Čo je platforma elektronického obchodu Magento a prečo ju používať?

Platforma elektronického obchodu Magento (teraz označovaná ako Adobe Commerce) je centrom živého ekosystému maloobchodníkov, vývojárov, dizajnérov, konferencií a poskytovateľov hostingu. Rovnako ako všetky online ekosystémy elektronického obchodu, Magento sa neustále vyvíja. To znamená, že pre nováčikov v elektronickom obchode môže byť ťažké spoznať všetky prvky Magento a úlohu, ktorú zohrávajú pri budovaní úspešného online podnikania pomocou platformy.

Tento článok vysvetlí niektoré terminológie, ktorým musia noví obchodníci porozumieť predtým, ako sa vydajú na cestu s platformou elektronického obchodu Magento.

Pochopenie elektronického obchodu Magento

Magento je výkonná technologická platforma elektronického obchodu s otvoreným zdrojom. Úspešne ho používajú maloobchodníci po celom svete, od malých podnikateľov až po prominentnejších obchodníkov s elektronickým obchodom, ako sú Ford, Coca-Cola, Procter & Gamble, Jaguar Land Rover, HP, Tommy Hilfiger, ASUS a ďalšie.

Platforma Magento bola oficiálne vydaná v marci 2008 a odvtedy sa rozrástla do neuveriteľných rozmerov. Existujú dve hlavné iterácie platformy, Magento 1 a Magento 2. Jedným z hlavných dôvodov, prečo vývojári elektronického obchodu milujú Magento, je jeho prispôsobiteľnosť a schopnosť škálovať s rastúcim podnikaním. Pre vývojárov obchodov Magento sú k dispozícii tisíce modulov, tém a rozšírení a môžu byť zahrnuté aj vlastné funkcie.

Čo robí platforma elektronického obchodu Magento?

Magento ako pokročilá platforma elektronického obchodu umožňuje podnikateľom alebo majiteľom firiem vytvoriť a spustiť robustný internetový obchod. Obchodníci získajú prístup k vylepšenému nákupnému košíku a kontrolu nad dizajnom, funkčnosťou a používateľskou skúsenosťou svojho internetového obchodu v rámci ekosystému Magento. Obchodníci môžu tiež použiť vstavané nástroje v rámci Magento na vytváranie účinných marketingových kampaní, optimalizáciu obsahu pre vyhľadávače, zlepšenie služieb zákazníkom a správu katalógov produktov.

Čo je softvér Magento: Open Source vs. obchod

K dispozícii sú dve rôzne verzie platformy elektronického obchodu Magento – Magento Open Source a Magento Commerce. Pochopenie, ktorá z nich je pre vás najlepšia, závisí od veľkosti vašej firmy a vašich jedinečných potrieb. Poďme si každý rozobrať nižšie.

Magento Open Source

Magento Open Source je bezplatná verzia platformy elektronického obchodu Magento, ktorá obsahuje niekoľko rovnakých funkcií ako Magento Commerce. Magento Open Source bol donedávna známy ako Magento Community Edition.

Čítať:  Možnosti kanála elektronického obchodu pre malé firmy

Magento Commerce bol pôvodne vydaný v roku 2007 ako verejná beta verzia. Plná verzia bola vydaná v roku 2008. Pretože Magento Open Source je postavený na technológii open source, vývojári nie sú viazaní na poskytnutý softvér – čo znamená, že môžu vykonávať zmeny v aplikácii a začleňovať ďalšie technológie. To tiež znamená, že vývojári môžu vytvoriť Magento Open Source do niečoho prispôsobeného tak, aby vyhovovalo ich potrebám. To je niečo, čo vývojári s Magento Commerce nemôžu tak slobodne robiť.

Magento Open Source ponúka pôsobivú základnú sadu funkcií, ale to, čo žiari, sú ďalšie funkcie ponúkané prostredníctvom nespočetných rozšírení, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. Práve teraz sú na platforme Magento k dispozícii tisíce rozšírení.

Na používanie Magento Open Source si maloobchodníci môžu vybrať poskytovateľa hostingu Magento, ktorý poskytne servery, šírku pásma a podporu, ktorú maloobchodník potrebuje na vybudovanie svojho elektronického obchodu. To tiež umožňuje maloobchodníkom sústrediť sa na svoje podnikanie a ponechať procesy na pozadí tímu odborníkov na Magento.

Magento Commerce

Srdcom platformy elektronického obchodu Magento je Magento Commerce, čo je komerčná verzia spoločnosti pre vývojárov. Ide o cloudové riešenie typu všetko v jednom, ktoré zahŕňa podporu a ďalšie funkcie pre podnikových predajcov, ako je napríklad správa účtu Magento.

Samoobslužná verzia Magento Commerce, predtým známa ako Magento Enterprise Edition, bola pôvodne vydaná v roku 2016. Odvtedy sa stala základom v komunite Magento, pretože väčšie podniky elektronického obchodu hľadajú viac funkcií, pretože ich stránky sa stávajú zložitejšími a získavajú významnejšiu globálnu prítomnosť.

Ak podnikáte v oblasti elektronického obchodu na podnikovej úrovni, Magento Commerce je pravdepodobne najlepšou platformou pre váš internetový obchod. Túto platformu môžete implementovať aj ako lokálne riešenie alebo cloudové riešenie typu platform-as-a-service (PaaS) (Magento Commerce Cloud).

Rozdiely medzi Magento Open Source a Magento Commerce

Existuje niekoľko rozdielov medzi edíciou Open Source a Commerce Magento, ktoré je potrebné zvážiť predtým, ako sa rozhodnete, ktorá verzia Magento je vhodná pre váš obchod, vrátane:

Vlastnosti Magento Open Source Magento Commerce
Responzívny web elektronického obchodu Áno Áno
Správa propagačného motora/produktu a katalógu Áno Áno
Pokladňa, platba, doprava a správa objednávok Áno Áno
Správa stránok (admin) Áno Áno
ElasticSearch Nie Áno
Bluefoot CMS vo verzii 2.2 Nie Áno
Správa objednávok Magento Nie Áno
Inscenácia a ukážka obsahu Nie Áno
Doprava Magento Nie Áno
Preddefinovaná funkcia B2B (verzia 2.2 a vyššia) Nie Áno
Čítať:  Čo je WP-Admin Dashboard? Top 11 funkcií

Výhody a nevýhody elektronického obchodu Magento

Magento je jeden z najpopulárnejších redakčných systémov (CMS) pre obchody elektronického obchodu s vysokou návštevnosťou – a dnes je ich viac 180 000 známych živých lokalít pomocou Magento. Zatiaľ čo platforma elektronického obchodu Magento ponúka niekoľko robustných funkcií, neprichádza bez nevýhod. Nižšie podrobne popíšeme výhody a nevýhody platformy Magento, aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, či je vhodná pre váš e-shop.

Pros

Vylepšená flexibilita: Open source povaha platformy Magento znamená, že ponúka zvýšenú flexibilitu a možnosti prispôsobenia. Bez ohľadu na vaše odvetvie alebo špecializáciu môžete svoj elektronický obchod upraviť na základe funkcií a funkcií, ktoré potrebujete. Magento tiež umožňuje používateľom integrovať rozšírenia tretích strán alebo prispôsobené rozšírenia a systémy tretích strán, ako je plánovanie podnikových zdrojov (ERP), riadenie vzťahov so zákazníkmi (CRM) a poskytovatelia platieb.

Pokročilé vlastnosti: Magento ponúka niekoľko pokročilých funkcií ktoré umožňujú obchodníkom vytvárať výkonné nástroje elektronického obchodu. Platforma Magento ponúka rôzne nástroje, ktoré zahŕňajú:

  • Marketing, propagácia a konverzia
  • Správa stránok
  • Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO)
  • Správa katalógu
  • Prehliadanie produktov
  • Prehliadanie katalógu
  • Pokladňa, platby a doprava
  • Riadenie objednávok
  • Zákaznícke účty
  • Zákaznícky servis
  • Mobilný obchod
  • Medzinárodná podpora
  • Analýzy a prehľady

Zjednodušená škálovateľnosť: Ako podnikateľ alebo vlastník firmy je pre váš úspech nevyhnutné zabezpečiť, aby bol váš elektronický obchod ľahko škálovateľný, keď váš podnik rastie. Používatelia Magento môžu bez námahy škálovať svoj internetový obchod, pretože platforma môže podporovať stovky tisíc produktov a tisíce transakcií za hodinu. Produktová kapacita vášho elektronického obchodu môže ešte viac rásť s Magento Commerce Cloud, ktorý ponúka neobmedzený potenciál, ktorým je cloud známy.

Spoločenstva: Kvôli popularite Magento má veľa používateľov a prispievateľov. To uľahčuje obchodníkom získať podporu, ktorú potrebujú pri riešení problémov súvisiacich s Magento. Znamená to tiež, že platforma Magento neustále obsahuje nové rozšírenia, doplnky a integrácie vytvorené komunitou vývojárov. To umožňuje obchodníkom vytvárať špičkové, inovatívne internetové obchody.

Mobilná prívetivosť: Zákazníci elektronického obchodu uprednostňujú mobilné zariadenia, čo znamená, že internetové obchody musia reagovať na inteligentné zariadenia. Magento zjednodušuje obchodníkom vytváranie elektronických obchodov vhodných pre mobilné zariadenia, ktoré bezproblémovo fungujú na smartfónoch, tabletoch a počítačoch. The Magento Progressive Web Application (PWA) Studio tiež umožňuje obchodníkom vyvíjať, nasadzovať a udržiavať predajňu PWA nad Magento 2.3 a vyššie.

Čítať:  Čo je to Core Web Vitals spoločnosti Google a prečo je to dôležité?

Zápory

Použitie je drahé: Zatiaľ čo Magento Open Source je zadarmo, obchodníci budú musieť platiť za vývoj Magento 2, priebežnú podporu a údržbu stránok, ako aj za rozšírenia alebo pluginy – to všetko môže byť drahé. Vyššie úrovne Magento – ako napríklad Magento Commerce alebo Magento Commerce Cloud – prichádzajú s ešte vyššími cenami za vývoj. Existujú aj licenčné náklady pre používateľov Magento na základe príjmov z elektronického obchodu.

Komplexné vývojové procesy: Ak si nenajmete profesionálneho vývojára Magento, zvládnuť vývoj stránok svojpomocne môže byť zložité. Ak chcete úspešne vytvoriť elektronický obchod pomocou Magento, budete potrebovať minimálne hlboké skúsenosti s PHP, MySQL a Git. Noví podnikatelia alebo majitelia firiem, ktorí chcú po prvýkrát vybudovať web elektronického obchodu na Magento, nemusia mať technické zručnosti, aby tak urobili rýchlo.

Intenzívne požiadavky na hosting: Prevádzkovanie elektronického obchodu Magento znamená, že budete potrebovať výkonného poskytovateľa hostingu, ktorý dokáže splniť požiadavky, ktoré vyžaduje. To znamená, že lacnejšie hostingové riešenia, ako napríklad zdieľaný hosting, nemusia byť vybavené na obsluhu stránky Magento. Aby vaše stránky správne fungovali, budete potrebovať virtuálny súkromný server (VPS), dedikovaný server alebo cloudové hostingové riešenie.

Čo sú rozšírenia elektronického obchodu Magento?

Magento je kompletné riešenie elektronického obchodu, ale maloobchodníci môžu pridať ďalšie funkcie inštaláciou rozšírení Magento vytvorených vývojármi tretích strán. Rozšírenia Magento rozširujú alebo vylepšujú existujúce funkcie platformy. Hostinger vytvoril niekoľko rozšírení Magento, vrátane obľúbeného rozšírenia Terpentine pre lepšiu kompatibilitu s lakom. Vytvorili sme tiež Sentry, rozšírenie dvojfaktorovej autentifikácie Magento. K dispozícii sú tisíce rozšírení Magento, bezplatných aj prémiových. Používatelia Magento by mali inštalovať rozšírenia iba od renomovaných vývojárov alebo trhovísk.

Čo sú témy elektronického obchodu Magento?

Témy Magento sú ako rozšírenia Magento, okrem tém sa zameriavajú skôr na dizajn stránky ako na pridávanie nových funkcií. Každý obchod Magento používa tému a rovnako ako rozšírenia existujú bezplatné témy, platené prémiové témy a vlastné témy vyvinuté pre konkrétnych predajcov.

Čo je to Magento Commerce Marketplace?

The Magento Commerce Marketplace je oficiálne podporované úložisko rozšírení a tém, ktoré môžete pridať do svojho elektronického obchodu Magento. Magento dôkladne preverí všetky rozšírenia a témy, ktoré distribuuje na svojom trhu, takže si môžete byť istí, že všetko, čo nájdete v ich knižnici, je bezpečné a užitočné.

Čítať:  Ako používať Gutenbee na vylepšenie obsahu WordPress

Magento Commerce Marketplace však nie je jediným dôveryhodným zdrojom rozšírení a tém Magento. Mnoho renomovaných vývojárov má svoje vlastné stránky a obchody, ktoré ponúkajú rozšírenia a témy Magento. Ak si však nie ste istí kvalitou rozšírenia alebo motívu vytvoreného pre Magento, ktorý ste našli od iného vývojára, skontrolujte, či je na Magento Marketplace, aby ste sa uistili, že ho spoločnosť Adobe preverila.

Čo je to Managed Magento Ecommerce Hosting?

Každý internetový obchod potrebuje poskytovateľa hostingu. Poskytovateľ hostingu sa v ideálnom prípade postará o pripojenie obchodu k internetu, server, na ktorom beží platforma Magento a jej databáza, a predajcovia podpory potrebujú svojim používateľom poskytnúť rýchly a prispôsobený zážitok z nakupovania.

Pretože Magento vyžaduje špecifické podmienky hosťovania, aby poskytoval najlepší výkon a spoľahlivosť elektronického obchodu, výber plne spravovaného hostingového riešenia Magento zaisťuje, že vaša stránka bude optimalizovaná na plný potenciál. Napríklad s Hostinger Fully Managed Magento Hosting môžete získať rýchlosť, bezpečnosť a spoľahlivosť, ktorú potrebujete, aby ste mohli začať svoju cestu ako maloobchodný predajca elektronického obchodu.

Tip: Ste pripravení na ešte väčšiu optimalizáciu Magento? Prečítajte si nášho Definitívneho sprievodcu optimalizáciou Magento 2 a zistite, ako môžete ďalej zvýšiť výkonnosť vášho elektronického obchodu.

Mali by ste si vybrať platformu elektronického obchodu Magento?

Magento je výkonný nástroj elektronického obchodu s otvoreným zdrojom nabitý inovatívnymi funkciami a funkciami a prosperujúcou komunitou. Nielenže je táto platforma flexibilná a prispôsobiteľná, ale tiež sa ľahko prispôsobuje online podnikom, keď rastú. Okrem toho prichádza so širokou škálou nástrojov, ktoré pomáhajú podnikateľom a majiteľom firiem rozširovať ich dosah, optimalizovať obsah pre vyhľadávače a vytvárať webové stránky vhodné pre mobilné zariadenia.

Magento však neprichádza bez nevýhod. Vývoj Magento môže byť nákladný – a ak neplánujete najať profesionálneho vývojára Magento, budete musieť prekonať strmú krivku učenia, aby ste vybudovali funkčnú a inovatívnu stránku. A čo viac, stránky Magento sú viacvrstvové a náročné na zdroje, čo znamená, že budete musieť hľadať pokročilejšie riešenia hostingu, ktoré zaistia hladké a efektívne fungovanie vášho elektronického obchodu.

Potrebujete Managed Magento Hosting?

Zaregistrujte sa na spravovaný hosting Magento s Hostinger. S Hostinger si užijete pohodlie automatických nočných záloh a bezpečného hostingového prostredia Magento 2.

Pozrite si naše plány a dozviete sa viac.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE