Čo je to Redis Cache?

Cache Redis je jedným z najpopulárnejších nástrojov na ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktoré sa používajú na zrýchlenie webových stránok WordPress. Rovnako ako WordPress je to open source, takže je to skvelá možnosť na použitie spolu s WordPress.

Ak však nie ste oboznámení s ukladaním do vyrovnávacej pamäte vo všeobecnosti, môže byť trochu zdrvujúce pochopiť, na čo je Redis a ako funguje vyrovnávacia pamäť Redis.

V tomto článku sa dozviete, čo je vyrovnávacia pamäť Redis a prečo je to jeden z najpopulárnejších nástrojov na ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktoré sú dnes k dispozícii.

Začneme krátkym vysvetlením ukladania do vyrovnávacej pamäte vo všeobecnosti a potom sa ponoríme hlbšie do toho, ako funguje vyrovnávacia pamäť Redis a ako možno použiť vyrovnávaciu pamäť Redis na zrýchlenie vašej webovej stránky WordPress.

Čo je ukladanie do vyrovnávacej pamäte?

Na začiatok, čo je ukladanie do vyrovnávacej pamäte? Ukladanie do vyrovnávacej pamäte je mechanizmus dočasného ukladania čo umožňuje webovým stránkam načítať informácie rýchlejšie. Namiesto priameho prístupu k databáze pristúpi webová lokalita k verzii uloženej vo vyrovnávacej pamäti a vytiahne potrebné informácie z pamäte servera.

Viac o WordPress a vyrovnávacej pamäti webových stránok sa dozviete v našom článku, Ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre WordPress.

Čítať:  Riadenie vzťahov s influencermi – čo to je a ako si vytvoriť stratégiu IRM

Čo je to Redis Cache? Vysvetlenie vyrovnávacej pamäte Redis

Čo je teda vyrovnávacia pamäť Redic? Pokiaľ ide o Redis, Redis je skratka pre Remote Dictionary Server. Redis je systém vyrovnávacej pamäte, ktorý funguje na základe dočasného ukladania informácií v dátovej štruktúre kľúč – hodnota.

Cache Redis je populárna, pretože je dostupná takmer vo všetkých hlavných programovacích jazykoch. Navyše, podobne ako WordPress, je to open source, čo znamená, že ide o dobre podporovaný systém, ktorý je skvelým spôsobom, ako zrýchliť váš web alebo aplikáciu bez vysokých nákladov.

Na čo sa Redis používa?

Redis sa používa na zrýchlenie načítania webovej stránky pre používateľov. Pokiaľ ide o webové stránky WordPress, používa sa hlavne ako systém vyrovnávacej pamäte na dočasné ukladanie informácií, ktoré by zvyčajne sedeli v databáze. Týmto spôsobom sa dá načítať oveľa rýchlejšie, ako keby ste museli pristupovať priamo k databáze.

Zatiaľ čo vyrovnávacia pamäť Redis sa primárne používa ako systém vyrovnávacej pamäte na zrýchlenie webových stránok WordPress, samotný Redis je oveľa výkonnejší. Dá sa použiť aj ako databáza a sprostredkovateľ správ, ale v tomto článku sa zameriame na Redis a ako sa používa ako mechanizmus ukladania do vyrovnávacej pamäte.

Cache Redis svieti pri použití s ​​webovými stránkami WordPress ako nástroj na ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte. Keďže WordPress je taký výkonný a flexibilný systém na správu obsahu, obsahuje množstvo dátových objektov, ku ktorým je potrebné pravidelne pristupovať.

Získajte vyššiu rýchlosť na serveroch Hostinger

Silnejšie zabezpečenie, škálovateľnosť a podpora hostingu

Čo je ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte?

Objekt v terminológii programovania je abstraktná dátová štruktúra, ktorú definuje programátor.

Čítať:  Ako používať prihlasovaciu stránku správcu WordPress

Napríklad vo WordPress existuje veľa objektov, ako sú príspevky, stránky alebo používatelia. Keď používate WooCommerce, riešenie elektronického obchodu pre WordPress, máte ešte viac objektov, ako sú produkty alebo objednávky. Tieto objekty sú uložené v databáze a počas používania vašej webovej stránky WordPress sa k nim pristupuje viackrát.

Ukladanie objektov do pamäte cache vám umožňuje uchovávať objekty v dočasnej pamäti, takže sa nemusíte vracať do databázy, aby ste získali prístup k údajom.

Ako funguje vyrovnávacia pamäť Redis s ukladaním do vyrovnávacej pamäte objektov?

Keďže WordPress pracuje s mnohými typmi objektov, zakaždým, keď je potrebné k týmto objektom pristupovať, vaša webová stránka musí pristupovať k databáze, aby získala informácie. Redis to zrýchľuje dočasným ukladaním získaných údajov. Potom, keď bude vaša webová lokalita nabudúce potrebovať tieto informácie, vaša webová lokalita k nim bude mať prístup z dočasného úložiska namiesto toho, aby k nim musela pristupovať z databázy.

To výrazne zrýchli váš web WordPress, pretože prístup k databáze vašich webových stránok pomocou SQL dotazov je oveľa pomalší ako prístup k potrebným informáciám prostredníctvom systému ukladania objektov Redis.

Jednou z oblastí, kde je to nesmierne užitočné, je panel správcu WordPress. Ak máte tisíce príspevkov alebo produktov, vyrovnávacia pamäť objektov Redis vám pomôže urýchliť váš backend, aby ste mohli rýchlo aktualizovať svoj web.

Bez vyrovnávacej pamäte Redis by ste pri každom prihlásení do backendu potrebovali WordPress na prístup k rôznym objektom v databáze. To nakoniec povedie k pomalšiemu načítaniu, pretože množstvo obsahu na vašej webovej lokalite sa zvyšuje.

Ako Redis účinkuje?

Takže teraz, keď viete, čo je vyrovnávacia pamäť Redis a na čo slúži Redis, môžeme sa ponoriť o niečo hlbšie do toho, ako presne funguje vyrovnávacia pamäť Redis.

Čítať:  Skutočné náklady na cloud hosting: čo potrebujete vedieť

Kľúčom k pochopeniu toho, ako funguje vyrovnávacia pamäť Redis, je vedieť, ako funguje slovník pri programovaní. Slovník je dátová štruktúra s dvoma prepojenými prvkami – kľúčom a hodnotou. Stručne povedané, kľúč sa používa na prístup k hodnote.

Ako funguje vyrovnávacia pamäť Redis, je priradením pôvodného databázového dotazu ako kľúča a následne výsledných údajov ako hodnoty. Teraz má systém Redis prístup k výslednému volaniu databázy pomocou kľúča, ktorý má uložený vo svojej vstavanej dočasnej pamäti.

Teraz je toto špecifické volanie databázy pripravené na opätovný prístup toľkokrát, koľkokrát je potrebné, bez opätovného spustenia databázového dotazu. V závislosti od nastavenia vyrovnávacej pamäte Redis to môže zostať v pamäti niekoľko hodín, niekoľko minút alebo dlhšie.

Redis má tiež vstavaný systém, ktorý zaisťuje aktuálnosť volania databázy tým, že má vstavané nastavenia, ktoré vymažú vyrovnávaciu pamäť WordPress buď pri aktualizácii obsahu, alebo v špecificky načasovaných intervaloch.

Ako môžem použiť vyrovnávaciu pamäť Redis pre svoj web?

Teraz, keď viete, čo je vyrovnávacia pamäť Redis, je dôležité vedieť, ako ju používať s vašou webovou stránkou WordPress. Stručne povedané, budete musieť nastaviť systém vyrovnávacej pamäte Redis na serveri, ktorý je hostiteľom vášho webového servera.

Aj keď je k dispozícii veľa zdrojov na vysvetlenie tohto procesu, žiaľ, nie je to ľahká úloha a bude si vyžadovať určité pokročilé zručnosti v oblasti správy servera.

Je tiež dôležité, aby ste sa uistili, že máte správne nastavenie vyrovnávacej pamäte Redis a je optimalizované pre webové stránky WordPress. V opačnom prípade môžete riskovať, že na svojich webových stránkach zaznamenáte nejaké neočakávané správanie, ako sú zastarané stránky alebo sa niektoré stránky nenačítajú presne.

Čítať:  Porovnanie Wix a WordPress: 5 rozdielov, ktoré treba poznať v roku 2024

Pokiaľ ide o inštaláciu a nastavenie vyrovnávacej pamäte Redis, odporúčame, aby ste to nechali v rukách odborníkov na servery.

Získajte vstavané ukladanie do vyrovnávacej pamäte s Hostinger

Vieme, aké dôležité je mať web s rýchlym načítaním, a poznáme aj vyrovnávaciu pamäť Redis – vážne, sme profíci!

Preto tu v Hostinger ponúkame vstavanú vyrovnávaciu pamäť objektov Redis so všetkými našimi plne spravovanými hostingovými plánmi WordPress. Hosting s Hostinger znamená, že vaše webové stránky sa budú načítavať bleskovo rýchlo a vy sa nebudete musieť starať o správne nastavenie Redis.

S Hostinger môžete spravovať všetko ukladanie do vyrovnávacej pamäte na paneli správcu WordPress. Ak prevádzkujete obchod WooCommerce, máme k dispozícii pokročilý systém vyrovnávacej pamäte WooCommerce s našimi plne spravovanými plánmi hostenia WooCommerce.

So vstavaným ukladaním do vyrovnávacej pamäte Hostinger to urobíte za vás – zaisťujeme, že vyrovnávacia pamäť Redis je nastavená správne, aby ste sa mohli sústrediť na svoje podnikanie.

Vyskúšajte plne spravovaný hosting WordPress od spoločnosti Hostinger

Dúfame, že tento článok pomohol vysvetliť vyrovnávaciu pamäť Redis a tešíme sa, že sa stanete súčasťou jedného z našich plánov Hostinger. Vyskúšajte náš plne spravovaný hosting WordPress, ak chcete zrýchliť svoj web. S Hostinger budete mať neuveriteľne rýchly web a ušetríte si veľa času a frustrácie.

Sme odborníci na hosting WordPress a zaisťujeme, že váš web WordPress bude vždy aktuálny, rýchly a bezpečný.

Vďaka nášmu špičkovému systému vizuálneho porovnávania a našej ocenenej 24/7/365 podpore WordPress si môžete byť istí, že váš web funguje tak, ako má.

Navyše, s našou bezplatnou službou migrácie môžete svoj web nastaviť na Hostinger bez problémov.

Pozrite si naše plne spravované plány hostenia WordPress a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE