Čo je to spravovaný hosting WordPress?

Ak uvažujete o spustení webovej stránky, je pravdepodobné, že zvažujete použitie WordPressu. Je to jednoducho najpopulárnejší redakčný systém (CMS) na svete. A je to zadarmo.

Počas histórie WordPress sa CMS ukázal ako všestranný a trvalý nástroj pre začiatočníkov a profesionálov. To je dôvod, prečo je WordPress tak široko používaný.

Ale akokoľvek silný je, prichádza WordPress s hostingom?

Žiaľ, nie je. Pre svoju stránku WordPress si budete musieť nájsť vlastný webhosting. Ale nemusíte robiť všetko sami. Tu prichádza na rad spravovaný hosting.

Čo je spravovaný hosting WordPress a môže pomôcť vášmu podnikaniu?

Predtým, ako kliknete na Kúpiť na balík dizajnu webových stránok alebo si vyberiete webového hostiteľa, zvážte svoje možnosti a určte, čo bude pre vašu firmu najlepšie.

Čo je to hosting WordPress?

Hosting WordPress je forma hostingu webových stránok – poskytovanie úložiska a prístupu k webovým stránkam – určená pre webové stránky WordPress. Pretože hosting WordPress bol navrhnutý špeciálne pre svetovo najpopulárnejší CMS, weby WordPress bežia na tomto type webhostingu obzvlášť dobre. Predovšetkým by stránky s hostingom WordPress mali očakávať rýchly výkon.

Hosting WordPress sa zvyčajne dodáva s inštaláciou WordPress jedným kliknutím alebo dokonca s už predinštalovaným CMS. To vám dáva dobrý náskok pri spúšťaní vašich stránok.

Získajte plne spravovaný hosting WordPress

Posilnite svoje stránky pomocou najlepšie optimalizovaného hostingu v odvetví

Čo je to spravovaný hosting WordPress?

Ak ste novým vlastníkom webových stránok alebo nechcete tráviť svoj drahocenný čas únavnou údržbou webových stránok, spravovaný hosting WordPress je skvelou voľbou.

Jednoducho povedané, spravovaný hosting WordPress je miesto, kde poskytovateľ spravuje vašu stránku a server za vás. Je to praktická možnosť pre majiteľov firiem, ktorí chcú outsourcovať správu lokality a tráviť viac času riadením svojho podnikania a vykonávaním úloh, ktoré môžu robiť len oni.

Pokiaľ ide o spravovaný hosting WordPress, existuje veľa možností a plánov a niektoré plány zahŕňajú viac ako iné.

Spravovaný hosting WordPress vo všeobecnosti zahŕňa nastavenie webových stránok, zabezpečenie, zálohovanie, údržbu a vylepšenia výkonu. A ak máte viac ako jednu lokalitu, ktorú potrebujete spravovať, existujú plány aj na to.

Je WordPress hostingovou stránkou?

WordPress je systém, ktorý vám pomáha spravovať obsah vašich webových stránok, ale tento obsah za vás neukladá ani neukladá. Vaša webová stránka musí mať domov, a preto je také dôležité pochopiť, čo je hosting WordPress.

Čítať:  Päť krokov k prevzatiu stránky WordPress

K tejto odpovedi existuje malá výhrada. Ak sa pozriete na WordPress, všimnete si, že WordPress má dve odlišné webové stránky: WordPress.org a WordPress.com. WordPress.org je bezplatný open-source CMS, o ktorom sa zvyčajne hovorí, keď sa hovorí o WordPress (tu sa venujem). WordPress.com ponúka hosting a obmedzené používanie WordPress CMS. Nie sú to isté.

Ako funguje hosting WordPress

Základy hostingu WordPress sú rovnaké ako štandardný hosting webových stránok. Všetky súbory, ktoré tvoria vašu webovú stránku (HTML, obrázky atď.), potrebujú miesto na uloženie. Hostiteľ vašej webovej lokality vám poskytuje toto úložisko (server) a umožňuje ľuďom prístup k ukladaným informáciám (návštevnosť vašej webovej lokality). Hostitelia webových stránok sú ako vlastníci nehnuteľností a správcovia vrátok v jednom.

Nastavenie serverov je vysoko technická a komplikovaná záležitosť. Hostitelia webových stránok stavajú svoje servery na všeobecné použitie, čo im umožňuje hostiť všetky druhy stránok. Vzhľadom na nuansy medzi rôznymi typmi typov webových stránok to znamená, že zo svojho hostiteľa a servera pravdepodobne nevyužívate to najlepšie. S hostingovou službou WordPress získate server, ktorý je optimalizovaný pre super populárny CMS. Veci sú nakonfigurované tak, aby WordPress fungoval čo najefektívnejšie.

Hosting WordPress nie je to isté ako samotný WordPress. Ako funguje hosting WordPress je úplne odlišný od toho, ako funguje WordPress.

Hosting WordPress: Stojí to za to?

Ak stránky WordPress nemusia byť na hostingových serveroch WordPress, existuje nejaký skutočný dôvod, prečo by ste mali používať hosting WordPress? Stojí za to hosting WordPress?

Určite existujú určité výhody, ktoré treba mať na pamäti. Ale ako všetko, príbeh má dve strany. Tu je niekoľko výhod a nevýhod, ktoré by ste mali zvážiť pri premýšľaní o tom, či je pre vás hosting WordPress vhodný:

Výhody hostingu WordPress

 • Vysoké rýchlosti: Nikto nechce navštíviť webovú stránku s pomalým načítaním. Hostingové servery WordPress sú optimalizované na rýchlosť. To zaisťuje, že vaši návštevníci budú mať hladký a pozitívny zážitok z navigácie na vašich stránkach. Rýchlo sa načítavajúci obsah je tiež kľúčovým faktorom pri optimalizácii pre vyhľadávače (SEO), a nízka rýchlosť stránok môže negatívne ovplyvniť hodnotenie vyhľadávačov.
 • Silné zabezpečenie: WordPress je najpoužívanejší redakčný systém na webe. Nie je žiadnym prekvapením, že stránky WordPress sú neustále napádané. Váš hosting WordPress je zostavený s bezpečnostnými protokolmi špecifickými pre weby WordPress. To pridáva vrstvu ochrany, ktorú nemôžete získať zo všeobecných hostingových služieb.
 • Lepšia podpora: Používanie hostingovej služby WordPress z väčšej časti znamená prístup k odborníkom na WordPress. Môžete si byť istí, že budú vedieť, ako vyriešiť akékoľvek problémy s hostingom, s ktorými sa môžete stretnúť na svojich stránkach.
 • Jednoduchá inštalácia: Aj keď to nie je nemožné, inštalácia WordPress môže byť pre začiatočníkov trochu náročná úloha. Väčšina hostingových služieb WordPress ponúka rýchlu a jednoduchú inštaláciu WordPress jedným kliknutím.
 • Tona možností: O možnosti hostingu WordPress určite nemáte núdzu. Veľa spoločností je pripravených na to, aby sa dostali do extrémne veľkého trhu WordPress. Ak niečo, môže byť príliš veľa možností.
Čítať:  Ako zarobiť peniaze s dronom

Nevýhody hostingu WordPress

 • Optimalizované len pre WordPress: Aj keď je to skvelé pre stránky WordPress, bráni vám to spustiť akékoľvek stránky, ktoré nie sú WordPress. To znamená, že musíte nájsť nového poskytovateľa hostingu, ak sa niekedy rozhodnete odísť od WordPress ako CMS.
 • Obmedzený prístup k doplnku: Väčšina hostingových služieb WordPress neumožňuje úplný prístup ku všetkým doplnkom WordPress. Je to predovšetkým z bezpečnostných dôvodov, pretože zásuvné moduly sú často najpravdepodobnejšie, že majú zraniteľné miesta proti škodlivým stranám. Aj keď to môže byť vnímané skôr ako pozitívum, stále vám to môže brániť vo využívaní vášho webu WordPress na maximum, ak existuje konkrétny doplnok, ktorý naozaj chcete.
 • Vyššie náklady: Platí to najmä vtedy, ak používate spravovanú hostingovú službu WordPress (viac o tom neskôr). Aj keď existujú určité silné výhody, nie sú zadarmo. Budete sa musieť rozhodnúť, či za to stoja ďalšie náklady.

Rozdiel medzi spravovaným a nespravovaným hostingom

Porovnanie spravovaného a nespravovaného hostingu WordPress vám môže pomôcť rozhodnúť sa, čo bude pre vašu firmu najlepšie. Pred výberom si premyslite svoje podnikanie a to, čo potrebuje.

Nižšie uvádzame rozdiely medzi spravovaným a nespravovaným cloudovým hostingom pre WordPress.

Nespravovaný hosting

Nespravovaný hosting WordPress je lepší pre majiteľov firiem, ktorí už predtým prevádzkovali webové stránky. Webová stránka je nastavená a potom vám odovzdaná, aby ste ju mohli prevádzkovať sami. Keď máte nespravovanú stránku WordPress, prenajmete si hostingový priestor od hostiteľskej spoločnosti a nahráte na ňu svoj web.

Nespravovaný hosting je obľúbenou možnosťou pre novšie, menšie podniky, ktoré nemajú rozpočet na spravovaný hosting WordPress alebo sa jednoducho snažia otestovať online podnikateľské prostredie.

Aj keď je táto možnosť cenovo dostupnejšia ako spravovaný hosting WordPress, strávite viac času údržbou svojho webu, čo vám uberie čas od práce na vašom podnikaní. U

pkeep a dizajn sú na vás. A ak váš web spadne, budete musieť všetko zahodiť a zamerať sa na jeho opravu.

Managed Hosting

Spravovaný hosting WordPress je drahší ako nespravovaný, ale všetko je postavené a udržiavané za vás. Stránka funguje skôr ako súčasť vášho podnikania, než niečo, čo si vyžaduje vašu pozornosť.

A to je dobrá vec, ak vezmeme do úvahy, že nikto nevie, koľko podpory hostingu môže v budúcnosti potrebovať alebo aké zdroje môže vyžadovať.

Čítať:  Recenzia s2Member: Je toto členstvo WordPress P...

Väčšina vlastníkov stránok predpokladá, že budú mať prístup k službám podpory, aj keď nemajú spravovaný plán hostenia. Ak však ich stránka spadne uprostred uvedenia produktu na trh, môžu uviaznuť v odosielaní správ chatbotovi a dúfať, že všetko dopadne čo najlepšie.

Väčšina nespravovaných hostingov znamená, že vaša stránka je na serveri s mnohými ďalšími stránkami, čo znamená, že vaša stránka bude časom pomalšia, keď sa na server pridá viac webových stránok.

So spravovaným hostingom však získate vyššiu rýchlosť a podporu, takže vaša stránka funguje na špičkovej úrovni, čo znamená, že vaša firma môže fungovať plynulejšie.

Výhody Managed Hosting

Plne spravovaný hosting WordPress vám môže výrazne uľahčiť život ako vlastníka firmy. Plány spravovaného hostingu majú veľa výhod.

Nastaviť

Samozrejme, s návodmi na YouTube je jednoduché spustiť web WordPress od začiatku alebo migrovať obsah webu na novú platformu. A je to jednoduché – pre ľudí, ktorí to robia pravidelne.

Jednou z výhod spravovaného hostingu je úspora času a energie (a bolesti hlavy) pri nastavovaní alebo migrácii webovej stránky.

Umožňuje odborníkom z vášho poskytovateľa spravovaného hostingu zasiahnuť a robiť to, čo vedia najlepšie, zatiaľ čo vy sústredíte svoj čas a energiu na svoje podnikanie.

Zálohy

Databázy vášho webu sú kritické. Ak používate WordPress, vždy môžete aktualizovať vzhľad svojej webovej stránky a dokonca úplne zmeniť tému. Ak si však vopred nezálohujete databázy svojich stránok, môžete prísť o všetky svoje blogové príspevky a komentáre.

Zabezpečenie pravidelného zálohovania vašich stránok je rozdiel medzi plne funkčnou webovou stránkou nabitou značkovým obsahom a obrovskou bolesťou hlavy pre vás ako majiteľa firmy.

Vďaka riadenému hostingu je o zálohovanie vašich stránok postarané, takže sa nemusíte báť, že stratíte všetku náročnú prácu, ktorú ste venovali svojej webovej stránke.

podpora

Začali ste podnikať preto, aby ste robili to, čo robíte, nie preto, aby ste riešili problémy s webovými stránkami.

S plánom hostenia WordPress spravovaným Hostinger získate automatické aktualizácie doplnkov a automatické aktualizácie jadra WordPress, takže sa nemusíte obávať, že váš web bude nefunkčný, pretože jedna malá vec je zastaraná.

Navyše získate prístup k našim odborníkom na WordPress, ktorí spravujú a podporujú stránky, ako je tá vaša. Takáto úroveň podpory znamená, že váš web je v rukách ľudí, ktorí vám môžu pomôcť predchádzať katastrofám a varovať vás dlho predtým, ako sa vyskytne problém.

Bezpečnosť

Pravdepodobne neexistuje elitná skupina hackerov, ktorí by sa pokúšali zničiť vaše stránky, ale to neznamená, že roboty a malvér nie sú problémom.

Monitorovanie škodlivého softvéru v riadenom hostingu môže odhaliť problémy na vašom serveri a vyriešiť ich skôr, ako sa stanú problémami. Udržuje vašu stránku v špičkovom stave a uchováva kontaktné informácie vašich zákazníkov a údaje o kreditných kartách v bezpečí.

Čítať:  Tapeta Streda: Ďalšie skvelé tapety na telefón pre všetkých na zdieľanie (7. júna)

Údržba

Nastavenie a zabudnutie webovej stránky nie je skvelý spôsob, ako prevádzkovať elektronický obchod.

Spravovaný hostingový plán WordPress je ako mať lekára pre svoj web. Údržba webovej stránky zaisťuje jej bezproblémový chod na neustále sa meniacom internete. Zabezpečenie toho, že všetko je aktuálne a dobre funguje so všetkými internými komponentmi, zaisťuje hladký chod vašej firmy.

A rovnako ako v prípade vášho zdravia, aj unca prevencie stojí za libru liečby. Pravidelná údržba pomáha predchádzať akýmkoľvek problémom, ktoré môžu mať vaše stránky.

Čo hľadať v hostiteľovi WordPress

Teraz, keď ste sa dozvedeli viac o tom, čo je webhosting WordPress, ste pripravení nájsť službu na hosťovanie vašich stránok viac ako kedykoľvek predtým. Budete si chcieť vybrať najlepšie spravovaný hosting WordPress, ktorý vyhovuje potrebám vášho webu. Na výber však máte veľa možností. Pri preberaní týchto mnohých možností zvážte tieto faktory:

 • Rýchlosť a zdroje: Jednou z najväčších predností hostingových služieb WordPress je, že sú optimalizované pre rýchlosť. Pozrite sa, aký typ rýchlostného výkonu sľubuje váš potenciálny hostiteľ a ako využíva svoje zdroje, aby vám poskytol vysokovýkonnú stránku.
 • Spoľahlivosť: Bez ohľadu na to, aký typ stránky máte, spoľahlivosť závisí od vášho webového hostiteľa. Pozrite si správy o dobe prevádzkyschopnosti/prestoje. Uistite sa, že máte hostiteľa, ktorý dokáže udržať vašu stránku v prevádzke čo najviac.
 • cena: Pri nákupe akéhokoľvek typu produktu alebo služby vždy chcete zvážiť cenu. Nezabudnite nakupovať a porovnávať ceny. Rovnako ako pri všetkom inom, majte na pamäti, že drahé nemusí vždy znamenať to najlepšie a lacné nemusí vždy znamenať to najhoršie. Strieľajte, aby ste za svoj dolár získali čo najvyššiu hodnotu.
 • Manažérske funkcie: Ak idete cestou spravovaného hostenia WordPress, pozorne si pozrite funkcie správy, ktoré vám ponúkame. Za tieto služby platíte. Uistite sa, že získavate tie, ktoré vám uľahčia prevádzku vašej stránky.
 • podpora: Začiatočníci môžu pracovať s WordPress relatívne ľahko, ale to neznamená, že vytvorenie webovej stránky WordPress a jej údržba nie sú spojené s nejakými technickými problémami. Pozrite sa na technickú/zákaznícku podporu svojich potenciálnych hostiteľov. Buďte v pohode s vedomím, že keď nastanú problémy, máte sa kam obrátiť.

Ste pripravení vyskúšať spravovaný hosting WordPress?

Plne spravovaný hosting WordPress stojí za to. Vaša stránka je kritickou súčasťou úspechu vášho podnikania a ako taká si zaslúži čas a pozornosť, ktorú potrebuje, aby fungovala ako dobre namazaný stroj.

So spravovaným hostingom WordPress od Hostinger máte na dosah rýchlejšiu a škálovateľnejšiu stránku.

E-mailový hosting, príprava na jedno kliknutie, optimalizácia PHP a automatické zálohovanie sú štandardom každého plánu.

Ak chcete zistiť viac alebo sa porozprávať s jedným z našich odborníkov na WordPress, pozrite si naše spravované plány hostenia WordPress.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE