Čo sú pracovníci PHP?

Už ste si niekedy prezerali webovú stránku svojej obľúbenej kaviarne a pri kontrole novej objednávky kávy sa vám po oneskorení zobrazí chyba 504?

Alebo možno ste si prehliadali svoj obľúbený športový web a keď sa pokúšate načítať ďalšiu stránku, načítanie chvíľu trvá a vráti sa s chybou časového limitu?

Tieto situácie sú frustrujúce a nie to, čo očakávame, keď sa pozrieme na stránku. V oboch prípadoch môže byť príčinou nedostatok pracovníkov PHP pridelených na lokalitu. Bez dostatočného počtu pracovníkov PHP nemôže lokalita spracovať všetky prichádzajúce požiadavky lokality, ak ich je vyšší počet. Nie je to dobrá situácia, pretože rýchlosť stránky je nesmierne dôležitá na premenu návštevníkov na potenciálnych zákazníkov a zákazníkov.

Čo je to PHP Worker?

Čo je to PHP pracovník? Pracovníci PHP vytvárajú stránky a spracovávajú požiadavky, ktoré vyžadujú spracovanie na vašom webe. Pracovníci PHP sú priamo zodpovední za generovanie HTML stránok pre návštevníkov vášho webu. Z tohto dôvodu určujú, koľko žiadostí bez vyrovnávacej pamäte môže webová lokalita spracovať v danom čase.

Zvyčajne ide o aktívne úlohy, ako je kontrola zásob konkrétnej položky, alebo to môže byť niečo také zložité, ako je prezeranie a zoznam všetkých predchádzajúcich objednávok pre zákazníka. Po spustení pracovníka PHP zostáva trvalý, kým sa nedokončia procesy alebo nie sú splnené určité podmienky.

Predstavte si pracovníkov PHP ako pokladňu v obchode s potravinami, kde každá položka, ktorá sa má naskenovať, je proces PHP.

Ak máte iba jedného pracovníka PHP (jeden pokladničný riadok), potom všetko musí ísť cez tento jeden pokladničný pruh a pokladník môže v danom čase vybaviť iba jednu objednávku. Pracovníci PHP môžu obmedziť počet súbežných alebo simultánnych transakcií na stránke. Ako už bolo spomenuté, ak máte iba štyroch pracovníkov PHP (štyri riadky pokladne), stránka môže spracovať iba štyri transakcie naraz.

Čítať:  beehiiv vs Substack: Porovnanie

To však neznamená, že piaty zákazník (proces PHP) alebo ďalej nebude spracovaný. Procesy PHP sú pre pracovníka umiestnené vo fronte, čo znamená, že spracuje prvú požiadavku v rade a potom sa presunie na ďalší proces PHP vo fronte. Inými slovami, vytvorí sa dlhý rad a ľudia začnú čakať.

Našťastie pracovníci PHP spracovávajú informácie rýchlejšie ako pokladníci v obchode s potravinami. Pracujú veľmi rýchlo a dokážu vyčistiť veľa a väčšinu procesov v priebehu milisekúnd. Tým, že máte len niekoľko ďalších pracovníkov PHP, môžete mať oveľa viac súbežných procesov, ktoré možno spustiť naraz, čo znamená, že naraz možno spracovať viac zákaziek zákazníkov.

Čo sa stane, keď máte na webe príliš málo pracovníkov PHP

Povedzme, že máte na stránke iba dvoch pracovníkov PHP a máte niekoľko doplnkov a ťažkú ​​tému. Títo dvaja pracovníci PHP budú neustále využívaní iba na spracovanie doplnkov a tematických procesov, čím sa vytvorí rad, ktorý sa okamžite vytvorí pre nové požiadavky na stránky od návštevníkov vášho webu.

Ak okrem toho prevádzkujete stránku elektronického obchodu, zvýši sa tým iba množstvo v rade. Podobne ako zákazníci čakajúci v rade, niektoré procesy PHP opustia rad. Procesy, ktoré nie sú napísané tak, aby opustili linku alebo vypršali čas, a budú sedieť a čakať. Potom začnú klásť oveľa vyššiu záťaž na zdroje servera. Je to, ako keby sa čiara pokladne teraz ovíjala okolo bloku!

Procesy PHP na webovej stránke WordPress môžu byť také jednoduché ako odoslanie kontaktného formulára alebo žiadosť o geolokáciu návštevníka na základe jeho IP alebo PSČ.

V prípade webových stránok elektronického obchodu to môže vyzerať trochu inak. Položky, ako sú spracovávané nové objednávky, košíky a prihlásenia zákazníkov, by využívali pracovníkov PHP. Produkty alebo popisy sa zvyčajne ukladajú do vyrovnávacej pamäte, takže na prezeranie by vo všeobecnosti nebol potrebný proces PHP. Mať iba troch až piatich pracovníkov PHP znamená, že na webovej stránke môžete mať iba toľko transakcií súčasne a že pracovníci PHP budú spracovávať požiadavky v poradí, v akom boli spustené (rovnako ako nákupný rad).

Čítať:  Čo je LCD klimatizácia?

Ako odľahčiť zamestnancov PHP

Bežnou problémovou oblasťou, s ktorou by mali pracovníci PHP začať, je príliš veľa doplnkov a ťažkých tém. Vo všeobecnosti môžete pomôcť zmierniť problémy spôsobené nafúknutým webom pomocou týchto tipov:

  1. Pridajte ukladanie stránok do vyrovnávacej pamäte pomocou doplnku
  2. Obmedzte externé hovory na vzdialené miesta
  3. Všeobecná optimalizácia stránok

Optimalizácia stránok sa môže skomplikovať, najmä na stránkach s vyššou návštevnosťou, ktorá si vyžaduje viac pozornosti na detaily. Vo všeobecnosti platí, že čím je lokalita väčšia, tým efektívnejšia musí byť v spôsobe, akým vyžaduje svoje štýly, produkty, objednávky a zákazníkov. Týmto spôsobom využívate pracovníkov PHP na všeobecnú funkčnosť stránky menej a pracovníci PHP môžu efektívne spracovať to, na čom záleží – vašu návštevnosť.

Ďalšie plány prichádzajú s dostatočným počtom súbežných používateľov aj pre tie najväčšie lokality na riadenie prevádzky.

S Hostinger už máte 20 súbežných používateľov v rámci plánu XS. Toto sa zvyšuje v prírastkoch 20, keď prejdete na plán XXL (ktorý má 120).

Iné platformy spravovaných aplikácií ponúkajú dvoch až štyroch pracovníkov PHP v úvodných ponukách. Hosting WordPress, WooCommerce a Magento spravovaný Hostinger má tiež vstavané ukladanie do vyrovnávacej pamäte na strane servera, ktoré pomáha minimalizovať používanie pracovníkov PHP na spracovanie statického obsahu, čo umožňuje pracovníkom PHP spracovávať požiadavky od ľudí, na ktorých najviac záleží: vašich zákazníkov.

Udržujte rýchlejšiu stránku s viacerými pracovníkmi PHP

Pracovníci PHP však môžu každý spravovať tisíce procesov; Do hry vstupuje veľa faktorov, vrátane:

  • Koľko vonkajších hovorov robia?
  • Koľko pluginov súťaží s dopytmi do databázy?
Čítať:  Zamerané na zákazníka: Riešenia WebWise

Okrem toho pridanie pracovníkov PHP na stránku tiež zvýši alokáciu zdrojov, ktoré sa používajú zo servera. Čím viac procesov PHP beží, tým viac pamäte RAM a CPU bude potrebných, čím sa vytvorí väčšie zaťaženie servera a čo najväčšia optimalizácia môže znížiť zaťaženie servera. PHP pracovníci sú kľúčoví, ale nie sú to magické, univerzálne riešenie.

Čím viac pluginov (aj neaktívnych), tým viac pracovníkov PHP sa využíva na spracovanie nestatických požiadaviek. To isté platí pre témy s veľkým množstvom funkcií.

Z tohto dôvodu je vždy dobré použiť ukladanie do vyrovnávacej pamäte a sieť na doručovanie obsahu (CDN), ktoré pomôžu znížiť zaťaženie úloh pre pracovníkov PHP. Tým sa optimalizuje vaša stránka tak, aby spracovávala požiadavky zákazníkov najrýchlejším možným spôsobom.

S plne spravovaným hostingom od Hostinger

Zlepšenie výkonu vášho webu začína kvalitným hostingom. S hostingom Hostinger Fully Managed WordPress a WooCommerce získate:

  • Automatizované škálovanie, aby bol váš web rýchly počas nárastu návštevnosti.
  • Automaticky optimalizované obrázky pre rýchle načítanie.
  • Bleskové časy načítania vďaka nášmu vstavanému CDN.
  • A viac!

Pozrite sa, prečo nám používatelia dali na Trustpilot hodnotenie 4,6 z 5 hviezdičiek. Zažite optimalizovaný hosting pre vašu stránku. Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE