Čo je hosting pre predajcov? – Všetky otázky sú zodpovedané

Podľa údajov, ktoré zverejnil Siteefynové webové stránky sa spúšťajú každé tri sekundy, čo v prepočte zhruba znamená, že v súčasnosti je celkovo 200 miliónov aktívnych webových stránok.

Aby sa uspokojil dopyt po ďalších webových stránkach, odvetvie webhostingu naďalej rastie a predpokladá sa, že bude generovať viac 90 miliárd dolárov v tržbách v roku 2024 s ročným rastom 12,42 %.

V roku 2022 bolo odhadovaných 5,3 miliardy používateľov internetu na celom svete, takže je ľahké pochopiť, prečo to tak veľa ľudí považuje za vzrušujúci čas pre svet webhostingu.

Mnohí majitelia firiem majú prirodzene záujem ponoriť sa do webhostingového trhu, ale nemusia si byť istí, ako začať.

Koniec koncov, etablovaní poskytovatelia webhostingu vlastnia obrovské servery a dátové centrá na ich ukladanie a mnohým stredne veľkým podnikom chýbajú zdroje potrebné na to, aby mohli konkurovať.

Čo keby ste si však nevybudovali svoje vlastné servery webového hostiteľa, ale namiesto toho by ste mohli využiť infraštruktúru, ktorá už existuje? A namiesto toho, aby ste sa pokúšali vyzvať známych poskytovateľov webhostingových služieb, mohli by ste sa s nimi spojiť?

Odpoveď na tieto otázky už existuje: Nazýva sa to reseller hosting a môže to byť riešenie, ako môže vaša spoločnosť debutovať v odvetví webhostingu.

Poďme sa pozrieť na to, čo je to predajný hosting, aké sú jeho výhody a ako si vybrať správneho predajcu hostingu pre vašu firmu.

Čo je hosting pre predajcov?

Reseller hosting je, keď poskytovateľ webhostingu prenajíma svoje hostingové služby a časť svojej infraštruktúry firme, ktorá sa označuje ako predajca. Tento predajca potom tieto hostingové služby prebalí ako svoje vlastné a predáva ich jednotlivým zákazníkom alebo malým podnikom za zvýšenú cenu. Tento typ transakcie sa tiež označuje ako hosting predajcu s bielym štítkom.

Predstavte si typický veľkoobchodný a maloobchodný obchod. Predajca nakupuje webhostingové služby „hromadne“ od webhostingovej spoločnosti pôsobiacej ako veľkoobchodník pre tieto služby.

Čítať:  Ako generovať nových klientov pre vaše podnikanie v oblasti nehnuteľností v Nigérii

Predajca potom zmení značku a prebalí tieto služby do menších jednotiek, ktoré môže predávať zákazníkom. Títo zákazníci sa potom dohodnú s predajcom, nie s webhostingovým manažérom, od ktorého predajca pôvodne získal služby.

Toto usporiadanie hostingu je obľúbené u vývojárov a dizajnérskych agentúr, ktoré svojim klientom ponúkajú balíčky typu všetko v jednom. A pre niektoré spoločnosti sa celý ich obchodný model sústreďuje na opätovný predaj webhostingu.

Aké sú výhody hostingu pre predajcov?

Teraz, keď ste pochopili, čo je hosting pre predajcov, je čas pozrieť sa bližšie na to, ako a prečo by vaša spoločnosť mohla mať prospech z tohto druhu obchodnej dohody.

Cenová dostupnosť

Spustenie tradičného podnikania v oblasti webhostingu nie je lacná záležitosť. Vysoké náklady na zabezpečenie fyzického úložiska pre vašu hostingovú infraštruktúru, nákup drahých serverov a sieťových zariadení a najímanie personálu na správu a predaj vašich služieb sú pre mnohých prekážkou vstupu.

Ak si však založíte vlastný hosting ako predajca, nebudete sa musieť starať o všetky tie počiatočné náklady na infraštruktúru. Väčšinu z nich spravuje poskytovateľ hostingu, vďaka čomu sa môžete sústrediť na rast svojho podnikania a obsluhu svojich zákazníkov.

Ovládateľnosť

Na rozdiel od virtuálnych súkromných serverov (VPS) a iných plánov hostenia viacerých domén vám webhosting predajcu uľahčuje správu vašich klientov. Každému z nich sú priradené jedinečné účty pre plány hosťovania webových stránok.

Každý z týchto účtov môžete spravovať bez toho, aby ste museli pri každom probléme žiadať o prihlasovacie údaje. Musíte jednoducho spravovať zákazníkov a prideľovať zdroje.

Škálovateľnosť

Skvelá vec na hostingových programoch pre predajcov je, že sa dajú zväčšovať s rastom vášho podnikania v oblasti hostingu. Môžete začať s menším a cenovo dostupnejším plánom a prejsť na vyššiu úroveň, keď potreby vašich zákazníkov prekročia vašu aktuálnu kapacitu.

Zodpovednosť

Ak by ste si sami vybudovali a spravovali svoju hostingovú infraštruktúru, znamenalo by to, že za jej údržbu a bezpečnosť by bola výlučne zodpovedná vaša spoločnosť.

Ako predajca sa však nemusíte starať o údržbu a aktualizáciu svojich serverov po celom svete. Túto úlohu má na starosti poskytovateľ webhostingu, ktorý zabezpečí, aby bol všetok hardvér vždy bezpečný a aktuálny.

Teraz, keď sme diskutovali o výhodách poskytovateľa hostingu predajcu, je čas prejsť si, čo tento druh obchodnej dohody v skutočnosti znamená.

Ako funguje hosting predajcu ako firma?

Cieľom hostingu pre predajcov je zarobiť zisk na základe výnosov získaných od zákazníkov, ktorí si kúpia vaše prebalené hostingové plány. Zdá sa to dosť jednoduché, však?

Čítať:  Top 7 trendov vývoja webu WordPress pre rok 2024

Možno. To však tiež znamená, že váš predajca bude musieť priniesť dostatok pridanej hodnoty a marketingového kúzla, aby zaujal potenciálnych zákazníkov, aby nakupovali od vás, a nie priamo od webového hostiteľa.

Poďme preskúmať, ako vyzerá cesta k začatiu podnikania predajcu hostingu.

Vyberte si svoj plán

Najprv sa musíte rozhodnúť, aký druh plánu predajcu chcete použiť. Niektorí weboví hostitelia môžu ponúkať základné balíčky hostingu pre predajcov, zatiaľ čo iní môžu využívať plány agentúry.

Ak máte v súčasnosti vzťah s poskytovateľom webhostingu, mali by ste skontrolovať a zistiť, či ponúka plány predajcov. Ak nie, možno budete musieť zmeniť webhostingové spoločnosti.

Pri zvažovaní plánov predajcov je dôležité myslieť na celkové množstvo serverových zdrojov, ktoré má každý z nich. Majte na pamäti, že toto číslo budete musieť rozdeliť medzi zákazníkov.

Navrhnite si svoj hostingový balík

Keď ste si vybrali plán hostingu predajcu, ktorý vám vyhovuje, ďalším krokom je navrhnutie a konfigurácia hostingových balíkov, ktoré budete predávať ľuďom.

Štruktúra a cena vašich plánov by mala osloviť váš cieľový trh a mala by byť pre vás zisková. Či už sú vaším cieľom webové stránky elektronického obchodu alebo malé podniky, ktoré chcú online prítomnosť mimo sociálnych médií, vaše hostingové balíčky by mali byť prispôsobené ich špecifickým potrebám.

Vytvorte výklad

Nakoniec musíte nastaviť svoj obchod. Obchod sa stará o nákupy zákazníkov a vytváranie účtov pre nových zákazníkov. Väčšina poskytovateľov hostingu vám môže poskytnúť „prázdny“ výklad, ktorý premenujete na svoj vlastný.

Aby sme to posunuli o krok ďalej, niektoré hostingové programy pre predajcov prichádzajú s prístupom k službám, ako je webový dizajn alebo vlastný webový vývoj.

Teraz, keď viete, ako funguje hosting predajcu, môžete začať s marketingom a predajom hostingových služieb s vlastnou značkou za svoje vlastné ceny.

Ako si vybrať najlepšieho predajcu poskytovateľa hostingu

Toľko webových hostiteľov ponúka plány hosťovania predajcov, ale výber toho správneho pre vašu firmu si vyžaduje čas a úsilie. Tu sú základné veci, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere plánu a poskytovateľa hostingu predajcu.

náklady

Už sme zistili, že plány hosťovania predajcov sú cenovo dostupnejšou alternatívou k budovaniu infraštruktúry pre podnikanie v oblasti webhostingu. Náklady na programy pre predajcov sa však dramaticky líšia, preto je dôležité zúžiť zoznam plánov, ktoré zodpovedajú vášmu rozpočtu.

Čítať:  Ako zarobiť peniaze na TikTok: 16 spôsobov, ako zarobiť + tipy pre nových tvorcov

Aby sa veci skomplikovali, väčšina webhostingových spoločností ponúka viacero cenových úrovní pre svoje plány hosťovania predajcov namiesto jednej štandardnej ceny.

Trvanie funkčného obdobia je tiež dôležitým faktorom, na ktorý treba myslieť. Napríklad nízka uvádzacia cena, ktorú dnes zaplatíte, môže byť platná len počas prvých mesiacov alebo do nasledujúceho obdobia obnovenia.

Zdroje a funkcie servera

Rovnako ako pri bežných hostingových plánoch, poskytovatelia webhostingu určia serverové zdroje, ktoré pridelia každému zo svojich plánov hostingu predajcov.

Tieto informácie by ste si mali dôkladne preštudovať, pretože niektoré plány predajcov obmedzujú počet webových stránok alebo domén, ktoré môžu podporovať, zatiaľ čo iné umožňujú neobmedzený počet webových stránok.

Je tiež dôležité zvážiť technické aspekty plánu, ako je typ diskovej pamäte, množstvo pridelenej šírky pásma a množstvo miesta na disku.

Dodatočné funkcie zahrnuté v pláne predajcu hostingu môžu byť rovnako dôležité ako konfigurácia servera, pretože vám značne uľahčia podnikanie.

Ak napríklad hostiteľská spoločnosť do svojich plánov predajcu nezahŕňa automatické zálohy alebo bezplatné certifikáty SSL, možno budete musieť tieto funkcie ponúknuť sami.

Riadiaci panel

Riadiaci panel je miesto, kde budete kontrolovať všetky aspekty vášho plánu hostingu, od prideľovania zdrojov až po správu zákazníckych účtov.

Je to centrálny kontrolný bod pre váš plán hosťovania predajcu, takže čím jednoduchšie sa vám tento ovládací panel používa, tým jednoduchšia je vaša práca pri riadení vášho podnikania v oblasti hostingu.

K dispozícii je niekoľko populárnych riadiacich panelov, ako napríklad cPanel na správu serverov Linux a Plesk pre Windows. Niektorí poskytovatelia hostingu, ako napríklad Hostinger, dokonca ponúkajú svoje vlastné informačné panely na správu vášho hostingového účtu.

Upgradovateľnosť

Väčšina predajcov chce začať v malom pri spúšťaní podnikania v oblasti hostingu predajcov. Čo sa však stane, keď sa podnikanie nakoniec rozbehne a vy prerastiete svoj súčasný plán?

Aby ste predišli frustrácii svojich zákazníkov oneskoreniami súvisiacimi so zvyšovaním vášho hostingového balíka, mali by ste si vybrať poskytovateľa hostingu, ktorý ponúka jednoduchú cestu inovácie pre zákazníkov predajcov.

V ideálnom prípade by ste si mali vybrať poskytovateľa hostingu, ktorý vám umožní vykonávať aktualizácie plánu z vášho portálu na správu účtu.

Čítať:  Ako opraviť službu Magento 2, ktorá je dočasne zrušená...

Nakoniec by malo byť rovnako jednoduché zmeniť váš plán na nižšiu verziu, ako aj inovovať. Určite nechcete zostať pri platení za viac zdrojov hostingu, ako potrebujete.

Zákaznícka podpora

Budete si chcieť vybrať poskytovateľa hostingu, ktorý ponúka tím technickej podpory 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Problémy môžu nastať bez povšimnutia a vy nechcete, aby vaša firma bola na háku, keď sa to stane.

Niektorí poskytovatelia idú nad rámec poskytovania technickej podpory aj zákazníkom predajcu. Okrem tohto skvelého predajného miesta pre vaše služby to tiež znamená, že ako predajca máte o jednu starosť menej.

Nezabudnite skontrolovať podrobnosti o ponúkaných službách podpory, napríklad aké kanály podpory hostiteľ používa a či sú jednotlivé kanály dostupné 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Hostinger ponúka telefonickú, chatovú a e-mailovú podporu, ktorá je vždy k dispozícii, spolu s rozsiahlou vedomostnou základňou, ktorú si zákazníci môžu prezerať a hľadať odpovede.

povesť

Je dôležité, aby ste sa pozreli na to, čo hovoria ostatní zákazníci o kvalite programu predajcu hostiteľskej spoločnosti. Balík, ktorý vyzerá skvele na papieri, sa môže po podpísaní zmluvy stať nočnou morou.

Niektoré webové stránky zhromažďujú tieto recenzie pre poskytovateľov online služieb, čo vám dáva slušnú predstavu o druhu skúseností, ktoré môžete očakávať. G2 a Trustpilot sú obľúbené webové stránky s recenziami, na ktoré sa môžete odvolať.

Okrem zákazníckych recenzií by ste mali vyhľadávať aj odborné názory od technologických platforiem tretích strán, aby ste získali aktuálne správy a údaje z odvetvia. Môžu pomôcť vyplniť medzery, ktoré zanechali zákazníci, a tiež poskytnúť viac kontextu o tom, či je plán vhodný pre vašu firmu.

Záverečné myšlienky: Kompletný sprievodca hostingom pre predajcov

Rozšírenie vášho podnikania na trh webhostingu môže byť skľučujúce. Založenie predajnej hostingovej spoločnosti je však cenovo dostupný a škálovateľný spôsob, ako preniknúť do tohto rastúceho odvetvia bez veľkých počiatočných investícií do infraštruktúry.

Teraz, keď ste pochopili, čo je hosting pre predajcov, jeho výhody a ako začať, je čas posunúť sa vpred s vlastnou cestou webhostingu.

Stále premýšľate o svojom výsledku?

Pozrite si plne spravované plány podnikového hostingu od spoločnosti Hostinger. Poskytujú vám najlepšiu rýchlosť a podporu vo svojej triede za cenu, ktorá je vhodná pre vaše podnikanie.

Ak sa chcete dozvedieť viac, kontaktujte nás na Hostinger.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE