Čo robí tému SEO priateľskou?

Foto Papaioannou Kostas na Unsplash

Témy WordPress môžu mať veľký vplyv na optimalizáciu stránky WordPress pre vyhľadávače. Z veľkej časti je každá dobre napísaná téma vhodná pre SEO, vrátane väčšiny bezplatných tém. V skutočnosti niektoré z najpredávanejších prémiových tém nie sú pre SEO také skvelé, pretože sú preplnené funkciami a ponúkajú slabý výkon.

Výber témy výlučne na základe jej údajných schopností SEO nie je múdre. Existuje mnoho ďalších faktorov, ktoré by mali ovplyvniť váš výber témy, ale akonáhle sa rozhodnete pre ideálnu tému pre váš projekt, je rozumné zvážiť, či bude poskytovať najlepší základ pre budúcu optimalizáciu pre vyhľadávače.

Výkon

Ako som už naznačil, Google a ďalšie vyhľadávače zohľadňujú výkon stránky WordPress. Ak je všetko ostatné rovnaké, rýchlejšia stránka bude vo výsledkoch vyhľadávača lepšie hodnotená ako pomalšia stránka. K výkonu stránky prispieva mnoho faktorov vrátane hosťovania WordPress, ukladania do vyrovnávacej pamäte a používania siete na distribúciu obsahu, ale front-end poskytovaný témou môže spôsobiť problémy s výkonom, najmä ak je zle optimalizovaný a má nadmernú váhu stránky.

Pred výberom motívu spustite jeho ukážkovú stránku prostredníctvom nástrojov na testovanie výkonu, ako je Google PageSpeed ​​Insights a Nástroje Pingdom aby ste získali predstavu o tom, akú pozornosť venoval jeho vývojár optimalizácii výkonu.

Čítať:  DreamHost sponzorovala konferenciu Page Builder Summit 3.0...

Platnosť

Hoci platnosť kódu je menej dôležitá ako mnohé iné faktory, je výhodné vybrať si tému, ktorá je dobre nakódovaná a ktorá sa zaručene správne načíta do prehliadačov a prehľadávačov. Nemali by ste očakávať dokonalosť, ale stojí za to nájsť si čas a prejsť si témy cez a validátor kódu.

Vhodné pre mobilné zariadenia

Vhodnosť pre mobilné zariadenia je kľúčovým aspektom modernej optimalizácie pre vyhľadávače. Google nebude hodnotiť stránky vo výsledkoch mobilného vyhľadávania, ak nie sú optimalizované pre mobilné zariadenia.

Akákoľvek téma WordPress, ktorá stojí za zváženie, bude zahŕňať responzívny dizajn, ale vhodnosť pre mobilné zariadenia zahŕňa viac než len základný responzívny dizajn: treba sa vyhnúť Flash, typografia by mala mať primeranú veľkosť a stránky by nemali byť príliš veľké.

Ak chcete vedieť, či je téma vhodná pre mobilné zariadenia, pozrite sa Test vhodnosti pre mobilné zariadenia od spoločnosti Google.

Podpora štruktúrovaných dát

Schema.org je štandardný formát štruktúrovaných údajov, ktorý možno použiť na poskytovanie dodatočných informácií vyhľadávacím nástrojom o obsahu na stránke. Bohaté úryvky na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov závisí od označenia Schema.org a rovnako aj zobrazenie položiek na mnohých sieťach sociálnych médií. Čím viac informácií môžete poskytnúť spoločnosti Google, tým lepšie bude zobrazenie a hodnotenie vašich stránok. Ak si nie ste istí, či téma podporuje štruktúrované dáta, opýtajte sa vývojára.

Čítať:  Čo je liek Rzthxhelper? Je to bezpečné?

Je dôležité pochopiť, že hoci téma prispieva k optimalizácii SEO, je to jeden z mnohých faktorov. Skvelá téma je bezcenná, ak je hosting pomalý alebo je back-end WordPress nesprávne optimalizovaný. Možno budete chcieť zvážiť inštaláciu a plugin pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte a SEO plugin okrem výberu témy WordPress vhodnej pre SEO. A samozrejme by ste sa mali rozhodnúť pre spravovaný hosting WordPress s optimalizovaným výkonom.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE