Čo je Reddit a ako ho môžete použiť ako obchodník?

Každý vie, že Reddit je obsahová zlatá baňa – ale ako môžete z Redditu vyťažiť maximum ako obchodník?

V tejto príručke vás prevedieme základmi Redditu, pokryjeme rozloženie, žargón a typy používateľov – a poskytneme vám praktické rady, ktoré potrebujete, aby ste čo najlepšie využili túto neuveriteľne populárnu, no nedostatočne využívanú platformu sociálneho marketingu.

Prejdeme tiež priamo do jednej z najúspešnejších prípadových štúdií marketingu na Reddite, prevedieme vás ich stratégiou a rozoberieme, ako uspeli.

Najdôležitejšie je, že vám ukážeme, ako efektívne využívať Reddit marketing pre vaše podnikanie, ako zaujať publikum Reddit a ako sa zamerať na titulnú stránku.

Poďme sa ponoriť.

Čo je Reddit?

Je pravdepodobné, že ak ste trávili čas online, počuli ste o Reddite.

Reddit, ktorý sa označuje ako „predná stránka internetu“, je očarujúcou zmesou správ, sociálnych anotácií, recenzií produktov, zaujímavých odkazov a všeobecných geekerov, ktoré sú zhrnuté do jednej obrovskej platformy.

Ak sa niečo dostane na titulnú stránku Redditu, zvyčajne to skončí ďaleko za touto populárnou platformou, pretože väčšina vírusových spravodajských webov bude získavať svoj obsah z Redditu.

Reddit je tiež rodiskom mnohých internetových mémov, vďaka čomu sa v tomto procese preslávili niektorí z najbežnejších ľudí.

V roku 2021 bolo na metriku Reddit viac ako 2,8 milióna subredditov. Platforma má denne viac ako 50 miliónov aktívnych používateľov, pričom 42 % z nich je vo veku 18 až 24 rokov. Ide o tretiu najpopulárnejšiu webovú stránku v USA.

Reddit je veľký. Veľmi, veľmi veľký.

Ako funguje Reddit

Keď prvýkrát prídete na Reddit, môže to byť ohromujúce.

Pre neskúsených je to more textových odkazov, hlasov za, proti, karmy a mnohých komentárov. Zdá sa, že chaotická nástenka sa pokazila.

Kým sa nepozriete hlbšie do jeho rozloženia, nemôžete skutočne oceniť jeho krásu.

Jednoducho povedané, Reddit je demokratická nástenka.

O každom príspevku a komentári možno hlasovať, čo znamená, že používatelia vždy diktujú, ktorý obsah sa dostane na vrchol.

To umožnilo Redditu zachovať si kultúru zdola, napriek svojej obrovskej veľkosti.

Reddit kontrastuje s inými sociálnymi platformami, ako sú Facebook, Instagram a Twitter, kde sú časové osi a obsah vo všeobecnosti riadené algoritmami a profilovaním používateľov.

Slovník pojmov Reddit

Tu sú hlavné pojmy Reddit, ktoré je potrebné poznať:

Predná strana

Ak ste novým návštevníkom alebo nie ste prihlásený/-á do svojho účtu Reddit, titulná stránka sa skladá z najdiskutovanejších a najobľúbenejších príspevkov a „subredditov“ dňa.

Po prihlásení sa na vašej titulnej stránke zobrazí výber z podredditov, na odber ktorých ste sa prihlásili.

Vytvorenie titulnej stránky je pre marketérov Redditu svätým grálom. Ak sa dostanete na titulnú stránku, znamená to, že sa o vás v daný deň hovorí najviac online.

Čítať:  Opravte Instagram „Pri resetovaní hesla sme narazili na chybu. Prosím skúste znova"

Subreddit

Reddit sa skladá z niekoľkých podkomunít nazývaných „subreddits“.

Subreddity sú zvyčajne kategorizované podľa záujmov a sú označené „/r/“, čo sa prekladá aj na URL subredditu.

Napríklad herný subreddit je známy pod r/gaming (ktorý má viac ako 6 miliónov používateľov!), je to subreddit Android r/Androida zdravé recepty nájdete na r/EatCheapAndHealthy.

Subreddits môžu byť verejné alebo súkromné ​​a pokrývajú všetky možné miesta, ktoré si dokážete predstaviť.

Strávte nejaký čas na platforme skúmaním vášho subredditu, ktorý vás zaujíma, naučte sa pravidlá uverejňovania, ktoré príspevky získavajú najväčšiu pozornosť a ďalšie nuansy špecifické pre danú komunitu.

Hlasovanie za a proti

Reddit funguje na hlasovacom systéme, kde používatelia môžu buď „za“ alebo „proti“ príspevkom a komentárom so zámerom, aby celá komunita hlasovala o tom, čo tvorí najlepší obsah.

Hlasovanie za funguje podobne ako „lajkovanie“ na Facebooku, s výnimkou toho, že každý súhlas sa započítava do celkového skóre.

Hlasovanie za príspevok môže znamenať, že súhlasíte s komentármi, schvaľujete tento názor alebo jednoducho, že príspevok považujete za zábavný, roztomilý alebo hodný vášho času.

Protihlasy fungujú opačným smerom. Hlasujete proti veciam, s ktorými nesúhlasíte alebo sa vám nepáčia. Znižuje to celkové skóre príspevku alebo komentára (známe ako karma).

Hlasy je možné zmeniť alebo opraviť, takže ak dostanete záporný hlas, stále môžete mať príležitosť zmeniť názor komentujúceho!

Karma

Karma je systém hodnotenia Reddit pre jednotlivých používateľov. Každý používateľ má celkovú poštovú karmu a karmu komentárov, ktorá zhŕňa vaše historické súčty karmy.

Karma bola predstavená ako spôsob boja proti spamu a aktivite robotov na stránke, no vyvinula sa v oveľa viac.

Teraz sa používa ako neformálny systém reputácie pre Redditors – vysoká karma príspevkov a komentárov znamená, že ste v minulosti urobili veľa dobre prijatých príspevkov, takže sa považujete za ľudí, ktorí majú väčší sociálny vplyv.

Ako obchodníka to znamená väčšiu slobodu na platforme.

Ak máte nízku karmu komentárov, je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že moderátori odstránia vaše komentáre a príspevky, ak uverejňujete príspevky priamo o svojej značke.

Základný jazyk: známy ako „Reddit Speak“

Obchodníci, ktorí prídu príliš dychtiví bez toho, aby „hovorili Reddit“, vyjdú rovnako ako rodičia, ktorí sa snažia svojim deťom znieť cool.

Ak chcete byť úspešný na Reddite, musíte znieť ako Redditor.

Tu sú niektoré z najbežnejších pojmov, ktoré používajú Redditors:

Čo znamená OP na Reddite?

OP je skratka pre „originálny plagát“, čo znamená prvú osobu, ktorá začala komentár alebo vlákno.

Redditori často odkazujú na OP, keď odkazujú na niečo, čo bolo povedané v pôvodnom príspevku alebo komentári.

Čo znamená OC na Reddite?

OC, čiže originálny obsah, je kráľom na Reddite.

Reddit je komunita, ktorá sa pýši originálnymi nápadmi a komentármi.

Za dobrú „reddiquette“ sa považuje kontrola, aby ste sa uistili, že to, čo uverejňujete, už nie je diskutované na inom subreddite alebo príspevku a že nejde o repost.

Čo znamená TLDR na Reddite?

TLDR znamená „príliš dlho; nečítal.”

Cieľom TLDR je poskytnúť súhrn dlhého textu, ktorý je zverejnený na Reddite. Ak je v príspevku uvedené TLDR, čitateľ môže preskočiť do sekcie TLDR, aby získal prehľad o tom, čo príspevok pokrýva.

TLDR môže komentátor uviesť aj ako vtip (humor na Reddite môže byť dosť suchý) alebo použiť na to, aby povedal plagátu, že komentár nemusí odrážať príspevok, pretože komentujúci si príspevok neprečítal celý.

Čo znamená xpost na Reddite?

Xpost, alebo cross post, označuje rovnaký príspevok, ktorý bol odoslaný aspoň do dvoch rôznych subredditov.

Čítať:  Ako zvýšiť návratnosť investícií do sociálnych médií B2B v roku 2024?

Krížové uverejňovanie na Reddite by bolo podobné ako uverejňovanie jedného príspevku do mnohých rôznych skupín na Facebooku.

Rovnaký jazyk ste často videli na Facebook Marketplace, keď predajca zverejňuje položku na predaj vo viacerých rôznych skupinách nákupu a predaja.

Nie všetky subreddity umožňujú krížové zverejňovanie, takže si najskôr prečítajte pravidlá!

Čo je repost na Reddite?

Opätovné zverejnenie na Reddite znamená prijatie staršieho príspevku a jeho opätovné odoslanie na rovnaký subreddit.

Môže to tiež znamenať uverejňovanie obsahu na Reddit z externého zdroja, ako je Facebook, Instagram alebo iný web.

Upozornenie: Redditors vo všeobecnosti odmietajú opätovné uverejňovanie. Aby ste sa uistili, že nezverejňujete obsah alebo obrázky, najskôr skontrolujte Úpadok karmy.

Čo je to cakeday na Reddite?

Cakeday na Reddite sa má oslavovať!

Cakeday je ekvivalent vašich narodenín na Reddit alebo dňa, kedy sa zrodil váš účet.

Keď vytvoríte príspevok alebo komentár v deň koláča, vedľa vášho používateľského mena sa zobrazí malá ikona koláča. Redditors budú oslavovať spolu s vami prostredníctvom hlasovania, komentárov „Happy Cakeday“ alebo dokonca darčekov, ako sú fotografie alebo gify.

Čo je to troll na Reddite?

Rovnako ako zvyšok internetu, troll je niekto, kto sa skrýva za anonymitu webu a uverejňuje zraňujúce alebo nenávistné veci vo vláknach komentárov.

Čo je lurker na Reddite?

Účasť je na Reddite veľmi podporovaná.

Lurker je niekto, kto navštívi stránku, ale nezverejňuje príspevky ani sa nezúčastňuje konverzácií. Plagáty často oslovia číhačov a požiadajú ich, aby sa zapojili do konverzácie.

Ďalšie bežné skratky Reddit:

 • AMA:
 • DAE:
 • ELI5:
 • FTFY:
 • FWP:
 • HIFW:
 • IIRC:
 • IRL:
 • ITT:
 • MRW:
 • NSFL:
 • SO:
 • TIL:

Ako predávať na Reddite

Marketing na Reddite je iný ako marketing na Facebooku, Instagrame alebo Twitteri.

Aj keď je to jedno z najnáročnejších divákov online, je to aj jedno z najlojálnejších a dokáže vytlačiť obsah z neznáma v priebehu niekoľkých hodín, preliať sa na iné sociálne platformy a dokonca aj do hlavných správ.

Tu sú najlepšie postupy pre marketing na Reddite:

Začnite tým, že sa stanete členom

Redditori bránia komunitu, ktorú vybudovali, a pohŕdajú, keď sa spoločnosti pokúšajú prevziať subreddit pre osobný zisk.

Ľudia prichádzajú na Reddit z jasných dôvodov – komunikovať s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, ktorí majú spoločné koníčky, záujmy, humor alebo dokonca sociálne veci.

Ak chcete byť úspešní na tejto platforme, musíte rešpektovať kultúru a komunitu takú, aká je.

Predtým, ako začnete so svojou marketingovou stratégiou, musíte byť skutočným účastníkom.

Redditori neveria úplne novým užívateľským účtom, ktoré uverejňujú iba propagácie produktov alebo služieb. Pred odoslaním akéhokoľvek značkového komentára by ste mali stráviť niekoľko mesiacov organickým komentovaním a uverejňovaním príspevkov ako typický používateľ.

Dávajte viac, ako beriete

Dodržiavajte pravidlo 80/20: väčšina subredditov žiada svojich používateľov, aby prispeli 80% času, ak sa chystajú uverejniť aj svoj vlastný obsah.

Vlastná propagácia môže mierne presiahnuť hranicu 20 %, ale bude to úplne závisieť od vášho obsahu.

Ak sa propagujete sami, ale stále to dávate späť komunite, budete zhovievavejší, ako keby ste robili priame propagácie.

Uverejniť pôvodný obsah

Originálny obsah je jediný spôsob, ako ísť na Reddit.

Neuverejňujte znova príspevky zo svojich iných platforiem sociálnych médií alebo webových stránok. Píšte špeciálne pre toto publikum, urobte informácie hodnotnými – ukážte, že ste prispievajúcim členom komunity.

Najdôležitejšie: uistite sa, že obsah je . Neuverejňujte marketingový obsah. Uverejňujte originálny, kreatívny a užitočný obsah, ktorý si ľudia cenia.

Píšete o svojej značke mejkapu? Neuverejňujte odkaz na svoje produkty, vytvorte užitočný videonávod.

Čítať:  Ako vytvoriť viacjazyčnú webovú stránku s WordPress

Predám športové dresy? Neuvádzajte odkazy na svoje predajné miesto, uverejnite obsiahly blog histórie dresov tímu v tímovom subreddite.

Propagujete nástroj SaaS? Ponúknite používateľom Reddit bezplatnú skúšobnú verziu výmenou za skutočnú spätnú väzbu o produkte.

Buď úprimný

Čokoľvek robíte: nepokúšajte sa hrať na systém.

Nežiadajte svojich zamestnancov, aby hlasovali za vaše príspevky, nepoužívajte falošný účet a nepoužívajte nezverejnených platených sponzorov.

Na vyhľadávanie skrytého reklamného obsahu sú určené celé subreddity, takže si skôr uškodíte ako pomôžete.

Komunita Reddit to všetko videla a spozná vašu schému na míle ďaleko.

Buďte autentickí

Byť autentický ide hlbšie ako jednoducho byť úprimný.

Uverejňujte obsah, ktorý je v súlade s hlasom vašej značky, interagujte s obsahom, ktorý sa vám skutočne páči, a komentujte tak, ako by to urobil skutočný človek, nie „značka“.

Poznajte svoju kultúru Subreddit

Zatiaľ čo väčšina komunít sa riadi podobnými pravidlami, ich kultúry môžu byť veľmi odlišné.

Subreddit ako r/Sports má veľmi odlišné myslenie ako r/Cats. Pred zacielením na konkrétnu skupinu používateľov sa zoznámte s tým, ako komunita interaguje.

Ako používať Subreddits na marketing

Existujú dva spôsoby, ako môžete použiť Reddit na marketing: zacielenie na subreddits a zameranie na titulnú stránku.

Ak chcete zacieliť na špecializované publikum, potom je použitie subredditov na marketing správna cesta.

Subredditori budú s najväčšou pravdepodobnosťou vašimi najhorlivejšími fanúšikmi a ovplyvňovateľmi, ak si ich dokážete získať.

Ak chcete zacieliť na svoje publikum, začnite skúmať subreddity súvisiace s vašou cieľovou oblasťou.

Ak napríklad chcete propagovať novú knihu, môžete začať prieskumom r/knihy. Toto vlákno ponúka týždenné odporúčania a komentátori uverejnia svoje myšlienky na všetko od obalu knihy až po vedľajšie postavy.

Ak je vaša kniha o zdravej výžive, tiež by ste ju preskúmali r/Zdravé stravovanie, r/výživaa možno r/EatCheapAndHealthy.

Môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný subreddit (domovská stránka > „Vytvoriť komunitu“). Majte na pamäti, že existujú dve kritériá na vytvorenie vlastného: musíte mať minimálne množstvo pozitívnej karmy a váš účet musí byť starý aspoň 30 dní.

Mierenie na titulnú stranu

Druhým spôsobom marketingu na Reddite je strieľať na Mesiac a dostať sa na titulnú stránku.

Existujú tiež dva spôsoby, ako to dosiahnuť: prostredníctvom platenej reklamy alebo experimentovaním.

Platená reklama môže byť drahá. Veľkí inzerenti musia minúť minimálne 50 000 USD za štvrťrok.

Menšie sumy výdavkov sa líšia v závislosti od trvania, veľkosti, umiestnenia a geografického zacielenia. Marketingoví špecialisti sa tiež môžu rozhodnúť spúšťať reklamy buď v mobilnej aplikácii Reddit alebo priamo na webovej stránke.

Druhá metóda, experimentovanie, je vo svojej podstate organickejšia, ale ak je úspešná, môže priniesť oveľa lepšie výsledky ako jej platený náprotivok.

Veľká skupina Redditorov má neprispôsobenú prednú stránku, čo znamená, že nesledujú žiadne konkrétne Subreddity. Noví používatelia a nečlenovia tiež uvidia najobľúbenejšie vlákna subreddit s trendovými príspevkami.

To vám dáva obrovské publikum (vrátane médií a novinárov), pred ktorým sa môžete dostať.

Aby ste sa dostali na titulnú stránku, musíte si dať tú prácu.

Trávte čas na subreddite a prispievajte do svojej komunity komentármi, originálnym obsahom a osobnosťou, ktorá sa hodí k vašej značke.

Oslovte publikum a udržujte svoj účet rozmanitý. Neuverejňujte svoje články len na rovnaký subreddit, ale oslovte aj iné komunity, ktorým môžete pridať hodnotu.

Vybudujte si svoju karmu (reputáciu) získavaním kladných hlasov za vaše príspevky a komentáre. Učte sa z toho, čo ste zverejnili, a vykonajte príslušné úpravy. Pamätajte, že komunikujete so skutočnými používateľmi v ich čestných a surových formách.

Predovšetkým: vedieť, čo sa snažíte dosiahnuť.

Stanovte si ciele na titulnej stránke v dostatočnom predstihu a pracujte na vybudovaní silnej značky v rámci platformy.

Čítať:  Najlepšia VPN pre SAE

Prípadová štúdia marketingu Reddit: Nissan

Komunita Reddit je notoricky známa svojim otvoreným a úprimným názorom na reklamu.

Ako teda spoločnosť úspešne funguje použitie Reddit marketing na uvedenie produktu na trh?

Pozrime sa na jeden z najslávnejších príkladov: kampaň Nissan Versa Note.

Čo urobil Nissan

Japonská automobilka bola pripravená uviesť na trh svoje najnovšie auto, Versa Poznámka— úplne prvé vozidlo dostupné na nákup na Amazon.com.

Aby sa vytvoril humbuk pre túto významnú udalosť, tím Nissanu sa rozhodol urobiť niečo úplne iné: vyskúšať marketing na Reddite.

Dvaja z komunitných manažérov Nissanu pýtali sa používatelia čo bolo ich obľúbené na Amazon.com.

Čo urobili?

Okamžite začali kupovať tieto položky pre tých, ktorí komentovali. Nissan nakoniec kúpil dlhý zoznam položiek, od súpravy pre priateľa až po tablet Nexus 10.

Výsledky?

Príspevok Nissanu získal viac ako 1 500 komentárov, čím sa vytvorilo viac ako 5 000 konverzácií o spoločnosti a Versa Note na stránkach Reddit a mimo.

Tento príbeh prevzali hlavné spravodajské kanály a dokonca aj niekoľko celebrít sa podelilo o svoje myšlienky o kampani.

Za extravagantnejšie požiadavky (ako pozlátený toaletný papier a olejomaľba v hodnote 800 000 dolárov) poďakovali komentátorom 30-dňovým Reddit Gold (prémiové členstvo Reddit).

Fungovalo to?

Aj keď tam bolo niekoľko napätých momentov, reakcia komunity Reddit bola prekvapivo pozitívna.

Riaditeľ komunikácie spoločnosti Reddit potvrdil úspech tejto kampane a uviedol, že ide o jednu z najlepších kampaní, akú platforma videla za veľmi dlhú dobu. Nissan splnil svoje ciele v krátkom čase a počet zobrazení Versa Note na Amazone prudko stúpal.

Prečo to fungovalo?

Komunitní manažéri spoločnosti Nissan si našli čas, aby sa naučili jazyk, kultúru a pravidlá platformy.

Jeden komentátor zaútočil na spoločnosť a obvinil ich, že sa snažia kúpiť si lásku. Šikovný komunitný manažér rýchlo odpovedal:

„Keby to bolo možné. Lásku si nemôžete kúpiť ani na Amazone 🙁 Ale ak by láska bola predmetom, hypoteticky nájdeným na Amazone, čo by to bolo?

Táto kampaň bola tiež mimoriadne úspešná, pretože Nissan sledoval ich sociálne zmienky.

Všetko to začalo, pretože Nissan sledoval ich značku online. Redditor zverejnil obrázok extrémne veľkej škatule posadenej na valníku s názvom príspevku „“.

Príspevok sa katapultoval na titulnú stránku Redditu s viac ako 4 000 komentármi. Ako zvedavosť rástla, Redditors neustále uverejňovali svoje odhady.

Nakoniec niektorí Redditori našli odpoveď a odkázali na súťaž, ktorú Nissan spustil pred niekoľkými mesiacmi.

Akonáhle Nissan zachytil túto zmienku prostredníctvom monitorovania sociálnych médií, rýchlo propagoval ďakovný príspevok na subreddit r/promo a poďakoval Redditors za to, že Amazon Box urobil taký obrovský príbeh.

Vytvorili an ilustrácie ktorý použil niektoré nápady pochádzajúce z vlákna a pozitívnym komentátorom rozdal zlato Reddit.

V konečnom dôsledku sú marketingové skúsenosti spoločnosti Nissan Reddit ukážkovým príkladom toho, ako zaujať komunitu a ako sa môže spoločnostiam výrazne vyplatiť monitorovanie sociálnych médií.

Vytvorte si svoj vlastný príbeh marketingového úspechu na Reddite

Bez ohľadu na spôsob, ktorý si vyberiete, dajte o sebe vedieť komunitám v rámci Reddit. Sledujte sociálne zmienky a populárne témy, ktoré sú relevantné pre vašu značku.

Naša rada je začať používať platformu na pár mesiacov, aby ste sa dostali do prostredia kultúry, jazyka a spoznali ľudí.

Keď sa viac zakoreníte v komunitách, uvidíte, kde môže vaša značka dosiahnuť najväčší úspech, a budete na dobrej ceste k spusteniu vlastnej úspešnej marketingovej kampane Reddit.

Kľúčová dierka je nástroj na sledovanie konverzácií v reálnom čase, ktorý poskytuje analýzu kľúčových slov a hashtagov pre Twitter a Instagram. Začnite zadarmo.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE