Čo je migrácia webových stránok WordPress a ako sa pripraviť

Je poľutovaniahodné, keď váš súčasný webový hostiteľ už nestíha, ale ak sa nenapĺňajú vaše očakávania alebo vaša firma prerástla svoj súčasný domov, je čas na zmenu. Keď robíte migráciu webu WordPress, meníte servery. Vo väčšine prípadov to znamená prechod na rýchlejšie načítanie, nižšie ceny, lepšie služby zákazníkom a ďalšie kľúčové funkcie navrhnuté tak, aby vám uľahčili život a poskytli lepšiu používateľskú skúsenosť.

Tu je to, čo môžete očakávať od procesu migrácie webových stránok, rýchly pohľad na kroky, ktoré môžete podniknúť na uľahčenie najlepšieho možného výsledku, najlepšie doplnky na migráciu WordPress, ktoré vám pomôžu, a niekoľko ďalších tipov na migráciu WP.

Prečo je migrácia WordPress dôležitá?

Niektorí správcovia webových stránok môžu považovať migráciu stránky WordPress za skľučujúcu úlohu, pretože si vyžaduje veľa podrobností. Niekoľko používateľov hovorí, že sa obávajú rizík spojených s migráciou vašej stránky WordPress, ktorá by mohla stránku úplne zničiť a chceli by sa od nej držať ďalej. Existuje však niekoľko dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú presunúť svoje webové stránky.

Výkon

Vlastníci stránok WordPress majú k dispozícii celý rad možností webového hostiteľa. Existujú lacní poskytovatelia hostingu, ktorí ponúkajú zdieľané plány, v ktorých je šírka pásma zdieľaná medzi desiatkami tisíc stránok. Zdieľaný webový hostiteľ môže notoricky spomaliť váš web alebo spôsobiť výpadok. Ak máte to isté, možno je čas migrovať váš web WordPress k novému poskytovateľovi hostingu.

Existujú poskytovatelia hostingu, ktorí ponúkajú vyššie plány webového hostiteľa, ako je cloud hosting a špecializovaná alebo riadená hostingová služba. Požiadajte svojho poskytovateľa hostingu o lepší hostingový balík alebo vyhľadajte odporúčania alebo si prečítajte recenzie od iných vlastníkov webových stránok a potom migrujte na nový hostingový server.

Migrácia vašej webovej lokality môže pomôcť zvýšiť jej výkonnosť niekoľkými ďalšími spôsobmi. Po prvé, môžete využiť novšie a rýchlejšie webové servery. Okrem toho môžete optimalizovať kód svojho webu a zlepšiť celkovú štruktúru webu. Nakoniec, migráciou na nového hostiteľa môžete tiež skrátiť časy načítania svojich webových stránok. Všetky tieto faktory môžu viesť k výraznému zvýšeniu rýchlosti a výkonu vášho webu.

Zmenšenie nákladov

Zatiaľ čo mnohé podniky sa snažia upgradovať na lepších poskytovateľov hostingu, aby mohli škálovať svoje podnikanie, niektoré sa pozerajú na zníženie nákladov. Majitelia malých stránok WordPress hľadajú lacnejšieho poskytovateľa hostingu, ale nebojte sa, nie každý lacnejší webhosting znamená downgrade.

Môžete nájsť lepšieho poskytovateľa hostingu, ktorý ponúka rovnakú hostingovú službu, ale za oveľa nižšiu cenu. Iní poskytovatelia hostingu môžu tiež ponúkať časovo obmedzené zľavy, ktoré by majitelia webových stránok chceli využiť. Nový hostingový server môže ponúknuť veľa možností na úsporu nákladov, vrátane nižších poplatkov za hosting, zlepšenej efektívnosti hardvéru a softvéru a zvýšenej doby prevádzkyschopnosti. Využitím výhod lacnejšieho poskytovateľa hostingu môžu podniky reinvestovať do iných oblastí svojich webových stránok alebo online prítomnosti, ako je marketing alebo služby zákazníkom. Okrem toho môže nový server ponúkať aj nové funkcie a funkcie, ktoré neboli dostupné na starom hostingovom serveri, čo môže ešte viac zlepšiť celkový zážitok pre návštevníkov webu.

Čítať:  Zručnosti, ktoré potrebuje každý odborník na SEO pre úspech

Problémy s podporou

Jednou z kľúčových zložiek každého online podnikania je jeho zákaznícka podpora. Ak máte problémy so svojou webovou stránkou WordPress, prvým krokom je kontaktovať tím zákazníckej podpory vášho webového hostiteľa. Budú vám môcť pomôcť vyriešiť problém a obnoviť prevádzku vašej lokality.

V niektorých prípadoch možno budete musieť úplne zmeniť poskytovateľa hostingu. Ak máte neustále problémy so svojou stránkou a zákaznícka podpora vášho poskytovateľa hostingu je vždy nedostupná alebo si vyžaduje čas, aby ste odpovedali alebo vyriešili problém, možno je čas zvážiť prechod k novému poskytovateľovi hostingu. Existuje veľa skvelých možností, takže si pred konečným rozhodnutím venujte nejaký čas na preskúmanie možností vášho webového hostiteľa.

Stručne povedané, zlá podpora poskytovateľa hostingu môže byť skutočnou bolesťou. Ale s trochou trpezlivosti a vytrvalosti by ste mali byť schopní nájsť poskytovateľa hostingu, ktorý vás presvedčí, aby ste migrovali svoje stránky WordPress a aby vaše stránky fungovali čo najlepšie.

Základy migrácie webových stránok

Migrácia webových stránok je zložitá a zahŕňa mnoho pohyblivých častí, podobne ako presun vášho skutočného domova. Nižšie budete potrebovať prinajmenšom nasledujúce. Ak sa vykoná správne, proces migrácie lokality je prakticky bezproblémový; vaša stránka by mala fungovať bez prerušenia a vaše publikum ani nebude vedieť, že sa niečo deje. Nesprávne vykonaná migrácia WP môže mať za následok pokles návštevnosti, slabý výkon webových stránok alebo dokonca stratu celého webu.

Vytvorte zálohu svojej aktuálnej stránky

Pred začatím procesu migrácie si zálohujte svoju stránku WordPress. Tým sa zabezpečí, že budete mať kópiu svojej stránky pre prípad, že by sa počas migrácie niečo pokazilo. Uistite sa, že ste zálohovali všetko, súbory svojich stránok, databázu WordPress, zoznamy zákazníkov a v niektorých prípadoch aj e-maily.

Ak chcete vytvoriť zálohu svojho obsahu, môžete použiť nástroj WordPress Export. Tento nástroj vytvorí súbor XML so súbormi vašej lokality, ktorý si potom môžete stiahnuť a uložiť do počítača. Existuje tiež veľa doplnkov a služieb na migráciu WordPress, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť zálohu vašich súborov WordPress a databázy WordPress. Vyberte si ten, ktorý je pre vás ten pravý, a podľa jeho pokynov vytvorte zálohu. Po vytvorení zálohy ste pripravení začať proces migrácie k vášmu novému poskytovateľovi hostingu.

Preneste všetky existujúce údaje

Prenos údajov k vášmu novému poskytovateľovi hostingu môže byť náročná úloha, najmä ak máte veľkú webovú stránku s množstvom obsahu, súbormi WordPress a databázou WordPress. Existujú dva hlavné typy údajov, ktoré je potrebné migrovať: statické a dynamické. Statické údaje sú akýkoľvek typ súborov lokality, ktoré sa často nemenia, ako sú obrázky alebo súbory PDF. Dynamické údaje sú akýkoľvek typ údajov, ktoré sa často menia, ako napríklad súbory PHP, databázy WordPress alebo obsah vytvorený používateľmi.

Najbežnejšou metódou migrácie statických údajov na nového webového hostiteľa je použitie klienta protokolu prenosu súborov (FTP). Toto je softvérový program, ktorý vám umožňuje pripojiť sa k obom serverom a prenášať súbory medzi nimi. Na tento účel môžete použiť aj klienta SSH.

Migrácia dynamických údajov je náročnejšia, pretože sú často uložené v databázach. Ak chcete migrovať tento typ údajov, budete ich musieť exportovať zo starej databázy a importovať do novej databázy. Dá sa to urobiť pomocou nástroja ako phpMyAdmin. Po importovaní údajov do novej databázy budete musieť aktualizovať konfiguráciu svojej webovej lokality, aby ukazovala na novú databázu. To sa zvyčajne vykonáva úpravou súboru „config.php“ na vašej webovej lokalite.

Čítať:  4 spôsoby, ako opraviť automatické odhlásenie zariadení spojených s WhatsApp

Po dokončení týchto krokov by mala byť vaša webová lokalita úspešne migrovaná na nový server poskytovateľa hostingu.

Prejdite sériou testov, aby ste sa uistili, že všetko funguje

Po migrácii webovej stránky na nový server je dôležité otestovať stránku, aby ste sa uistili, že všetko funguje podľa očakávania. Dá sa to dosiahnuť prístupom na stránku z webového prehliadača a testovaním rôznych funkcií. Začnite tým, že sa ubezpečíte, že všetky súbory WordPress boli prenesené správne. Medzi ďalšie bežné veci na testovanie patrí domovská stránka, interné stránky, formuláre a odkazy. Ak sa vyskytnú nejaké problémy so stránkou, mali by byť opravené predtým, ako sa migrácia považuje za dokončenú.

Je tiež dobré otestovať webovú lokalitu na rôznych prehliadačoch a zariadeniach, a nie iba na lokálnom počítači, pretože niektoré funkcie môžu fungovať len v určitých prehliadačoch alebo zariadeniach a váš lokálny počítač môže mať tiež silnú vyrovnávaciu pamäť, ktorá vám zabráni v zobrazení zmeny. Testovanie by sa malo vykonať aj po vykonaní akýchkoľvek zmien na webovej lokalite, ako je pridanie nového obsahu alebo zmena dizajnu.

Testovaním rôznych funkcií a porovnaním výsledkov s predchádzajúcou verziou lokality je možné identifikovať a opraviť akékoľvek problémy predtým, ako sa migrácia považuje za dokončenú.

Migrujte svoje DNS

Keď sa ubezpečíte, že všetko funguje, nezabudnite aktualizovať svoje záznamy DNS, aby názov domény vašej webovej lokality smeroval na nový server. Rozmnoženie môže trvať až 48 hodín, takže buďte trpezliví!

Dovtedy ponechajte svoju starú webovú stránku v prevádzke, kým sa zmena DNS plne nerozšíri na novom serveri. Tým sa minimalizujú prestoje vašich návštevníkov. Po rozšírení zmeny DNS môžete svoju starú webovú lokalitu prepnúť do režimu offline. Gratulujeme – úspešne ste migrovali svoje webové stránky na nový server.

Len ukážkový obrázok. Alt tag: zálohujte si súbory WordPress pred migráciou na nový server

Ako dlho trvá migrácia stránok?

Toto je najdôležitejšia otázka pre mnohých majiteľov firiem, pretože nikto nechce byť prekvapený dlhším prestojom, ako sa očakávalo. Dobrou správou je, že väčšina migrácií stránok nebude zahŕňať žiadne prestoje – nová stránka by mala byť aktívna pred archiváciou starej stránky – ale migrácia k novému poskytovateľovi hostingu je stále potenciálne časovo náročný proces a môžete mať aby ste medzitým pozastavili ďalšie aktualizácie.

Keďže rýchlosť migrácie závisí od premenných, ako je veľkosť vašej webovej stránky, zapojený poskytovateľ hostingu, zvolená hostingová služba alebo plán a ako skúsený je váš migračný tím, je takmer nemožné odhadnúť, ako dlho to bude nakoniec trvať. To znamená, že automatizačné nástroje a skúsený migračný tím môžu celý proces urýchliť a zefektívniť, najmä ak sa chcete vyhnúť nákladným chybám, ktoré si vyžadujú zdĺhavé opravy.

Niekoľko tipov a trikov

Aj keď je vždy dobré spolupracovať s profesionálom pri vykonávaní veľkých zmien na vašom webe, tu je niekoľko návrhov, ktoré vám pomôžu hladko prebehnúť DIY migrácia:

  • Nezrušte u svojho starého poskytovateľa hostingu, kým neoveríte, že všetko je s vaším novým webhostingom uspokojivé. Posledná vec, ktorú chcete urobiť, je stratiť prístup k vašim súborom WordPress skôr, ako budú vaše súbory WordPress správne prenesené.
  • Vždy otestujte svoje stránky pred uvedením do prevádzky. Je dôležité čo najskôr vedieť, či boli vaše súbory WordPress úspešne prenesené na nového webového hostiteľa, či sa obsah vykresľuje podľa želania a či sú odkazy na stránky správne.
  • Sledujte svoj web aj po tom, čo bude aktívny. Niektoré chyby, či už ide o problém vo vašej novej hostingovej službe alebo nekompatibilitu vo vašom hlavnom paneli WordPress, sa prejavia až po týždňoch alebo dokonca mesiacoch a ich prehliadanie by mohlo viesť k poklesu hodnotenia a/alebo návštevnosti.
Čítať:  Séria Agency Summit: Ako zdvojnásobiť svoje príjmy bez zdvojnásobenia počtu zamestnancov

Tím Hostinger pomáha našim klientom migrovať ich webové stránky na WordPress každý deň. Ak chcete získať ďalšie informácie o tom, ako môžu naši vývojári vytvoriť, spravovať a podporovať vašu stránku WordPress, kontaktujte nás ešte dnes.

Migrujte svoju stránku WordPress pomocou doplnku

Ďalším spôsobom migrácie stránky WordPress je použitie doplnkov. Migrácia pomocou doplnku je jednoduchší spôsob a nevyžaduje si toľko technických znalostí. Pomocou niekoľkých kliknutí môžete exportovať svoj obsah, nastavenia a mediálne súbory z jedného webu WordPress a importovať ich do iného. Existujú desiatky doplnkov WordPress na migráciu webových stránok, tu sú niektoré z najlepších.

UpdraftPlus

Doplnok UpdraftPlus WordPress je jedným z najpopulárnejších dostupných doplnkov na migráciu WordPress. Viac ako 2 milióny webov WordPress dôveruje UpdraftPlus, že ich údaje sú v bezpečí.

UpdraftPlus je bezplatný softvér s otvoreným zdrojovým kódom vydaný pod licenciou GPLv2 alebo novšou. Doplnok je neustále aktualizovaný o nové funkcie, opravy chýb a vylepšenia zabezpečenia. UpdraftPlus získava na popularite pre migráciu, pretože je to najrýchlejšie riešenie zálohovania pomocou cloudového úložiska, ako sú Dropbox a Disk Google.

UpdraftPlus tiež uľahčuje obnovenie vašich stránok, ak sa niečo pokazí. Môžete obnoviť jednotlivé súbory WordPress alebo celý web zo zálohy pomocou niekoľkých kliknutí. Jednoducho prejdite na stránku obnovenia UpdraftPlus, vyberte zálohu, ktorú chcete použiť, a kliknite na tlačidlo ‘Obnoviť’.

Ak ešte nepoužívate UpdraftPlus, odporúčame vám začať teraz. Je to najlepší spôsob, ako udržať váš web WordPress zálohovaný, migrovaný a bezpečný.

VaultPress

VaultPress sa považuje za dôležité meno v adresári doplnkov WordPress, pretože to nie je len efektívny nástroj na migráciu, ale aj doplnok na zálohovanie a zabezpečenie. VaultPress je bezpečnostná služba založená na predplatnom pre stránky WordPress, ktorá ponúka zálohovanie v reálnom čase a skenovanie škodlivého softvéru. Je navrhnutý tak, aby vám pomohol zabezpečiť váš web WordPress pred útokmi škodlivého softvéru, hackermi, stratou údajov a inými hrozbami.

Migračný doplnok Vaultpress WordPress vám pomôže ľahko presunúť váš web WordPress zo starej hostingovej služby na inú. Zvláda všetky kroky potrebné na úspešnú migráciu vrátane vytvárania záloh, prenosu súborov WordPress a aktualizácie DNS záznamov.

Doplnok je navrhnutý tak, aby spolupracoval s populárnymi poskytovateľmi hostingu, ako sú WP Engine, SiteGround a DreamHost. Môže sa použiť aj na migráciu webov WordPress, ktoré sú hosťované samostatne.

Migrácia WordPress môže byť zložitý a časovo náročný proces. S Vaultpress si môžete byť istí, že vaša migrácia prebehne hladko a bez akýchkoľvek bolestí hlavy.

Migrácia WP typu všetko v jednom

Doplnok All-in-one WP pre migráciu sa môže pochváliť pôsobivou sledovanosťou, ktorá priťahuje milióny inštalácií s tisíckami pozitívnych komentárov a spätnej väzby od vlastníkov webu a digitálnych agentúr WordPress. Doplnok All-in-one WP pre migráciu je navrhnutý na jeden účel: zálohovanie a obnovenie vašich stránok WordPress. Existujú dve verzie tohto doplnku: Bezplatná verzia vám umožňuje migrovať vaše stránky na nového hostiteľa alebo server niekoľkými kliknutiami, zatiaľ čo prémiová verzia vám poskytuje viac funkcií, ako sú plánované zálohy a migrácia väčších stránok.

Doplnok pre migráciu WP typu všetko v jednom sa veľmi ľahko používa. Jednoducho nainštalujte doplnok na svoju stránku WordPress a potom kliknite na tlačidlo „Exportovať“. Sprievodca vás prevedie procesom exportovania obsahu a nastavení. Po exportovaní obsahu ho môžete importovať do svojej novej inštalácie WordPress. Čo robí migráciu All-In-One WP migráciou pre používateľov webu zaujímavou, je jej funkcia Drag and drop. Možnosti hľadania a nahradenia možno nájsť počas exportu, ako aj pri riešení problémov pri serializácii.

Čítať:  Miestne SEO: čo to je? A ako sa zlepšujete?

Ak chcete presunúť svoju stránku WordPress na nového hostiteľa alebo server, najlepším riešením je doplnok WP pre migráciu typu všetko v jednom. Je to jednoduché a ušetrí vám to veľa času.

Super zálohovanie a klonovanie

Doplnok Super Backup & Clone vám umožňuje jednoducho migrovať váš web WordPress na nového hostiteľa alebo server. Doplnok vytvorí úplnú zálohu vášho webu vrátane databázy, súborov WordPress a doplnkov. Po dokončení zálohovania môžete pomocou doplnku migrovať svoje stránky na nové miesto. Tento doplnok je k dispozícii výhradne na CodeCanyon za 35 USD. Získate tak aj šesťmesačný plán zákazníckej podpory.

BackupBuddy (v súčasnosti nie je kompatibilný s Kinsta)

BackupBuddy je navrhnutý tak, aby vám pomohol ľahko presunúť váš web WordPress z jedného hostiteľa na druhého. Doplnok vytvorí komprimovaný súbor celej vašej inštalácie WordPress, ktorý potom môžete nahrať na svojho nového hostiteľa a obnoviť pomocou niekoľkých kliknutí.

Doplnok sa jednoducho používa a ponúka širokú škálu možností, aby ste sa uistili, že vaša migrácia prebehne hladko. Či už presúvate svoje webové stránky na web WordPress na nového hostiteľa, alebo len meníte názvy domén, BackupBuddy vám môže pomôcť pri prechode s minimálnymi problémami.

Migrovať Guru

Migrate Guru uľahčuje migráciu vašej webovej stránky WordPress z jednej platformy na druhú. Len niekoľkými kliknutiami môžete presunúť celú svoju stránku WordPress vrátane všetkého jej obsahu, nastavení a doplnkov na nového hostiteľa alebo platformu.

Je to jediný migračný doplnok, ktorý ponúka automatickú migráciu. To znamená, že nemusíte sami vykonávať žiadnu manuálnu migráciu. Plugin automaticky migruje váš web za vás. Migrate Guru ponúka aj bezplatnú skúšobnú verziu, takže si ju môžete vyskúšať ešte pred kúpou. Doplnok je tiež navrhnutý tak, aby fungoval s webovými stránkami Drupal, Joomla! a Magento.

Ďalšou výhodou oproti konkurencii je, že doplnok WordPress pre migráciu umožňuje jednoduchý prechod, dokonca aj pre používateľov veľkej siete s viacerými lokalitami, je možné migrovať webovú stránku, ktorej veľkosť dosahuje 200 gb.

Duplikátor (momentálne nie je kompatibilný s Kinsta)

Duplicator je najpoužívanejší doplnok, ktorý môže pomôcť presunúť stránky WordPress na iné miesto. Duplicator vám pomôže vytvoriť kópiu vašej webovej stránky WordPress a migrovať ju na inú doménu alebo hostiteľa. Je to veľmi užitočné, keď chcete presunúť svoje webové stránky z jednej domény do druhej alebo z jedného hostiteľa na druhého. Duplicator vám tiež pomôže vytvoriť zálohu vášho webu WordPress. Pomocou doplnku duplikátora môžete migrovať svoj web WordPress na Amazon AWS, Google Cloud Platform, Microsoft Azure atď.

Duplicator má dve časti: Zásuvný modul Duplicator, ktorý nainštalujete na zdrojovú stránku, a balík Duplicator, ktorý obsahuje všetky informácie a súbory WordPress potrebné na presun stránky. Najprv vytvoríte balík na zdrojovej lokalite, potom si ho stiahnete a nahráte na cieľovú lokalitu. Na cieľovej lokalite rozbaľte balík a spustite inštalačný program.

Ste pripravení na migráciu?

Migráciu vašej stránky WordPress je najlepšie vykonať pomocou doplnkov. Existuje veľa skvelých doplnkov na migráciu WordPress, ale ktorý z nich je pre vás najlepší? Ak si nie ste istí, ktorý doplnok je vhodný pre váš web WordPress, opýtajte sa svojho nového hostiteľa alebo servera, čo odporúča. Môžu mať dokonca migračný nástroj, ktorý uprednostňujú.

Bez ohľadu na to, ktorý doplnok si vyberiete, postupujte podľa pokynov a tipov, ktoré odporúčame vyššie, aby ste sa vyhli problémom. Ak potrebujete odbornú pomoc, neváhajte a zavolajte Hostinger ešte dnes a prediskutujte naše plány migrácie a údržby WordPress ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE