Čo sa opýtať svojho poskytovateľa hostingu

Každý rok sa stratí pol miliardy dolárov v dôsledku pomalých webových stránok po tom, čo používatelia opustia nákupné košíky a obsahové stránky. Dôvod? Nedostatočná podpora hostingu, nedefinované očakávania a marketing poskytovateľa hostingu, ktorý sa nezhoduje s realitou.
Z tohto dôvodu je dôležité vedieť, čo váš poskytovateľ hostingu myslí, keď hovorí o dostupnosti, podpore, kontrole a výkone.

Tento článok obsahuje otázky, ktoré by ste sa mali spýtať svojho poskytovateľa hostingu, aby ste sa uistili, že pre svoju firmu získate najlepšie riešenie hostingu.

Obsah

Zotavenie po havárii

Typy dátových centier

Migrácia webových stránok

Dopravné špičky

Podpora hostingu

Stiahnite si eBook

Ako si vybrať poskytovateľa hostingu

Výber poskytovateľa hostingu je zložitá úloha, ktorú ešte viac komplikuje spletitá rétorika a predajné návrhy, ktoré majú zmiasť. Pre kupujúcich, ktorí nakupujú prvýkrát, sa niekedy môže zdať množstvo dostupných možností neprekonateľné. Našťastie sme tu, aby sme vám pomohli s jednoduchým rozdelením otázok a odpovedí týkajúcich sa webhostingu.

Po prvé, je dôležité, aby ste si položili otázku: čo chcete od webhostingu? Aby ste to dosiahli, musíte identifikovať atribúty svojej firmy a jej webovej stránky. Toto zahŕňa:

  • Koľko ľudí navštevuje váš web?
  • Aká dôležitá je dostupnosť?
  • Aké umiestnenie hostiteľa je najlepšie?
  • Úroveň podpory, ktorú potrebujete?
  • Aký stupeň rizika vám vyhovuje?
  • A viac
Čítať:  Nefunguje vám ChatGPT? Tu je návod, ako to môžete skúsiť opraviť

Každá webová lokalita má jedinečný súbor požiadaviek navrhnutých podľa špecifikácií, ktoré ste nastavili vy: vlastník. Pri výbere webhostingu je dôležité od začiatku nastaviť svoje očakávania. Ak budete počas predajných akcií vyžadovať zvýšenú kapacitu, dajte to jasne najavo. Ak budete pravdepodobne potrebovať pomoc počas procesu migrácie, oznámte to svojmu obchodnému zástupcovi.

Hostinger ponúka bezplatné migrácie ako štandard, doplnený o pomoc špecializovaného migračného tímu.

Tento článok sme rozdelili do piatich častí, z ktorých každá pokrýva dôležitú oblasť. Pre náš úplný prehľad otázok a odpovedí týkajúcich sa webhostingu stiahnite si náš eBook.

1. Obnova po havárii

Obnova po havárii by mala byť jednou z prvých vecí, na ktorú sa pýtate. Dokonca aj najlepšie pripravené a zabezpečené dátové centrum môže mať problém. Opýtaním sa na obnovu po havárii budete vedieť, čo s nimi váš poskytovateľ urobí.

54 % podnikov zažije prestoje trvajúce osem hodín alebo dlhšie.

Viac ako polovica spoločností zažíva prestoje, ktoré trvajú dlhšie ako osem hodín. Niekoľko štúdií uvádza deň odstávky ako stojí podniky okolo 20 000 dolárov. Samotné udalosti môžu byť nevyhnutné, ale množstvo pripísateľných prestojov áno.

Hlbší pohľad na hrozby pre dátové centrum odhaľuje tri primárne kategórie rizika.

Vonkajšie Zariadenie Dátový systém
Prírodné katastrofy Moc Komunikačné siete
Výpadky dodávateľov Voda Zdieľané servery
Zapríčinené človekom Klíma Vírusy
Civilné poruchy Oheň Zálohovanie a ukladanie dát
Komunikácia Softvérové ​​aplikácie
Bezpečnosť
Štruktúra
Čítať:  Čo je členská stránka?

Aby sa minimalizovali škody spôsobené niektorým z vyššie uvedených rizík, väčšina poskytovateľov hostingu vytvára takzvané plány obnovy po havárii. Tieto proprietárne stratégie sú dôležitým kúskom skladačky na udržanie prevádzkyschopnosti všetkých služieb. Zaoberajú sa tým, ako znížiť a odstrániť prestoje, ako čo najrýchlejšie dostať služby späť online a predpokladaný rozsah škôd.

Je dôležité porozumieť riziku a opýtať sa svojho dátového centra na riziká – najmä ak hosťujete v oblasti náchylnej na prírodné katastrofy. Ak sa chcete hlbšie ponoriť do rizika dátového centra, prečítajte si náš rozšírený článok o rizikách a obnove dátového centra a zistite, na čo presne by ste sa mali svojho dátového centra pýtať.

2. Typy dátových centier

Druhá otázka, ktorú by ste si mali položiť, je, aký typ hostingovej infraštruktúry ponúka váš poskytovateľ.

V modernom hostingu, ak sa rozhodnete pre poskytovateľa, neznamená to, že budete nevyhnutne používať jeho dátové centrum. Niekoľko poskytovateľov hostingu nemá svoje vlastné zariadenia, namiesto toho sa rozhodli predávať alebo umiestňovať v zariadeniach tretích strán.

Vznikli tak tri primárne kategórie hostingu.

  • Predajca
  • Kolokácia
  • Vlastnené a prevádzkované

Každý z nich má svoje výhody a nevýhody. Vlastnení a prevádzkovaní poskytovatelia hostingu majú tendenciu poskytovať to najlepšie z hľadiska podpory a kontroly, zatiaľ čo balíky predajcov sú často lacnejšie.

Hlbšie sme sa pozreli na silné a slabé stránky rôznych typov dátových centier. Zistite, ako môžu byť vlastnení a prevádzkovaní poskytovatelia najvýkonnejší a najuniverzálnejší pre vaše webové stránky a prečo by ste Colocation nemali nevyhnutne prehliadať.

Čítať:  Kanonické značky: Čo sú a prečo sú dôležité?

3. Migrácia webových stránok

Tretia otázka je zložitá – a väčšina poskytovateľov ju často predáva za bezplatné: migrácie.

Migrácia webových stránok je desivá. Ak sa niečo pokazí, môžete stratiť veľa: hodnotenie SEO, dostupnosť, údaje a výkon môžu byť zasiahnuté. Tie takmer vždy vedú k zníženiu počtu návštevníkov; taký, ktorý môže trvať mesiace alebo roky a má za následok obrovskú stratu príjmov.

O dôvod viac prevziať aktívnejšiu úlohu v procese migrácie. Zistite, čo môžete očakávať a aká bude vaša úloha. S nejakou jednoduchou prípravou, a dobrá migrácia webových stránok je relatívne ľahký a bez stresu zážitok.

Zistite viac o tom, ako zjednodušiť migráciu vašich webových stránok. Pamätajte, že všetky riešenia Hostinger sa dodávajú so špecializovaným tímom pre migráciu, ktorý vám pomôže s presunom zadarmo. Pomôžeme vám prejsť celým procesom, aby ste vedeli, že sa nič nepokazí.

4. Dopravné špičky

Štvrtá otázka, ktorú by ste si mali položiť, sa týka nárastu návštevnosti a kapacity vášho riešenia.

Dochádza k dopravným špičkám. Niekedy je to prehľadávač alebo robot vyhľadávacieho nástroja, inokedy je to preto, že vaša webová stránka sa práve stala oveľa populárnejšou a čokoľvek robíte, robíte to správne. Príprava na dopravné špičky je dôležitou súčasťou skladačky úspechu webovej stránky.

V spoločnosti Hostinger existujú tri hlavné spôsoby, ako sa pripraviť na nárast návštevnosti a riadiť ho:

  • Optimalizácie prostredia
  • Upgrady/downgrady
  • Automatické škálovanie
Čítať:  Ako poslať pozvánku Kalendára Google v Gmaile

Nižšie nájdete základný prehľad porovnávania týchto rôznych metód.

Optimalizácie Upgrady Automatické škálovanie
Zvýšenie kapacity stránok?
Okamžité?
Dostupné pre všetky riešenia?
Zahrnuté v cene?

Dôkladne sme sa pozreli na to, ako sa pripraviť na nárast návštevnosti pomocou troch vyššie uvedených metód. Zistite viac o tom, čo by ste mohli robiť.

5. Podpora hostingu

Posledná otázka, ktorú by ste mali mať, sa týka jednej z najdôležitejších funkcií moderného riadeného hostingu: podpory.

Podpora hosťovania by mala byť 24/7 vrátane sviatkov a mali by ste dobre rozumieť kanálom podpory, ktoré máte k dispozícii. Minimálne by mal existovať systém predaja lístkov a telefónne číslo. Overte si u svojho poskytovateľa, ktoré kanály sú dostupné a kedy sú dostupné.

Viac informácií o podpore hostingu a o tom, na čo by ste sa mali pýtať, nájdete v tom, aké sú podľa nás najdôležitejšie otázky o podpore hostingu.

Otázky a odpovede týkajúce sa webhostingu

Nebolo by skvelé, keby sa všetky tieto otázky podrobnejšie preskúmali na jednom mieste? A nebolo by ešte lepšie, keby toto miesto obsahovalo podrobnejšie otázky pre ešte hlbšie pochopenie hostingového riešenia, ktoré si vyberáte?

Máte šťastie, zostavili sme pre vás podrobného sprievodcu, ktorý vám umožní preskúmať všetky vyššie uvedené možnosti a uložiť ich do počítača. Stačí kliknúť na odkaz nižšie a dostanete sa na stránku sťahovania.
.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE