Čo je kôš vo WordPress?

Čo je kôš vo WordPress?

Kôš vo WordPress je ekvivalentom odpadkového koša na vašom počítači alebo koša na vašom Macu. Používatelia s príslušnými povoleniami, napríklad editori a správcovia, môžu odstrániť stránku, príspevok alebo komentáre.

Keď sa niečoho na WordPress zbavíte, presunie sa to do priečinka koša, kde to zostane 30 dní.

To znamená, že do týchto 30 dní, ak potrebujete obnoviť položku, ktorú ste odstránili, môžete tak urobiť. Po uplynutí 30 dní sa položka automaticky odstráni z databázy WordPress a už ju nebudete môcť získať späť.

Táto dodatočná funkcia koša bola do WordPress pridaná nedávno, aby sa znížila pravdepodobnosť náhodného odstránenia vášho obsahu.

presunúť do koša

Ak chcete obnoviť položku, ktorú ste nedávno odstránili, prejdite na obrazovku položky zoznamu. Ak sú vo vašom koši nejaké položky, zobrazí sa vedľa neho odkaz na stránku koša s počtom položiek.

smeti

Ak kliknete na odkaz, zobrazí sa zoznam odstránených položiek. Ak chcete niektorý z nich obnoviť, stačí ho vybrať myšou a budete mať možnosť ho buď obnoviť, alebo natrvalo odstrániť.

obnoviť

Ako automaticky vyprázdniť kôš vo WordPress

Ako sme už spomenuli vyššie, kôš vo WordPress je teraz skôr ako odpadkový kôš, pretože položky bude uchovávať 30 dní, kým ich natrvalo odstráni. Samozrejme, toto je určite funkcia, ktorá bude prínosom pre väčšinu používateľov WordPress, najmä ak máte vo zvyku náhodne vymazávať položky, ktoré ste chceli uložiť.

Čítať:  Ako jednoducho pridať posúvač príspevkov a kolotoč do WordPress

Samozrejme, táto funkcia znamená, že kôš WordPress sa automaticky vyprázdňuje každých 30 dní, ale dobrou správou je, že tento časový rámec môžete upraviť tak, aby vyhovoval vašim osobným preferenciám.

Všetko, čo musíte urobiť, aby ste vyprázdnili kôš týždenne, denne alebo kedykoľvek chcete, je otvoriť súbor ‘wp-config.php’.

wp-config

Tu môžete vidieť, že na začiatku tohto kódu je číslo ‘1’. Ak chcete zmeniť frekvenciu vyprázdňovania koša, musíte toto číslo zmeniť na ľubovoľný počet dní.

Ak nechcete, aby sa kôš automaticky vyprázdňoval, môžete zmeniť číslo na „nulu“.

Kde je kôš vo WordPress?

Poďme si ešte raz rýchlo prejsť, kde sa vo WordPresse nachádza priečinok koša, aby bolo jasné. Ak chcete nájsť priečinok koša, prejdite na „stránky“ a potom na „všetky strany“. Opäť platí, že ak máte stránky v koši, uvidíte odkaz na priečinok koša, ktorý sa zobrazí v hornej časti stránky.

Rôzne druhy odpadkov

Niečo, čo ste možno nevedeli o WordPress, pokiaľ ide o priečinok koša, je, že preň existujú rôzne kategórie.

To znamená, že každý typ obsahu WordPress, vrátane médií, obrázkov, stránok a príspevkov, má svoje vlastné samostatné priečinky koša. Toto je ďalšia dôležitá informácia, o ktorej by ste mali vedieť, ak ste sa pokúšali obnoviť položku, ktorú ste omylom odstránili.

Okrem prístupu k vyššie uvedenému ovládaciemu panelu a možnosti vidieť, koľko položiek je v koši, majte na pamäti, že existujú aj iné priečinky, ktoré môžu obsahovať viac položiek, ktoré si nepamätáte ani na odstránenie.

Čítať:  Top 5 platobných brán pre obchody WooCommerce

Ako kôš zaberá priestor

Samozrejme, je neuveriteľne užitočné mať funkciu koša, ktorá vám umožňuje obnoviť položky, ktoré sú mladšie ako 30 dní. Aj keď je to výhodné, najmä ak ste vymazali niečo, čo ste nechceli, je dôležité vedieť, že tento kôš zaberá miesto vo vašej databáze.

To znamená, že ak vaša webová stránka zaznamenáva každý deň veľkú návštevnosť alebo obsahuje veľa obsahu, množstvo miesta v databáze, ktoré zaberajú odpadkové položky, môže byť významnejšie, než si uvedomujete. Môže to mať vplyv aj na výkon vašej databázy.

Preto je vždy užitočné mať možnosť zmeniť obdobie obnovenia koša WordPress. Ak ste niekto, kto nemá tendenciu náhodne vymazávať veci príliš často, možno sa vám podarí skrátiť 30 dní na týždeň alebo dokonca dva alebo tri dni.

Výrazne sa tým vyčistí vaša databáza a váš web bude vo všeobecnosti fungovať oveľa hladšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE