Čo robiť a čo nerobiť WordPress Multis…

Prevádzka siete WordPress Multisite je náročná bez správneho webhostingu. Preto si na optimalizáciu siete musíte vybrať ideálneho poskytovateľa hostingu.

V tomto článku vás prevediem tým, čo robiť a čo nerobiť v rámci multisite hostingu WordPress, ktorý vám pomôže v rozhodovacom procese pri výbere multisite hostiteľa.

Čo je WordPress Multisite?

Multisite WordPress umožňuje používateľom prevádzkovať viacero stránok WordPress prostredníctvom jedinej inštalácie. Zjednodušene povedané, hlavná stránka WordPress sa stáva riadiacim centrom pre všetky vaše podstránky. To znamená, že môžete aplikovať zmeny, inštalovať doplnky a témy a spúšťať aktualizácie na všetkých týchto podstránkach ich použitím na hlavnej stránke.

Aký dôležitý je hosting pre WordPress Multisite?

Webhosting ovplyvňuje výkon, dostupnosť, dostupnosť a ďalšie funkcie vašej siete viacerých stránok WordPress. To, čo odlišuje multisite od bežnej inštalácie WordPress, je to, že je naň prepojených množstvo webových stránok a všetky tieto spotrebúvajú zdroje, ako je RAM, šírka pásma a úložisko, vo väčšej miere ako bežné weby WordPress.

Výber správneho poskytovateľa hostingu pre vašu sieť s viacerými lokalitami je teda dôležitejším bodom, ako by ste si mohli myslieť. To je dôvod, prečo som starostlivo skompiloval, čo robiť a čo nie pre hosting viacerých lokalít, aby ste si mohli vybrať webového hostiteľa, ktorý zaistí hladký chod vašej siete viacerých lokalít. Porovnajte cloudways s lisovateľnými a zistite, prečo je DreamHost najlepšou lisovateľnou alternatívou.

Čítať:  Rýchlosť internetu Starlink: Ponúka Starlink dostatočne rýchle služby?

Čo robiť a čo nerobiť pri multisite hostingu

Výber správneho webového hostiteľa pre vašu sieť s viacerými lokalitami je zložitý, ale ak máte vopred k dispozícii všetky potrebné informácie, váš rozhodovací proces sa môže zjednodušiť. Pozrime sa na niektoré faktory, ktoré by ste mali zvážiť predtým, ako sa vydáte na cestu viacerých lokalít.

Postupy multisite hostingu

Choďte na spravovanú cloudovú hostingovú platformu

Poskytovatelia spravovaného cloudového hostingu sú prispôsobení požiadavkám WordPress na viacero lokalít. Špičkoví poskytovatelia, ako je DreamHost, umožňujú spustenie viacerých stránok jedným kliknutím, ktoré vám nielen ušetrí námahu robiť všetko sami, ale aj váš drahocenný čas, ktorý môžete venovať dôležitejším veciam.

Ďalšou výhodou spravovaných cloudových hostingových platforiem, ako je DreamHost, je to, že prichádzajú s množstvom funkcií, vďaka ktorým je prevádzka siete s viacerými lokalitami oveľa jednoduchšia. Jednou z takýchto funkcií je vertikálne škálovanie, ktoré vám umožňuje škálovať nahor a nadol vaše zdroje, ak a keď pridáte web WordPress do svojej siete, alebo keď zistíte, že vaše weby teraz využívajú viac zdrojov ako predtým. Okrem škálovania tiež poskytuje spoľahlivý a rýchly WP hosting s nepretržitou podporou pre svojich používateľov.

Podpora je ďalším kľúčovým prvkom, vďaka ktorému sú spravovaní poskytovatelia cloudového hostingu, ako napríklad DreamHost, ideálnym riešením pre vašu sieť viacerých lokalít WordPress. Aj keď je prevádzka siete s viacerými lokalitami náročná úloha, spoľahlivá podpora vyrieši všetky problémy, s ktorými sa stretnete.

Čítať:  9 príkladov vírusových marketingových kampaní & čo ich robí úspešnými

Webhostingová kalkulačka úspor

Ušetrite až 7 000 $ ročne nájdením ideálneho hostiteľa na základe vašich požiadaviek a získajte podrobné porovnanie najlepších poskytovateľov jediným kliknutím.

Hľadajte bezpečnostné funkcie u svojho poskytovateľa hostingu

Bezpečnosť je nevyhnutná pre sieť viacerých lokalít WordPress, pretože ako správca systému ste zodpovední za zabezpečenie toho, aby všetky podstránky vo vašej sieti boli bezpečné.

Poskytovatelia hostingu, ako napríklad DreamHost, ponúkajú bezpečnostné funkcie na ochranu vašich sietí s viacerými lokalitami, ktoré zahŕňajú ochranu proti botom, ktorá zaisťuje, že vaše aplikácie WordPress sú chránené pred prenosom robotov, certifikátmi SSL, údržbou servera na zisťovanie a odstraňovanie chýb a bránami firewall.

Uistite sa, že váš hostiteľ poskytuje individuálny prístup SFTP

Ako správca systému sa musíte uistiť, že váš hostiteľ vám umožňuje udeliť prístup správcom vašej lokality iba do konkrétnych adresárov lokality. Umožňuje vám to dve veci; po prvé, prístup môžete poskytnúť iba tým, ktorí potrebujú prístup iba k súborovým systémom lokalít, ktoré spravujú. Po druhé, môžete si vybrať cestu k súboru SFTP a poskytnúť používateľom prístup k nemu.

Vyberte si hostiteľa, ktorý ponúka tieto funkcie:

  • Automatické zálohy
  • Miesto inscenácie
  • Funkcie push a pull

Bezpečná záloha vašej multistránky WordPress je nevyhnutná, pretože to nemusí trvať veľa, aby sa veci pokazili a prišli o všetky vaše dáta. Na vašom zozname by mal byť webový hostiteľ ako DreamHost, ktorý dokáže automaticky zálohovať vašu aplikáciu a server.

Čítať:  Je možné WordPress použiť pre firemný web v roku 2024?

Vstavané pracovné prostredie je ideálnou funkciou pre používateľov na viacerých miestach. Spravované cloudové hostingové platformy, ako napríklad DreamHost, vám umožňujú vytvárať pracovné lokality s možnosťou push a pull, ktorá používateľom umožňuje aplikovať zmeny na živé lokality.

Neodporúčame hosting na viacerých miestach

Nechoďte za poskytovateľom zdieľaného hostingu

Zdieľaný hosting môže byť skvelý pre používateľov, ktorí to so svojimi webovými stránkami nemyslia vážne, ale je to zlá voľba pre správcu systému, ktorý spravuje množstvo podstránok. Po prvé, zdieľaný server používa viacero používateľov naraz, čo ho robí nevhodným pre používateľov, ktorí hľadajú rýchlosť a výkon.

Po druhé, webové stránky hosťované na zdieľaných serveroch predstavujú vysoké bezpečnostné riziko. Tiež nie je škálovateľný, takže ak chcete mať viac zdrojov, budete si musieť kúpiť úplne nový zdieľaný server.

Nevyberajte si hostiteľa s dopravnými obmedzeniami

Množstvo dobrých hostiteľov prichádza s obmedzeniami návštevnosti, ktoré vám nedovolia mať viac ako určitý počet návštevníkov stránky bez toho, aby vám za to účtovali ďalšie poplatky. Toto je jedno z obmedzení webového hostiteľa, ktoré by ste mali meniť. Vyberte si tie, ktoré vám umožnia mať toľko návštevníkov stránok, koľko chcete, ako napríklad DreamHost.

Zhrnutie

Výber multisite hostingu je náročná úloha, ale dá sa to zjednodušiť, ak máte informácie potrebné na rozhodnutie. V tomto článku som spomenul, na aké faktory si musíte dávať pozor pri rozhodovaní o webhostingu pre vašu sieť WordPress s viacerými lokalitami. Ak ste ich považovali za užitočné, dajte mi vedieť v sekcii komentárov.

Čítať:  Stephen Rees-Carter na svojej ceste ako Laravel...

×

Získajte náš bulletin
Buďte prvý, kto získa najnovšie aktualizácie a návody.

Ďakujeme, že ste nás odoberali!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE