Tvoj najhorší strach sa naplní. Vykonáte malú zmenu na svojom webe, napríklad aktualizujete doplnok, a celý váš web zlyhá.
Keď požiadate o pomoc, prvá vec, ktorú sa niekto opýta, je: „Otestovali ste zmenu na svojej pracovnej stránke ako prvé?“
počkaj,
Predbežná stránka WordPress je testovacie prostredie, v ktorom môžete zmeniť svoj web bez toho, aby to ovplyvnilo živé webové stránky. Predbežné stránky pomáhajú predchádzať katastrofickým zlyhaniam webových stránok tým, že vám umožňujú zobraziť ukážku zmien pred ich uvedením do prevádzky.
V tomto príspevku o pracovných prostrediach WordPress sa dozviete:
- Kedy použiť pracovnú stránku WordPress.
- Výhody pracovnej stránky WordPress.
- Ako nastaviť WordPress staging.
Čo je to pracovná stránka WordPress?
Pracovná stránka WordPress je replikou vašej webovej stránky ktoré môžete použiť na testovanie akýchkoľvek zmien pred ich sprístupnením verejnosti.
Typický pracovný postup vývoja WordPress zahŕňa tri verzie vášho webu:
- Dev alebo Development. Vývojári často testujú zmeny nastavením kópie WordPressu na svojich počítačoch a následným prenesením zmien z ich miestneho vývojového prostredia na živú stránku.
- Inscenácia. Toto je testovacia verzia na vašej stránke. Na rozdiel od vývojového prostredia fungujú pracovné lokality na vašom skutočnom webovom serveri, čo uľahčuje testovanie zmien dynamických prvkov, ktoré vyžadujú živý server.
- Výroba. Toto je živá verzia vášho webu, ktorú vidia návštevníci.
Ak s WordPress ešte len začínate, nemusíte sa trápiť s nastavovaním lokálneho vývojového prostredia. Pracovná stránka poskytuje všetky testovacie funkcie, ktoré budete potrebovať.
Pri synchronizácii medzi pracovnými miestami a produkčnými lokalitami uvidíte použité výrazy push a pull. Zmeny posúvate z javiska do výroby. Ak chcete začať pracovať na nových zmenách, stiahnete aktuálnu verziu svojho webu z produkcie do fázy.
Tento proces zabezpečuje, že všetky úpravy, ktoré niekto vykonal na živej lokalite, sa synchronizujú s pracovnou lokalitou. V opačnom prípade by ste mohli tieto zmeny prepísať pri ďalšom spustení výroby.
Kedy použiť pracovné prostredie WordPress
Ako osvedčený postup použite skúšobnú stránku na akúkoľvek zmenu, ktorú by ste chceli na svojej webovej lokalite vykonať. Zmenu najskôr vykonajte na skúšobnej stránke a potom ju preneste na svoju živú lokalitu.
Nie každý dodržiava tento osvedčený postup, najmä pokiaľ ide o drobné úpravy kópií. Preto odporúčame pred začatím akejkoľvek práce synchronizovať vašu aktívnu stránku s pracovnou stránkou.
Dôvody, prečo používať pracovnú stránku WordPress, zahŕňajú:
- Inštalácia nových doplnkov alebo motívov. Doplnky a motívy ovplyvňujú rozloženie a funkčnosť vašej stránky. Keď ich nainštalujete na svoju pracovnú stránku, budete môcť skontrolovať, ako nová téma alebo doplnok ovplyvní vašu stránku.
- Aktualizácia základného systému, tém alebo doplnkov. Aktualizácie vášho základného systému WordPress alebo tém alebo doplnkov majú potenciál ovplyvniť vzhľad alebo funkciu vašej stránky. Najprv otestujte aktualizácie na skúšobnej lokalite.
- Pridanie alebo úprava vlastného kódu. Vlastné úpravy kódu vášho webu môžu zlyhať alebo spomaliť váš web WordPress. Miesto prípravy vám poskytuje bezpečné miesto na otestovanie zmien predtým, ako ich presuniete na živé miesto.
Výhody používania stránky WordPress Staging Site
Najviditeľnejšou výhodou používania pracovnej stránky WordPress je zabrániť zlyhaniu vašej aktívnej stránky. V dnešnom digitálnom svete poskytujú webové stránky väčšinu predajov alebo potenciálnych zákazníkov mnohých firiem. Okrem technickej bolesti hlavy má pád vašej webovej stránky negatívny vplyv na váš konečný výsledok.
Ďalšou výhodou používania pracovnej stránky WordPress je, že vám umožňuje testovať nové návrhy a rozloženia. Pred výberom toho, ktorý sa vám najviac páči, môžete vyskúšať rôzne verzie nových dizajnov.
Ak ste stále novým používateľom WordPress, pracovná stránka tiež ponúka bezpečné miesto na učenie sa a skúšanie nových vecí v systéme. Ak niečo pokazíte, vždy si môžete stiahnuť čistú verziu svojej živej produkčnej stránky.
Webovým vývojárom na voľnej nohe umožňuje pracovná stránka dokončiť aktualizáciu a získať súhlas klienta pred jej uvedením do prevádzky.
Ako nastaviť webovú stránku WordPress
Nastavenie pracovnej stránky WordPress je prekvapivo jednoduché, ak máte správne nástroje.
Tri spôsoby nastavenia pracovnej stránky WordPress:
1. Web Host Staging. Špičkový spravovaný hosting WordPress bude často zahŕňať pracovnú stránku. Nastavenie vašej pracovnej stránky a synchronizácia medzi scénou a produkciou vyžaduje iba kliknutie na tlačidlo. Toto je najlepšia voľba pre začiatočníkov WordPress.
2. WordPress Staging Plugin. Ak váš hostiteľ neponúka pracovné prostredie, môžete použiť doplnok ako WP Staging. Pluginy fungujú podobne ako funkcie poskytované dobrými webhostingmi.
3. Manuálne pracoviská. Ak všetko ostatné zlyhá, môžete vytvoriť kópiu svojej webovej lokality na subdoméne a migrovať ju manuálne alebo pomocou doplnku na migráciu lokality. Pozrite si našu príručku o prepínaní webových hostiteľov, kde nájdete ďalšie podrobnosti o tom, ako funguje migrácia stránok. Táto možnosť je zdĺhavá a preto odporúčame vybrať hostiteľa s prípravou na jedno kliknutie.
Jednoduché stránky WordPress Staging od spoločnosti Hostinger
V Hostinger, všetky naše spravované plány hostenia WordPress zahŕňajú pracovné prostredia na jedno kliknutie.
Chápeme, že sa zameriavate na budovanie svojho podnikania. Nemáte čas riešiť pády webových stránok. Nielen, že si môžete rýchlo nastaviť pracovnú stránku s našimi hostingovými plánmi, každý plán obsahuje automatické aktualizácie s vizuálnym porovnaním.
Keď sa vaše stránky aktualizujú alebo nainštaluje nové doplnky, náš systém prehľadá vašu stránku, aby vám ukázal akékoľvek zmeny, takže ak sa niečo pokazí, môžete ich ihneď opraviť.
Zaregistrujte sa ešte dnes a zažite rozdiel v prémiovom hostingu navrhnutom pre stránky WordPress.