Čo je Magento Commerce Cloud?

Od akvizície Magento spoločnosťou Adobe v roku 2018, Magento Commerce Cloud získava na popularite ako robustné cloudové podnikové hostingové riešenie. Magento Commerce Cloud kombinuje silu Adobe Commerce s vysokým výkonom a spoľahlivosťou cloudového hostingu a je dokonalým riešením pre veľké kritické webové stránky elektronického obchodu.

V tomto komplexnom sprievodcovi Magento Commerce Cloud sa dozviete, ako spoločnosť Adobe premenila Magento na plnohodnotnú platformu elektronického obchodu ako službu (PaaS) riešenie a prečo môže byť architektúra cloudového hostingu tou najlepšou voľbou pre vaše online podnikanie.

Čo je Magento Commerce Cloud?

Magento Commerce Cloud je riešenie elektronického obchodu PaaS ktorý kombinuje rozsiahle možnosti elektronického obchodu Magento s vysokou spoľahlivosťou cloud hostingu. Magento Commerce Cloud využíva cloudovú infraštruktúru AWS a Microsoft Azure a ponúka vysokovýkonné spravované cloudové hostingové riešenie Magento pre podniky elektronického obchodu na podnikovej úrovni.

Platforma PaaS je plne optimalizovaná na budovanie a hosťovanie veľkých online obchodov a trhovísk poháňaných Magentom. Magento Commerce Cloud ponúka množstvo pokročilých riešení pre vývoj a elektronický obchod, ktoré nie sú dostupné používateľom Magento Open Source.

Pozadie akvizície Magento

Magento bolo prvýkrát predstavené svetu v roku 2008. Ako platforma elektronického obchodu s otvoreným zdrojovým kódom získala väčšiu popularitu a aktívnych používateľov, bolo jasné, že Magento má skvelú budúcnosť. V roku 2018 spoločnosť Adobe odhalila svoje plány na akvizíciu Magento Commerce, aby naďalej podporovala rýchly rast systému správy obsahu elektronického obchodu.

Akvizíciou spoločnosti Magento pridala spoločnosť Adobe do svojho portfólia ďalšie vynikajúce riešenie, ktoré im umožnilo ponúkať robustnú platformu elektronického obchodu na podnikovej úrovni slúžiacu klientom B2C aj B2B na celom svete. Adobe ako súčasť svojho technologického balíka ponúka Magento Open Source, Adobe Commerce a Adobe Commerce Cloud, tiež známy ako Magento Commerce Cloud.

Predtým, ako spoločnosť Adobe prevzala kontrolu nad platformou elektronického obchodu, to, čo je teraz predstavené ako Adobe Commerce, bolo známe ako Magento Community Edition. Adobe Commerce podobným spôsobom plne nahradilo Magento Enterprise Edition.

Čítať:  Ako nainštalovať Magento Google Cloud (Managed +...

Čo sa deje s Magentom posledných pár rokov?

Ako platforma elektronického obchodu Magento prešlo v priebehu rokov mnohými zmenami. Každé nové vydanie obsahuje širokú škálu nových funkcií, vylepšení výkonu a opravených bezpečnostných chýb. Spoločnosť Adobe neustále vylepšuje platformu, aby ponúkala nové funkcie elektronického obchodu a správy obsahu.

Keď spoločnosť Adobe predstavila Magento Commerce 2.3, svet bol konečne schopný vidieť riešenie správy obsahu drag and drop pridané k funkciám vstavanej platformy. Používatelia Magento Open Source mohli využiť novú funkcionalitu Page Builder len o tri roky neskôr, keď ju Adobe konečne zahrnula do Magento 2.4.3 a novších verzií.

Magento 1 a Magento 2

V roku 2015 vyšlo Magento 2, ktoré o päť rokov neskôr plne nahradilo Magento 1. Rok 2020 bol pre komunitu Magento obzvlášť významný, pretože Magento 1 dosiahol koniec svojej životnosti. Hoci Magento 2 možno považovať za nástupcu Magenta 1, tieto dve platformy sú úplne odlišné, čo spôsobilo, že migrácia z jednej platformy na druhú bola pomerne komplikovaným procesom.

Používatelia Magento 1 sa vyzývajú, aby migrovali na Magento 2, aby mohli využívať nové funkcie elektronického obchodu a dostávať aktualizácie. Pre tých, ktorí chcú pokračovať v používaní Magento 1, Hostinger Safe Harbor ponúka pokročilé zabezpečenie a opravy zraniteľností, aby boli vaši zákazníci v bezpečí.

Adobe Commerce vs. Magento

Po akvizícii spoločnosti Adobe Magento v roku 2019 bolo oznámené, že platforma elektronického obchodu bude naďalej rásť v dvoch smeroch: Adobe Commerce a Magento Open Source. Magento Community Edition bola premenovaná na Magento Open Source na počesť rozhodnutia Adobe ponechať platformu k dispozícii majiteľom obchodov bezplatne. Adobe Commerce však zároveň umožnila iným podnikom v oblasti elektronického obchodu využívať prémiové funkcie a nástroje na pohodlnejšie prevádzkovanie internetového obchodu.

Verzia s otvoreným zdrojom vs. Magento Commerce vs. Magento Commerce Cloud

Magento 2 open source edícia

Magento bolo vždy platformou s otvoreným zdrojom na vytváranie webových stránok, čo znamená, že základná funkcia, ktorú ponúka, je bezplatná a nemusíte platiť predplatné, aby ste ju mohli naďalej používať. Magento Open Source je bezplatná verzia platformy elektronického obchodu Magento 2, ktorá ponúka rozsiahly zoznam funkcií, ktoré vám pomôžu vybudovať a prevádzkovať internetový obchod alebo trhovisko.

Adobe Commerce

Edícia Magento Open Source poskytuje všetky základné možnosti elektronického obchodu, ktoré vám umožnia vybudovať internetový obchod a prijímať prvé objednávky. Adobe Commerce vo veľkej miere rozširuje natívne možnosti Magento Open Source. Ako platforma podnikového elektronického obchodu kombinuje výkonnú predpripravenú funkčnosť, takmer neobmedzenú škálovateľnosť a robustné obchodné nástroje.

Niektoré z funkcií, ktoré Adobe Commerce ponúka, zahŕňajú medzipodnikové funkcie, pokročilé marketingové nástroje, informačné panely, vizuálny merchandising a segmentáciu zákazníkov, ktorým sa budeme podrobnejšie venovať v ďalšej časti tohto článku.

Čítať:  Cron Job na každé tri dni

Edícia Adobe Commerce Cloud

Adobe Commerce Cloud, tiež známy ako Magento Commerce Cloud, je oficiálne spravované hostingové riešenie ponúkané spoločnosťou Adobe, ktoré kombinuje silu Magento Commerce s vysokou spoľahlivosťou cloud hostingovej architektúry. Magento Commerce Cloud je plne vybavené riešenie elektronického obchodu s cloudovým softvérom Adobe Commerce a obchodovaním a analytikou poháňanou AI.

Funkcie Magento Cloud

Magento Commerce Cloud ponúka pokročilé funkcie na rozšírenie natívnych možností platformy elektronického obchodu Magento pre cloudové hostingové riešenia Adobe Commerce.

Administratívny balík

Riešenia Magento Commerce Cloud ponúkajú oveľa viac funkcií ako open source verzia hostingových riešení Magento a Magento 2. Niektoré z ďalších funkcií ponúkaných s cloudovou infraštruktúrou Adobe Commerce zahŕňajú:

  • Integrovaná funkcia medzi podnikmi. Modul B2B pomáha podporovať model B2B tým, že ponúka funkcie, ako sú firemné účty, zdieľané katalógy, rýchle objednávky, ponuky na rokovania a zoznamy požiadaviek.
  • Inscenácia obsahu. Usporiadanie obsahu vám umožňuje jednoducho vytvárať, zobrazovať náhľady a plánovať aktualizácie obsahu pre váš obchod z rozhrania Magento Admin.
  • Obchodné spravodajstvo. Adobe Commerce ponúka pokročilé nástroje na monitorovanie obchodu, pričom panely zobrazujú širokú škálu štatistík od priemernej hodnoty objednávky až po celoživotnú hodnotu zákazníka a mieru uchovania.
  • Segmentácia zákazníkov. Segmentácia zákazníkov podporovaná službou Adobe Commerce vám umožňuje vytvárať prispôsobenejšie nakupovanie dynamickým zobrazovaním obsahu a propagačných akcií konkrétnym zákazníkom.
  • Vizuálny merchandising. Vizuálny merchandising ponúka rýchlu reorganizáciu produktov.

Balík náradia Ece

Balík ece-tools ponúkaný spoločnosťou Adobe je súbor nástrojov a skriptov navrhnutých na správu a nasadenie Magento 2 v cloudovej infraštruktúre. Hlavným cieľom ece-tools je zjednodušiť väčšinu procesov infraštruktúry Magento Commerce Cloud. Zahŕňa nasadenie do prostredia Docker, správu úloh cron, aplikovanie bezpečnostných opráv vydaných spoločnosťou Adobe, medzi inými.

Magento hosťované v cloude

Magento Commerce Cloud je oficiálne cloudové hostingové riešenie pre Adobe Commerce. Magento Commerce Cloud, ktorý využíva spoločnosti AWS a Microsoft Azure ako poskytovateľov cloudovej infraštruktúry, je vynikajúcim riešením PaaS pre veľké online obchody a trhoviská.

Cloudová infraštruktúra Adobe Commerce je schopná škálovania tak, aby spĺňala požiadavky na zdroje vášho podnikania v oblasti elektronického obchodu, aby sa dosiahol vyšší výkon a efektívnosť. Využitím pokročilých monitorovacích nástrojov, ako je New Relic, Magento Commerce Cloud eliminuje prestoje a latenciu, aby udržal stabilný a predvídateľný výkon.

Architektúra Magento Commerce Cloud

Magento Commerce Cloud ako spravovaná cloudová platforma elektronického obchodu Magento poskytuje vynikajúce riešenia na budovanie, testovanie a správu internetového obchodu. Spoločnosť Adobe opisuje svoje cloudové riešenie pre obchod ako plne optimalizovanú hostiteľskú platformu pre softvér Adobe Commerce. Tu sú kľúčové vlastnosti infraštruktúry Magento Commerce Cloud:

  • Zásobník technológií. Používaný technologický zásobník zahŕňa NGINX a PHP-FPM, MySQL/MariaDB, Redis, Elasticsearch a Opensearch ako podporované vyhľadávacie nástroje a RabbitMQ.
  • Vývoj a nasadenie. Využíva pracovné postupy založené na Git s automatickým zostavovaním a nasadzovaním kódu.
  • Prostredia. Cloudová infraštruktúra Adobe Commerce ponúka úložisko Git s tromi hlavnými vetvami prostredia pre produkciu, fázovanie a integráciu.
Čítať:  Rozhovory DreamHost so starším softvérovým inžinierom, ...
Životné prostredie Vlastnosti
Výroba Produkčné prostredie používa kód z hlavnej vetvy na konfiguráciu webového servera, databázy a ďalších služieb.
Inscenácia Pracovné prostredie má konfiguráciu infraštruktúry zodpovedajúcu produkčnému prostrediu. Stagingová vetva sa používa na nasadenie kódu na testovanie akýchkoľvek úprav obchodu, vrátane modulov a rozšírení, platobných brán a ďalších.
integrácia Integračné prostredia sú navrhnuté na testovanie a vývoj pred presadením zmien do fázy a výroby.

Bezpečnosť a výkon Magento Commerce Cloud

Spolu s cloudovou architektúrou je vysoký výkon a bezpečnosť zaistená pomocou siete na doručovanie obsahu, brány firewall webových aplikácií a nástrojov na optimalizáciu obrázkov. Fastly CDN poskytuje HTTP cache a ochranu pred útokmi odmietnutia služby. WAF zaisťuje súlad s PCI pre všetky online obchody hostené v cloude Adobe Commerce a chráni pred známymi útokmi a slabými miestami zabezpečenia.

Cloud Adobe Commerce ponúka dva hlavné plány cloudového hostingu Magento – Starter a Pro. Ako naznačuje názov plánu, plán Starter obsahuje základnú funkčnosť, zatiaľ čo plán Pro ponúka pokročilé riešenia pre vyššiu redundanciu, správu zálohovania, obnovu po havárii a ďalšie.

Štartovací plán Magento Commerce Cloud verzus plán Magento Commerce Cloud Pro

Plán Starter Magento Commerce Cloud zahŕňa všetky základné funkcie cloudovej architektúry Adobe Commerce a zahŕňa štyri prostredia. Vytvorí sa jediné úložisko Git s hlavnou vetvou pre produkčné prostredie. Na testovanie a vývoj je nastavené jedno pracovné a až dve integračné prostredia.

Plán Magento Commerce Cloud Pro zahŕňa projektové úložisko Git s Global Master a tri hlavné prostredia: produkčné prostredie na údržbu vašej živej lokality, skúšobné prostredie na testovanie v prostredí identickom s produkčným prostredím a integračné prostredie na vývoj a počiatočné testovanie.

Plány Magento Commerce Cloud Starter a Pro vyzerajú veľmi podobne, pretože zdieľajú spoločnú architektúru cloudovej infraštruktúry. Medzi nimi však existujú určité rozdiely a niektoré z nich sme zhromaždili nižšie.

Hlavné rozdiely Štartovací plán Pro plán
Nástroje podnikovej inteligencie Vrátane Základy Business Intelligence Vrátane Business Intelligence Pro
B2B modul Nezahŕňa Zahrnuté
Zálohovanie a obnova dát Nie sú zahrnuté žiadne automatické zálohy. Snímku projektu však môžete vytvoriť manuálne. Bude zahŕňať váš nasadený kód, softvér a služby a všetky ostatné údaje. Funkcia snímky nie je podporovaná v pláne Pro pre hlavné prostredia. Pracovné a produkčné prostredia Pro dostávajú automatické zálohy na účely obnovy po havárii. Môžete vytvárať snímky svojich integračných prostredí Pro.

Silné stránky Magenta ako platformy elektronického obchodu

Magento, ktoré poháňa viac ako dvestotisíc webových stránok po celom svete, si udržiava svoje miesto medzi desiatkou najpopulárnejších platforiem elektronického obchodu. Pokiaľ ide o budovanie a správu online obchodov a trhovísk akejkoľvek veľkosti a zložitosti, platforma elektronického obchodu Magento je prvoradá.

Čítať:  Čo sú to údaje nulovej strany a prečo by to malo vlastníkov firiem zaujímať?

Je to SEO-friendly

Výhody Magento ďaleko presahujú jeho vysoké možnosti prispôsobenia, ktoré z neho robia robustnú platformu elektronického obchodu. Magento je mimoriadne priateľský k SEO, čo zabezpečujú dva hlavné faktory — jeho rýchlosť a množstvo pokročilých SEO optimalizácií vrátane. Funkcie Magento CMS zahŕňajú vylepšenú štruktúru adries URL, mapy stránok, meta popisy a značky a hodnotenie produktov vo všetkých hlavných vyhľadávačoch vrátane Google.

Rýchle načítanie

Vďaka mnohým aktualizáciám vydaným s každou novou verziou Magento boli takmer eliminované akékoľvek oneskorenia pri poskytovaní obsahu koncovým používateľom. Magento zaisťuje rýchle spracovanie dopytov pomocou Elasticsearch ako svojho hlavného vyhľadávacieho nástroja. Elasticsearch do značnej miery prekonáva MySQL/MariaDB na webových stránkach elektronického obchodu, pričom poskytuje bleskovú rýchlosť a dokonalú relevantnosť výsledkov vyhľadávania.

Vynikajúca platforma s rôznymi funkciami

Magento bolo navrhnuté tak, aby spĺňalo požiadavky elektronického obchodu. To zahŕňa okrem mnohých ďalších funkcií vytváranie a správu katalógov produktov, spracovanie objednávok a ukladanie informácií o zákazníkoch. S bezkonkurenčným výkonom, efektívnym SEO a rozsiahlym zoznamom tém a rozšírení optimalizovaných pre obsah je Magento dokonalým riešením pre správu obsahu aj úlohy elektronického obchodu.

Svoj web si môžete plne prispôsobiť

Magento je známe ako platforma elektronického obchodu s otvoreným zdrojom, ktorá umožňuje takmer nekonečné prispôsobenie. Pomocou rôznych rozšírení a vlastných modulov môžete vytvoriť skutočne jedinečný obchod a integrovať rôzne služby vrátane platobných brán a analytických nástrojov. Sila Magenta sa však spája s jeho komplexnosťou, pretože na realizáciu vašich nápadov by ste často potrebovali najať vývojára alebo dokonca celý tím.

Spodná čiara

Magento, ktorý poháňa státisíce online obchodov v globálnej sieti, zostáva jednou z najvýkonnejších platforiem elektronického obchodu na svete. Magento je open source, takže začínajúci majitelia obchodov si ho môžu bezplatne stiahnuť a začať budovať svoju online prítomnosť. Edícia Adobe Commerce môže výrazne zlepšiť skúsenosti zákazníkov niekoľkými spôsobmi a mnohí majitelia obchodov ju uprednostňujú, aby mohli rozvíjať svoje online podnikanie.

Magento Commerce Cloud je spôsob, akým Adobe spája špičkovú technológiu s výkonom cloud computingu. Adobe Commerce Cloud môže byť dokonalým riešením pre veľké kritické webové stránky elektronického obchodu, ktoré nevyžadujú nasadenie bez prestojov a veľké množstvo zdrojov hostingu.

Hostinger spája silu Magento a spoľahlivosť hostingu v cloude, aby poskytoval vysokokvalitný hosting pre všetky Magento obchody bez ohľadu na ich veľkosť a zložitosť. Zásobník technológií na podnikovej úrovni, pokročilé zabezpečenie a vysoká škálovateľnosť s CDN zaisťujú vysokú rýchlosť osvetlenia a dokonalý výkon.

Ľahko škálujte, pretože váš online obchod rastie a priťahuje nových zákazníkov. Odhlásiť sa Hostinger spravoval plány cloudového hostingu Magento využiť vstavané prémiové riešenia a najlepšiu podporu v tomto odvetví.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE