Čo je Black Hat SEO a prečo by vás to malo zaujímať?

Čo presne je black hat SEO? Black hat SEO je typ SEO, ktorý podľa vás vykonávajú podvodníci, ktorí chcú rýchlo zarobiť. Je to technika churn and burn. Ak vám nezáleží na tom, aby váš web stál na Googli, je to v poriadku. Ak však máte nejaké ciele na vytvorenie dlhodobého vzťahu so spoločnosťou Google, mali by ste si to dvakrát rozmyslieť.

Black hat SEO je prax používania neetických metód na manipuláciu s hodnotením vyhľadávačov s cieľom získať konkurenčnú výhodu oproti iným webovým stránkam. Je tiež známa ako „black-hat“ alebo „grey-hat“ SEO, v závislosti od toho, kde metóda spadá do spektra Pokyny spoločnosti Google pre správcov webu: či je to platná technika alebo nie.

Ak používate výlučne techniky čierneho klobúka, nebuďte prekvapení, ak budete penalizovaní alebo zakázaní.

Našťastie sa tento typ trestu zatiaľ vzťahuje iba na webové stránky a nie nevyhnutne na samotných vlastníkov webových stránok.

Optimalizácia pre vyhľadávače je umenie aj veda, s pokynmi a cieľmi, ktoré treba zasiahnuť, spolu s uistením, že nerobíte nič proti týmto štandardom.

Vyhľadávače nemajú emócie, aj keď ich penalizácia to tak môže zdať.

Namiesto toho je to matematický výpočet vo forme algoritmu, ktorý ukladá rozsudky a pokuty voči stránkam, ktoré sú vnímané ako porušenie uvedených pokynov pre správcov webu.

A to je miesto, kde techniky black hat SEO vás môžu dostať do problémov s vyhľadávačmi.

Black Hat SEO vs. White Hat SEO

Techniky Black Hat SEO, hoci majú krátkodobé výhody, majú v očiach vyhľadávačov (najmä Google) veľké nevýhody.

To zahŕňa možnosť trvalého poškodenia dobrého mena vašej webovej stránky v očiach Google.

So svojím SEO nemôžete robiť skratky.

Niekedy takéto skratky poškodia vašu schopnosť hodnotenia a museli by ste začať odznova s ​​novou doménou.

Ak máte zakázanú IP adresu, určite budete musieť začať odznova.

Je to veľmi zložitá situácia, v ktorej sa nechcete ocitnúť. Pretože to povedie k závažným problémom pre vás a vašu webovú stránku.

Nielenže to môže ovplyvniť vašu organickú návštevnosť, taktika black hat SEO môže tiež negatívne ovplyvniť vaše hodnotenie.

Pokyny pre vyhľadávače

Väčšina vyhľadávačov má pokyny, ktoré musíte dodržiavať. Pokyny spoločnosti Google sú najznámejšie, takže sa nimi budeme zaoberať skôr, ako sa pustíme do trávy týchto konkrétnych techník.

Pokyny Google sú rozdelené do dvoch častí: všeobecné pokyny a pokyny pre kvalitu.

Všeobecné pokyny sa vzťahujú na každú webovú stránku, bez ohľadu na vašu konkrétnu oblasť, zatiaľ čo pokyny pre kvalitu budú mať niekedy určitú zvláštnosť a jemné variácie.

Všeobecné pokyny spoločnosti Google poskytujú konkrétne pokyny, ktoré pomáhajú spoločnosti Google ľahšie indexovo prehľadávať vašu lokalitu.

Zahŕňajú veci, ako je zabezpečenie toho, aby sa na všetky stránky na vašom webe dalo dostať odkazom z inej stránky, ktorú je možné nájsť (žiadne osamotené stránky).

Zahŕňajú aj štandardy, že všetky odkazy a odkazy na obrázky musia obsahovať atribút alt atď.

Black Hat techniky v SEO

Od maskovania až po presmerovania, techniky čierneho klobúka nie sú niečo, s čím by ste sa chceli pohrať. Tu je zoznam niektorých techník čierneho klobúka, ktorým by ste sa mali vyhnúť.

Maskovanie

K maskovaniu dochádza, keď zobrazujete spoločnosti Google jeden druh obsahu s úmyslom ohodnotiť ho, ale svojim návštevníkom zobrazujete iný druh obsahu.

Tento typ techniky čierneho klobúka je výslovne v rozpore s pokynmi spoločnosti Google pre správcov webu.

Záludné presmerovania

Presmerovanie používateľov preč z vašej vlastnej stránky na inú stránku sa tiež považuje za techniku ​​čierneho klobúka.

Čítať:  John Mueller vysvetľuje, prečo dotaz na lokalitu nevracia všetky adresy URL

Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste nemali používať záludné presmerovania.

Jedným z dôvodov je, že ak používate záludné presmerovania, môžete si udeliť trest.

Ďalším dôvodom je, že by ste mohli posielať ľudí na úplne inú adresu URL, než akú hľadali, a tak klamať používateľov.

V podstate by ste porušili Pokyny pre správcov webu Google, pretože Googlu ukazujete jednu vec, no vaši návštevníci vidia niečo úplne iné.

Nízka kvalita obsahu

Kvalitný obsah je dôležitý pre každú webovú stránku, ale najmä pre webové stránky, ktoré si vo veľkej miere zakladajú na SEO.

Čím viac kvalitného obsahu máte, tým väčšiu šancu máte na vyššie hodnotenie v službe Google.

Existuje však tenká hranica medzi kvalitným obsahom a spamom alebo obsahom nízkej kvality.

Niektoré stránky sa snažia dosiahnuť dobré hodnotenie vytváraním množstva obsahu nízkej kvality.

Toto sa nazýva „spamdexing“ a spoločnosť Google to odmieta.

Ako teda viete, či píšete kvalitný obsah?

Prvým krokom je položiť si otázku, či je váš obsah pre niekoho užitočný alebo nie.

Pomáha to vašim čitateľom?

Pomáha im to vyriešiť ich problém?

Odpovedá na ich otázky?

Ak je odpoveď na tieto otázky áno, pravdepodobne ste napísali kvalitný obsah.

Ak je odpoveď nie, potom musíte prehodnotiť svoju obsahovú stratégiu.

Možno budete musieť vytvoriť viac obsahu alebo sa budete musieť zamerať na iné aspekty vašej marketingovej kampane.

Prečítanie pokynov spoločnosti Google pre hodnotiteľov kvality je dobrým prvým krokom k vytvoreniu obsahu, ktorý je dobrým príkladom toho, čo spoločnosť Google považuje za kvalitu.

Je však dôležité poznamenať, že tieto nie sú nevyhnutne súčasťou algoritmu. Nemôžete optimalizovať pre niečo, čo Google v skutočnosti nevyhodnocuje.

Namiesto toho môžete použiť príručku ako indikátor toho, že kvalita obsahu, ktorý produkujete, je cieľová, a nie ako podrobný návod na použitie.

Automaticky generovaný/duplikovaný obsah

Pokyny spoločnosti Google výslovne uvádzajú, že správcovia webu by nemali používať generovaný obsah.

Prečo je to taký veľký problém?

Pretože generovaný obsah je zvyčajne obsah s nízkou námahou a zvyčajne nižšej kvality. V dôsledku toho je menej pravdepodobné, že sa bude páčiť čitateľom.

Vyhýbanie sa duplicitnému obsahu je tiež súčasťou ich pokynov a vzťahuje sa na akýkoľvek obsah, ktorý je na jednotlivých stránkach výrazne podobný alebo je priamo ukradnutý z inej webovej lokality.

Dávajte si pozor na automaticky generovaný a duplicitný obsah a mali by ste byť v poriadku, pokiaľ ide o vyhýbanie sa technikám black hat SEO.

Skopírovaný obsah

Myslíte si, že môžete kopírovať obsah niekoho iného a dúfate, že si to nikto nevšimne? Zamysli sa znova. Skopírovaný obsah je tiež duplicitný obsah a mohol by vás dostať do problémov.

Vaša obsahová stratégia by mala byť zameraná na originálny a kvalitný obsah.

Skopírovaný obsah sa považuje za ďalší typ obsahu nízkej kvality, ktorý vás síce nezakáže, ale môže vás algoritmicky dostať do problémov.

Je však tiež dôležité poznamenať: existuje veľa prípadov ľudí, ktorí sa stali obeťami hodnotenia plagiátu obsahu na Googli.

Aj keď to možno urobili úspešne, neznamená to, že to urobíte aj vy. Chceli by ste, aby niekto ukradol váš obsah spolu s vašimi hodnoteniami? Samozrejme, že nie.

Aj keď skopírovaný obsah môže byť hodnotený, je to tiež zlý obsah. Tiež vám to prepožičiava nulovú dôveryhodnosť, pokiaľ ide o zverejňovanie obsahu na vašom webe.

Aby ste to obišli, musíte sa uistiť, že každý obsah, ktorý vytvoríte, bude považovaný za obsah vysokej kvality.

Článok Spinning

Áno, točenie článkov je stále vecou. Toto je tiež forma obsahového spamu. Keď sa zapojíte do točenia článkov, kradnete niekomu ťažko nadobudnutý obsah a tiež ho len kopírujete.

Keď napíšete originálny článok na základe iného, ​​ale napíšete ho vlastným hlasom a vložíte do toho svoj vlastný pohyb, je to v poriadku.

Ak použijete softvér na otáčanie článkov len na vytvorenie inej verzie iného článku, dostanete sa do problémov.

Len sa uistite, že žiadne časti obsahu, ktoré vytvoríte, nejdú do sféry točenia článkov a mali by ste byť v poriadku.

Skrytý obsah

To je presne to, čo naznačuje názov: text, ktorý je skrytý na pozadí, skrytý v meta popise, meta kľúčové slová alebo iná forma skrytého obsahu, ktorý by ste nemali robiť.

Čítať:  Video SEO: Ako optimalizovať svoje videá pre vyššie hodnotenia

Keď používate skrytý obsah, v podstate niečo skrývate pred vyhľadávačmi. Snažíte sa ich oklamať, aby si mysleli, že niečo má väčšiu hodnotu, než v skutočnosti je.

Nechcete to urobiť, pretože je to neetické a tiež to poškodí vaše hodnotenie.

Ak hľadáte spôsoby, ako zlepšiť svoju organickú návštevnosť, potom sa musíte zamerať na vytváranie vysokokvalitného obsahu. Samozrejme by ste sa mali zamerať aj na to, aby kvalitný obsah, ktorý vytvoríte, bol aj relevantným obsahom. Nebolo by tiež na škodu, keby ste strávili čas vytváraním niektorého z najúžasnejších obsahov, ktoré môžete vytvoriť.

Máme skvelého sprievodcu, ktorému tu budete chcieť venovať pozornosť.

Platené odkazy

Platené odkazy sú odkazy, za ktoré ste zaplatili peniaze, aby ste ich umiestnili na svoj web. Zvyčajne ich používajú spoločnosti, ktoré chcú čo najrýchlejšie zvýšiť svoje hodnotenie.

Často sa považujú za rýchly spôsob, ako naštartovať vaše hodnotenie, ale sú tiež veľmi riskantné.

Google dal jasne najavo, že bude trestať webové stránky, ktoré používajú platené odkazy. Ak používate platené odkazy, vystavujete sa riziku penalizácie.

Existuje veľa nástrojov, ktoré vám umožňujú získať spätné odkazy zadarmo, tak prečo by ste na ne míňali peniaze?

Najlepšie urobíte, ak si nájdete nástroj, ktorý vám umožní zarábať spätné odkazy organicky.

Týmto spôsobom si budete môcť časom vybudovať silnú reputáciu, ktorá vám pomôže vyhnúť sa trestu zo strany spoločnosti Google.

Pamätajte, že keď máte pochybnosti, nekupujte odkazy. Pretože toto vás určite dostane na negatívny akčný radar Google.

Toto bolo celé veky v rozpore s pokynmi spoločnosti Google pre správcov webu. Kupovanie odkazov nie je nikdy skvelým zvykom a môže vás dostať do problémov skôr, ako si myslíte.

Nemusíte kupovať odkazy z nekvalitných stránok alebo spamových fór. Ak sa na vás chce niekto prepojiť, nájde spôsob, ako to urobiť.

Ak chcete získať odkazy z vysokokvalitných stránok, existuje mnoho spôsobov, ako to dosiahnuť.

Jednou z týchto metód je vytvoriť hodnotný obsah a požiadať ľudí, ktorí čítajú váš obsah, aby ho zdieľali na svojich vlastných účtoch sociálnych médií.

Ďalšou metódou je ponúknuť im niečo hodnotné výmenou za zdieľanie vášho obsahu. Ak ste napríklad napísali blogový príspevok o tom, ako vytvoriť webovú stránku, môžete im ponúknuť bezplatnú konzultáciu pri tvorbe webu.

V oboch prípadoch sa chcete uistiť, že odkazy, ktoré dostanete, nie sú manipulatívne. Nemali by pochádzať z miest, o ktorých viete, že poškodia vaše hodnotenie.

Ak napríklad dostávate odkazy z fóra, o ktorom je známe, že je plné spamerov, pravdepodobne tieto odkazy nebudete chcieť použiť.

Namiesto toho hľadajte fóra, ktoré sú dobre moderované a kde sú členovia aktívni a zapojení.

Okrem toho sa budete chcieť vyhnúť odkazom na iné webové stránky, o ktorých je známe, že šíria spam.

Google robí dobrú prácu pri zisťovaní týchto typov odkazov, ale stále je lepšie sa mýliť na strane opatrnosti.

Vždy je možné sa od odkazov dištancovať neskôr, keď sa uistíte, že odkazy, od ktorých sa chcete dištancovať, sú skutočne nelegitímne.

Ak však robíte veci, ako je kupovanie odkazov, časom sa môže stať, že sa budete musieť dištancovať od stoviek tisíc odkazov. A toto je situácia, ktorú vytvárate, keď si strieľate do nohy.

Pokiaľ ide o platené odkazy alebo manipulatívne odkazy, jednoducho povedzte nie!

Neprirodzené odkazy

Pokiaľ ide o spam, neprirodzené odkazy sú kráľom. Sú to odkazy pochádzajúce zo stránok, ktoré nesúvisia s vašimi.

Povedzme napríklad, že prevádzkujete blog o zostavovaní počítačov. Môžete vytvárať spätné odkazy zo stránok, ktoré predávajú počítačové diely znova a znova…a znova…a znova.

To je prirodzené prepojenie, však? No nie. Nie sú.

Tieto typy odkazov sa nazývajú neprirodzené odkazy a sú jednou z najväčších vecí, ktoré Google hľadá vo svojom algoritme.

Tiež odkazy v komentároch na blogu sú všeobecne považované za neprirodzené odkazy. Môžu sa totiž hromadne automaticky generovať.

Takže sa určite vyhnite vytváraniu odkazov v komentároch blogu.

A čo interné odkazy? Existuje niečo na interných odkazoch, ktoré sú neprirodzené?

Čítať:  Ako odstrániť svoje osobné údaje z vyhľadávania Google

John Mueller v minulosti uviedol, že pomocou interných odkazov môžete „robiť, čo chcete“. Naše skúsenosti však ukazujú, že to tak nie je.

Prílišná optimalizácia interných odkazov je niečo, čo vám môže aktívne ublížiť vo vašom rebríčku. Aj keď to nie je úplne čierny klobúk, je to niečo, čomu stále chcete venovať pozornosť.

Nezabudnite na skryté odkazy. Tieto typy odkazov sú na stránke skryté, ale keď používateľ presunie kurzor myši nad oblasť, môže na ňu kliknúť. Aj keď tam nič nie je.

To tiež nie je dobré.

Prichádzajúce odkazy môžu byť aj neprirodzené. Ak máte neprirodzený profil prichádzajúcich odkazov, o Google je známe, že algoritmicky znehodnocuje stránky s neprirodzenými odkazmi.

Zneužívanie štruktúrovaných údajov/bohatých úryvkov

Ďalším veľkým problémom je zneužívanie štruktúrovaných údajov. Už sme hovorili o tom, aké dôležité sú bohaté úryvky, ale nehovorili sme o tom, ako ich zneužiť.

Štruktúrované údaje sú v podstate informácie, ktoré sa pridávajú na vaše stránky a ktoré pomáhajú vyhľadávacím nástrojom pochopiť, o čom je vaša stránka.

Štruktúrované údaje môžete na svoje stránky pridať prostredníctvom značiek Schema.org. Môžete napríklad pridať cenovú značku k svojim produktom alebo popisom, aby ich používatelia ľahšie čítali.

Označenie Schema.org môžete pridať aj k obrázkom, videám a iným mediálnym súborom. Vďaka tomu môže Google tieto položky jednoducho indexovať.

Ak však do svojho obsahu pridáte príliš veľa štruktúrovaných údajov, môže to viesť k zníženiu celkového výkonu.

Google chce vidieť relevantný obsah, nielen obsah, ktorý pridáva na váš web nevyžiadanú poštu. Dávajte si preto pozor na množstvo a typ štruktúrovaných údajov, ktoré používate, pretože existujú určité typy štruktúrovaných údajov, ktoré Google povoľuje iba na určitých stránkach.

Ak chcete zlepšiť svoju organickú návštevnosť, mali by ste používať tieto techniky. Ale pamätajte: Nezneužívajte ich.

Spam v komentároch blogu

Spam v komentároch na blogu je ďalší dôležitý. Je celkom bežné, že ľudia v komentároch na blogu uverejňujú odkazy na svoje vlastné webové stránky.

Keď to niekto urobí, je to ako dať zadarmo spätné odkazy svojim konkurentom. A hoci to nie je technicky nelegálne, spoločnosť Google to rozhodne odmieta.

Najlepšie je vyhnúť sa tomu čo najviac. Ak naozaj potrebujete zanechať odkaz v komentári, skúste nájsť spôsob, ako zanechať odkaz v komentári.

Ak musíte zanechať odkaz v komentári, aby ste mohli uverejniť príspevok na blog, možno bude najlepšie na tento blog nepridávať príspevky.

Link Farms

Ďalším typom problému sú odkazové farmy. Sú to stránky, ktoré majú stovky a tisíce stránok, ktoré nemajú absolútne nič, len odkaz za odkazom za odkazom.

Tieto stránky zvyčajne obsahujú státisíce nekvalitných spätných odkazov smerujúcich na jednotlivé stránky. Vlastník týchto stránok často kupuje odkazy od služieb tretích strán.

Z tohto dôvodu sa mnohé z týchto stránok zobrazia vo výsledkoch pre dané kľúčové slovo. To znamená, že aj keď v skutočnosti neposkytujú žiadnu hodnotu, stále poškodia vaše hodnotenie.

Ak si teda všimnete, že pozície niektorých vašich konkurentov klesajú, pozrite si ich profily spätných odkazov. Možno zistíte, že majú veľa zlých odkazov.

Preto je také dôležité vytvárať vysokokvalitné spätné odkazy. Ak sa chystáte vytvárať odkazy, uistite sa, že pochádzajú z dôveryhodných zdrojov a že sa zameriavate na odkazy najvyššej kvality, ktoré nájdete.

Siete súkromných blogov

PBN (alebo Private Blog Networks) sú siete blogov, ktoré vlastní jedna osoba. Tieto siete sa zvyčajne používajú na zvýšenie návštevnosti konkrétnej webovej lokality.

Majiteľ siete vytvorí množstvo nových blogov a nasmeruje ich na svoju hlavnú stránku. Potom začnú uverejňovať články na blogy.

Funguje to skvele, kým Google nezachytí skutočnosť, že vlastník vytvoril veľa falošných účtov a že všetky tieto stránky vlastní ten istý vlastník.

Toto nie je niečo, čo chcete robiť. PBN sú veľmi rizikové a môžu potenciálne poškodiť vašu povesť.

Namiesto toho sa zamerajte na vytváranie kvalitných spätných odkazov.

Kľúčové slová

Ďalšou technikou black hat SEO, ktorej sa chcete vyhnúť, je prepĺňanie kľúčových slov. To je, keď pridáte stovky kľúčových slov do obsahu nezmyselným spôsobom, aby ste tento obsah „napchali“ kľúčovými slovami.

Hra tohto prístupu spočíva v umelom nafúknutí „hustoty kľúčových slov“, čo nie je vec. V skutočnosti sa o to od prvých dní 21. storočia vôbec nerobilo.

Čítať:  Čo je USB napájanie? Všetko, čo potrebujete vedieť

Namiesto toho ide skôr o relevanciu kľúčového slova a zahrnutie relevantných kľúčových slov do textu, keď píšete o konkrétnej téme.

Nebuďte posadnutí hustotou kľúčových slov, počtom kľúčových slov a podobným odpadom. To nie je to, čo vám pomôže zvýšiť vaše hodnotenie.

Plnenie kľúčových slov v alternatívnom texte

Nenechajte sa pomýliť: Prepĺňanie kľúčových slov v alternatívnom texte je rovnako zlé ako všeobecné prepĺňanie kľúčových slov. V skutočnosti by niektoré príklady mohli byť horšie.
Niektoré z najneobvyklejších príkladov, s ktorými sme sa stretli pri našich dobrodružstvách v oblasti auditu SEO, zahŕňajú:

  • Celá dĺžka článku naplnená alternatívnym textom,
  • Kľúčové slovo za kľúčovým slovom vložené do alternatívneho textu, ktoré v skutočnosti neopisujú, o čom je obrázok,
  • Krátky alternatívny text, ktorý ani neposkytuje dostatok užitočných informácií pre používateľa (alebo Google),
  • Žiadny alternatívny text… nikdy… na žiadnom obrázku na stránke.
  • Zatiaľ čo posledné dva nie sú príkladmi s nadbytočnými kľúčovými slovami v alternatívnom texte, stále sú to zlé postupy SEO.

Všetky vyššie uvedené sa považujú za hrozné osvedčené postupy SEO.

Stránky dverí/brán

Tieto typy stránok sú zvyčajne vytvorené pre špecifické kľúčové slová a majú obsah, ktorý je navrhnutý tak, aby uľahčil navigáciu cez zúženie – na jednu jedinú stránku. Toto sa považuje za porušenie Pokynov pre správcov webu Google.

Pre každý obsah na vašom webe by mal byť jeden cieľ. Nemali by ste sa snažiť hodnotiť podľa irelevantných kľúčových slov.

Sú tiež známe ako forma maskovania, ktorá je tiež výslovne zakázaná pokynmi spoločnosti Google pre správcov webu.

Niektoré príklady black hat SEO, pokiaľ ide o stránky typu doorway/gateway, zahŕňajú:

  • Akákoľvek stránka, ktorú označíte ako stránku s obrázkom, pomocou veľkého tlačidla „kliknite sem“ prejdete na ďalšiu stránku v zúžení,
  • každá jednotlivá stránka, na ktorú sa dostanete na tú, ktorá potom automaticky presmeruje na inú stránku v rámci tohto zúženia,
  • „Uvítacia“ stránka, ktorej jediným účelom je poskytnúť vám rady, ako sa dostať hlbšie do zúženia bez ďalšej hodnoty obsahu.

Dôvody, prečo sa vyhnúť Black Hat SEO

1. Môže to negatívne ovplyvniť vaše poradie vo vyhľadávaní a viditeľnosť

Ak sa venujete black hat SEO, uistite sa, že viete, že ide väčšinou o techniky churn and burn a že vtedy nedosiahnete trvalé výsledky.

2. Neprinesie dlhodobé výsledky

Stavajúc na poslednom bode – pri používaní black hat SEO nedosiahnete udržateľné, dlhodobé výsledky. Google je vo všeobecnosti dobrý v algoritmickom znehodnocovaní webových stránok, ktoré porušujú ich Pokyny pre správcov webu Google.

3. Zvyčajne to vedie k zlej používateľskej skúsenosti

Techniky čierneho klobúka sú tiež niečo, čo môže mať za následok zlú používateľskú skúsenosť. Ak máte napríklad na stránke veľa skrytého textu, možno zistíte, že medzi určitými typmi obsahu sú veľké medzery. Môže to byť výsledkom skrytého textu a je to pre používateľa frustrujúce.

4. Môže to poškodiť váš vzťah so spoločnosťou Google

Aj keď sa vám v krátkodobom horizonte možno podarí zbaviť sa techník čierneho klobúka, ak spôsobíte zakázanie vašej IP adresy z dôvodu opakovaných pokusov o spamovanie vyhľadávacieho nástroja, môže sa stať, že budete musieť získať novú IP alebo nového hostiteľa. úplne.

Toto nestojí za čas a rozhorčenie, však? Nehovoriac o algoritmických sankciách, ktoré s tým môžu prísť.

5. Môže to poškodiť vašu dôveryhodnosť

Väčšina SEO profesionálov netoleruje black hat SEO. Napríklad, ak ste prichytení pri krádeži obsahu niekoho iného a vydávate ho za svoj vlastný, v komunite SEO sa môžete dostať do sveta zranení. Komunita môže veci ľahko vystopovať a hoci je to veľmi priateľská partia, sú to ľudia, ktorí držia spolu.

Najlepším nápadom je vyhnúť sa akémukoľvek black hat SEO vôbec.

Nepoužívajte skratky s vašimi SEO technikami!

Je zrejmé, že oblasť SEO je plná nástrah a problémov, ktorým sa musíte vyhnúť, vrátane black hat SEO. Avšak, ak ste niekto, kto neberie neúspechy dobre, potom sa možno budete chcieť vyhnúť black hat SEO úplne.

Pretože ak existuje jedna vec, ktorú používanie black hat SEO určite urobí, je to zabíjanie vašich stránok opakovanými neúspechmi.

Máte dosť odvahy vyskúšať black hat SEO alebo budete múdri a vyhnete sa tomu?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE