Čo je skrytá ponuka IoT?

Akokoľvek názov znie zložito, v skutočnosti sa ľahko používa. Ponuka IoT je tajná alebo skrytá funkcia vo všetkých chytrých telefónoch so systémom Android. Čo to robí a prečo to tam je? Nebojte sa, nepoužíva sa na to, aby vás špehoval; je to funkcia, ktorá testuje ďalšie funkcie vášho telefónu a pomáha vám konfigurovať nastavenia.

Skryté menu IoT je jedným z tajomstiev, ktoré vývojári bezpečne držia. V tomto článku vám povieme o všetkých tajných kódoch ao tom, ako ich môžete vyskúšať na svojom zariadení.

IoT je skratka pre internet vecí ako v zariadeniach so senzormi alebo softvérom na výmenu dát s podobnými zariadeniami. V šikovnom zariadení, ako je váš telefón s Androidom, existuje mnoho skrytých funkcií, ktoré je možné po odomknutí aktivovať. Ak chcete tieto funkcie odomknúť, existujú určité kódy, ktoré je možné vytočiť na klávesnici pre vytáčanie.

Čo je internet vecí a 5 ďalších zodpovedaných otázok

Vďaka zariadeniam pripojeným k internetu a interagujúcim s internetom poskytuje IoT používateľom spôsob, ako resetovať používateľské rozhranie. Nastavenie gadgetu je možné zmeniť podľa každého používateľa a pomáha diagnostikovať nové problémy. Skrytá ponuka IoT je tiež známa ako tuner používateľského rozhrania systému.

Skrytá ponuka IoT má množstvo možností alebo funkcií, ktoré sa zobrazia pri vytočení určitých znakov. Jednoduchým zadaním na číselníku sa automaticky dostanete k funkcii, ktorú kód predstavuje. Niektoré z funkcií spolu s ich funkciami sú:

Zobraziť

Pracovný výkon displeja môžete skontrolovať kliknutím na dostupné farebné možnosti (červená, zelená, modrá). Celá obrazovka sa pokryje farbou, na ktorú kliknete. Tieto farby taktiež pomáhajú pri identifikácii poškodených pixelov alebo čiernych bodov.

Prijímač

Keď kliknete na prijímač, z telefónu sa ozve desivý zvuk. Tento zvuk signalizuje, že prijímač funguje perfektne. Pokiaľ desivý zvuk nie je počuť, potom má prijímač problém.

Vibrácie

Kliknutím na túto možnosť otestujete vibrácie svojho telefónu Android. Pokiaľ je test úspešný, telefón bude naďalej vibrovať; pre ukončenie dvakrát kliknite na tlačidlo Späť.

Mega Cam

Tým sa zapne zadný fotoaparát so zadnou širokouhlou a automatickým bleskom HDR a umožní vám otestovať kvalitu a výkon zadného fotoaparátu.

Snímač úchopu

Senzor na vašom telefóne zaznamená fyzický dotyk vašej ruky, keď telefón držíte. Keď naň kliknete, na obrazovke sa objaví 'RELEASE', takže keď telefón pustíte, uistite sa, že spadne na bezpečný povrch. Po páde začne vibrovať na znamenie, že už ho nezvierate; preto tento senzor funguje perfektne.

Senzor

Keď kliknete na túto možnosť. každú sekundu vám budú poskytované údaje o všetkých senzoroch na vašom telefóne, vrátane ich funkcie. Tu môžete vidieť senzor priblíženia, senzor akcelerometra a test odtlačkov prstov.

  • V senzore akcelerometra môžete zobraziť súradnice grafu, graf a test obrazu. V obrazovom teste sa ukáže obrázok psa so súradnicami osi x, ya z.
Čítať:  Chyba Roblox 279: Čo to je a ako to opraviť
Čo je skrytá ponuka IoT?
  • Pri senzore priblíženia sa farba pozadia celej obrazovky zmení na zelenú, ak priblížite ruku k obrazovke. Zelená farba ukazuje, že senzor priblíženia funguje úspešne.

Dotyk

Zobrazí sa biela obrazovka s čiernymi prázdnymi rámčekmi lemovanými okolo rohov obrazovky a tvoriacimi kríž. Keď prejdete prstami medzi rámčekmi a kdekoľvek po obrazovke, bude nasledovať čierna čiara. Cez škatule budú tieto čierne čiary nasledovať zelenou farbou.

Čo je skrytá ponuka IoT?

hovorca

Keď kliknete na túto možnosť, z reproduktorov vášho telefónu sa prehrá krásna skladba. Pravdepodobne ste nikdy nepočuli túto pieseň na svojom telefóne. Táto možnosť vám pomôže otestovať reproduktory a ich kvalitu zvuku.

Podkľúč

Táto možnosť umožňuje otestovať funkčnosť tlačidiel na zvýšenie a zníženie hlasitosti a tlačidla napájania. Spočiatku bude farba obrazovky čierna alebo šedá, ktoré sa budú meniť na rôzne farby, ako budete postupne klikať na tlačidlá. Farba obrazovky sa tiež zmení, keď kliknete na tri možnosti ponuky v dolnej časti každej obrazovky.

Predná kamera

Možnosť prednej kamery testuje výkon prednej kamery vášho telefónu. Otvára sa bleskom a kvalitu snímky môžete skontrolovať po kliknutí na selfie.

Hala IC

Táto možnosť vám pomôže skontrolovať, či váš senzor Hallovho efektu funguje. Tento senzor uzamkne obrazovku, keď je ako kryt telefónu použitý odklápací kryt s magnetom. Rozpoznáva magnetické polia a podľa toho reaguje.

Čo je skrytá ponuka IoT?

Čierna

Kliknutím na túto možnosť môžete skontrolovať čiernu obrazovku. Ukáže čiernu obrazovku a môžete identifikovať oblasti, kde je temnota nižšia.

Čítať:  Ako povoliť svojim priateľom pridávať fotografie do vášho príspevku na Instagrame

Kliknutím na zadnú možnosť dvakrát ukončíte akúkoľvek funkciu.

Existuje mnoho kódov, ktoré otvárajú celý skrytý svet funkcií na vašich telefónoch Android. Niektoré kódy sú nasledujúce, môžete si ich vyskúšať na svojom telefóne ako skratku. Nie všetky kódy však fungujú na jednom smartfóne. Niektoré nemusia fungovať na jednom telefóne Android, ale môžu fungovať na inom.

KÓDY FUNKCIE
*#0*# Otvorí sa skrytá alebo tajná ponuka IoT
*#0228# Kontroluje stav batérie
*#3282*727336*# Kontroluje využitie dát
*#06# Kontroluje číslo IMEI
*#9090# Pre diagnostickú konfiguráciu
*#*#4636#*#* Kontroluje informácie o telefóne
*#*#34971539#*#* Zobrazuje podrobnosti o fotoaparáte
*#*#7594#*#* Vypnite zariadenie
*#7780# Resetujte telefón
*#*#3264#*#* Zobrazuje podrobnosti o pamäti RAM

Pri zadávaní kódov do aplikácie vytáčania môžete prechádzať nasledujúce nespracované dáta, ktoré váš telefón poskytuje. Tieto údaje je možné použiť na získanie ďalších znalostí o vašom telefóne alebo na zmenu niektorých nastavení podľa vašich preferencií.

Čo je skrytá ponuka IoT?

Možno tieto skryté nastavenia nie sú také dôležité, pretože takmer každý používateľ prechádza bez toho, aby sa o nich dozvedel. Akonáhle však tieto nastavenia objavíte, môžete ich kedykoľvek vytočiť *#0*# začať používať a testovať funkcie telefónu prostredníctvom skrytej ponuky. Táto ponuka testuje mnoho funkcií a líši sa podľa každého zariadenia Android.

Tieto kódy sú k dispozícii aj pre zariadenia iOS; líšia sa však od Androidu.

Nie je možné nájsť skryté nastavenia

Pretože to nefunguje na všetkých typoch telefónov, možno budete musieť ďalej hľadať ten dokonalý kód, ktorý otvorí vaše nastavenia skrytej ponuky IoT. Ak tieto nastavenia na svojom zariadení nemôžete otvoriť, skúste vyhľadať tuner používateľského rozhrania systému.

  • Otvorte oznamovaciu lištu; v pravom hornom rohu nájdete možnosť nastavenia. Kliknite naň a skúste vyhľadať tuner používateľského rozhrania systému.
  • Môže to byť vo vašom nastavení, alebo to môžete skúsiť vyhľadať v možnosti vyhľadávania.
Čítať:  Ako opraviť chybu Dell Monitor: Žiadny signál DP z vášho zariadenia?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE