Čo je integrácia trhu?

Prevádzkovanie elektronického obchodu má svoje výzvy. Ak si chcete udržať náskok pred konkurenciou a prežiť nasýtený trh, musíte držať krok s novými trendmi elektronického obchodu a vedieť, ako ich využiť vo svoj prospech.

V tomto článku sa dozviete, čo je integrácia trhu a ako môžete využiť príležitosti, ktoré ponúka, na rast vášho podnikania v oblasti elektronického obchodu.

Čo je to trhovisko?

Trhovisko je platforma viacerých predajcov, ktorá ponúka služby na uľahčenie výmeny tovaru medzi rôznymi predajcami a ich potenciálnymi zákazníkmi. Trhoviská sa objavili asi pred dvoma desaťročiami a rýchlo si získavajú uznanie vďaka tomu, že nakupovanie je rýchlejšie a pohodlnejšie ako kedykoľvek predtým.

Prečo sú trhoviská také obľúbené?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo teraz trhy zohrávajú vedúcu úlohu v elektronickom obchode.

Trhoviská sú veľké platformy, ktoré majú zavedené obchodné procesy v priebehu celého predajného cyklu. Vynikajúca správa zásob, spracovanie platieb, politika vrátenia peňazí a samozrejme široká škála ponúkaných produktov sú kľúčové faktory, ktoré dlhodobo prispievajú k úspechu trhovísk.

Čítať:  7 spôsobov, ako dostať zaplatené za recenzie Amazonu

Známe giganty elektronického obchodu ako Amazon, Walmart, Etsy a Google Marketplaces si vybudovali reputáciu a časom získali milióny zákazníkov.

Čo je integrácia trhu?

Integrácia trhoviska je proces pripojenia obchodu elektronického obchodu k trhoviskám, aby na nich mohol predávať. Trhoviská môžu výrazne prispieť k úspechu vášho podnikania v oblasti elektronického obchodu, ak budete rozumne využívať to, čo vám integrácia môže ponúknuť.

Pozrime sa, čo vám ako vlastníkovi elektronického obchodu môže poskytnúť integrácia trhu elektronického obchodu.

Oslovte nové predajné kanály a rozšírte svoju zákaznícku základňu

Trhoviská ponúkajú širokú škálu možností, z ktorých si môžete vybrať, pretože zhromažďujú veľa predajcov na jednom mieste a umožňujú im prezentovať svoje produkty. Milióny návštevníkov budú môcť vidieť, čo ponúkate, ak sú položky, ktoré predávate, uvedené.

Propagujte svoju značku rýchlejšie a vybudujte si reputáciu s menšími investíciami

Malé podniky elektronického obchodu majú často problémy s propagáciou svojich produktov alebo služieb a budovaním si lojálnej zákazníckej základne. Giganti elektronického obchodu pridávajú do online nakupovania túto veľmi potrebnú vrstvu dôvery – zoznam vašich položiek na známych trhoch vám môže pomôcť výrazne zvýšiť expozíciu vašej značky.

Využite zavedenú technológiu na trhu

Ako sme diskutovali, obľúbené trhoviská zaviedli osvedčené postupy na spracovanie platieb, logistiku a správu zásob. Integráciou vášho elektronického obchodu so známymi trhmi môžete využiť technológiu, ktorá sa rokmi osvedčila.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Čítať:  Vyžaduje sa výzva na chybu Instagramu – čo robiť

Príklady integrácie trhu

Existujú určité spôsoby, ako môžete integrovať online podnikanie s trhoviskami. Hlavným cieľom integrácie trhoviska s vaším existujúcim podnikaním v oblasti elektronického obchodu je dostať produkty k dispozícii väčšiemu publiku. Ale aj keď prevádzkujete malý blog a momentálne nemáte žiadne produkty alebo služby na predaj, stále môžete využiť integráciu. Pozrime sa ako.

Pridružené programy

Veľké trhy ponúkajú pridružené programy na zvýšenie predaja a prilákanie ešte väčšieho počtu návštevníkov. Partneri trhoviska môžu zarobiť určité percento výnosov z predaja, ktorý je výsledkom pridania odkazov na určité produkty z trhovísk a iného obsahu na vašej webovej lokalite. Tento typ integrácie trhoviska nevyžaduje veľa času a úsilia na spustenie a môže vám pomôcť speňažiť váš blog.

Používanie infraštruktúry elektronického obchodu

Predaj produktov, dokonca aj v sektore elektronického obchodu B2B, si často vyžaduje investície do infraštruktúry na zabezpečenie hladkého spracovania platieb, dodania produktov a služieb zákazníkom. Predajcovia môžu využívať infraštruktúry elektronického obchodu, ktoré vybudovali najväčšie trhy.

Napríklad integrácia s Amazonom vám umožňuje využiť trhové technológie na spracovanie platieb a správu zásob.

Zoznam produktov

Zoznam produktov na najväčších trhoch je metóda integrácie elektronického obchodu, ktorá je značne časovo náročná. Ak však budete mať svoje produkty k dispozícii v internetovom obchode aj na trhoviskách, ako sú Nákupy Google alebo Amazon, môžete zvýšiť predaj a výrazne zvýšiť hodnotu značky.

Hlavným cieľom uvádzania produktov na trhoch je vytvoriť synchronizáciu v reálnom čase, aby sa automaticky aktualizovali informácie o produkte a množstvo zásob, aby sa zabezpečila konzistentnosť vo všetkých kanáloch.

Ako nastaviť integráciu trhoviska pre váš obchod

Nastavenie integrácie trhoviska elektronického obchodu pre váš obchod pozostáva z troch krokov: získanie účtu predajcu na trhovisku, výber najlepšieho integračného softvéru a skutočné uvedenie vašich produktov väčšiemu publiku. Poďme sa ponoriť do procesu.

Čítať:  17 najlepších online stránok na blšom trhu pre prevrátenie tovaru v roku 2024

Krok 1: Získanie účtu predajcu na trhovisku

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vytvoriť si účet predajcu na vybranom trhu. Vytvorenie účtu nezaberie veľa času, ale vyžaduje poskytnutie informácií o vašej firme.

Trhoviská zvyčajne ponúkajú niekoľko rôznych plánov predajcov. V závislosti od toho, koľko položiek očakávate, že budete mesačne predávať na trhu, si môžete vybrať plán, ktorý vám vyhovuje. Ak predáte len niekoľko položiek, často sa vám účtuje poplatok za predaj, zatiaľ čo predajcovia, ktorí dosahujú veľké zisky, platia fixný poplatok.

Ak chcete získať produkty uvedené na trhovisku, možno budete musieť zvoliť pokročilejší plán, pretože základné neposkytujú prístup k určitým nástrojom, ktoré umožňujú nadviazanie spojenia z vášho obchodu s trhom.

Krok 2: Výber najlepšieho softvéru

Po vytvorení účtu predajcu na trhovisku si musíte vybrať najlepší softvér na vytvorenie spojenia s trhoviskom. Zvyčajne si môžete vybrať z niekoľkých možností vrátane softvérových služieb a doplnkov. Náklady sa značne líšia v závislosti od počtu zahrnutých funkcií.

Keď sme preskúmali najlepší softvér na integráciu vášho obchodu WooCommerce s Amazonom, uvedomili sme si, že neexistuje žiadny hmatateľný rozdiel medzi používaním doplnku a softvérovou službou.

Väčšina softvérových služieb však poskytuje jediný dashboard na ovládanie všetkých vašich predajných kanálov, čo môže byť neuveriteľne užitočné.

Krok 3: zoznam produktov

Zoznam produktov je posledným krokom, ktorý musíte urobiť, aby ste predstavili svoj produkt publiku na trhu a zvýšili svoj predaj. S pomocou vybranej služby alebo pluginu to zvládnete jednoducho — proces je vysoko automatizovaný a spoľahlivý.

Čítať:  John Mueller vysvetľuje, čo sa stane, keď je počas migrácie stránok príliš veľa externých odkazov

Môžete vytvárať záznamy z viacerých produktov alebo celého katalógu. Služby obsahujú synchronizáciu v reálnom čase pre všetky vaše prepojené predajné kanály, čo znamená, že keď dôjde k akejkoľvek zmene produktov vo vašom internetovom obchode, všetko sa okamžite prejaví vo všetkých zoznamoch predajných kanálov.

Kedykoľvek sa produkt predá z vašej webovej stránky alebo akéhokoľvek iného predajného kanála, okamžite sa aktualizujú aj vaše úrovne zásob.

Pozrime sa na integráciu trhu

Integrácia trhoviska je niečo, čo môže byť neuveriteľne užitočné na rozšírenie prítomnosti vášho online obchodu vo svete elektronického obchodu a rozšírenie vašej zákazníckej základne.

S rastúcou popularitou online trhovísk len ťažko nájdeme lepší čas začať. Stačí si vytvoriť účet predajcu na trhu a vybrať si správny integračný softvér.

Vyskúšajte plne spravovaný hosting WooCommerce od Hostinger

Už len prítomnosťou na trhu sa vaše produkty môžu stratiť v tisíckach podobných, ale mať svoj internetový obchod znamená, že máte svoju vlastnú jedinečnú značku. Prechod na vlastný internetový obchod si vyžaduje určitú dávku odhodlania a vytrvalosti.

Plne spravovaný hosting WooCommerce od Hostinger zhromaždil všetko najlepšie z WooCommerce a zároveň využil všetku flexibilitu a funkčnosť WordPress.

Rýchlejšie a bezpečnejšie webové stránky – to je to, čo môžeme zaručiť každému majiteľovi internetového obchodu, ktorý sa zaregistruje s našimi spravovanými plánmi WooCommerce.

Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE