Čo potrebujete vedieť o ochrane súkromia na obrazovke

Bezpečnostné funkcie, ako je end-to-end šifrovanie, dvojfaktorové overovanie a dobrá VPN, vám môžu pomôcť chrániť vás, keď ste online. Niečo také jednoduché, ako je zákerný pohľad, však môže spôsobiť problémy s ochranou súkromia, ktoré digitálne zabezpečenie nedokáže vyriešiť. Ak sa toho obávate, použite ochranu obrazovky na ochranu súkromia. Čo to je a ako fungujú? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o ochrane súkromia na obrazovke!

Hľadáte ďalšie spôsoby, ako udržať svoj telefón v bezpečí a ako z neho vyťažiť maximum? Nezabudnite sa pozrieť na našich sprievodcov najlepšími puzdrami a mobilným príslušenstvom, kde sa dozviete viac.

Čo je ochrana súkromia na obrazovke?

Ochrana obrazovky pre ochranu súkromia slúži dvojitú funkciu, pretože udržuje váš displej bez poškriabania a zároveň chráni vaše dáta pred zvedavými pohľadmi. Rovnako ako bežná ochrana obrazovky môžu byť z PET fólie alebo tvrdeného skla. Má však ďalšiu vrstvu proti špionáži, ktorá obmedzuje pozorovací uhol vášho displeja.

Potrebujete jeden?

„Vizuálne hackovanie“ je skvelý spôsob, ako popísať, ako niekto sedí alebo stojí okolo vás a pozerá sa na to, čo je na obrazovke vášho zariadenia. Môže sa to zdať neškodné, ale stojí za to sa nad tým aspoň zamyslieť, pretože mnoho z nás na telefónoch robí takmer všetko.

Čítať:  Čo je oranžová bodka na obrazovke Galaxy Watch? Ako ho odstrániť?

Používanie telefónu ku všetkému, od sociálnych médií po online bankovníctvo, sa stalo samozrejmosťou. Ak sa však prihlasujete k účtom alebo kontrolujete citlivé informácie, ostatní ich môžu vidieť tiež, zatiaľ čo vy nevedomky píšete. Všetci milujeme veľké, jasné a krásne displeje našich telefónov, ale rozhodne nie sú skvelé pre súkromie.

Samozrejme, nejde len o nekalé úmysly. Možno nechcete, aby ostatní vedeli, čo na telefóne robíte. Bez ohľadu na to, čo sledujete, aké webové stránky navštevujete alebo na sociálnych sieťach, ktorými prechádzate. Na našich telefónoch toho robíme veľa, ale nikto iný okrem vás by nemal vedieť, čo to je.

Najlepšie chrániče obrazovky na ochranu súkromia, ktoré si môžete kúpiť

ZAGG

ZAGG vyrába jedny z najlepších chráničov obrazovky na ochranu súkromia, ktoré môžete pre svoj telefón získať. Štvorcestný filter skryje informácie, či už na výšku alebo na šírku. Ponúka pokročilú ochranu proti nárazu, aby bol displej v bezpečí a prichádza s antimikrobiálnou úpravou pre ďalšiu vrstvu bezpečnosti. Ochranné kryty obrazovky ZAGG sú bohužiaľ momentálne dostupné iba pre telefóny iPhone.

UniqueMe

Ak hľadáte chrániče obrazovky na ochranu súkromia pre zariadenia Android, UniqueMe je skvelá voľba, ktorú by ste mali zvážiť. Je to obojsmerný privátny filter s 56-stupňovým pozorovacím uhlom. Získate rôzne varianty v závislosti od telefónu, ktorý máte. Čokoľvek s plochým displejom, ako je rad iPhone 14 alebo rad iPhone 15, bude mať možnosť tvrdeného skla. Na jednoduchšie použitie a inštaláciu pri telefónoch so zakrivenou obrazovkou má UniqueMe tiež hybridný ochranný kryt obrazovky, ktorý je dodávaný s tvrdosťou 7H.

Čítať:  Webflow vs. WordPress: Čo je pre vás to pravé?

Magglass

Magglass vyrába chrániče obrazovky pre iPhone a zariadenia Android. Tieto sú však najvhodnejšie pre telefóny iPhone, pretože vo väčšine prípadov skener odtlačkov prstov na displeji nefunguje cez vrstvu ochrany osobných údajov. Ak je súkromie nutnosťou a ste ochotní obetovať skener odtlačkov prstov, ochranné kryty obrazovky Magglass sú veľmi kvalitné. Len majte na pamäti upozornenie.

Ako funguje ochrana obrazovky na ochranu súkromia?

Väčšina chráničov obrazovky na ochranu súkromia používa technológiu micro laver, ktorá umožňuje, aby svetlo z displeja prechádzalo iba v určitých uhloch. V podstate tak, ako fungujú žalúzie, ale v mikroskopickom meradle. Vrstva filtra je nastavená na úzky predný uhol, obvykle 60 alebo 90 stupňov, a ktokoľvek, kto sa pozerá na vašu obrazovku z iného uhla pohľadu, nič neuvidí.

Najlepšie chrániče obrazovky na ochranu súkromia a čo hľadať

Existuje pomerne málo značiek, ktoré vyrábajú chrániče obrazovky. Pred nákupom by ste však mali vedieť niekoľko vecí.

  • Technológia Micro žalúzie: Niektoré chrániče obrazovky používajú technológiu micro laver. Tie poskytujú lepší zážitok zo sledovania ako iné možnosti, ktoré sú iba zatemneným sklom alebo filmom.
  • Tvrdené sklo alebo fólia: Toto je osobné preferencie týkajúce sa typu ochrany displeja, ktorý hľadáte. Obaja môžu mať vrstvy súkromia. Nájdenie plného pokrytia panelom z tvrdeného skla môže byť ťažké, najmä ak má telefón zakrivenú obrazovku. Tvrdené sklo je však oveľa lepšie, pokiaľ ide o ochranu displeja.
  • Obojsmerné alebo štvorcestné súkromie: Dvojcestný filter zobrazuje stmavenú obrazovku iba v orientácii na výšku. Tu je evidentná výhoda, že pokiaľ chcete niečo na svojom telefóne zdieľať, stačí telefón otočiť na šírku. Ak však hľadáte úplné súkromie, štvorcestné filtre ochrany súkromia fungujú v oboch smeroch.
  • Uhol pohľadu: Pozorovací uhol musí byť dostatočne úzky, aby ľudia stojaci alebo sediaci vedľa vás boli mimo dosahu. Pokiaľ je uhol pohľadu príliš široký, zmarí to účel ochranného krytu obrazovky. Na druhej strane, ak je príliš úzky, môže to ovplyvniť váš vlastný zážitok zo sledovania. Budete musieť čeliť obrazovke čelom, aby ste sa uistili, že na obrazovku správne vidíte. U väčšiny chráničov obrazovky na ochranu súkromia je dostupný pozorovací uhol obvykle 60 alebo 90 stupňov.
Čítať:  Čo je to Vine a ako sa používa?

Výhody ochrany súkromia na obrazovke

Najzrejmejšia výhoda použitia ochranného krytu obrazovky je v názve – súkromie. Vedomie, že akékoľvek citlivé informácie sú v bezpečí pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich, je veľkým pozitívom.

Nejde len o súkromie vo verejných priestoroch. Ak manžela, partnera alebo spolubývajúceho naštve, že ste celú noc na telefóne, pomôže aj tu ochrana displeja. Zaručuje, že ich nebude rušiť svetlo z vášho telefónu, zatiaľ čo vy si ho môžete bez problémov aj naďalej užívať.

Ochranná fólia na ochranu súkromia vám samozrejme poskytuje rovnakú výhodu ako bežná ochrana obrazovky. Poskytuje skvelý spôsob, ako udržať displej bez škrabancov av bezpečí pri náhodných nárazoch a pádoch.

Ďalšie výhody sú často špecifické pre výrobcov. Niektoré chrániče obrazovky sa dodávajú s antireflexnou vrstvou, filtrom modrého svetla, filtrami na zníženie únavy očí a oleofóbnymi a hydrofóbnymi vrstvami, ktoré chránia ochranu pred odtlačkami prstov a olejovými šmuhami.

Nevýhody ochrany súkromia na obrazovke

Ochranné fólie na obrazovku znejú na papieri fantasticky. Bohužiaľ realita je trochu iná. Mnoho spoločností sľubuje žiadne problémy s jasnosťou alebo jasom, ale nie je tomu tak vždy.

Problém môžete prekonať zvýšením jasu displeja, ale to spôsobí rýchlejšie vybíjanie batérie. Príliš vysoký jas môže tiež znížiť účinnosť filtra súkromia, keď je telefón naklonený.

Potreba držať telefón priamo pred sebou tiež odnáša tie rýchle bočné pohľady na čas alebo upozornenie. To je niečo, čo robím celkom často, a bude to vyžadovať veľa zvyku, ak mám na svojom telefóne ochranu obrazovky na ochranu súkromia.

Čítať:  Paramount Plus nefunguje na Samsung TV? Tu je návod, ako to môžete skúsiť opraviť

Zdieľanie niečoho, čo je na vašej obrazovke, je tiež ťažké. Okamžite ho budete musieť natočiť, aby ste ostatným ľuďom ukázali video alebo fotografiu. Obojsmerné obrazovky ochrany súkromia pomáhajú tým, že vám umožňujú zobraziť displej bez problémov na šírku. To však nebude možné so štvorcestnými chráničmi obrazovky.

Napokon, zmenšený pozorovací uhol v skutočnosti nemusí byť tak obmedzujúci, ako by ste potrebovali. Aj pri nízkych pozorovacích uhloch zvuku 60 alebo 90 stupňov bude ktokoľvek stojaci blízko, povedzme v metre alebo autobuse, stále vidieť cez vaše rameno a získať tak trochu jasný pohľad na displej.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE