Čo je to kontrola verzií WordPress? Skúmanie vašich možností

Čo robiť, keď dôjde k strate cenných súborov alebo celej vašej lokality v dôsledku jednoduchej chyby alebo katastrofickej katastrofy? Kontrola verzií WordPress môže pomôcť identifikovať zmeny vykonané v súboroch alebo dokumentoch, čo vám umožní obnoviť to, čo je potrebné na udržanie chodu vašej firmy. Ak potrebujete pomoc, kde začať, pozrite si nášho sprievodcu verziou WordPress.

Pokračujte v čítaní tohto blogu a dozviete sa:

Čo je kontrola verzií WordPress?

Vo svete vývoja softvéru sú chyby súčasťou každodenného života. Aby to bolo jednoduchšie, vývojári používajú nástroje na správu verzií, aby mohli sledovať zmeny v súboroch a dokumentoch a v prípade potreby ich vrátiť na predchádzajúcu verziu. Kontrola verzií funguje ako tlačidlo „späť“ pre váš web.

Ak sa vám nepáči kód, ktorý napísal jeden z vašich technikov, alebo ak je kód porušený, môžete jednoducho vrátiť celú svoju stránku na predchádzajúce verzie. K dispozícii je množstvo nástrojov na správu verzií. Dnes sa zameriame na to, ako môžete používať WordPress s Git a jeho nástrojmi.

Aplikovaná na WordPress vám kontrola verzií umožňuje sledovať zmeny, ktoré na vašom webe urobíte vy alebo iní. Kontrola verzií WordPress môže sledovať akcie ako:

  • Inštalácia alebo odinštalovanie nového doplnku.
  • Zmena témy WordPress.
  • Aktualizácia základného softvéru alebo ľubovoľnej témy alebo doplnku.
  • Podrobná história zmien.
Čítať:  WordPress .htaccess: Najlepší sprievodca pre správu obsahu

A oveľa viac.

Výhody používania kontroly verzií WordPress

Najdôležitejšou výhodou kontroly verzií WordPress je bezpečnosť a dôvera s jednoduchým vykonávaním. Pomocou správy verzií WordPress môžete svoj web ľubovoľne meniť. Ak sa vám nepáči, jednoducho zrušte proces na poslednú verziu, ktorá sa vám páčila.

Po druhé, ak na vašom webe WordPress pracuje tím vývojárov, budete môcť spolupracovať, pretože teraz môžete sledovať všetko, čo sa deje. Jediné, čo potrebujete, je postup nasadenia WordPress alebo Git Repo. Okrem toho môžete duplikovať časti kódu svojej stránky a „zlúčiť“ ich späť, keď budete s výsledkami spokojní.

Nakoniec, poslednou veľkou výhodou kontroly verzií WordPress je monitorovanie. Pomocou kontroly verzií WordPress budete môcť zistiť, či niektorý z vašich redaktorov aktualizoval už zverejnený príspevok. Ak áno, môžete vidieť, čo sa zmenilo, a v prípade potreby to vrátiť späť.

Keď získate viac skúseností s ovládaním verzií, môžete preskúmať ďalšie výhody. Zatiaľ je to všetko, čo potrebujete vedieť.

Možnosti kontroly verzií WordPress

Existuje veľa možností s kontrolou verzií WordPress v závislosti od vašich technických znalostí a od toho, do akej hĺbky chcete mať kontrolu verzií.

Tu sú možnosti kontroly verzií WordPress, ktoré by ste sa mohli chcieť dozvedieť podrobnejšie:

  • GIT – Existuje veľa spôsobov, ako môžete používať Git s WordPress, vrátane hostovaných úložísk, ako je Github. Ak sa chcete dozvedieť viac o GIT, prečítajte si našu príručku o GIT a pracovných postupoch používania.
  • VersionPress plugin — Výkonný open source doplnok Git pre WordPress.
  • WP Rollback — Naozaj jednoduchý nástroj na vrátenie aktualizácií tém a doplnkov.
  • Git Hooks – Toto sú príkazy používané na automatizáciu riadenia verzií.
Čítať:  Čo do pekla … ! Prekvapivé fakty o reklamách Reddit

Práve začíname – keď sa budete s Git postupne zlepšovať, máte k dispozícii ďalšie možnosti, ktoré môžete preskúmať.

Ako používať Git s WordPress

Git je výkonný open source systém na správu verzií vytvorený v roku 2005, ale nie je jediný. Hlavné úložisko WordPress beží cez SVNaj keď môžete nájsť a Kópia Git tiež. Git ponúka používateľom WordPress vylepšenú metódu zálohovania a spôsob, ako spravovať zmeny na stránke s úrovňou podrobnosti, ktorá nie je možná s väčšinou nástrojov na zálohovanie. Git má tiež veľa pluginov a háčikov, aby bolo ovládanie verzií WordPress čo najjednoduchšie.

Zvyčajne budete chcieť spravovať kód svojho webu WordPress v hosťovanom úložisku na niečom ako GitHub, Bitbucket alebo GitLab. Potom môžete podľa potreby nasadiť svoju lokalitu z tohto úložiska na svoj živý server.

Poďme teraz trochu technicky. Na akej úrovni by mal byť koreň vášho úložiska Git v hierarchii priečinkov? Ak vytvárate tému, môžete priečinok s témou urobiť ako úložisko. Rovnaká logika platí pre vytváranie doplnku.

Môže sa stať, že súčasne pracujete na témach a pluginoch. Ak sa tak stane, môžete vytvoriť priečinok wp-content ako umiestnenie svojho úložiska. Keď to urobíte, uistite sa, že ignorujete priečinok odovzdávania, aby ste do úložiska nepridali všetky obrázky a odovzdané súbory. Môžu zaplniť úložisko a spomaliť Git.

Plugin VersionPress

Poďme sa trochu porozprávať VersionPress. WordPress má zabudovaný systém sledovania revízií. Je to skvelé, keď chcete obnoviť odsek, ktorý ste narýchlo odstránili, alebo presne skontrolovať, kto urobil úpravu článku. Je to však úsmevné v porovnaní s VersionPress, ktorý je oveľa používateľsky prívetivejší a poskytuje vám rýchle tlačidlo Späť pre WordPress, jednoduché vetvenie a zlučovanie súborov a dokonca aj databázu WordPress.

Čítať:  Ako môže elektronický obchod generovať vyšší predaj prostredníctvom sociálnych médií

Získate tiež smiešne efektívne zálohy – a máme na mysli stovky snímok celej lokality v niekoľkých megabajtoch. Ak to neznie ako zmena hry, potom nevieme, čo sa zmení.

Len rýchla poznámka: VersionPress je mladý. Funguje to dobre na jednoduchších stránkach a odporúčame vám to vyskúšať vo vašich pracovných postupoch vývoja, ale ešte nie je pripravený na výrobu.

WP Rollback

WP Rollback je ďalší plugin, ktorý vám môže pomôcť. Nie je taký komplexný ako vyššie uvedené pluginy, ale má svoj účel. WP Rollback má pomôcť používateľom WordPressu jednoduchým spôsobom spravovať verzie svojich doplnkov a tém.

Hoci to nie je povinné, život bez toho môže byť bolestivý. Ak nemáte WP Rollback a niečo sa pokazí, budete musieť obnoviť celú zálohu stránky. Alebo sa budete musieť naučiť, ako nájsť správnu predchádzajúcu verziu v úložisku WordPress, stiahnuť si súbor zip a naučiť sa používať FTP na nahradenie doplnku alebo témy staršou verziou.

Ale s nainštalovaným WP Rollback si môžete jednoducho vybrať predchádzajúcu verziu z a zoznam, kliknite na potvrdenie a vrátite sa k svojej starej pracovnej verzii. Rýchla poznámka: nepoužívajte WP Rollback na živej stránke bez otestovania rollbacku lokálne.

Git Hooks

Git hooks sú skripty a príkazy, ktoré môžete použiť, ak chcete automatizovať správu verzií. Na začiatok uvidíte veľa súborov s príponou .sample. Súbory sú pomenované tak, aby zodpovedali háku, na ktorom bežia. Takže, post-commit.sample beží na post-commit háku. Na napísanie háku môžete použiť takmer akýkoľvek jazyk. Git hook sú veľmi všestranné, ale môže byť mätúce a komplikovaná práca s nimi. Prečítajte si náš blog o Git hooks, ktorý obsahuje viac.

Čítať:  Oprava upozornení na zmiešaný obsah na stránkach WordPress

Pracovný postup Git

Už sme spomenuli, že pomocou správy verzií môžete rozdeliť kód a neskôr ho zlúčiť, keď s ním budete spokojní. Môžete to urobiť pomocou git-flow a Github-flow.

V git-flow používate dve vetvy s nekonečným tokom. Po prvé, hlavný, ktorý by mal odrážať kód, ktorý je pripravený na nasadenie na vašu hlavnú lokalitu alebo živé prostredie. Po druhé, máme našu vývojovú vetvu, ktorá sa používa na naše najnovšie zmeny v softvéri. Keď sú zmeny pripravené, môžeme ich znova zlúčiť do jednej a označiť túto vetvu zodpovedajúcim číslom vydania.

Vyskúšajte plne spravovaný hosting WordPress od spoločnosti Hostinger

Možno sa sami seba pýtate: Dobre, kde získam svoju vlastnú stránku WordPress, aby som vyskúšal všetky tieto nástroje na správu verzií, ktoré teraz viem používať?

Nehľadajte ďalej, Hostinger vás pokryje plne spravovaným hostingom WordPress.

Získajte prístup k tímu odbornej podpory, ktorý je vždy pripravený pomôcť a odpočívajte s vedomím, že bezpečnostný tím Hostinger bude vašu stránku neustále proaktívne monitorovať. S Hostinger získate automatické 30-dňové zálohy, bezplatné migrácie a bezkonkurenčný výkon.

Ponúkame tiež 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ktorá je súčasťou každého plánu. Pozrite si naše plány cloudového hostingu WordPress a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE