hľadá viac ľudí konkrétnejšie položky.

Môže sa však tiež stať, že na začiatku indexujú oveľa viac stránok. A potom si Google časom uvedomí: No, možno tieto stránky naozaj neprinášajú do výsledkov vyhľadávania toľko užitočnosti.

Možno potom Google bude musieť niektoré z nich znova zrušiť a zamerať sa na inú časť webovej stránky.

John to však nevidí ako problém: mať o 30 percent viac stránok, ale iba o 2 percentá vyššiu návštevnosť.

Čítať:  Google vysvetľuje, odkiaľ môžu pochádzať nové chyby Soft 404 v Search Console

Niekedy je to naozaj normálne.

To sa deje približne v čase 20:20 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 6 20:15
Hej hej. Takže druhá otázka sa týka indexovaných stránok. Takže počet indexovaných stránok nášho webu sa zvýšil, zvýšil, napríklad výrazne, napríklad o viac ako 30%. Takže návštevnosť sa zvýšila len o 2 %.

Takže a keďže na našej stránke sú milióny stránok a tieto indexované stránky, stránky sú indexované, takže to znamená, že kvalita stránky je, je v poriadku. Ale tieto indexované stránky podľa nášho názoru nepriniesli na stránku rovnakú úroveň návštevnosti.

Takže si myslíme, že schopnosť tejto stránky riadiť premávku nie je taká dobrá. Takže týmto spôsobom, ako môžeme zvýšiť návštevnosť, a nejaké tipy na zlepšenie?

Ján 21:11
Zvýšte návštevnosť… Nemyslím si, že existuje jeden jednoduchý trik, ako zvýšiť návštevnosť. Myslím si, že najmä pri webe elektronického obchodu je pravdepodobne normálne, že tento nárast indexovaných stránok máte ako prvý.

A potom v neskoršom štádiu možno vyššiu návštevnosť, pretože na vašom webe hľadá viac ľudí konkrétnejšie položky. Môže sa však stať, že indexujeme oveľa viac stránok. A potom si časom uvedomíme, že v skutočnosti tieto stránky neprinášajú do výsledkov vyhľadávania toľko užitočnosti.

Možno budeme musieť niektoré z nich znova vypustiť a zamerať sa na inú časť webovej stránky. Ale nevidel by som to ako problém v tom, že máte o 30% viac stránok, ale len o 2% väčšiu návštevnosť. Niekedy je to normálne, pretože máte produkty, ktoré sú dôležité a užitočné.

Čítať:  Aktualizácia spamu odkazov Google ešte nie je dokončená

Ale jednoducho nemajú veľkú návštevnosť. A tie sú rovnako užitočné, aj keď majú len pár návštevníkov, neviem, každý deň alebo kedykoľvek.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE