Čo je maskovanie a prečo je škodlivé pre SEO stránky WordPress?

Tento august spoločnosť, ktorá stojí za bezpečnostným doplnkom WordPress WordFence zverejnil blogový príspevok odhaľujúce, že populárny doplnok 404 až 301 vložil reklamu na stránky stránok WordPress, na ktorých bol nainštalovaný. Reklama bola pre nekvalitné a potenciálne podvodné služby, ako sú spoločnosti poskytujúce pôžičky pred výplatou a eskortné agentúry.
Ak by ste však vy alebo vlastníci stránok navštívili jednu zo 70 000 stránok pomocou doplnku 301 až 404, nevideli by ste žiadnu stopu po vložených reklamách. Je to preto, že kód doplnku bol tajne navrhnutý tak, aby zobrazoval reklamy iba vtedy, keď prehľadávač vyhľadávacieho nástroja načítal stránku. Táto technika sa nazýva maskovanie a je to tak spoločnosť Google vážne odrádza.
Fakty prípadu doplnku 404 To 301 sú zaujímavé a vyvolali značnú kontroverziu, najmä pokiaľ ide o spôsob, akým WordFence zverejnil správanie predtým, ako dal vývojárovi šancu reagovať – niečo, čo považujem za pochopiteľné vzhľadom na rozsah problému a zjavne zámerne vkladanie škodlivých reklám.

Viac ma však zaujíma všeobecný prípad: stretol som sa s niekoľkými vlastníkmi WordPress stránok, ktorí problém s maskovaním nevidia.
Maskovanie funguje tak, že deteguje používateľského agenta návštevníka a programovo zobrazuje alebo skrýva obsah v závislosti od toho, či je používateľ webový prehliadač alebo prehľadávač vyhľadávacieho nástroja. Cieľom je ovplyvňovať vyhľadávače – buď prostredníctvom odkazov alebo kopírovania – aby hodnotili stránku podľa dopytov, pre ktoré by sa inak nehodnotila. Je to pokus oklamať vyhľadávače a spamovať ich indexy.
Netreba dodávať, že vyhľadávače to nenávidia. Chcú presne pochopiť obsah stránky. Maskovanie to znemožňuje, a preto je to v rozpore s pokynmi spoločnosti Google pre správcov webu. Ak Google objaví stránku zapojenú do maskovania, bude takmer určite penalizovaná.
Teraz, rovnako ako všetky tieto pravidlá SEO, ich majitelia stránok môžu ignorovať a hádzať kockou, aby sa nenechali chytiť. Ak vám však záleží na návštevnosti Google a reputácii vašej domény z dlhodobého hľadiska, maskovaniu a súvisiacim technikám je najlepšie sa vyhnúť. Preto sú majitelia stránok takí nahnevaní na utajené maskovanie zásuvným modulom 404 To 301.

Čítať:  Základy WordPress: Ako sieť na distribúciu obsahu zrýchľuje váš web?

Čo sa nepočíta ako maskovanie?

Mnoho webových stránok zobrazuje rôznym používateľom rôzny obsah. Môžu meniť obsah na základe polohy, segmentácie publika pre reklamu, času dňa, histórie používateľa a rôznych ďalších faktorov. Google toto správanie nepovažuje za maskovanie. Je dôležité pochopiť, že maskovanie je zámerným pokusom oklamať vyhľadávače. Personalizácia obsahu zvyčajne nie je klamlivá a do určitej miery to robí takmer každá veľká stránka na webe. Nemali by ste sa báť, že nevinná personalizácia bude mať negatívny vplyv na SEO.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE